Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση για Αυστραλία (ΙΙ)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση για Αυστραλία (ΙΙ)

    Καλησπερα και απο μενα.

    Καινουργιος στο φορουμ και οπως καταλαβαινετε ψαχνομαι και εγω να παω στην Αυστραλια.

    Διαβασα ολα τα ποστ που εχετε κανει και πραγματικα ειναι πολυ κατατοπιστικα.

    Ομως εχω και εγω τις αποριες μου. Θελω να κανω αιτηση για την βιζα (175). Στο ASRI ειμαι στην κατηγορια Hotel & Motel Management αφου εχω σπουδασει ΤΕΙ Διοηκησης και Οικονομιας Τμημα Διοηκησης Τουριστικων Επιχειρησεων. Γνωριζω παρα πολυ αλα την Αγγλικη γλωσσα απλα χρειαζετε το χαρτι (που δεν ειναι προβλημα για μενα). Αυτο το πτυχιο που το αναγνωριζω? στο VETASSESS? και αν καταλαβα σωστα, η αναγνωριση του πτυχιου μου παιζει ρολο στους ποντους που χρειαζομαι? Στο SOL δεν καταλαβα που ανοικω...

    Ευχαριστω.

    #2
    Τελικά κατάφερα να το βρώ.

    Στο SOL είναι ο κωδικός 3323-11 και αναγνωριζετε το πτυχίο από VETASSESS.

    Επίσης να σας ενημερώσω οτι από την 01/07/2011 αλλάζουν οι πόντοι.

    Κρίμα γιατι δεν συμπληρώνω τους πόντους που χρει'αζονται....φτάνω στους 100 μόνο.


    Θα ήθελα να μου πεί κάποιος την γνώμη του για αυτή την Visa

    Temporary Business (Long Stay) - Standard Business Sponsorship (Subclass 457).

    Απ' οτι διάβασα αυτή μπορεί να σε οδηγησει και σε μόνιμη Visa.

    Comment


      #3
      Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση για Αυστραλία (ΙΙ)

      Κλείδωσα το Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση για Αυστραλία Ι και άνοιξα το ΙΙ για να μην φτάσει στο τέλος τις άπειρες σελίδες και δεν μπορεί κανένας να βρεί τίποτα.

      Μόλις θα φτάσει και αυτό τις 7 σελίδες θα το κλειδώσω για να πάμε για το Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση για Αυστραλία ΙΙΙ.
      Υπομονή και επιμονή patriotes.

      Comment


        #4
        Απο pepper:

        μιλάω πάντα συναρτήσει του τι θα μας συμβεί τον πρώτο χρόνο:
        εκτός από τα έξοδα "μετακόμισης" ολόκληρης οικογένειας, αν δεν έχουμε από πριν βρει δουλειά θα χρειαστούμε κάποια χρήματα για τον πρώτο καιρό, τα οποία θα είναι πολλά για ενοίκιο (βάλτε εγγύηση και προκαταβολή ενοικίου) αλλά και το "στήσιμο" του νέου σπιτικού (πιστέψτε με, έχω σχετικά πρόσφατη εμπειρία από μετακόμιση εντός Ελλάδας, προκύπτουν συνέχεια ανάγκες που δεν είχες προβλέψει από πριν, οι οποίες είναι επιτακτικές όταν πρόκειται για οικογένεια με παιδιά =δεν μπορούν να ..."κάνουν υπομονή")
        ακόμα κι αν έχει βρεθεί δουλειά, τα χρήματα δεν τα παίρνεις προκαταβολικά...

        για το πρώτο αυτό διάστημα τα παιδιά λόγω της γλώσσας θα πρέπει να μείνουν σπίτι και να κάνουν κάποια μαθήματα (με ποιον; ) και επίσης θα πρέπει κάποιος να τα προσέχει όσο οι γονείς θα εργάζονται ή θα "τακτοποιούν υποθέσεις" με τις εκεί υπηρεσίες, μέχρι να μπουν όλα "σε λογαριασμό " και να αρχίσει να ρέει το πράγμα...
        το άτομο που θα τα προσέχει (εκτός από τα $25 την ώρα που θα παίρνει κατά τα φαινόμενα -όταν ο αρχιτέκτονας εκεί φαίνεται να παίρνει $50 την ώρα) θα πρέπει να είναι μιας κάποιας εμπιστοσύνης (πώς στο καλό θα την αποκτήσω αυτήν την εμπιστοσύνη με ένα άγνωστο άτομο; ) ...
        και τι γλώσσα θα μιλάει; αν δεν βρεθεί άμεσα άτομο να γνωρίζει και πέντε κουβέντες στα ελληνικά (πράγμα αδύνατο έτσι κι αλλιώς) δεν θα μπορούν τα παιδιά να μείνουν χωρίς τους γονείς, μέχρι να μπορούν λίγο να συνεννοούνται... (αγχώθηκα ήδη...)

        συμπερασματικά, και λέγοντας απλά φωναχτά τις σκέψεις μου

        * θα πρέπει τα παιδιά να αρχίσουν ΑΜΕΣΑ μαθήματα αγγλικών όσο ακόμα είμαστε Ελλάδα (η μεγάλη μου έχει ήδη αρχίσει από πέρυσι μαθήματα, τα υπόλοιπα όμως όχι)

        * τον πρώτο καιρό θα είναι αδύνατο να εργαστούν και οι δύο γονείς -κάποιος θα πρέπει να μένει σπίτι μέχρι να εξοικειωθούν τα παιδιά με το νέο περιβάλλον και τη γλώσσα

        * έχοντας τον ένα γονιό στο σπίτι, πάλι θα χρειαστεί ένα άτομο να τα φροντίζει, έστω για μικρά χρονικά διαστήματα μέσα στην μέρα, ώστε να είναι δυνατή η συναλλαγή με υπηρεσίες (και η εξοικείωσή μας μαζί τους)

        * τα έξοδα θα τρέχουν τρελά και το εισόδημα (αν έχει βρεθεί από πριν η δουλειά) θα είναι μικρό (μόνο από τον ένα)
        Σχεδόν όλες τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου, που είναι και ερωτήματα που καθένας μας κάνει, τις έχουν ήδη απαντήσει οι αρχές μετανάστευσης της Αυστραλίας και τις διανέμουν μέσω του Booklet για τους νεοαφηχθέντες μετανάστες με τα πάντα τα πρώτα βήματα που πρέπει να κάνουν.
        Υπάρχει και στα Ελληνικά.

        Μέσα έχει και τις απαραίτητες ιστοσελίδες για το σχετικό διάβασμα και όλες τις αρχές που μπορεί να χρειαστεί ο μετανάστης.
        Διαβάζοντας αυτο αφού έφτασα εδώ στην Αυστραλία, κατάλαβα πόσο σοβαρά παίρνουν το θέμα και απο την πλευρά του μετανάστη οι αρμόδιες αρχές και μου λύθηκαν και εμένα πολλές σχετικές απορίες.
        Όποιος μετανάστευσε στην Αυστραλία και δεν το διαβάσει θα μήνει με τα ερωτήματα και θα ψάχνει απαντήσεις.
        Υπομονή και επιμονή patriotes.

        Comment


          #5
          λοιπόν, για το άρχείο αναφέρω οτι σήμερα έλαβα το πιστοποιητικό γέννησης αυστραλίας και μου το έστειλαν παρ'οτι τα δικαιολογητικά δεν ήταν ακριβώς οπως έπρεπε (τα αναφέρω σε προηγούμενο ποστ μου αναλυτικά) και είχα κάνει λάθος στο όνομα του πατέρα μου (spyridon αντι για spiros που το εχουν αυτοί). αίτηση είχα κάνει στις 7/12/2010 και είχα ζητήσει express με επιπλέον χρέωση 15 AUD, συνολικά πλήρωσα 40 AUD.

          τώρα θα πάρω τηλ. στην πρεσβεία για ραντεβού για αίτηση διαβατηρίου.
          Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

          Comment


            #6
            australia

            γεια σας.
            σκεφτομαι και εγω σοβαρα το θεμα να φυγω για ολους αυτους τους λογους που αναφερεται και εσεις
            ειμαι παντρεμενος με ελληνιδα και εχω αλβανικη υπηκοοτητα
            γνωριζετε αν ειναι ευκολο για μενα να βγαλω βιζα?
            μπορει να βγαλει η γυναικα μου και να παρει και εμενα μαζι?
            ειναι πιο ευκολο να βγαλω εγω και να ακολουθησει εκεινη?
            η γυναικα μου εχει πτυχιο ιατρικων εργαστηριων τει εκει αναγνωριζεται καθολου?
            εγω δουλευω σε οικοδομες και απο οτι ειδα ζητανε για τετοια πραγματα.
            μπορει καποιος που γνωριζει να με βοηθησει με τις γνωσεις του?
            εχω ελπιδες να βγαλω βιζα εγω η η γυναικα μου??

            Comment


              #7
              ξέρει κανείς αν μπορεί να εκδοθεί διαβατήριο απο πρεσβεία Αθήνας ή προξενείο Θεσσαλονίκης με Priority Processing Service?
              Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

              Comment


                #8
                Originally posted by konstantinos1 View Post
                ξέρει κανείς αν μπορεί να εκδοθεί διαβατήριο απο πρεσβεία Αθήνας ή προξενείο Θεσσαλονίκης με Priority Processing Service?
                This service is not available to clients outside Australia with the excepton of London and Washington.
                Οπότε οχι.

                Απο την άλλη δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει αλλά μπορείς να βγάλεις το λεγόμενο emergency passport.
                Παράδειγμα:
                Έχεις καταθέσει τα χαρτιά σου για το κανονικό και στο μεταξύ πρέπει να φύγεις γρηγορότερα απο όσο υπολόγιζες και δεν έχει έρθει ακόμα το κανονικό διαβατήριο.
                Κάνεις την διαδικασία για να σου εκδοσθεί το emergency ακόμα και τηλεφωνικά και σε 24/48 ώρες το έχεις στα χέρια σου. Όμως δεν είναι σαν το κανονικό. Σου επιτρέπει να το χρησιμοποιήσεις για είσοδο στην Αυστραλία αλλά έχει ημερομηνία λήξης σύντομη και στο μεταξύ θα πρέπει να το επιστρέψεις για να πάρεις το κανονικό. Άρα πρέπει να βγείς απο την χώρα, επιστρέφωντας στην έδρα σου για να το επιστρέψεις και να πάρεις το κανονικό που στο μεταξύ θα έχει βγεί.
                Υπομονή και επιμονή patriotes.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by panoss View Post
                  γεια σας.
                  σκεφτομαι και εγω σοβαρα το θεμα να φυγω για ολους αυτους τους λογους που αναφερεται και εσεις
                  ειμαι παντρεμενος με ελληνιδα και εχω αλβανικη υπηκοοτητα
                  γνωριζετε αν ειναι ευκολο για μενα να βγαλω βιζα?
                  μπορει να βγαλει η γυναικα μου και να παρει και εμενα μαζι?
                  ειναι πιο ευκολο να βγαλω εγω και να ακολουθησει εκεινη?
                  η γυναικα μου εχει πτυχιο ιατρικων εργαστηριων τει εκει αναγνωριζεται καθολου?
                  εγω δουλευω σε οικοδομες και απο οτι ειδα ζητανε για τετοια πραγματα.
                  μπορει καποιος που γνωριζει να με βοηθησει με τις γνωσεις του?
                  εχω ελπιδες να βγαλω βιζα εγω η η γυναικα μου??
                  Καλώς τον panoss στην παρέα μας.

                  Πρώτα απο όλα να πούμε οτι δεν γίνεται διαχωρισμός ανα εθνικότητα και ανάλογα έχει και διαφορετική διαδικασία.
                  Ο διαχωρισμός που γίνεται είναι σε Αυστραλούς και μη Αυστραλούς υπηκόους.
                  Δηλαδή 2 διαδικασίες. Στην περίπτωση την δική σας θα πρέπει να κοιτάξετε απο το γνωστό site του υππουργείου μετανάστευσης της Αυστραλίας, τις βίζες σχετικές με τον εργαζόμενο.
                  Εκεί έχετε τις επιλογές του σπόνσορα απο πολιτεία ή περιοχή (Skilled – Regional Sponsored (Provisional) Visa (Subclass 475)), και την ανεξάρτητη βίζα ικανού εργαζόμενου (Skilled – Independent (Migrant) Visa (Subclass 175)).
                  Εφόσον δεν έχετε εκεί κάποιον συγγενή δεν μπορείτε για την βίζα του σπόνσορα Αυστραλού υπηκόου (Skilled – Sponsored (Migrant) Visa (Subclass 176)).
                  Το επάγγελμα είτε του ενός είτε του άλλου αν είναι στην SOL (Skilled Occupation Lists (formerly known as Form 1121i)) τότε τα πράγματα είναι εύκολα.
                  Οποισδήποτε και να κάνει την αίτηση μπορεί να βάλει τον άλλον μέσα στην αίτηση του είτε σαν αραβωνιαστικό/ά, είτε σαν σύζηγο είτε σαν μόνιμη και διαρκή σχέση.

                  Η λίστα με τα επαγγέλματα, και πληροφορίες για αυτά, όπως και ποιά αρχή κάνει την αναγνώριση είναι εδώ.

                  Ξεκίνα το διάβασμα και κοίτα και τα post εδω στο patriotaki γιατι θα πάρεις πολύτιμες πληροφορίες.
                  Υπομονή και επιμονή patriotes.

                  Comment


                    #10
                    help please!!!directions!!!!!

                    kalispera se olous!!!!!ithela na kano merikes erotiseis epidi skeftomaste me ti gynaika mou na fygoume sto exoteriko!(australia)
                    eimai 34 xrono iatrikos episkeptis(11 xronia) kai i gynaika mou 25 xrono servida me 5 eti ktiniatriki sto panepistinio veligradiou.
                    ithela na rotiso pos mporoume na paroume visa,poios einai o kalyteros tropos na psaxoume gia douleia?
                    ego exo teleiosei iek marketing,kai teleiono kai to mba management me lower agglika
                    i gynaika mou exei ptyxio voithou kthniatrou kai 5 xronia panepistimio.
                    1)mporei na synexisei tin kthniatriki ekei?
                    2)yparxoun sti thessaloniki grafeia pou analamvanoun ekdosi visa kai oles tis plirofories?
                    3)an vreis douleia apo internet einai pio eukola na se dexthoun?
                    4)sta posa xronia pairneis permanent visa?(an yparxei)
                    5)mporo na doulepso san voithos farmakopoiou i iatrikos episkeptis?
                    i gynaika mou san voithos ktiniatroU?(misthoi?)
                    6)anagnorizontai ta ptyxia mas?an nai pos?
                    7)posos xronos xreiazetai gia tin ekdosi tis visa,kai poio to kostos?
                    8)an vrei o enas apo tous 2 douleia o allos mporei na erthei mazi kai na parei visa kanonika?

                    elpizo na me diafotisete!!!!!!!!sas euxaristo!!!!!!!1

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by pipeki View Post
                      kalispera se olous!!!!!ithela na kano merikes erotiseis epidi skeftomaste me ti gynaika mou na fygoume sto exoteriko!(australia)
                      eimai 34 xrono iatrikos episkeptis(11 xronia) kai i gynaika mou 25 xrono servida me 5 eti ktiniatriki sto panepistinio veligradiou.
                      ithela na rotiso pos mporoume na paroume visa,poios einai o kalyteros tropos na psaxoume gia douleia?
                      ego exo teleiosei iek marketing,kai teleiono kai to mba management me lower agglika
                      i gynaika mou exei ptyxio voithou kthniatrou kai 5 xronia panepistimio.
                      1)mporei na synexisei tin kthniatriki ekei?
                      2)yparxoun sti thessaloniki grafeia pou analamvanoun ekdosi visa kai oles tis plirofories?
                      3)an vreis douleia apo internet einai pio eukola na se dexthoun?
                      4)sta posa xronia pairneis permanent visa?(an yparxei)
                      5)mporo na doulepso san voithos farmakopoiou?
                      i gynaika mou san voithos ktiniatroU?
                      6)anagnorizontai ta ptyxia mas?an nai pos?
                      7)posos xronos xreiazetai gia tin ekdosi tis visa,kai poio to kostos?
                      8)an vrei o enas apo tous 2 douleia o allos mporei na erthei mazi kai na parei visa kanonika?
                      Καλώστον pipeki στην παρέα μας.
                      Κοίτα το προηγούμενο post καθώς και διάβασε τα post στο patriotaki γιατι θα σου λυθούν πολλές απορίες.
                      Τώρα για τα ερωτήματά σου:
                      Επειδή για την επιστήμη της κτηνιατρικής είναι διαφορετικός ο τρόπος προσέγγισης μεταξύ διαφορετικών κρατών και για το πτυχίο και για την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, και για τον βοηθό και για τον ιατρό κτλ κτλ δές για παράδειγμα 5 χρόνια σπουδές στο Βελιγράδι και είναι βοηθός ενώ σε άλλες χώρες με 4 θα ήταν ιατρός. Εδώ στην Αυστραλία η κτηνιατρική είναι επηρεασμένη, όπως σχεδόν τα πάντα απο τα ισχύοντα στην Μεγάλη Βρετανία. Εχει τρομερό ενδιαφέρον γιατι ο κτηνίατρος εδώ είναι επάγγελμα με τεράστιο αντικέιμενο μιας και τα κατοικίδια είναι σε κάθε σπίτι αλλά εκτός απο τους επαγγελματίες εκτροφείς ζώων υπάρχει το λεγόμενο hoby farming δηλαδή μικρές φάρμες με λίγα ζώα να βγάζουν κάτι για το σπίτι αλλά και να ευχαριστιούνται οι άνθρωποι που έμαθαν να ζούν με αυτόν τον τρόπο. Αν δείς έξω απο τα κτηνιατρεία πόσα αυτοκίνητα είναι παρκαρισμένα θα νομίζεις οτι είναι χοροεσπερίδα.
                      Έτσι λοιπόν θα έλεγα αρχικά να κοιτάζατε και να διαβάζατε τα πάντα σχετικά με τον κτηνίατρο στην Αυτραλία και πως μπορεί η κοπέλα να γίνει ο main applicant και εσύ ο secondary.

                      Εδώ είναι η σελίδα του Veterinarian - 234711.
                      Skills assessment authority έχει το Australasian Veterinary Boards Council.

                      Ανάλογα την περιοχή που θέλετε να εγκατασταθείτε έχει και διαφορετική ένωση:

                      New South Wales
                      Registration is compulsory.
                      Board of Veterinary Surgeons of NSW.
                      See: Board of Veterinary Surgeons of NSW

                      Victoria
                      Registration is compulsory.
                      Veterinary Practitioners Registration Board of Victoria
                      See: Veterinary Practitioners Registration Board of Victoria

                      Queensland
                      Registration is compulsory.
                      Veterinary Surgeons Board of Queensland
                      See: Veterinary Surgeons Board of Queensland

                      South Australia
                      Registration is compulsory.
                      Veterinary Surgeons Board of South Australia
                      See: Veterinary Surgeons Board of South Australia

                      Western Australia
                      Registration is compulsory.
                      Veterinary Surgeons Board of Western Australia
                      See: Veterinary Surgeons Board of Western Australia

                      Tasmania
                      Registration is compulsory.
                      Veterinary Board of Tasmania
                      See: Veterinary Board of Tasmania

                      Northern Territory
                      Registration is compulsory.
                      Veterinary Board of Northern Territory
                      Email: vetboard.dpif@nt.gov.au

                      Australian Capital Territory
                      Registration is compulsory.
                      Veterinary Surgeons Board of the Australian Capital Territory
                      See: ACT Health

                      Professional associations έχουν την Australian Veterinary Association.

                      Πώς λοιπόν θα κάνεις την αναγνώριση πρώτα και μετά την βίζα, στο περιγράφει εδώ.
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by Agoriani View Post
                        This service is not available to clients outside Australia with the excepton of London and Washington.
                        Οπότε οχι.

                        Απο την άλλη δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει αλλά μπορείς να βγάλεις το λεγόμενο emergency passport.
                        Παράδειγμα:
                        Έχεις καταθέσει τα χαρτιά σου για το κανονικό και στο μεταξύ πρέπει να φύγεις γρηγορότερα απο όσο υπολόγιζες και δεν έχει έρθει ακόμα το κανονικό διαβατήριο.
                        Κάνεις την διαδικασία για να σου εκδοσθεί το emergency ακόμα και τηλεφωνικά και σε 24/48 ώρες το έχεις στα χέρια σου. Όμως δεν είναι σαν το κανονικό. Σου επιτρέπει να το χρησιμοποιήσεις για είσοδο στην Αυστραλία αλλά έχει ημερομηνία λήξης σύντομη και στο μεταξύ θα πρέπει να το επιστρέψεις για να πάρεις το κανονικό. Άρα πρέπει να βγείς απο την χώρα, επιστρέφωντας στην έδρα σου για να το επιστρέψεις και να πάρεις το κανονικό που στο μεταξύ θα έχει βγεί.
                        Note: This service is not available to clients outside Australia with the excepton of London and Washington. If you are applying to London or Washington and qualify to lodge by mail, allow extra time for your application to reach the passport office and for your passport to be returned to you.

                        If overseas, contact the nearest Australian mission for details on the services available.

                        επειδή λέει να επικοινωνήσουμε παροτι αναφέρει μονο λονδίνο και ουάσιγκτον, γιαυτό αναρωτιέμαι μήπως...

                        βρήκα αυτό:
                        If you cannot wait ten working days for a full validity passport, the mission can issue an emergency passport to cover urgent travel needs. There is no application fee for issuing an emergency passport but you need to pay a priority processing fee. An emergency passport must be returned before your full validity passport can be handed to you.
                        είσαι σίγουρος οτι πρέπει να έρθω ελλάδα για να παραδώσω και πάρω το κανονικό ή μήπως γίνεται και εκεί η αλλαγή? το εχεις διαβάσει κάπου?
                        Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by konstantinos1 View Post
                          Note: This service is not available to clients outside Australia with the excepton of London and Washington. If you are applying to London or Washington and qualify to lodge by mail, allow extra time for your application to reach the passport office and for your passport to be returned to you.

                          If overseas, contact the nearest Australian mission for details on the services available.

                          επειδή λέει να επικοινωνήσουμε παροτι αναφέρει μονο λονδίνο και ουάσιγκτον, γιαυτό αναρωτιέμαι μήπως...

                          βρήκα αυτό:
                          If you cannot wait ten working days for a full validity passport, the mission can issue an emergency passport to cover urgent travel needs. There is no application fee for issuing an emergency passport but you need to pay a priority processing fee. An emergency passport must be returned before your full validity passport can be handed to you.
                          είσαι σίγουρος οτι πρέπει να έρθω ελλάδα για να παραδώσω και πάρω το κανονικό ή μήπως γίνεται και εκεί η αλλαγή? το εχεις διαβάσει κάπου?
                          Δεν το διάβασα απλός αλλά το έκανα πέρσι με την γυναίκα μου.
                          Σκέψου το εξής:
                          Είσαι στην Αυστραλία με είσοδο στον έλεγχο διαβατηρίων με το emergency.
                          Πώς ενώ δεν έχεις σβηστεί απο τα αρχεία τους και είσαι ακόμα μέσα, σβήνεσαι εφόσον βγείς, μπορείς να στείλεις πίσω το emergency και να παραλάβεις το κανονικό.
                          Ακόμα και να το έκανες θα ήσουν στα αρχεία τους με το emergency ενώ εσύ θα είχες στα χέρια σου το κανονικό. Αυτό στην πρώτη συναλλαγή με το κράτος θα έσκαζε στην οθόνη του υπαλλήλου σαν πρόβλημα.

                          Επίσης το οτι λεει να επικοινωνήσεις με τις αντιπροσωπείες τους είναι για να ρωτήσεις και να σου πούν τα ίδια.
                          Έτσι κι αλλιώς η απάντηση που δίνονυ πλέον είναι διαβάστε στο www.pasports.gov.au οτι σχετικό με τα διαβατήρια.
                          Υπομονή και επιμονή patriotes.

                          Comment


                            #14
                            seuxaristo para poly file mou gia tin amesi apantisi sou euxomai kali xronia!!!!!!!kai an yparxei kai kamia pliroforia gia medical representatives tha itan oti kalitero!!!!!!!!
                            euxaristo kai pali!!!!!!!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by pipeki View Post
                              seuxaristo para poly file mou gia tin amesi apantisi sou euxomai kali xronia!!!!!!!kai an yparxei kai kamia pliroforia gia medical representatives tha itan oti kalitero!!!!!!!!
                              euxaristo kai pali!!!!!!!
                              Πρόσφατα είχα μιλήσει με κάποιον με pm ο οποίος ήταν ιατρικός επισκέπτης και ο ίδιος μου έιχε πει οτι δεν υπάρχει το αντίστοιχο επάγγελμα εδώ στην Αυστραλία. Και εκείνος έψαχνε για να βρεί τρόπο να βγάλει βίζα αλλά λόγω του οτι εδω δεν κάνουν το λανσάρισμα των φαρμάκων οι επισκέπτες αλλά έχει διαφορετικά κανάλια διανομής και πρόσβασης στα φάρμακα το βρήκα και εγώ λογικό να μην υπάρχει αυτό το επάγγελμα.
                              Ίσως να κάνω λάθος και να είναι με διαφορετική ονομασία ή κάλυψη αλλά με το ίδιο αντικείμενο. Θα προσπαθήσω να το κοιτάξω έτσι απο περιέργεια.
                              Υπομονή και επιμονή patriotes.

                              Comment

                              Working...
                              X