Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 119 από 119
    kalitera na pas apo tin ali meria tou planiti file!!! i australia eine ENA matso halia!!!

oi ellines ergodotes tis australias distihos psahnoun ellines thimata tis krisis file!!!

Αφού είναι ένα μάτσο χάλια γιατί κάθεσαι εκεί? Έλα Ελλάδα που είναι καλά.

Εταιρια ψαχνει ηλεκτρολογους και μηχανολογους μηχανικους

Γεια σας παιδια,
    εταιρια ψαχνει οπως λεει και ο τιτλος ηλ και μηχ μηχανικους και κανουν και σπονσορ.
    Δινω και ενα email που μου ειπαν engineersaussie@yahoo.com.au
    Ολα με καθε επιφυλαξη ετσι δεν παιρνω ευθυνη αλλα ποτε δεν ξερεις ετσι δεν ειναι?

Σε ποια ποια πολη και ποιο ειναι το ονομα της εταιριας?

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά μου φαίνεται πολύ απ'ιθανο εταιρία που να δίνει βίζες να χρησιμοποιεί mail όχι εταιρικό

ψαχνω να βρω εταιρια με αυτο το mail αλλα...

Η συζυγος μου ειναι ηλεκτρολογος μηχανικος,ξανασπουδαζει ηλεκτρονικος μηχανικος στην Αδελαιδα και ελπιζουμε σε σπονσορα
    Δυστυχως ειναι αδυνατο να βρεθει

Ειναι στο Περθ και το email ειναι εξωτερικο email απο ανθρωπο της εταιριας που κανει τις προσληψεις. Πλεον πολλες εταιριες δεν δινουν στοιχεια και κανονικα email γιατι μετα εχουν πολυ φορτο εργασιας επειδη πολλοι παιρνουν τηλεφωνο και ρωτανε. Και εδω παιδια υπαρχει κριση οποτε πολλες εταιριες εκει που ειχαν agencies για ολα αυτα τωρα προσπαθουν να τα κανουν εσωτερικα για να γλυτωσουν καποια λεφτα ειδικοτερα η μικρομεσαιες. Απο εκει και περα παιδια ουτε προμηθεια ζηταω ουτε μιζα και αν νομιζετε οτι ειναι κατι κακο μπορειται να το αγνοησετε.
    Σε αντιθεση και εγω ειμαι ηλ. μηχανικος και εχω ερθει εδω και 1.5 χρονο με σπονσορα aljam, καμια φορα ειναι η τυχη.

Γεια σας πατριώτες.. Με την σειρά μου και εγώ να σας πω ότι είμαι γεννημένος Αυστραλία-Σίδνεϊ, μεγαλωμένος Ελλάδα από τα 5 μου, τώρα είμαι 36, και θα ξαναπάω σε λίγο καιρό πάλι. Στον κλάδο των ταχυμεταφορών - courier μπορεί να μου πει κανείς εαν έχει προοπτικές? Ήμουν ιδιοκτήτης εταιρειών πολλών courier για περίπου 10 χρόνια οπότε έχω την ανάλογη εμπειρία σε όλα τα πόστα καθώς και επαγγελματικό δίπλωμα Γ κατηγορίας και μοτοσυκλέτας. Κάτοχος αγγλικής γλώσσας και επάρκειας διδασκαλίας της καθώς και πτυχία υπολογιστών. Από μισθούς γνωρίζει κανείς τι παίζει? Σας ευχαριστώ πολύ.

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112

Παρόμοια Θέματα

1. Σχετικά με τα νεοφερμένα παιδιά σχολικής ηλικίας απο Ελλάδα στην Αυστραλία
    Από demi in forum Διάφορα Θέματα / Αρχείο παλαιών θεμάτων
    Απαντήσεις: 190
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.03.2017, 02:22
  2. Yπαρχουν Ελληνες εργοδοτες στην Αγγλια;
    Από pirsos in forum Μετανάστευση στη Μεγάλη Βρετανία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04.05.2016, 19:28
  3. Σύγκριση κόστους ζωής/μισθών Ελλάδα-Αυστραλία
    Από Poltergeist in forum Διάφορα Θέματα / Αρχείο παλαιών θεμάτων
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 05.06.2015, 17:20
  4. διαζυγιο στην ελβετια με γαμο στην ελλαδα - λυση γαμου στην ελλαδα
    Από sofoula in forum Κοινωνία, Οικογένεια & Οικονομικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19.03.2013, 21:31
  5. Σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία απο Ελλάδα.
    Από Agoriani in forum Μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 03.02.2013, 10:14

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like