Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Kontsantinos1

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by konstantinos1 View Post
    Jini opws sou eipa douleuw ews 3pm alla tha prospathisw...

    Irene nai katafera na kanw mia trupa sto nero! lol
    oxi ousiastika den exw akoma kanei auto pou thelw... akoma douleuw stin kafeteria, kati allo pou emfanistike telika den itan auto pou fantazomoun, opote peripou sta idia me tin teleutaia fora pou eixa grapsei sxetika...
    Χρόνια πολλά Κώστα! Σε χάσαμε. Γράψε όποτε έχεις χρόνο τι γίνεται.
    Υπομονή και επιμονή patriotes.

    Comment


      euxaristw polu paidia gia tis euxes na eiste kala! xronia polla stous sunonomatous!
      sorry re paidia, den exw grapsei tipota giati den exw nea re paidia, mia apo ta idia opws ta kserete, me ti diafora oti meiwsa tis wres stin kafeteria kai etsi exw xrono na kanw aitiseis gia kamia douleia sto antikeimeno mou, autes tis meres uparxei mia kinitikotita, isws exw kapoia kala nea, tha deiksei! an exw kala nea tha sas grapsw sigoura!
      Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

      Comment


        Originally posted by konstantinos1 View Post
        euxaristw polu paidia gia tis euxes na eiste kala!
        autes tis meres uparxei mia kinitikotita, isws exw kapoia kala nea, tha deiksei!
        Να είσαι καλά Κώστα κ όλα θα γίνουν...!!!
        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

        Comment


          Καλησπέρα σε όλους!
          Πάει καιρός απο την τελευταια φορα που σας εγραψα, υποθετω ακομα και τα παλια μελη θα με εχουν ξεχασει! Δεν ειχα ουσιαστικα νεα για να σας γραψω! Εκτος απο το οτι προεκυψε μια δουλεια καπως σχετικη με το αντικειμενο μοθ πριν 3 μηνες, η οποια ειναι casual ωστοσο και παροτι εχει να κανει με το τι εχω σπουδασει αντικειμενικα δεν πληρωνομαι για αυτο, γιαυτο και δεν ανεφερα τιποτα περιμενωντας τουλαχιστον τους 3 μηνες που ειναι δοκιμαστικη περιοδος για να δω αν εστω και αθτο παει καλα. Ειναι ετσι και ετσι, σαν casual, οποτε θελουν ζητανε να πας οποτε δε θελουν σου ριχνουν ακυρο. δινουν καποιες στανταρτν ωρες τη βδομαδα μεχρι στιγμης οποτε οκ
          Αυτα τα νεα απο το μετωπο, τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους σε ολους!
          Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

          Comment


            Γεια σε ολους!
            Σας γραφω απο Ελλαδα εχω ερθει διακοπες για 5 βδομαδες!
            Δεν εχω ιδιαιτερα νεα απο Αυστραλια γιαυτο και δεν εχω γραψει τιποτα τελευταια, εξακολουθω να δουλεθω κασουαλ οπως σας ειχα γραψει την τελευταια φορα, απο οταν αρχισα δουλεια εκει δεν εχω κανει καν αλλες αιτησεις για αλλη δουλεια γιατι δεν προλαβαινω αφου εξακολουθω να δουλευω και χοσπιταλιτι καποιες ωρες.
            Γενικα ευχαριστημενος ειμαι απο τη ζωη εκει και ειδικα με αυτα που βλεπω εδω ελλαδα αισθανομαι τυχερος που ειμαι εκει!
            Να ειστε ολοι καλα και καλη δυναμη!
            Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

            Comment


              γεια σας και παλι, σκεφτομαι να βρω καποιον αντζεντη μεταναστευσης διαπιστευμενο απο μαρα εννοειται να μιλησω για την περιπτωση των γονιων μου και αν μπορω να τους φερω αυστραλια, μολις εριξα μια ματια σε σχετικα ποστ αλλα ειναι ολα κλειδωμενα, ξερει κανεις κανενα εδω στην ελλαδα μιας που ειμαι εδω τωρα ή εστω καποιον στην αυστραλια που να ειναι συζητησιμος και να μην ψαχνει να φαει λεφτα μονο?
              ξερω οτι απαντηση με ονομα θα θεωρηθει διαφημιση αλλα επειδη πρεπει να κανουμε και τη δουλεια μας και να ειναι και εμπειστος οποτε αν καποιος γνωριζει ας στειλει προσωπικο μηνυμα ενα ονομα και τηλεφωνο ευχαριστω!
              Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

              Comment


                Originally posted by konstantinos1 View Post
                γεια σας και παλι, σκεφτομαι να βρω καποιον αντζεντη μεταναστευσης διαπιστευμενο απο μαρα εννοειται να μιλησω για την περιπτωση των γονιων μου και αν μπορω να τους φερω αυστραλια, μολις εριξα μια ματια σε σχετικα ποστ αλλα ειναι ολα κλειδωμενα, ξερει κανεις κανενα εδω στην ελλαδα μιας που ειμαι εδω τωρα ή εστω καποιον στην αυστραλια που να ειναι συζητησιμος και να μην ψαχνει να φαει λεφτα μονο?
                ξερω οτι απαντηση με ονομα θα θεωρηθει διαφημιση αλλα επειδη πρεπει να κανουμε και τη δουλεια μας και να ειναι και εμπειστος οποτε αν καποιος γνωριζει ας στειλει προσωπικο μηνυμα ενα ονομα και τηλεφωνο ευχαριστω!
                Προσεξε μην σε πλησιασουν ,καποιοι μεσαζοντες ,που μενουν Ελλαδα και ψαρευουν πελατες σε fora και σε ομαδες του f.b και τους κανουν την αιτηση για φοιτητικη και τους στελνουν να σπουδασουν ,σε σχολές απ οπου παιρνουν προμηθεια ..δεν ενδιαφερονται αν οι συγκεκριμμενες σπουδες των συγκεκριμμενων σχολών ,εχουν πιθανοτητες να οδηγησουν και καπου,ασχετα αν παραμυθιαζουν τον κοσμο ,πως ναι...Οχι οτι και οι άλλου τυπου βιζες που προτεινουν σε οσους ρωτανε, σε διαφορες ομαδες μεταναστευσης ,ειναι οι σωστες...Toυς εχουν ξεμπροστιασει ατομα που γνωριζουν ,αλλά αυτοι ,συνεχιζουν να ψαρευουν θυματα ...Γι αυτο ,μεγαλη προσοχη ,σε τετοια ατομα και σε τυχον p.m εκ μερους τους,ειτε σε fora ,ειτε στο f.b.

                Γνωριζω MARA agent στην Αυστραλια ,που ειναι ατομο και πολυ καλο στην δουλεια του και εντιμο ,που ειναι παρα πολυ σημαντικο.Δεν χρειαζεται ο νομιμος πρακτορας ,να ειναι Ελλαδα και αλλωστε στην Ελλαδα ,δεν εχουμε MARA agents.

                Περισσοτερα ,θα σου πω σε p.m .
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  Καλησπερα Κωνσταντινε
                  Οπως βλεπεις εδω στην Ελλαδα παει απο το κακο στο χειροτερο.Θα ηθελα να σε ρωτησω, σε προηγουμενο ποστ αναφερεις οτι δουλευεις σε καφετερια και βγαζεις το βασικο μισθο.Τα ενοικια στην Αυστραλια ειναι πολυ ακριβα οπως και η ζωη γενικα(ρευμα νερο σουπερ μαρκετ).Ειμουν Συδνευ για 6 μηνες το 2011 με 2012.Ο βασικος αν δεν κανω λαθος ειναι καπου στα 2500 δολαρια,μονο για το ενοικιο θες 1500 το μηνα.Πως τα καταφερνεις?
                  Καλη συνεχεια και να σε καλα φιλε.

                  Comment


                    Originally posted by konstantinos1 View Post
                    γεια σας και παλι, σκεφτομαι να βρω καποιον αντζεντη μεταναστευσης διαπιστευμενο απο μαρα εννοειται να μιλησω για την περιπτωση των γονιων μου και αν μπορω να τους φερω αυστραλια, μολις εριξα μια ματια σε σχετικα ποστ αλλα ειναι ολα κλειδωμενα, ξερει κανεις κανενα εδω στην ελλαδα μιας που ειμαι εδω τωρα ή εστω καποιον στην αυστραλια που να ειναι συζητησιμος και να μην ψαχνει να φαει λεφτα μονο?
                    ξερω οτι απαντηση με ονομα θα θεωρηθει διαφημιση αλλα επειδη πρεπει να κανουμε και τη δουλεια μας και να ειναι και εμπειστος οποτε αν καποιος γνωριζει ας στειλει προσωπικο μηνυμα ενα ονομα και τηλεφωνο ευχαριστω!
                    @vertigo"Γνωριζω MARA agent στην Αυστραλια ,που ειναι ατομο και πολυ καλο στην δουλεια του και εντιμο ,που ειναι παρα πολυ σημαντικο!"
                    Γιά το ίδιο άτομο θα σου μιλήσω κι εγώ.
                    όταν κατέβεις just pm me!

                    Comment


                      vertigo σε ευχαριστω πολυ εισαι κατατοπιστικοτατος!

                      australian αν γνωριζεις καποιον καλο στειλε μηνυμα

                      escape στην αρχη δουλευα φοθλ ταιμ σε καφετερια και επαιρνα τον βασικο, τα ενοικια ειναι πολυ ακριβοτερα αλλα ολοι εδω μενουν με συγκατοικους οποτε το ενοικιο μπορει να ειναι πολυ πολυ φτηνοτερο απο αυτο που ειπες αν εχεις 2-3 συγκατοικους δεν ειναι καθολου ακριβο, το ρευμα και η θερμναση δε νομιζω να ειναι ακριβοτερα, το σουπερ μαρκετ λιγο ακριβοτερο ναι και το νερο πολυ ακριβτερα αφου στην ελλαδα ειναι σχεδον τζαμπα
                      Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                      Comment


                        Σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση, καλη συνεχεια!
                        Originally posted by konstantinos1 View Post
                        vertigo σε ευχαριστω πολυ εισαι κατατοπιστικοτατος!

                        australian αν γνωριζεις καποιον καλο στειλε μηνυμα

                        escape στην αρχη δουλευα φοθλ ταιμ σε καφετερια και επαιρνα τον βασικο, τα ενοικια ειναι πολυ ακριβοτερα αλλα ολοι εδω μενουν με συγκατοικους οποτε το ενοικιο μπορει να ειναι πολυ πολυ φτηνοτερο απο αυτο που ειπες αν εχεις 2-3 συγκατοικους δεν ειναι καθολου ακριβο, το ρευμα και η θερμναση δε νομιζω να ειναι ακριβοτερα, το σουπερ μαρκετ λιγο ακριβοτερο ναι και το νερο πολυ ακριβτερα αφου στην ελλαδα ειναι σχεδον τζαμπα

                        Comment


                          Originally posted by konstantinos1 View Post
                          vertigo σε ευχαριστω πολυ εισαι κατατοπιστικοτατος!

                          australian αν γνωριζεις καποιον καλο στειλε μηνυμα
                          Παρακαλω! (γυναικα ,ειμαι!)

                          υ.γ μαλλον ,δεν διαβασες προσεκτικα ,το post του australian!
                          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                          Comment


                            Originally posted by konstantinos1 View Post
                            vertigo σε ευχαριστω πολυ εισαι κατατοπιστικοτατη!

                            australian αν γνωριζεις καποιον καλο στειλε μηνυμα
                            Γνωρίζω την καλύτερη,η οποία είναι ΠΡΩΤΑ άνθρωπος και μετά agent
                            Σου στέλνω pm με contact details

                            Comment


                              Originally posted by australian View Post
                              Γνωρίζω την καλύτερη,η οποία είναι ΠΡΩΤΑ άνθρωπος και μετά agent
                              Σου στέλνω pm με contact details
                              Συμφωνω κι επαυξανω !

                              υ.γ ο Κonstantinos1 ,νομισε οτι το ''Γιά το ίδιο άτομο θα σου μιλήσω κι εγώ.
                              όταν κατέβεις just pm me!'' ,το εγραψες σε μενα ,ενω σ εκεινον απευθυνοσουνα!

                              υ.γ Πρωτα ειναι ανθρωπος κι αυτο σημαινει ,οτι θα κοιταξει το καλυτερο γι αυτον που απευθυνεται σ αυτην και θα ασχοληθει με αληθινο ενδιαφερον κι οχι για τα λεφτα και μονο....Το να ειναι πρωτα -πρωτα ανθρωπος , o πρακτορας μεταναστευσης ,συν το οτι πρεπει να ειναι εντιμος και να γνωριζει αριστα το αντικειμενο του -αν οχι ,αυτο μπορει να το ''πληρωσει'' πολυ ακριβα ,ο ενδιαφερομενος.....οπως και το να του αποκρυπτουν σημαντικες ''λεπτομερειες''-,ειναι ο,τι καλυτερο για οποιον ενδιαφερεται να χρησιμοποιησει migration agent.(για registered ,μιλαμε παντα...γιατι κυκλοφορουν και διαφοροι δηθεν ,κατα Ελλαδα μερια.....).H συγκεκριμμενη ,ειναι και εντιμη και γνωριζει αριστα ,το αντικειμενο της. Το ''εντιμος'' ,το αναφερω συνεχως ,γιατι υπαρχουν και καποιοι-οχι αναγκαστικα νομιμοι πρακτορες, αλλά και δηθεν πρακτορες εν Ελλαδι ,συμβουλοι εκπαιδευσης ,ιδιοκτητες εκπαιδευτικων ιδρυματων - ,που προωθουνε κοσμο ,οταν προκειται για φοιτητικες ,σε συγκεκριμμενες σχολες ,για να παρουν προμηθεια ή για να βγαλει λεφτα η σχολη τους κι ας μην οδηγουν πουθενα ,τα μαθηματα που τους κατευθυνουν ,ή τους κατευθυνουν ,σε πολυ ακριβοτερα ιδρυματα.
                              Κι επισης ,δεν χρεωνει τρελες τιμες ,αλλά λογικες κι αυτο ειναι επισης σημαντικο ....
                              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                              Comment


                                εθχαριστω πολυ παιδια ναειστε καλα!
                                Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

                                Comment

                                Working...
                                X