Announcement

Collapse
No announcement yet.

Flame Wars

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by mikael View Post
    μαλλον πρεπει να βρεις γρηγορα δουλεια εκει γιατι δεν βλεπω σε καλη κατασταση την ψυχοσυνθεση σου!
    Bγάζει και ψυχολόγους-ψυχίατρους το Imperial?
    Βρες και κάποια άλλη απάντηση ,σε όλους το ίδιο λες@!
    Σεβόμενος το forum,δε θα συνεχίσω,την αντιδικία μαζί σου.
    Καλή τύχη και καλά μυαλά!!

    Comment


      #17
      Originally posted by australian View Post
      Bγάζει και ψυχολόγους-ψυχίατρους το Imperial?
      Βρες και κάποια άλλη απάντηση ,σε όλους το ίδιο λες@!
      Σεβόμενος το forum,δε θα συνεχίσω,την αντιδικία μαζί σου.
      Καλή τύχη και καλά μυαλά!!
      καλη τυχη και calo couragio..
      θα το χρειαστεις..
      και ξερεις εσυ..
      στην ελλαδα λες οτι εισαι ελληνας και αυστραλια αυστραλος..
      μην ξεχνιομαστε..

      Comment


        #18
        Originally posted by mikael View Post
        καλη τυχη και calo couragio..
        θα το χρειαστεις..
        και ξερεις εσυ..
        στην ελλαδα λες οτι εισαι ελληνας και αυστραλια αυστραλος..
        μην ξεχνιομαστε..
        καλά μυαλά έλληνα......

        Comment


          #19
          Originally posted by australian View Post
          καλά μυαλά έλληνα......
          εγω ειμαι ελληνας και ειμαι υπερηφανος που ειμαι ελλην..
          εσυ που εισαι ανθελληνας και δεν θα γινεις και ποτε αυστραλος γιατι παντα θα σε κυνηγαει το greek γιατι πραγμα εισαι υπερηφανος?
          να χερεστε τους ανθελληνες εδω μεσα..να τους δινετε και συμβουλες πως θα προκοψουν..
          πολυ ασχοληθηκα..τουλαχιστον ξεσκεπαζεστε οταν ζοριστειτε..

          Comment


            #20
            Auf YouTube findest du die angesagtesten Videos und Tracks. Außerdem kannst du eigene Inhalte hochladen und mit Freunden oder gleich der ganzen Welt teilen.


            Αδέλφια μην μαλώνετε.
            Υπομονή και επιμονή patriotes.

            Comment


              #21
              Originally posted by mikael View Post
              εγω ειμαι ελληνας και ειμαι υπερηφανος που ειμαι ελλην..
              εσυ που εισαι ανθελληνας και δεν θα γινεις και ποτε αυστραλος γιατι παντα θα σε κυνηγαει το greek γιατι πραγμα εισαι υπερηφανος?
              να χερεστε τους ανθελληνες εδω μεσα..να τους δινετε και συμβουλες πως θα προκοψουν..
              πολυ ασχοληθηκα..τουλαχιστον ξεσκεπαζεστε οταν ζοριστειτε..
              εγώ είμαι περήφανος που δεν θα ξανάρθω σε επαφή με κάτι ελληνάρες..!! σα κι εσένα mikael
              το ζόρι όλο δικό σου,και τώρα που με ξεσκέπασες,....
              καληνύχτα!!!!

              Comment


                #22
                Originally posted by australian View Post
                εγώ είμαι περήφανος που δεν θα ξανάρθω σε επαφή με κάτι ελληνάρες..!! σα κι εσένα mikael
                το ζόρι όλο δικό σου
                καληνύχτα!!!!
                στο καλο και να μας γραφεις απο την καλη αυστραλια που σ αγαπαει και σ εχει ανεργο και αεργο.
                Η ελλαδα η πατριδα σου σ εχει ηδη αποβαλει..
                calo couragio

                Comment


                  #23
                  Originally posted by mikael View Post
                  στο καλο και να μας γραφεις απο την καλη αυστραλια που σ αγαπαει και σ εχει ανεργο και αεργο.
                  Η ελλαδα η πατριδα μου σ εχει ηδη αποβαλει..
                  calo couragio
                  ok man.
                  :D:D

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by australian View Post
                    ok man.
                    :D:D
                    να τον χερεστε και να του δινετε και συμβουλες..
                    το πατριδα σου το εκανε πατριδα μου.
                    να χαρειτε ποιους βοηθατε..αυτους που απεχθανονται την πατριδα σας και την πατριδα τους..

                    συγχαρητηρια!

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by mikael View Post
                      να τον χερεστε και να του δινετε και συμβουλες..
                      το πατριδα μου το εκανε πατριδα μου.
                      να χαρειτε ποιους βοηθατε..αυτους που απεχθανονται την πατριδα σας και την πατριδα τους..

                      συγχαρητηρια!
                      πατρίδα σου είναι. http://kourdistoportocali.com/default.aspx?pageid=6919
                      εγώ είμαι φιλοξενούμενος!!!!

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by Agoriani View Post
                        http://www.youtube.com/watch?v=4TdbGErxEKc

                        Αδέλφια μην μαλώνετε.
                        kalo....

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by lift View Post
                          kalo....
                          όντως!!

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by mikael View Post
                            εγω ειμαι ελληνας και ειμαι υπερηφανος που ειμαι ελλην..
                            εσυ που εισαι ανθελληνας και δεν θα γινεις και ποτε αυστραλος γιατι παντα θα σε κυνηγαει το greek γιατι πραγμα εισαι υπερηφανος?
                            να χερεστε τους ανθελληνες εδω μεσα..να τους δινετε και συμβουλες πως θα προκοψουν..
                            πολυ ασχοληθηκα..τουλαχιστον ξεσκεπαζεστε οταν ζοριστειτε..
                            μπράβο σου αλλά κράτα το για τον εαυτό σου.. Αυτό το στυλ του Έλληνα είμαι εγώ και κανένας άλλος και μόνο εγώ έχω δίκιο μου τη σπάει.. Ανθέλληνες, εε;; Ε λοιπόν είμαι κι εγώ ένας.. Για την ακρίβεια και νιώθω ξένος στην ίδια μου τη χωρα και ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ που είμαι Έλληνας, εξαιτίας όλων αυτων των ανθρώπων.. Θα προκόψουμε όλοι μας κύριε απόφοιτε από το Imperial. Τουλάχιστον ξέρουμε από συμπεριφορά, αγάπη στον πλησίον μας και το κυριότερο: σεβόμαστε τις απόψεις και τις ιδέες του καθενός.. Και μετά μας διατυμπανίζεις ότι σπούδασες στο Imperial. Να το χ*σω το Imperial κύριε με τέτοια διαγωγή. Τσαμπουκά να πουλάς αλλού κι όχι εδώ μέσα σε ανθρώπους που προσπαθούν να κάνουν μία νέα αρχή και να ξεφύγουν από τους Έλληνες σαν κι εσένα. Θες να βοηθηθείς ή να βοηθήσεις καλώς. Δε θες, ποσώς που μας νοιάζει. Τα νεύρα που σου προκαλεί η κρίση κοίτα να τα βγάλεις αλλού.. Παρεμπιπτόντως το σεξ βοηθάει στην αποβολή του στρες.. Είμαι 14 ετών και γνωρίζω όλα αυτά. Εσύ που εισαι >20 που είναι ο σεβασμός που σου έμαθε η μαμα;;
                            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by mikael View Post
                              να τον χερεστε και να του δινετε και συμβουλες..
                              το πατριδα σου το εκανε πατριδα μου.
                              να χαρειτε ποιους βοηθατε..αυτους που απεχθανονται την πατριδα σας και την πατριδα τους..

                              συγχαρητηρια!
                              Αν δεν σου αρέσει το forum να μην το ξαναδιαβάσεις και να πας στο....καλό!!!

                              Είσαι προβληματικό άτομο....όσο νωρίτερα το καταλάβεις τόσο το καλύτερο για σένα και τους γύρω σου...

                              ΤΕΛΟΣ
                              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                              Comment


                                #30
                                Γεια σας ρε πατριωτακια.

                                Καλημερα σε ολους και ολες. Ειναι πρωτη φορα που γραφω στο site και θα η θελα να συνεχισω να το κανω. Δεν ειναι ο καιρος για να τσακωνομαστε βρε παλληκαρια. Ολοι ειμαστε Ελληνες. Ολοι προσπαθουμε για το καλο της οικογενειας μας. Πολλοι απο εμας θελουμε να φυγουμε απο την Ελλαδα,ΟΧΙ επειδη δεν την αγαπαμε. Μαλλον επειδη καποια λαμογια που λυμαινονται το δημοσιο χρημα και κατασπαταλησαν τα παντα μας εκαναν να βλεπουμε την ολη κατασταση της χωρας μας με λυπη,απεχθεια,και πολλες φορες ανυπακοη. Θελουμε λοιπον ενα καλυετρο μελλον για τα παιδια μας (εγω εχω 2) και για εμας και αυτο αυτη την στιγμη δεν βρισκεται στην Ελλαδα. Οσο και να το θελει ο φιλος μας απο το Imperial θα μπει και αυτος στο λουκι ετσι και κατσει να ψαξει για δουλεια η μαλλον για την δουλεια που αυτος θελει να κανει. Σας μιλαω εκ πειρας οντας 17 μηνες ανεργος (και ψαχνοντας συνεχεια). Και για να μη νομισει ο φιλος μας οτι εχει πιασει τον παπα απο τα @@ θα του πω οτι ειμαι 40 χρονων με 2 πτυχια απο U.K και παμπολους τιτλους στην Ελλαδα. Οικονομολογος και ανεργος.

                                Η Αυστραλια παντοτε παρουσιαζε ενδιαφερον για τους Ελληνες εξ ου και το μεγαλο μεταναστευτικο ρευμα προς τα εκει απο το 1930 και επειτα. Σαν οικονομια παρουσιαζει μια ομοιογενεια χωρις τις ακροτητες αλλων Δυτικων οικονομιων(βλεπε Η.Π.Α και δημοσιο χρεος). Ειναι δε μια κοινωνια δομημενη σε Ευρωπαικα προτυπα και αντιληψεις οι οποιες εμπλουτιστηκαν απο τον ελευθερο χαρακτηρα της νεας ηπειρου και το αναλογο κλιμα που βρηκαν οι μεταναστες (μιας και ολοι οι Αυστραλοι ειναι μεταναστες).

                                Παρεχει λοιπον και σε εμας τους Ελληνες αυτο που δεν μπορει χρονια τωρα να μας δωσει η πατριδα μας (ΑΣΦΑΛΕΙΑ,ΣΙΓΟΥΡΙΑ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ & ΕΥΜΑΡΕΙΑ).

                                Τοσα χρονια στην Ελλαδα ασχολουμαστε με τους Τουρκους, με τους Σκοπιανους, με τους Αλβανους κλπ κλπ πιο παλια με τους Βουλγαρους... Η παροιμια λεει ¨Με οποιον δασκαλο καθησεις τετοια γραμματα θα μαθεις¨. Να λοιπον τι πηραμε απο την μανιωδη ενασχοληση μας με τους γειτονες μας...

                                Εμεις οι καυχωμενοι Ευρωπαιοι γιναμε ο περιγελος των απανταχου μιζερων...Ντροπη τους που καταντησαν την χωρα μας ερμαιο των σκυλων αλλα και ντροπη μας που τοσα χρονια βολευτηκαμε ο καθενας με τον δικο του τροπο σε αυτες τις καταστασεις και τους βοηθησαμε στο σχεδιο τους...

                                Οσον αφορα την μεταναστευση λοιπον στην Αυστραλια θα ηθελα να πω οτι εχω μια προσφορα για δουλεια στην Αδελαιδα και μαλλον θα μεταναστευσω εκει με την οικογενεια μου.Απο αυτα που εχω δει (και ειναι αρκετα) ειναι μια πολυ καλη κινηση και θα ηθελα να μαθω περισσοτερα για το ποσα περιπου ειναι τα κοστη για ενα ετος για μια οικογενεια 4 ατομων. Τα παιδια μου ειναι 6 και 1/2 η κορη και 1 και 1/2 ο γιος μου. Η γυναικα μου για αρχη δεν το βλεπω να δουλευει, ισως αργοτερα. Στην δουλεια αυτη μου προτειναν 80000 AUD το χρονο + superannuation+bonus. To superannuation καταλαβα οτι ειναι 9% των αποδοχων και το πληρωνει ο εργοδοτης για τα bonus δεν εχω ιδεα.

                                Αν υποθεσουμε χωρις bonus μετα απο την εφορια την οποια υπολογισα στα 18000 δεν ξερω ακριβως τι γινεται με το Medicare levy τοτε μενουν 62000 AUD.

                                Τα σπιτια που κοιταγα ειναι επιπλωμενα αλλα οι τιμες ξεπερνουν τα 550 την εβδομαδα. Μαλλον θα πρεπει να παω απο κοντα για να τα δω σε inspection αν αποφασισω να κατεβω.

                                Διαβασα αρκετα απο τα post του moderator (ΑΓΟΡΙΑΝΗ) και μπορω να πω οτι δινει παρα πολυ καλες και χρησιμες πληροφοριες. Θα ηθελα να ρωτησω αν η VISA (εγω θελω την 121) βγαινει πιο γρηγορα απο το χρονο που λενε (5-6 μηνες).

                                Επισης σας παρακαλω πληροφοριες για τα σχολεια. Τα παιδια θα τα στειλω σε Public school γιατι ειμαι εναντιον της ιδιωτικης παιδειας (πιστευω οτι ειναι δικαιωμα οχι εξαγορασιμο).

                                Αντε να δουμε

                                Πολλα φιλια σε ολους και για να περναμε παντα καλα.

                                Comment

                                Working...
                                X