Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Marie

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Καλημερα τι να πω βρε παιδια 3 φορες επικοινωνησα κ μου ειπαν οτι δεν δικαιουται κ μαλιστα μου τονισαν να μην ξαναπροσπαθησει μεσο internet γιατι μπορει να δημιουργηθει προβλημα.Επισης μου ειπαν στο centrelink να παει με το διαβατηριο του για να βγει απο την αιτηση γιατι οντως δεν δικαιουται TFN. Η βιζα του ειναι e-visitor για να μην μπερδευουμε τον κοσμο κ μενω Μελβουρνη.Την δευτερα που θα παμε στο centrelink θα ξαναρωτησω τι να πω!!!!!.Εχει καταθεσει ο συζυγος Marie για την partnervisa?Γιατι εμεις οχι ακομα μας ειπαν αφου καταθεσουμε να ζητησει TFN

    Comment


      #17
      Originally posted by marie View Post
      Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα. Μάλιστα χθες 25/8 τελείωσα και με το centerlink όπου χρειάστηκαν τα στοιχεία του συζύγου μου και όταν τους έδειξα την απόδειξη κατάθεσης από το tax office τους φάνηκε φυσιολογικό. Δεν έχει σημασία, μου είπαν, το ότι είναι με τουριστική σε 28 ημέρες θα έχει TFN.
      marie φαίνεται οτι ήδη πάνε καλά τα πράγματα για εσάς

      Originally posted by maxepap View Post
      Καλημερα τι να πω βρε παιδια 3 φορες επικοινωνησα κ μου ειπαν οτι δεν δικαιουται κ μαλιστα μου τονισαν να μην ξαναπροσπαθησει μεσο internet γιατι μπορει να δημιουργηθει προβλημα.Επισης μου ειπαν στο centrelink να παει με το διαβατηριο του για να βγει απο την αιτηση γιατι οντως δεν δικαιουται TFN. Η βιζα του ειναι e-visitor για να μην μπερδευουμε τον κοσμο κ μενω Μελβουρνη.Την δευτερα που θα παμε στο centrelink θα ξαναρωτησω τι να πω!!!!!.Εχει καταθεσει ο συζυγος Marie για την partnervisa?Γιατι εμεις οχι ακομα μας ειπαν αφου καταθεσουμε να ζητησει TFN
      Νομίζω οτι κατάλαβα τι συμβαίνει:

      Πρώτα απο όλα όμως η σελίδα της εφορίας για το TFN είναι εδώ.

      Η διαδικασία για βγάλεις TFN (Tax File Number), έχει δυο σκέλη: Online και αυτοπροσώπως.

      Online: Επιτρέπει μόνο σε συγκεκριμένες κατηγορίες όπως Νεοζηλανδούς πολίτες, νησιώτες απο τα torres και aboriginals, και σε όσους έχουν μόνιμη βίζα που επιτρέπει εργασία γιατι το TFN θα χρειαστεί για να γίνει η πληρωμή κ.τ.λ. Επιτρέπει ακόμα και για όσους είναι με τουριστική εργασίας για τον ίδιο λόγο της πληρωμής.

      Όλες οι άλλες περιπτώσεις, όπως και ο Αυστραλός υπήκοος, κάνει αίτηση στο χαρτί και μάλιστα τέτοιες αιτήσεις εχω δεί στα milk bar σε μικρές περιοχές και στα newsagency σε μεγαλύτερες.

      Τώρα το τρύκ είναι οτι δεν λένε πουθενά οτι δεν μπορεί να βγάλει κάποιος TFN αλλά δεν μπορεί να βγάλει TFN online.

      Επίσης το Centrelink δεν ξέρει όλες τις λεπτομέρειες της εφορίας, όπως και η εφορία του Centrelink.
      Γνωρίζουν οτι έχει να κάνει με τις διαδικασίες τους και οτι συναντάνε καθημερινά.
      Για αυτό αν ρωτήσεις το Centrelink σου λέει δεν μπορείς να βγάλεις TFN με τουριστική βίζα, ενώ αν πάρεις τηλέφωνο στην εφορία σου κλείνουν και ραντεβού για να πας να το βγάλεις.
      Είναι και το οτι η εφορία θέλει πελάτες για φόρο και το Centrelink δεν θέλει πελάτες για να τους πληρώνει:P

      Ακόμη στο site της εφορίας έχει ειδικό οδηγό μέσω του οποίου διαπιστώνεις αν είναι πολίτης για φορολογικούς λόγους, ακόμα και αν δεν είσαι πολίτης με καμία άλλη έννοια. Τι κάνει το χρήμα ε? Μέχρι και ειδική κατηγορία πολιτών για φορολογικούς λόγους για να στα πάρουν με το φόρο και ας μην εχει ξεκαθαρίσει τίποτα με τα χαρτιά σου και την βίζα σου ακόμα.

      Και η πλάκα είναι οτι θέλουν και 28 μέρες για να σου αποδώσουν εναν αριθμό ο οποίος ξέρετε πως βγαίνει στις μέρες μας απο τις γεννήτριες μοναδικών αριθμών των υπολογιστών: σε 0,000000000000000001 χιλιοστά του δευτερολέπτου. Μπορεί και εκατομμυριοστά.
      Υπομονή και επιμονή patriotes.

      Comment


        #18
        Originally posted by Agoriani View Post
        marie φαίνεται οτι ήδη πάνε καλά τα πράγματα για εσάς
        Νομίζω οτι κατάλαβα τι συμβαίνει:
        Πρώτα απο όλα όμως η σελίδα της εφορίας για το TFN είναι εδώ.
        Η διαδικασία για βγάλεις TFN (Tax File Number), έχει δυο σκέλη: Online και αυτοπροσώπως.
        Online: Επιτρέπει μόνο σε συγκεκριμένες κατηγορίες όπως Νεοζηλανδούς πολίτες, νησιώτες απο τα torres και aboriginals, και σε όσους έχουν μόνιμη βίζα που επιτρέπει εργασία γιατι το TFN θα χρειαστεί για να γίνει η πληρωμή κ.τ.λ. Επιτρέπει ακόμα και για όσους είναι με τουριστική εργασίας για τον ίδιο λόγο της πληρωμής.
        Όλες οι άλλες περιπτώσεις, όπως και ο Αυστραλός υπήκοος, κάνει αίτηση στο χαρτί και μάλιστα τέτοιες αιτήσεις εχω δεί στα milk bar σε μικρές περιοχές και στα newsagency σε μεγαλύτερες.
        Τώρα το τρύκ είναι οτι δεν λένε πουθενά οτι δεν μπορεί να βγάλει κάποιος TFN αλλά δεν μπορεί να βγάλει TFN online.
        Επίσης το Centrelink δεν ξέρει όλες τις λεπτομέρειες της εφορίας, όπως και η εφορία του Centrelink.
        Γνωρίζουν οτι έχει να κάνει με τις διαδικασίες τους και οτι συναντάνε καθημερινά.
        Για αυτό αν ρωτήσεις το Centrelink σου λέει δεν μπορείς να βγάλεις TFN με τουριστική βίζα, ενώ αν πάρεις τηλέφωνο στην εφορία σου κλείνουν και ραντεβού για να πας να το βγάλεις.
        Είναι και το οτι η εφορία θέλει πελάτες για φόρο και το Centrelink δεν θέλει πελάτες για να τους πληρώνει:P
        Ακόμη στο site της εφορίας έχει ειδικό οδηγό μέσω του οποίου διαπιστώνεις αν είναι πολίτης για φορολογικούς λόγους, ακόμα και αν δεν είσαι πολίτης με καμία άλλη έννοια. Τι κάνει το χρήμα ε? Μέχρι και ειδική κατηγορία πολιτών για φορολογικούς λόγους για να στα πάρουν με το φόρο και ας μην εχει ξεκαθαρίσει τίποτα με τα χαρτιά σου και την βίζα σου ακόμα.
        Και η πλάκα είναι οτι θέλουν και 28 μέρες για να σου αποδώσουν εναν αριθμό ο οποίος ξέρετε πως βγαίνει στις μέρες μας απο τις γεννήτριες μοναδικών αριθμών των υπολογιστών: σε 0,000000000000000001 χιλιοστά του δευτερολέπτου. Μπορεί και εκατομμυριοστά.

        δηλαδη εγω εαν παω με τουριστικη βιζα που δεν εχω σχεση με αυστραλους υπηκοους μπορω να βγαλω TFN ;;;;

        Comment


          #19
          Originally posted by lift View Post
          δηλαδη εγω εαν παω με τουριστικη βιζα που δεν εχω σχεση με αυστραλους υπηκοους μπορω να βγαλω TFN ;;;;
          τρέξε τον οδηγό και θα μάθεις!

          Αλλά γιατί οχι, θεωρητικά μιλώντας. Τι ζητάς? Εναν αριθμό που χρησιμοποιείται στα μηχανογραφημένα συστήματα και σε βάσεις δεδομένων. Εναν αριθμό που το λιγότερο είναι οτι θα φέρει έσοδα στα ταμεία του κράτους. Κανονικά θα έπρεπε να μας κυνηγάνε να μας αποδώσουν τέτοιους αριθμούς και εμείς να μην τους θέλαμε οχι να κάνουμε διαδικασίες επι διαδικασιών για να μας τους δώσουν.
          Υπομονή και επιμονή patriotes.

          Comment


            #20
            Originally posted by maxepap View Post
            Καλημερα τι να πω βρε παιδια 3 φορες επικοινωνησα κ μου ειπαν οτι δεν δικαιουται κ μαλιστα μου τονισαν να μην ξαναπροσπαθησει μεσο internet γιατι μπορει να δημιουργηθει προβλημα.Επισης μου ειπαν στο centrelink να παει με το διαβατηριο του για να βγει απο την αιτηση γιατι οντως δεν δικαιουται TFN. Η βιζα του ειναι e-visitor για να μην μπερδευουμε τον κοσμο κ μενω Μελβουρνη.Την δευτερα που θα παμε στο centrelink θα ξαναρωτησω τι να πω!!!!!.Εχει καταθεσει ο συζυγος Marie για την partnervisa?Γιατι εμεις οχι ακομα μας ειπαν αφου καταθεσουμε να ζητησει TFN
            έχω την εντύπωση ότι ο σύζυγος της Μarie έχει ήδη καταθέσει τα δικαιολογητικά για partner visa.
            Εκει είναι το μπερδεματάκι.

            Comment


              #21
              Originally posted by australian View Post
              έχω την εντύπωση ότι ο σύζυγος της Μarie έχει ήδη καταθέσει τα δικαιολογητικά για partner visa.
              Εκει είναι το μπερδεματάκι.
              Οχι δεν εχει να κάνει τίποτα αυτό. Ο λόγος είναι οτι δεν παίρνεις κανένα αποδεικτικό όταν καταθέτεις χαρτιά. Ούτε μπορείς να χρησιμοποιήσεις πουθενά το γεγονός οτι είσαι σε αναμονή για την έγκριση της βίζας σου (ή και την απόρριψή της).

              Το μπέρδεμα είναι στο Centrelink, που δίνει αντιφατικές πληροφορίες.
              Το πλέον σωστό είναι αυτό που έκανε η marie και είπε αφού το TFN είναι δουλειά της εφορίας γιατι δεν παίρνω την εφορία? Και φυσικά έβγαλε και άκρη και έκανε και την δουλειά της.
              Υπομονή και επιμονή patriotes.

              Comment


                #22
                Παιδια ειμαι μουσικος ( παιζω σε ταβερνες αλλα εχω και δικη μου σχολη μουσικης ). Ξερει καποιος αν στην Μελβουρνη υπαρχει
                καποια προοπτικη για μενα ( και ως προς τα δυο σκελη που ανεφερα );

                Comment


                  #23
                  οκ......

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Agoriani View Post
                    Οχι δεν εχει να κάνει τίποτα αυτό. Ο λόγος είναι οτι δεν παίρνεις κανένα αποδεικτικό όταν καταθέτεις χαρτιά. Ούτε μπορείς να χρησιμοποιήσεις πουθενά το γεγονός οτι είσαι σε αναμονή για την έγκριση της βίζας σου (ή και την απόρριψή της).

                    Το μπέρδεμα είναι στο Centrelink, που δίνει αντιφατικές πληροφορίες.
                    Το πλέον σωστό είναι αυτό που έκανε η marie και είπε αφού το TFN είναι δουλειά της εφορίας γιατι δεν παίρνω την εφορία? Και φυσικά έβγαλε και άκρη και έκανε και την δουλειά της.
                    Παιδια την πρωτη επικοινωνια την ειχα τηλεφωνικα στο 132861 κ τους ρωταω τι χρειαζομαστε κ εγω κ ο συζυγος για να βγαλουμε TFN.Η απαντηση ηταν οτι εγω αν κ υπηκοος δεν μπορω να κανω αιτηση online αλλα γραπτη κ πρεπει να την ταχυδρομησω μαζι με τα πρωτοτυπα εγγραφα σε αντιθεση με τον συζυγο ο οποιος μπορει να κανει μεσο web.Κανουμε την αιτηση την δικη μου κ οπως παμε για το ταχυδρομειο γκρινιαζοντας εγω γιατι δεν ηθελα να στειλω τα πρωτοτυπα χαρτια μου υπηρχε ενας γκισε στο ταχυδρομειο που ελεγε αιτησης καταθεση χαρτιων κτλ παω εκει κ την ρωταω κ η απαντηση της ηταν καλυτερα να την κανεις online κ να μου φερεις τα χαρτια σου να τα επιβεβαιωσω ετσι κ εκανα κ περιμενω.Ο συζυγος τωρα κανει online αιτηση κ του την απορριπτει.Τηλεφωνουμε στο 131450 που ειναι για ελληνικα μηπως δεν καταλαβαμε κατι καλα κ μιλαμε με την operator κ μας λεει δεν δικαιουται επειδη ειναι με τουριστικη κ γι αυτο δεν εγινε δεκτη η αιτηση του κ καλο ειναι να μην ξανακανει μεχρι να τακτοποιησει τα χαρτια.Μετα παιρνω το Centrelink κ τους λεω οτι δεν μπορουμε να προσκομισουμε TFN συζυγου γιατι δεν μπορει ακομα να βγαλει κ το θεωρησε πολυ λογικο αφου ειναι με τουριστικη κ γι αυτο πρεπει να βγει απο την αιτηση μου κ να αιτηθω ως single parent.Ειμαστε σε αναμονη λοιπον!!!!!!!Λετε την δευτερα που θα παμε Centrelink να μας πουν αλλα!!!!!!!!!!!

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by maxepap View Post
                      Παιδια την πρωτη επικοινωνια την ειχα τηλεφωνικα στο 132861 κ τους ρωταω τι χρειαζομαστε κ εγω κ ο συζυγος για να βγαλουμε TFN.Η απαντηση ηταν οτι εγω αν κ υπηκοος δεν μπορω να κανω αιτηση online αλλα γραπτη κ πρεπει να την ταχυδρομησω μαζι με τα πρωτοτυπα εγγραφα σε αντιθεση με τον συζυγο ο οποιος μπορει να κανει μεσο web.Κανουμε την αιτηση την δικη μου κ οπως παμε για το ταχυδρομειο γκρινιαζοντας εγω γιατι δεν ηθελα να στειλω τα πρωτοτυπα χαρτια μου υπηρχε ενας γκισε στο ταχυδρομειο που ελεγε αιτησης καταθεση χαρτιων κτλ παω εκει κ την ρωταω κ η απαντηση της ηταν καλυτερα να την κανεις online κ να μου φερεις τα χαρτια σου να τα επιβεβαιωσω ετσι κ εκανα κ περιμενω.Ο συζυγος τωρα κανει online αιτηση κ του την απορριπτει.Τηλεφωνουμε στο 131450 που ειναι για ελληνικα μηπως δεν καταλαβαμε κατι καλα κ μιλαμε με την operator κ μας λεει δεν δικαιουται επειδη ειναι με τουριστικη κ γι αυτο δεν εγινε δεκτη η αιτηση του κ καλο ειναι να μην ξανακανει μεχρι να τακτοποιησει τα χαρτια.Μετα παιρνω το Centrelink κ τους λεω οτι δεν μπορουμε να προσκομισουμε TFN συζυγου γιατι δεν μπορει ακομα να βγαλει κ το θεωρησε πολυ λογικο αφου ειναι με τουριστικη κ γι αυτο πρεπει να βγει απο την αιτηση μου κ να αιτηθω ως single parent.Ειμαστε σε αναμονη λοιπον!!!!!!!Λετε την δευτερα που θα παμε Centrelink να μας πουν αλλα!!!!!!!!!!!
                      Πολύ ωραία!
                      Ετσι είχε και η δική μου περίπτωση. Μόλις ήρθαμε Αυστραλία μου είπαν απο το Centrelink (δεν ρώτησα στην εφορία), οτι δεν μπορώ ακόμα να πάρω TFN και έβγαλαν στην σύζυγο που είναι και η Αυστραλή υπήκοος και είχε και TFN απο προηγούμενη χρονιά, μόνη της επιδόματα σαν να μην είμουν εδώ εγώ.
                      Μετά που βγήκε η βίζα μου πήγα και έκανα αίτηση στο Centrelink και επειδή δεν είχα TFN έκαναν 28 μέρες να μου βγάλουν και μέχρι τότε δεν έπερνα τα επιδόματα. Μόλις βγήκε το TFN τα πήρα αναδρομικά όμως.
                      Τώρα πως έβγαλα TFN: Πήγα στην εφορία και ενώ είχα μαζί μου ενα φάκελλο με χαρτιά, απλά με βάλανε σε ενα υπολογιστή για το κοινό που έχουν και έκανα την αίτηση online απο εκεί (δεν δούλευε το σύστημά τους εκείνες τις μέρες να την κάνω απο το σπίτι), και στο τέλος την εκτύπωσα σε κοινόχρηστο εκτυπωτή και τους την έδωσα και gg.
                      Παρόλα αυτά υπάρχει το τέστ στο site της εφορίας που σου λέει και μάλιστα σαν γνωμοδότηση αν είσαι πολίτης για φορολογικούς λόγους και εκτυπώνεις και την σελίδα στο τέλος με την γνωμάτευση και την χρησιμοποιείς και σε όσους σου λένε οτι δεν δικαιούσαι TFN, αν δικαιούσαι.
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        #26
                        mara's agent

                        καλημερα!
                        εχω επικοινωνησει με την πρακτορα που ερχεται ελλαδα το σεπτεμβριο για ραντεβου (ακομη περιμενω).
                        θελω να ρωτησω ομως κατι μηπως ξερει κανεις.
                        πως μπορω να ειμαι σιγουρη οτι ειναι η αυθεντικη πρακτορας του mara και οχι καποια που χρησιμοποιει το ονομα για να εξαπατησει?
                        οσα χαρτια και πιστοποιητικα και να μου δειξει, μπορω να ξερω αν ειναι γνησια και αληθινα?
                        ευχαριστω..:confused:

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by georgia! View Post
                          καλημερα!
                          εχω επικοινωνησει με την πρακτορα που ερχεται ελλαδα το σεπτεμβριο για ραντεβου (ακομη περιμενω).
                          θελω να ρωτησω ομως κατι μηπως ξερει κανεις.
                          πως μπορω να ειμαι σιγουρη οτι ειναι η αυθεντικη πρακτορας του mara και οχι καποια που χρησιμοποιει το ονομα για να εξαπατησει?
                          οσα χαρτια και πιστοποιητικα και να μου δειξει, μπορω να ξερω αν ειναι γνησια και αληθινα?
                          ευχαριστω..:confused:
                          Στην Αυστραλία, αντί για ταυτότητα έχουν το δίπλωμα οδήγησης. Απο αυτό επιβεβαιώνεις το ονοματεπώνυμο.
                          Μετά με το ονοματεπώνυμο και στην διεύθυνση της ένωσης των εγγεγραμμένων μεταναστευτικών πρακτόρων www.mara.gov.au επιβεβαιώνεις οτι είναι και εγγεγραμμένο μέλος της ένωσης και άρα έγκυρη πράκτορας μετανάστευσης.
                          Η πράκτορας όμως που θα έρθει τον Σεπτέμβριο είναι και δικηγόρος, colisitor όπως τους λένε εδώ.
                          Επίσης μέχρι πρόσφατα η Ελληνορθόδοξη κοινότητα Μελβούρνης είχε διαφήμιση για την συγκεκριμένη πράκτορα-δικηγόρο και την εταιρία με την οποία συνεργάζεται.
                          Δεν νομίζω οτι υπάρχει αμφιβολία οτι είναι έγκυρη.
                          Υπομονή και επιμονή patriotes.

                          Comment


                            #28
                            Originally posted by Agoriani View Post
                            Στην Αυστραλία, αντί για ταυτότητα έχουν το δίπλωμα οδήγησης. Απο αυτό επιβεβαιώνεις το ονοματεπώνυμο.
                            Μετά με το ονοματεπώνυμο και στην διεύθυνση της ένωσης των εγγεγραμμένων μεταναστευτικών πρακτόρων www.mara.gov.au επιβεβαιώνεις οτι είναι και εγγεγραμμένο μέλος της ένωσης και άρα έγκυρη πράκτορας μετανάστευσης.
                            Η πράκτορας όμως που θα έρθει τον Σεπτέμβριο είναι και δικηγόρος, colisitor όπως τους λένε εδώ.
                            Επίσης μέχρι πρόσφατα η Ελληνορθόδοξη κοινότητα Μελβούρνης είχε διαφήμιση για την συγκεκριμένη πράκτορα-δικηγόρο και την εταιρία με την οποία συνεργάζεται.
                            Δεν νομίζω οτι υπάρχει αμφιβολία οτι είναι έγκυρη.
                            σ'ευχαριστω για την απαντηση

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by maxepap View Post
                              Παιδια την πρωτη επικοινωνια την ειχα τηλεφωνικα στο 132861 κ τους ρωταω τι χρειαζομαστε κ εγω κ ο συζυγος για να βγαλουμε TFN.Η απαντηση ηταν οτι εγω αν κ υπηκοος δεν μπορω να κανω αιτηση online αλλα γραπτη κ πρεπει να την ταχυδρομησω μαζι με τα πρωτοτυπα εγγραφα σε αντιθεση με τον συζυγο ο οποιος μπορει να κανει μεσο web.Κανουμε την αιτηση την δικη μου κ οπως παμε για το ταχυδρομειο γκρινιαζοντας εγω γιατι δεν ηθελα να στειλω τα πρωτοτυπα χαρτια μου υπηρχε ενας γκισε στο ταχυδρομειο που ελεγε αιτησης καταθεση χαρτιων κτλ παω εκει κ την ρωταω κ η απαντηση της ηταν καλυτερα να την κανεις online κ να μου φερεις τα χαρτια σου να τα επιβεβαιωσω ετσι κ εκανα κ περιμενω.Ο συζυγος τωρα κανει online αιτηση κ του την απορριπτει.Τηλεφωνουμε στο 131450 που ειναι για ελληνικα μηπως δεν καταλαβαμε κατι καλα κ μιλαμε με την operator κ μας λεει δεν δικαιουται επειδη ειναι με τουριστικη κ γι αυτο δεν εγινε δεκτη η αιτηση του κ καλο ειναι να μην ξανακανει μεχρι να τακτοποιησει τα χαρτια.Μετα παιρνω το Centrelink κ τους λεω οτι δεν μπορουμε να προσκομισουμε TFN συζυγου γιατι δεν μπορει ακομα να βγαλει κ το θεωρησε πολυ λογικο αφου ειναι με τουριστικη κ γι αυτο πρεπει να βγει απο την αιτηση μου κ να αιτηθω ως single parent.Ειμαστε σε αναμονη λοιπον!!!!!!!Λετε την δευτερα που θα παμε Centrelink να μας πουν αλλα!!!!!!!!!!!
                              Εγώ θα κοιτάξω αύριο την Δευτέρα αν μπορώ να βγάλω TFN, επειδή πίστευα ότι δεν γίνεται (είμαι στην Αυστραλία με evisa και έχω καταθέσει τα χαρτιά μου εδώ).
                              Παρόλο που δεν έχω όμως, της συζύγου μου της έκαναν εγγραφή και παίρνει τα επιδόματα σαν married(Centrelink Oakleigh).
                              =============================
                              Επικοινώνησα σήμερα και μου είπαν να συμπληρώσω τη φόρμα NAT 2628, να την πάω στο κοντινότερο tax office και θα μου πουν εκεί αν γίνεται να έχω TFN.
                              Πρέπει όμως να περιμένω επειδή χρειάζεται TFN της(Αυστραλιανής υπηκοότητας) συζύγου μου και δεν έχει βγει ακόμα.

                              Comment


                                #30
                                Δάσκαλος για Αυστραλία

                                Καλησπέρα Μαρία, είμαι εκπαιδευτικός πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης και ενδιαφέρομαι αν και εφόσον αυτό είναι δυνατό να εργασθώ στην Αυστραλία, έμαθες τίποτα σχετικά με την άδεια εξάσκησης επαγγέλματος; Υπάρχουν ανάγκες στα σχολεία για Έλληνες δασκάλους;

                                Comment

                                Working...
                                X