Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Καλησπέρα εύχομαι να είστε όλοι καλά ….. ανήκω σε αυτούς που θέλουν να πάνε στην Αυστραλία για μια πρώτη εντύπωση και για να τσεκάρω από κοντά την κατάσταση .
    τελικά σκέπτομαι ότι ίσως, αν κάποιος ενδιαφέρεται να κάνει το ίδιο ….κανονίζαμε να πηγαίναμε παρέα…σίγουρα 2 άτομα η και παραπάνω με κοινό στόχο να είναι καλύτερα …..
    6977503311
    Αποστόλης
    Ευχαριστώ

    Comment


      #32
      γεια σου φιλε.θα ηθελα να σε ρωτησω εαν αυτο που εγραψες για τα 150000-180000 AUD ισχυει.εχεις υπ'οψιν σου κανενα site για να βρω δουλεια σε καποιο ορυχειο ειτε σαν οδηγος ή σαν απλος εργατης.ευχαριστω εκ τον προτερων

      Comment


        #33
        Restaurant manager// σερβιτορος 34 ετών με πολυχρονη πειρα στον τουρισμό ψαχνει Eλληνα εστιατορα η ξενοδόχο εργοδοτη για μόνιμη εργασια στην Αυστραλία άναλαμβάνω τα έξοδα visas.Γνώση αγγλικών. Eυχαριστώ εκ των προτέρων. E.mail bacjohn@hotmail.com

        Comment


          #34
          εργασια

          γεια σας ψαχνω δουλεια αμμεσα και οσο γρηγοροτερα μπορει να βρεθει.με λενε ανδρεα απο πατρα ειμαι 37 ετων δουλευω στα καραβια παιτρα ιταλια μπορω να δουλεψω και σε κουζινα σε ξενοδοχεια εστιατορια η οπου υπαρχει εργασια το τιλ μου ειναι 00306986217341

          Comment


            #35
            1-prepei na exeis diplwma sto epaggelma
            2-den mporeis na kaneis allo epaggelma, ektos apo ayto poy exeis spoydasei

            more @


            --

            Ola ayta poy diabazw, mporeite na ta kanete entos Europe. Oxi sthn Australia 'h sto Canada.

            Comment


              #36
              Originally posted by konstantinos1 View Post
              και να συμπληρώσω οτι ακόμα και εδώ οσοι μπαίνουν έχουν σκοπό να πάρουν τις πληροφορίες που θέλουν (και μαλιστα συνήθως δεν κάθονται ουτε καν να διαβάσουν ολα αυτα που κάποιοι εχουν παιδευτεί να γράψουν εδώ, αλλα απαιτούν να τους απαντήσει κάποιος άμεσα στις ερωτήσεις τους και να τους δώσει μασημένη την τροφή) και έπειτα εξαφανίζονται και δεν γράφουν εστω δυο πράγματα απο την διαδικασία που ακολούθησαν ωστε να βοηθήσουν και εναν αλλο ανθρωπο...εξαίρεση αποτελούν ελάχιστοι οπως agoriani
              Οκ ιδού η ρόδος ιδού και το πήδημα! Ας αποτελέσουμε την εξαίρεση του κανόνα!

              Comment


                #37
                Originally posted by jojos71 View Post
                μητσοσ imaste sinadelfoi...na sou po to exis oson afora tous odigous sta orixeia...pernoun 150000 me 180000 AUD to xrono..omos koimountai se container..i kontinoteri poli einai 1000-1200 xlm apo ton topo ergasias....
                kalispera paidia mporeite na mou dwsete plhrofories gia auth th douleia? eimai idiokthths ntalikas kai endiaferomai gia doyleia sthn aystralia. Me poion na epikoinvnhsw klp eyxaristw!

                Comment


                  #38
                  Originally posted by georgeman View Post
                  απάντηση-προς Brad Kent <thevicarno9@y7mail.com>
                  προς [Διαθέσιμος/η] "g.manousidis@gmail.com" <g.manousidis@gmail.com>
                  ημερομηνία 1 Αυγούστου 2011 12:55 π.μ.
                  θέμα Re: Re: Reply to your ad: lorrie driver
                  yes george keep in touch get a licence n experience with big trucks the biggest that u can find in europe, how are things in greece i spent 6 months living on the island of KOS plenty of yahmus.Do You have any friends who are diesel mechanics or welders i need them as well where do you live in greece
                  yahsoo
                  Brad
                  Pedros is my greek name


                  Βλέπετε εγώ δεν έχω δίπλωμα Ε και αυτός θέλει Ε.
                  Συγχρόνος ψάχνει για μηχανικούς πετρελαιομηχανών και συγκολητές.
                  Αν καποιος εχει τα προσόντα ας επικοινωνήσει απ ευθείας.

                  Καλή τύχη.
                  φιλε μου εγω που εχω το διπλωμα Ε μπορω να δουλεψω εκει?

                  Comment


                    #39
                    KALHMERA ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ,[ΣΕ ΟΣΟΥΣ Η ΛΙΓΟ Η ΑΡΚΕΤΑ ΒΟΗΘΑΤΕ] ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΙΚΟΣΙ ΕΠΤΑ ΕΤΩΝ ΜΕ ΠΤΥΧΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔ/ΣΗ ΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΟΚ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ Η ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΜΕ ΚΑΛΕ ΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΠΟΝΣΟΡΑΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΕΙΔΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΙΣΩΣ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟΝΟ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΟΥΣΙΟ Η ΑΝΕΡΓΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ.[ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΙΕΣ ΑΣΧΕΤΕΣ ΤΗΛ./ΚΕΝΤΡΟ ΣΕ ΩΔΕΙΟ Κ.Τ.Λ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΧΡΟΝΟ ΣΕ ΝΗΠΙΑΓ/Ο ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ???ΣΟΡΥ ΑΝ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΥΣ.ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΣΕ ΝΗΠΙΑΓΩΓΙΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΣΩ ΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by Go-to-AUS View Post
                      Ακούγετε ότι μακριά απο τα μεγάλα αστικά κέντρα είναι ευκολότερο να βρεθεί εργασία, και ευκολότερο να βγει βίζα, μήπως γνωρίζει κάποιος για τι αποστάσεις μιλάνε? Το Darwin η το Cairns είναι που λένε μακριά? Η μιλάνε για χωριό στην έρημο με 10 σπίτια στη μέση του πουθενά? Δεν μπορώ να το καταλάβω γιατί δεν το είδα να διευκρινίζεται κάπου.

                      Είμαι έμπειρος ηλεκτρόλογος χωρίς πτυχίο, 32 ετών και γνωστής της αγγλικής γλώσσας και όπως είπα και σε προηγούμενο πόστ, σχεδιάζω ταξίδι με τουριστική βίζα για να δω τι παίζει και να ψάξω για δουλειά, χορηγό κλπ.

                      Πάω εντελώς ξεκάρφοτα χωρίς κάποιον συγγενή ή φίλο για να με φιλοξενήσει σχεδιάζοντας να μείνω σε hostel, οργανωμένος πάντα με τον κατάλληλο εξοπλισμό και έχοντας μαζί μου δίπλωμα αυτοκινήτου απο ελπα, ασφάλεια ιατρικής περίθαλψης, Internet on the go κλπ... να αρχίσω το ψάξιμο μέχρι να πετύχω το στόχο μου!

                      Είναι λίγο τρελό αλλα θα το τολμήσω γιατι αισθάνομαι ότι είναι ο πιο αποτελεσματικός και γρήγορος τρόπος (για εμένα που δεν έχω πτυχίο). Αν κάθομαι και ψάχνομαι online απο ελλάδα περιμένοντας κάποιον να με πάρει απο το χεράκι σίγουρα θα αποτύχω.

                      Το εισητήριο δεν το έχω βγάλει ακόμα και ο μόνος λόγος είναι ότι σκεύτομαι ίσως πρέπει να πάω σε κάποια περιοχή κάπως απομακρισμένη για να είναι πιο εύκολα. Εσείς τι λέτε? Κατα την γνωμη σας που θα ήταν ευκολότερο να δοκιμάσω την τύχη μου?
                      Darwin & Cairns are located in the northern most parts of Australia. Darwin is about a 4 -5 hr plane trip from Sydney & Cairns is about 3 - 4 hrs. Both these cities are very hot, humid & have a tropical climate & prone to the odd cyclone. They are small cities with populations of approx 150,000. I would suggest that you try either Sydney or Melbourne & possibly Adelaide. These cities would have more opportunities for work & are very multicultural.

                      With regards to working as an electrician, you need to have a certificate to actively work as an electrician otherwise it is illegal. There is plenty of work for electricians. I believe it would be very difficult to find work in Australia while you are in Greece. You really need to be in Australia. An employer would be very hesitant in hiring someone they havn't personally interviewed.

                      Comment


                        #41
                        ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

                        ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΔΗΜΗΤΡΗ Κ ΕΙΜΑΙ 35 ΧΡΟΝΩΝ ,ΨΑΧΝΩ ΕΝΑΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΩ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΦΙΛΟΥΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΑΠΟ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ.ΕΙΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑ Α,Β,Γ,Ε ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΣ. . ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ EMAIL STO anna.dimitris@yahoo.gr
                        Οι καιροί ου μενετοί:)

                        Comment


                          #42
                          ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

                          Καλησπέρα σε όλους. Είμαι τεχνίτης εργολάβος μπετατζής. Κάνω αυτή τη δουλειά 13 χρόνια. Δυστυχώς όμως λόγω κρίσης δεν υπάρχει δουλειά. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχουν Έλληνες εργοδότες στην Αυστραλία. Σκέφτομαι και εγώ και η γυναίκα μου που έχει σπουδάσει κοινωνική λειτουργός να εγκαστασθούμε μόνιμα στην Αυστραλία, αλλά από ότι έχω καταλάβει πρέπει πρώτα να βρούμε δουλειά και μετά να βγει η visa. Θα μας βοηθήσουν πολύ τυχόν πληροφορίες σας. Email elgiaster@gmail.com

                          Comment


                            #43
                            Καλησπέρα και απο εμένα.
                            Είμαι 28 ετών Μηχανολόγος Μηχανικός Τ.Ε.Ι. με εμπειρία 6 χρόνια και η σύζηγος μου είναι 29 ετών και Οικονομολόγος απο το Πανεπιστίμιο Αθηνών και εργάζεται σαν τραπεζικός υπάλληλος.
                            ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ...
                            ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΧΟΣ.
                            Ευχαριστώ πολύ
                            kostandinosb@yahoo.gr

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by kostandinosb View Post
                              Καλησπέρα και απο εμένα.
                              Είμαι 28 ετών Μηχανολόγος Μηχανικός Τ.Ε.Ι. με εμπειρία 6 χρόνια και η σύζηγος μου είναι 29 ετών και Οικονομολόγος απο το Πανεπιστίμιο Αθηνών και εργάζεται σαν τραπεζικός υπάλληλος.
                              ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ...
                              ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΑΓΧΟΣ.
                              Ευχαριστώ πολύ
                              kostandinosb@yahoo.gr
                              Έχετε όλα τα προσόντα και οι δύο. Ξεκινήστε....καλή αρχή!
                              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                              Comment


                                #45
                                Kαλησπερα σε ολους παιδια, ενδιαφερμαι να παω Αυστραλια για δουλεια.
                                Ειμαι ηλεκτρολογος με 12 χρονια προυπηρεσια,γνωσεις σε καθε κλαδο της ηλεκτρολογιας,με συμμετοχη στα περισσοτερα ολυμπιακα εργα,σταθμους,μετρο κ.τ.λ.Πτυχια αγγλικων,γαλλικων,αδεια εξασκησεως επαγγελματος και 3 χρονια πανεπηστημιο που δυστυχως εγκαταλειψουμε λογο δουλειας χωρις να το ολοκληρωσουμε.
                                Εμαθα πως υπαχουν πολλες θεσεις στον κλαδο μου.Αν καποιος γνωριζει κατι θα ηθελα να με ενημερωσει σας παρακαλω και σας ευχαριστω εκ των προτερων.

                                Comment

                                Working...
                                X