Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (ΙV)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by alkioni View Post
    jojos απο οτι καταλαβα με την γυναικα σου δωσαμε ιδια μερα για το ielts γιατι και εγω γυρω στις 25 περιμενω αποτελεσματα. θα σε παρακαλουσα να μου πεισ τι πτυχιο εχει η γυναικα σου και τι band score χρειαζεται. εγω παντως απο οτι βλεπω μαλλον πρεπει να το ξαναδωσω γιατι δεν καταφερα το 7 σε καθε μια ενοτητα και ειδικα στην συνεντευξη. ουφφφφφφφφφφ


    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με της εξετάσεις

    Σε περίπτωση που δεν βγάλεις σε κάθε κατηγορία 7 ή 6 που χρειάζεσαι ,έχεις την δυνατότητα στης επόμενες εξετάσεις να κρατήσεις τους βαθμούς που πήρες από την πρώτη εξέταση (αυτούς που πήρες πάνω από 7ή 6 )και να δώσεις μονό στις κατηγορίες που θέλεις για να πιάσεις 7ή 6 ;;;

    Comment


      #32
      Originally posted by lift View Post
      Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με της εξετάσεις

      Σε περίπτωση που δεν βγάλεις σε κάθε κατηγορία 7 ή 6 που χρειάζεσαι ,έχεις την δυνατότητα στης επόμενες εξετάσεις να κρατήσεις τους βαθμούς που πήρες από την πρώτη εξέταση (αυτούς που πήρες πάνω από 7ή 6 )και να δώσεις μονό στις κατηγορίες που θέλεις για να πιάσεις 7ή 6 ;;;
      Δυστηχώς οχι lift!

      Μακάρι να ήταν έτσι. Και το british council κλέφτες θα γινουν? Πως θα τα κονομισουν αλλιως.
      Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

      Comment


        #33
        Originally posted by lift View Post
        Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με της εξετάσεις

        Σε περίπτωση που δεν βγάλεις σε κάθε κατηγορία 7 ή 6 που χρειάζεσαι ,έχεις την δυνατότητα στης επόμενες εξετάσεις να κρατήσεις τους βαθμούς που πήρες από την πρώτη εξέταση (αυτούς που πήρες πάνω από 7ή 6 )και να δώσεις μονό στις κατηγορίες που θέλεις για να πιάσεις 7ή 6 ;;;
        μακαρι να γινοτανε αθτο, δυστηχως πρεπει να το ξαναδωσεις απο την αρχη δηλαδη αλλα 190 ευρο
        i don't do drugs, i am drugs!

        Comment


          #34
          ------

          Comment


            #35
            Originally posted by lift View Post
            Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με της εξετάσεις

            Σε περίπτωση που δεν βγάλεις σε κάθε κατηγορία 7 ή 6 που χρειάζεσαι ,έχεις την δυνατότητα στης επόμενες εξετάσεις να κρατήσεις τους βαθμούς που πήρες από την πρώτη εξέταση (αυτούς που πήρες πάνω από 7ή 6 )και να δώσεις μονό στις κατηγορίες που θέλεις για να πιάσεις 7ή 6 ;;;
            Ούτε που να το σκέφτεσαι δίνεις πάλι όλα από την αρχή

            Comment


              #36
              Και πόσες ώρες σε βασανίζουν;;;:(

              Comment


                #37
                Originally posted by lift View Post
                Και πόσες ώρες σε βασανίζουν;;;:(

                ενα τριωρο ειναι οι τρεις πρωτες ενοτητες χωρις διαλειμμα ανάμεσα, ενω η συνεντευξη ειναι αργότερα ή μπορεί και την άλλη μέρα. ξεκινάς με listening, after reading and at the end writing


                ενα καλό φροντιστηριο στη Θεσσαλονικη ειναι στην παυλου μελα 18 ονομαζεται network, εγω εκει εκανα μαθηματα για 8 εβδομαδεσ με 2 μαθηματα την εβδομαδα και τα σαβατα πηγαιναμε για τεστ. εαν εισαι εντελως ασχετος ειναι καλα γιατι σε βαζουνε στο πνευμα και ξερεις τι να περιμενεις. εγω ας πουμε πηρα το lower πριν 20 χρονια οποτε ηθελα ξανα ενα καλο φρεσκαρισμα. τα διδακτρα του φροντιστηριου ειναι 630 ευρο. αυτα για την ωρα, οτι άλλο χρειαστεισ ρωτας παλι.
                i don't do drugs, i am drugs!

                Comment


                  #38
                  Originally posted by alkioni View Post
                  ενα τριωρο ειναι οι τρεις πρωτες ενοτητες χωρις διαλειμμα ανάμεσα, ενω η συνεντευξη ειναι αργότερα ή μπορεί και την άλλη μέρα. ξεκινάς με listening, after reading and at the end writing


                  ενα καλό φροντιστηριο στη Θεσσαλονικη ειναι στην παυλου μελα 18 ονομαζεται network, εγω εκει εκανα μαθηματα για 8 εβδομαδεσ με 2 μαθηματα την εβδομαδα και τα σαβατα πηγαιναμε για τεστ. εαν εισαι εντελως ασχετος ειναι καλα γιατι σε βαζουνε στο πνευμα και ξερεις τι να περιμενεις. εγω ας πουμε πηρα το lower πριν 20 χρονια οποτε ηθελα ξανα ενα καλο φρεσκαρισμα. τα διδακτρα του φροντιστηριου ειναι 630 ευρο. αυτα για την ωρα, οτι άλλο χρειαστεισ ρωτας παλι.

                  Ευχαριστώ,alkioni αλλά ξεκίνησα ήδη από της 14/2 και κάνω ιδιαίτερα στα αγγλικά, γιατί με φροντιστήριο θα μου πάρει πιο πολύ χρόνο , έχουμε και κάποια ηλικία … ,1,5ωρα την μέρα Χ 5 μέρες Χ 10ευρω την ώρα = 75 ευρώ την βδομάδα ,και είναι δίπλα στο σπίτι μου

                  Εσύ πιο βιβλίο αγόρασες για τις εξετάσεις

                  Εάν έχει κανένας να προτείνει κανένα καλό φρέσκο βιβλίο για εξετάσεις ας μας το πει

                  Comment


                    #39
                    Πολύ καλή τιμή! Και εγώ την καθηγήτρια την ειχα στη διπλανη πόρτα. Δεκα παρα πεντε κοιμόταν η μικρη, δεκα ακριβως χτυπούσε τηνπόρτα! Πρέπει να "σε θέλει" και λίγο για να πας αυστραλία!!!

                    Τα είδες τα βιβλία?
                    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by leyteris77 View Post
                      Πολύ καλή τιμή! Και εγώ την καθηγήτρια την ειχα στη διπλανη πόρτα. Δεκα παρα πεντε κοιμόταν η μικρη, δεκα ακριβως χτυπούσε τηνπόρτα! Πρέπει να "σε θέλει" και λίγο για να πας αυστραλία!!!

                      Τα είδες τα βιβλία?

                      οκ ευχαριστώ

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by lift View Post
                        Ευχαριστώ,alkioni αλλά ξεκίνησα ήδη από της 14/2 και κάνω ιδιαίτερα στα αγγλικά, γιατί με φροντιστήριο θα μου πάρει πιο πολύ χρόνο , έχουμε και κάποια ηλικία … ,1,5ωρα την μέρα Χ 5 μέρες Χ 10ευρω την ώρα = 75 ευρώ την βδομάδα ,και είναι δίπλα στο σπίτι μου

                        Εσύ πιο βιβλίο αγόρασες για τις εξετάσεις

                        Εάν έχει κανένας να προτείνει κανένα καλό φρέσκο βιβλίο για εξετάσεις ας μας το πει

                        εμενα μου προμηθευσανε βιβλια απο το φροντιστηριο. παντως εαν απευθυνθεις στην ιστοσελιδα του βρετανικου εκει εχει να παραγγειλεις, ειναι συγκεκριμενα για το ielts. τι να πω παιδια καλη τυχη σε ολους. εμενα παντως με δυσκολευει να πιασω το 7 στο speaking. ειμαι στο 6, δεν ξερω τι να κανω για να το βελτιωσω
                        i don't do drugs, i am drugs!

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by alkioni View Post
                          εμενα μου προμηθευσανε βιβλια απο το φροντιστηριο. παντως εαν απευθυνθεις στην ιστοσελιδα του βρετανικου εκει εχει να παραγγειλεις, ειναι συγκεκριμενα για το ielts. τι να πω παιδια καλη τυχη σε ολους. εμενα παντως με δυσκολευει να πιασω το 7 στο speaking. ειμαι στο 6, δεν ξερω τι να κανω για να το βελτιωσω

                          Άρχισε να μιλάς στο skype με Άγγλους έτσι και αλλιώς γυναίκα είσαι δεν πρόκειται να σε αγνοήσουν

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by lift View Post
                            Άρχισε να μιλάς στο skype με Άγγλους έτσι και αλλιώς γυναίκα είσαι δεν πρόκειται να σε αγνοήσουν
                            χαχαχα...εγραψες!
                            Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by lift View Post
                              Άρχισε να μιλάς στο skype με Άγγλους έτσι και αλλιώς γυναίκα είσαι δεν πρόκειται να σε αγνοήσουν
                              σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια, με το ειρωνικο σου σχολειο πολυ γελασαμε, μεχρι και ο γιος μου.
                              i don't do drugs, i am drugs!

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by alkioni View Post
                                σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια, με το ειρωνικο σου σχολειο πολυ γελασαμε, μεχρι και ο γιος μου.
                                Σου ζητώ συγνώμη εγώ ένα χιούμορ έκανα μόνο και δεν ήθελα να το πάρεις στα σοβαρά ούτε να παρεξηγηθείς

                                Ο λόγος που το έκανα είναι ότι όλους εδώ μέσα μας έχει πιάσει το άγχος

                                Τι να πω και εγώ που τώρα αρχίζω γραμματική με το ρήμα του μπι και σατιρίζω στην ουσία εμένα με τα λεγόμενα μου

                                Τέλος πάντων
                                Και πάλι συγνώμη

                                Comment

                                Working...
                                X