Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 66
    sorry που κανω αυτη την ασχετη ερωτηση εδω αλλα ψαχνω επι ωρα να βρω ενα ποστ που αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι χρειαζεται συνταγη ιατρου για να παρει κανεις υγρο για τους φακους επαφης στην αυστραλια!

θυμαται ή μηπως ξερει κανεις αν ισχυει αυτο? δεν εχω περιθωρια να κουβαλαω υγρα αλλα αν ειναι και θελει συνταγη γιατρου θα παρω ενα υγρο μαζι μου μην εχω και αυτο στο νου μου οταν φτασω...

οποιος ξερει ας μας διαφωτισει...

ευχαριστω εκ των προτερων!
    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konstantinos1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry που κανω αυτη την ασχετη ερωτηση εδω αλλα ψαχνω επι ωρα να βρω ενα ποστ που αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι χρειαζεται συνταγη ιατρου για να παρει κανεις υγρο για τους φακους επαφης στην αυστραλια!

θυμαται ή μηπως ξερει κανεις αν ισχυει αυτο? δεν εχω περιθωρια να κουβαλαω υγρα αλλα αν ειναι και θελει συνταγη γιατρου θα παρω ενα υγρο μαζι μου μην εχω και αυτο στο νου μου οταν φτασω...

οποιος ξερει ας μας διαφωτισει...

ευχαριστω εκ των προτερων!
    Απολύτως ανακριβές αυτό που αναφέρεις.
    Βρίσκεις παντού υγρό φακών, σε όλα τα φαρμακεία ή chemist shops, χωρίς συνταγή γιατρού και σε εξευτελιστικές τιμές: πακέτο υγρων Bauchs&Lomb (3*335ml) ~ 14$

Smile Θέλεις να μεταναστεύσεις στην Αυστραλία; Εδώ είναι η Λύση!!!

Γειά σας,
    μετά απο πολύ καιρό , βρήκα τον πολυπόθητο εύκολο θα έλεγα τρόπο για να μεταναστεύσω στην Αυστραλία.
    Αυτός είναι πάρα πολύ απλός και τον χρησιμοποιούν οι Πακιστανοί, οι Ινδοί, οι Κινέζοι και όλοι γενικά οι Ασιάτες και ξένοι που θέλουν να μεταναστεύσουν στην όμορφη ήπειρο της Ωκεανίας.
    Φυσικά δεν θα ακούσετε κανέναν να σας τον λέει ,ούτε θα βρείτε κανέναν να σας καθοδηγήσει εύκολα στην όλη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσετε για να είστε μόνιμος πολίτης Αυστραλίας.
    Μη φοβάστε όμως, δεν είναι τίποτα το ακατόρθωτο και ούτε θα απαιτηθεί απο εκ μέρους σας ένα κάρο λεφτά για να αποκτήσετε την Αυστραλέζικη Υπηκοότητα. Απλά είναι μια μικρή διαδικασία που όλοι όσοι θέλουν να μεταναστεύσουν μόνιμα εκεί, ακολουθούν και τίποτε άλλο.
    Αν λοιπόν σας ενδιαφέρει επικοινωνείστε με τα παρακάτω τηλέφωνα 2641071558 και 6946719857 και ζητήστε τον Γιάννη και όλες σας οι απορίες θα σας λυθούν αμέσως!

Σημείωση: ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΟΝΙΜΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ,ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ!!!

Μια βοήθεια για όλους εκείνους που θέλουν ένα καλύτερο αύριο!!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας,
    μετά απο πολύ καιρό , βρήκα τον πολυπόθητο εύκολο θα έλεγα τρόπο για να μεταναστεύσω στην Αυστραλία.
    Αυτός είναι πάρα πολύ απλός και τον χρησιμοποιούν οι Πακιστανοί, οι Ινδοί, οι Κινέζοι και όλοι γενικά οι Ασιάτες και ξένοι που θέλουν να μεταναστεύσουν στην όμορφη ήπειρο της Ωκεανίας.
    Φυσικά δεν θα ακούσετε κανέναν να σας τον λέει ,ούτε θα βρείτε κανέναν να σας καθοδηγήσει εύκολα στην όλη διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσετε για να είστε μόνιμος πολίτης Αυστραλίας.
    Μη φοβάστε όμως, δεν είναι τίποτα το ακατόρθωτο και ούτε θα απαιτηθεί απο εκ μέρους σας ένα κάρο λεφτά για να αποκτήσετε την Αυστραλέζικη Υπηκοότητα. Απλά είναι μια μικρή διαδικασία που όλοι όσοι θέλουν να μεταναστεύσουν μόνιμα εκεί, ακολουθούν και τίποτε άλλο.
    Αν λοιπόν σας ενδιαφέρει επικοινωνείστε με τα παρακάτω τηλέφωνα 2641071558 και 6946719857 και ζητήστε τον Γιάννη και όλες σας οι απορίες θα σας λυθούν αμέσως!

Σημείωση: ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΟΝΙΜΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ ,ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ!!!

Giannis78 μεταφέρω το μήνυμα στις ερωτήσεις για την μετανάστευση.
    Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν μας γράφεις τον τρόπο αυτό, τον οποίο δεν έχουμε βρεί ολοι εμείς τόσο καιρό.
    Εδώ μοιράζουμε την γνώση μας, δεν παρέχουμε υπηρεσίες για αυτό αν θες κάνε ενα post και πές μας αναφέρωντας και τις πηγές σου, τι τρόπος είναι αυτός που σου δίνει υπηκοότητα.
    Απο οσα αναφέρεις μπορεί κάποιος λανθασμένα να συμπεράνει οτι για να μεταναστεύσει μόνιμα χρειάζεται να γίνει υπήκοος. Αυτό νομίζω οτι πρέπει να το αναφέρεις οτι είναι λάθος γιατι δεν είναι αναγκαία συνθήκη να γίνει κάποιος υπήκοος για να μεταναστεύσει μόνιμα εδω. Υπάρχει και ο μόνιμος κάτοικος που είναι διαφορετικό πράγμα απο τον υπήκοο και ακόμα ενα σωρό βίζες που δίνουν μόνιμη παραμονή με δικαίωμα εργασίας κτλ χωρίς πάλι να είσαι απαραίτητα υπήκοος.

Στην σημείωση αναφέρεις οτι είναι νόμιμα, με δικαίωμα προσωρινής και αργότερα μόνιμης μετανάστευσης με δικαίωμα εργασίας. Υπάρχουν ενα σωρό τέτοιοι τρόποι ακριβώς όπως περιγράφεις. Για ποιό λόγο πρέπει να σε πάρει τηλέφωνο κανείς για να μάθει πως θα κάνει κάτι που το περιγράφει και το immi.gov.au και το αναφέρει και αυτό το forum σε διάσπαρτα post και ολα αυτά δωρεάν;

Αλήθεια πήρε κανείς τηλέφωνο τον Giannis78, να μας πει;

Ρωτάω μόνο για να ξέρω αν είναι να μεταφέρω ή οχι το post αυτό στα site που είναι απάτη.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

καλησπέρα, είμαι και εγώ καινούριο μέλος στην παρέα σας. με τον σύζυγο μου αποφασίσαμε να ψάξουμε την διαδικασία μήπως και μπορέσουμε να έρθουμε στην Αυστραλία αλλά με τα τόσα που διαβάσαμε χαθήκαμε. νομίζω ότι το πρώτο που έχουμε να κάνουμε είναι να δώσει για την πιστοποίηση γλώσσας. ξέρετε αν το lower του michigan γίνεται δεκτό ή θα πρέπει και εγω να δώσω; και κάτι ακόμα εγώ είμαι καθηγήτρια φυσικής αγωγής, βρήκα το επάγγελμα μου στη λίστα, ο άντρας μου όμως είναι στρατιωτικός στην αεροπορία με ειδικότητα συντηρητής εγκαταστάσεων. μήπως μπορεί κάποιος να μας πεί που θα πρέπει να κοιτάμε και στη λίστα αλλά και για να βρεί δουλειά.θεωρητικά πάντα πως είναι πιο εύκολα να πάρει κάποιος την βίζα.πρώτα ο ένας και μετά ο άλλος με το παιδί ή όλοι μαζί;κάθε βοήθεια δεκτή. σας ευχαριστώ

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elbag Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, είμαι και εγώ καινούριο μέλος στην παρέα σας. με τον σύζυγο μου αποφασίσαμε να ψάξουμε την διαδικασία μήπως και μπορέσουμε να έρθουμε στην Αυστραλία αλλά με τα τόσα που διαβάσαμε χαθήκαμε. νομίζω ότι το πρώτο που έχουμε να κάνουμε είναι να δώσει για την πιστοποίηση γλώσσας. ξέρετε αν το lower του michigan γίνεται δεκτό ή θα πρέπει και εγω να δώσω; και κάτι ακόμα εγώ είμαι καθηγήτρια φυσικής αγωγής, βρήκα το επάγγελμα μου στη λίστα, ο άντρας μου όμως είναι στρατιωτικός στην αεροπορία με ειδικότητα συντηρητής εγκαταστάσεων. μήπως μπορεί κάποιος να μας πεί που θα πρέπει να κοιτάμε και στη λίστα αλλά και για να βρεί δουλειά.θεωρητικά πάντα πως είναι πιο εύκολα να πάρει κάποιος την βίζα.πρώτα ο ένας και μετά ο άλλος με το παιδί ή όλοι μαζί;κάθε βοήθεια δεκτή. σας ευχαριστώ
    Από όσα ξέρω εδώ μέσα, στο Down Under μόνο IELTS/TOELF.. Το lower είτε είναι του Michigan είτε είναι του Cambridge δε γίνονται δεκτά.. Για ακαδημαϊκούς σκοπούς από όσο θυμάμαι ότι διάβασα στο www.immi.gov.au -επίσημη ιστοσελίδα Υπουργείου Μετανάστευσης- γίνεται δεκτό και το CAE (Certificate in Advanced English). Όσο για τη Βίζα νομίζω υπάρχει Βίζα για ολόκληρη την οικογένεια, έτσι ώστε να μη χρειάζεσαι να βγάζεις σε όλους από μια! Αν κάνω λάθος σε κάτι από όλα τα παραπάνω ας με διορθώσει κάποιος

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο maria12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απολύτως ανακριβές αυτό που αναφέρεις.
    Βρίσκεις παντού υγρό φακών, σε όλα τα φαρμακεία ή chemist shops, χωρίς συνταγή γιατρού και σε εξευτελιστικές τιμές: πακέτο υγρων Bauchs&Lomb (3*335ml) ~ 14$
    δεν το αναφερω, ρωταω αν θυμαται κανεις αν το εχει γραψει καποιος παλιοτερα, καποιος ειχε πει κατι σχετικο αλλα μαλλον θα ελεγε οτι η αγορα φακων επαφης θελει συνταγη και οχι το υγρο ...

εν παση περιπτωσει ευχαριστω για την πληροφορια
    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

γεια σας ειμαι Αρχιτεκτων Μηχανικος και ενδιαφερομαι να μεταναστευσω στην Αυστραλια μπορει καποιος να βοηθησει και να μουπει τι πρεπει να κανω?Εχω δει καποια πραγματα αλλα δεν ξερω πως να αρχισω

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας,

Πήρα μόλις πριν από λίγο τον Γιάννη και .... δεν απάντησε ούτε στο σταθερό ούτε στο κινητό. Θα ξαναπροσπαθήσω αργότερα. Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XVI)
    Από Agoriani in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 219
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.03.2012, 19:35
  2. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (X)
    Από Nikos Mech Eng in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.09.2011, 17:40
  3. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (IX)
    Από elbag in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.09.2011, 13:16
  4. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (V)
    Από corinos in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο Μήνυμα: 23.05.2011, 13:17
  5. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (ΙV)
    Από Agoriani in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 171
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.03.2011, 12:51

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like