Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 123

Exclamation Sites που είναι απάτη.

μηπως γνωριζει κανεις αν ειναι ασφαλης αυτη η διευθυνση
    με το χαιρετε ζηταει πιστωτικη καρτα για να χρεωσει καποια χρηματα .
    γνωριζει κανεις αν οντως μπορει να με βοηθησει η συγκεκριμενη σελιδα;
    http://www.ausfis.org/Home.aspx

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Panoss έχεις 2 εργαλεία για να καταλάβεις αν είναι κάτι άξιο προσοχής ή οχι.

Ενα είναι οτι αν έχει .gov.au τότε είναι επίσημο απο το κράτος της Αυστραλίας άρα αξιόπιστο.
    Όλα τα υπόλοιπα που τελειώνουν σε com, net, org κάνουν 12$ και τα αγοράζει όποιος θέλει και λέει οτι θέλει.

Δεύτερο είναι οτι αν κάποιος προσφέρει συμβουλές ή υπηρεσίες μετανάστευσης εδώ στην Αυστραλία τότε πρέπει να είναι εγγεγραμένος και πιστοποιημένος με το σύστημά τους στην σχετική ένωση που λέγετε MARA.
    Αν δεν είναι είναι παράνομος και σίγουρα οι υπηρεσίες που προσφέρει είναι χαμηλού επιπέδου.

Έτσι αν ενα site προσφέρει μεταναστευτικές υπηρεσίες πρέπει να αναγράφει και τον immigration agent που είναι εγγεργαμένο μέλος της MARA που ουσιαστικά προσφέρει τις υπηρεσίες.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

προσεχε πολύ, και εγω στην αρχη που ειχα ψαξει επεσα επανω τους. ενω δεν ειχα συμπληρωσει όλη την φόρμα αίτησης είχα κάνει το λάθος να βάλω τηλ. μου τηλεφωνήσανε την επομενη ημέρα και μου είπανε πως θελουνε 700 ευρω και ζητούσανε επιμονα αριθμο πιστωτικης.
    1) μου εκανε εντυπωση η ωρα τηλεφωνου. σε εμενα πηρανε πρωι που σημαινει οτι εκει στην Αυστραλία όπως είπανε ΄΄οτι είναι, ήτανε 4 η ώρα το πρωί.
    2) ζητουσανε επιμονα αριθμο καρτας και μου εκανε εντυπωση οτι δεν εδιναν ιδιαιτερη εμφαση στα κριτηρια
    3) μετα απο μια μικρη ερευνα που εκανα στο ιντερνετ, βρηκα σχολια απο πολλούς που λέγανε ότι είναι απάτη
    4) όταν με ξαναπήρανε πάλι γιατι είχα τρεναρει το γεγονος να δώσω αριθμό, και τους είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι ήτανε πολύ αγενείς.

για αυτό πρέσεχε πολύ. πάνω στην ανυπομονησία πολλών και στην άγνοια μας, υπάρχουν πολλοί που εκμεταλευονται και κερδίζουν, αυτά από την προσωπική μου εμπειρία.

Exclamation Site που είναι απάτη.

Οι συγκεκριμένοι είναι απατεώνες και μάλιστα πολύ καλοί . Το ζήτημα είναι ότι άμα δώσει κάποια στοιχεία e-mail, τηλέφωνο και τα λοιπά σε πρίζουν συνέχεια . Εγώ είχα δώσει e-mail και αναγκάστικά να τους βάλω στα spam για να ηρεμήσω λίγο από το πρήξιμό τους.

[QUOTE=demi;25750]Οι συγκεκριμένοι είναι απατεώνες και μάλιστα πολύ καλοί . Το ζήτημα είναι ότι άμα δώσει κάποια στοιχεία e-mail, τηλέφωνο και τα λοιπά σε πρίζουν συνέχεια . Εγώ είχα δώσει e-mail και αναγκάστικά να τους βάλω στα spam για να ηρεμήσω λίγο από το πρήξιμό τους.[/Q

ευχαριστω πολυ ηδη αρχισαν να μου στελνουν μηνυματα γιαυτο και ψιλιαστηκα οτι κατι δεν παει καλα. καλο ειναι να τα αναφερουμε αυτα για να μην την παταει κανενας.

[QUOTE=panoss;25770]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο demi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι συγκεκριμένοι είναι απατεώνες και μάλιστα πολύ καλοί . Το ζήτημα είναι ότι άμα δώσει κάποια στοιχεία e-mail, τηλέφωνο και τα λοιπά σε πρίζουν συνέχεια . Εγώ είχα δώσει e-mail και αναγκάστικά να τους βάλω στα spam για να ηρεμήσω λίγο από το πρήξιμό τους.[/Q

ευχαριστω πολυ ηδη αρχισαν να μου στελνουν μηνυματα γιαυτο και ψιλιαστηκα οτι κατι δεν παει καλα. καλο ειναι να τα αναφερουμε αυτα για να μην την παταει κανενας.
    panoss έχεις δίκιο ίσως να έπρεπε να το είχα αναφέρει πιό πριν αλλά νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν η αφελής που την πάτησα.

[QUOTE=demi;25773]
    panoss έχεις δίκιο ίσως να έπρεπε να το είχα αναφέρει πιό πριν αλλά νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν η αφελής που την πάτησα.
    μπα, οπως καταλαβες ειμαστε πολλοι αλλά ειμαστε σκόρπιοι

Exclamation Site που είναι απάτη.

Το συγκεκριμένο post είναι για όσα site αποτελούν απάτη και είναι σχετικά με το θέμα της μετανάστευσης ή της εύρεσης εργασίας.

Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε και απο το site του υπουργείου μετανάστευσης της Αυστραλίας, αλλά και σχεδόν σε όλα τα επίσημα site της κυβέρνησης της Αυστραλίας, υπάρχουν συνέχεια προειδοποιήσεις για απάτες που γίνονται απο διάφορα site που είτε υπόσχονται βίζες σε όλο τον κόσμο έναντι αδράς αμοιβής, είτε mail ή τηλεφωνημάτων που υποτίθεται οτι είναι κάποια γνωστή υπηρεσία και προσπαθούν να μάθουν με αυτόν τον τρόπο πληροφορίες που θα τους επιτρέψουν να βάλουν χέρι στο πορτοφόλι του θύματος συνήθως.

Στη αγωνία και την προσπάθεια για ενα καλύτερο μέλλον των συνανθρώπων μας, πολλοί είναι εκείνοι που βλέπουν ευκαιρίες για γρήγορα λεφτά. Εκμεταλλευόμενοι συχνά την ανάγκη του άλλου του αρμέγουν το πορτοφόλι με πανέξυπνους τρόπους. Ας γράφουμε εδώ για ότι πέφτει στην αντίληψή μας μήπως γλυτώσει κανένας πατριώτης.

www.migrationexpert.com

Το καλοκαιρι πληρωσα 150US$ για ενα μηνα για να τους ρωτάω και να μου απαντάνε μεσω email. Ουσιαστικα δεν απαντούσαν στις ερωτησεις μου ή εδιναν αυτονόητες απαντήσεις που θα μπορουσα να τις βρω και μονος μου. Επίσης πολλες φορες ενω ρωτουσα 2-3 πραγματα ταυτόχρονα αυτοι απαντουσαν μονο στο ενα για να περασουν οι μερες και να φανε και αλλα 150αρια!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leyteris77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    www.migrationexpert.com

Σαφώς κα δεν μπορω να πω οτι οι παραπανω ειναι απατη, αλλα το καλοκαιρι πληρωσα 150US$ για ενα μηνα για να τους ρωτάω και να μου απαντάνε μεσω email. Ουσιαστικα δεν απαντούσαν στις ερωτησεις μου ή εδιναν αυτονόητες απαντήσεις που θα μπορουσα να τις βρω και μονος μου. Επίσης πολλες φορες ενω ρωτουσα 2-3 πραγματα ταυτόχρονα αυτοι απαντουσαν μονο στο ενα για να περασουν οι μερες και να φανε και αλλα 150αρια!
    Εγώ απατεώνες θα τους έλεγα κανονικούς.
    Η πλάκα είναι οτι ο server τους είναι στην Αυστραλία. Μάλον δεν το χοντρένουν το θέμα και δεν τους έχουν κυνηγήσει ακόμα.

Σελίδα 1 από 13 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Εργασια σε ξενοδοχειο Αγγλίας - απάτη!!
    Από ares_tz in forum Μετανάστευση στη Μεγάλη Βρετανία
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29.07.2013, 12:17
  2. Cergas Oilfield =ΑΠΑΤΗ !!!
    Από jim atlas in forum Κουβεντούλα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23.04.2012, 07:22
  3. Νέα απάτη στο Facebook
    Από australian in forum Κανόνες - Ανακοινώσεις - Βοήθεια - Ερωτήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23.02.2012, 13:33
  4. SITES SYGAPA
    Από spitalas in forum Κοινωνία, Οικογένεια & Οικονομικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29.08.2009, 20:05
  5. Οπτική απάτη - Optical illusion - 1
    Από Yaryalitsa in forum Διασκέδαση, Μουσική & Ψυχαγωγία
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 20.01.2008, 12:10

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like