Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με αεροπορικές και εισιτήρια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ποιες εταιρείες πετάνε για Αμερική; Εμένα οι γονείς μου έχουν μεταναστεύσει στην Αμερική, στην Αστόρια, τα τελευταία 6 χρόνια κι έχω να τους δω από τότε. Εντάξει δεν ήμουν και παιδάκι όταν έφυγαν αλλά όσο να πείτε, είναι γονείς μου και μου έχουν λείψει πολύ. Δεν μπορούσα να πάω τόσα χρόνια και μου δόθηκε φέτος η ευκαιρία, αρχές Νοεμβρίου. Εξού και το όνομα Clockie, περιμένω πως και πως να πάω να τους δω. Βρήκα κάτι πακέτα με DreamTrips, που θα με βόλευαν αρκετά. Δεν ξέρω γιατί, αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες για να πάω, μου λείπουν όλο και περισσότερο. Ήμασταν πολύ δεμένη οικογένεια αλλά η πραγματικότητα ήρθε και μας συντάραξε. Όπως και να έχει, ο καιρός έρχεται. Έχετε ταξιδέψει εσείς στην Αμερική, είναι πολλές ώρες ταξίδι ε; Με κουράζουν λίγο τα πολύωρα ταξίδια αλλά αν είναι να δω ξανά τους γονείς μου πάω και στο διάστημα.

    Comment


      Originally posted by Clockie View Post
      Ποιες εταιρείες πετάνε για Αμερική; Εμένα οι γονείς μου έχουν μεταναστεύσει στην Αμερική, στην Αστόρια, τα τελευταία 6 χρόνια κι έχω να τους δω από τότε. Εντάξει δεν ήμουν και παιδάκι όταν έφυγαν αλλά όσο να πείτε, είναι γονείς μου και μου έχουν λείψει πολύ. Δεν μπορούσα να πάω τόσα χρόνια και μου δόθηκε φέτος η ευκαιρία, αρχές Νοεμβρίου. Εξού και το όνομα Clockie, περιμένω πως και πως να πάω να τους δω. Βρήκα κάτι πακέτα με --------που θα με βόλευαν αρκετά. Δεν ξέρω γιατί, αλλά όσο πλησιάζουν οι μέρες για να πάω, μου λείπουν όλο και περισσότερο. Ήμασταν πολύ δεμένη οικογένεια αλλά η πραγματικότητα ήρθε και μας συντάραξε. Όπως και να έχει, ο καιρός έρχεται. Έχετε ταξιδέψει εσείς στην Αμερική, είναι πολλές ώρες ταξίδι ε; Με κουράζουν λίγο τα πολύωρα ταξίδια αλλά αν είναι να δω ξανά τους γονείς μου πάω και στο διάστημα.
      Διάφορες.Μια αναζητηση πχ στο skyscanner και σε σχετικες μηχανες αναζητησης ,θα σου λύσει την απορία.

      Το όνομα που εγραψες( και το λινκ) ,διαγραφτηκε.Δεν αφορουσε βεβαια αεροπορικη εταιρεια ,ουτε πρακτορείο ταξιδιων ,αλλά την γνωστη απάτη-πυραμίδα.

      Και βεβαια εισαι ελευθερη να το επιλεξεις και να γινεις και μέλος τους... και να βγαλεις και την υποχρεωτικη φωτο με την γνωστη μπλε ταμπελα...Αλλά εδω ,προφυλασσουμε τα μέλη μας ,οπότε διαγραφτηκε.

      Ναι ,εχω ταξιδεψει και ειναι μια νορμαλ long -haul πτηση,που διαρκει ,για πτηση ,χωρις ενδιαμεση σταση, γυρω στις 10 μιση με 11 ωρες στο aller και σχεδον μια ωρα λιγοτερη στο retour και σιγουρα πολυ πιο ξεκουραστη απ ο,τι να πηγαινε καποιος πχ Αυστραλια...
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        Βασικά με τo skyscanner ψάχνω τώρα. Νομίζω πως η Lufthansa βολεύει πολύ για τα αεροπορικά κι ας είναι με μια στάση.

        Έχει κανείς άποψη για την AirSerbia;

        Comment


          Μηπως καποιος γνωριζει να μου πει,ποσα χρηματα επιτρεπετε να εχεις πανω σου για να ταξιδεψεις προς Αυστραλια?Ευχαριστω

          Comment


            Originally posted by fofi35 View Post
            Μηπως καποιος γνωριζει να μου πει,ποσα χρηματα επιτρεπετε να εχεις πανω σου για να ταξιδεψεις προς Αυστραλια?Ευχαριστω
            Κάθε επιβάτης μπορεί να έχει πάνω μέχρι 10.000 δολάρια Αυστραλίας ή άλλο νόμισμα που να μην ξεπερνάει τα 10.000 δολάρια Αυστραλίας μετά την μετατροπή του.
            Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

            Comment


              Jim ξερεις αν τα 10000 ανα επιβατη αφορουν και ενηλικες?

              Comment


                Καλησπέρα! Επειδή ταξιδεύω σένα μήνα Σίδνεϊ με etihad μπορεί κάποιος να μου πει που εχει ταξιδεψει προσφατα πόσα κιλά δικαιούμαι χειραποσκευη και βαλιτσα;Έχω κλείσει εισιτήριο μέσω ίντερνετ και παίρνω στην εταιρεία και δεν βγάζω ακρη.

                Comment


                  Originally posted by fofi35 View Post
                  Καλησπέρα! Επειδή ταξιδεύω σένα μήνα Σίδνεϊ με etihad μπορεί κάποιος να μου πει που εχει ταξιδεψει προσφατα πόσα κιλά δικαιούμαι χειραποσκευη και βαλιτσα;Έχω κλείσει εισιτήριο μέσω ίντερνετ και παίρνω στην εταιρεία και δεν βγάζω ακρη.
                  fofi35 και εμείς ταξιδεύουμε σε ενα μήνα πρώτα ο Θεός για Sydney με την Etihad. Δικαιούσαι 23 κιλά βαλίτσα και 8 κιλά χειραποσκευή. Καλό ταξίδι!
                  Keep calm, make dreams..!!

                  Comment

                  Working...
                  X