Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Marie

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    marie διαβασα το μηνυμα σου και χαρηκα πολυ ψαχνω γιαυτες τις πληροφοριες εναγωνιως. Μηπως μπορεις να μου πεις αν τελικα εκανες τη διαδικαασια με ποια κριτηρια γινεται η επιλογη εκπαιδευτικων στα ελληνικα σχολεια;και τι επιπεδο αγγλικων χρειαζεται;ειμαι φιλολογος εγω και τελευταια οσο το ψαχνω απογοητευομαι μονο στο μηνυμα σου ειδα κατι αισιοδοξο.σε ευχαριστω παρα πολυ εκ των προτερων

    Comment


      #32
      EIMAI NHPIAGVGOS KAPODISTRIAKOY PAN/MIOY .UELV NA PARV THN MHTERA MOY KAI NA FYGOYME GIA MELBOYRNH H SITNEY TVRAAA!! DEN YPARXEI LOGOS NA PERIMENV!DEN EXV PARA MONON ONEIRA KAI OREJH !tt

      Comment


        #33
        Καλησπέρα σε όλους και συγγνώμη που τόσο καιρό δεν απάντησα στις ερωτήσεις αλλά έπρεπε να επιβεβαιώσω κάποια πράγματα πριν απαντήσω. Το θέμα των εκπαιδευτικών στην Αυστραλία είναι κάπως περίεργο και μπερδεμένο. Τελικά αρχίζω να βγάζω άκρη σιγά-σιγά και τώρα είμαι σε θέση να δώσω κάποιες πληροφορίες.Αρχικά επιβεβαίωσα από επίσημα χείλη στο Sydney πως σε λίγο καιρό θα υπάρχει πρόβλημα Ελλήνων εκπαιδευτικών όπως μου έλεγαν από τα σχολεία.
        Η έρευνά μου λοιπόν μου έδειξε πως μπορεί ένας Έλληνας εκπαιδευτικός να έρθει στην Αυστραλία και να αναγνωρίσει το πτυχίο του.Στην sol υπάρχουν κάποια επαγγέλματα εκπαιδευτικών γι'αυτό κοιτάξτε στο www.immi.gov.au στον κατάλογο των επαγγελμάτων.Επίσης κοιτάξτε και στο department of education (υπουργείο παιδείας της Αυστραλίας) στο www.det.nsw.edu.au εκεί θα βρείτε το skills and trade recognition-overseas qualifications and experience-teaching in NSW, για τη Μελβούρνη στο αντίστοιχο γραφείο της Victoria.
        Εκτός από το dep. of edu υπάρχει και το board of studies www.boardofstudies.nsw.edu.au. Εδώ θα βρείτε γενικές πληροφορίες για το εκπαιδευτικό σύστημα και έχει και job vacancies όχι κακό για γενική ενημέρωση.
        Επίσης το επόμενο site είναι του γραφείου εκπαίδευσης του Ελληνικού Προξενείου στο Sydney όπου βρίσκεις όλα τα Ελληνικά σχολεία με διευθύνσεις και τηλέφωνα http://gredu-sydney.world.sch.gr/. καταλόγους με Ελληνικά σχολεία θα βρείτε και στα www.det.nsw.edu.au/eas/commlang και www.sscl.schools.nsw.edu.au.
        και τέλος κοιτάξτε και στο Australian institute for teaching and school leadership assessment for migration. Αυτό που κατάλαβα από κάποιες συζητήσεις που έκανα όλον αυτόν τον καιρό είναι πως και στον χώρο της εκπαίδευσης μπορεί να λειτουργήσει το σύστημα του sponsoring αφού τα περισσότερα ημερήσια σχολεία είναι ιδιωτικά. Καλή επιτυχία παιδιά σε όλους και για ό,τι ερωτήσεις έχετε θα προσπαθήσω να απαντήσω. Ίσως καθυστερήσω λίγο αλλά είμαι φρέσκια στο Sydney το οποίο δεν έχει ακριβώς την οργάνωση που έχει η παροικία της Μελβούρνης.
        Heal the past. Live the present. Dream the future.

        Comment


          #34
          ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ MARIE .ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΣΤΡΑΛΟΣ ΥΠΗΚΟΥΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ .ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ; ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ .ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

          Comment


            #35
            Καλημέρα σε όλους και καλό κουράγιο για όσους εκπαιδευτικούς ρωτάνε για δουλειά στην Αυστραλία θα σας παραθέσω ένα mail που ήρθε κατά λάθος σε μένα από το γραφείο εκπαίδευσης. Αν και έχω ξαναδώσει τα στοιχεία αυτά καλό είναι να τα δείτε και δια χειρός Έλληνα συναδέλφου.

            Αγαπητοί συνάδελφοι,

            Σε απάντηση για το ενδιαφέρον σας για εργασία στο εκπαιδευτικό σύστημα της Αυστραλίας σας παραθέτω τα εξής:

            Το Γραφείο Εκπαίδευσης του Γενικού Προξενείου είναι μία ελληνική υπηρεσία με εκπαιδευτικούς αποσπασμένους από το Υπουργείο Παιδείας με σύμβαση ορισμένου χρόνου. Όσοι εκπαιδευτικοί βρισκόμαστε εδώ υπηρετούμε σε σχολεία δημόσια ή ιδιωτικά, ημερήσια ή απογευματινά, διδάσκοντας ελληνικά ως δεύτερη/ξένη γλώσσα και τοποθετούμαστε από το Γραφείο Εκπαίδευσης. Αυτό σημαίνει ότι εργαζόμαστε στα πλαίσια της ελληνόγλωσσης εκπαίδευσης της Αυστραλίας αλλά με όρους που ορίζονται από το ελληνικό Υπουργείο Παιδείας (αυτό περιλαμβάνει τη διάρκεια παραμονής μας καθώς και τις οικονομικές μας αποδοχές). Επίσης, το Γραφείο Εκπαίδευσης δεν μπορεί να προσλάβει εκπαιδευτικούς. Οι σχετικές προκηρύξεις για τοποθέτηση δασκάλων και καθηγητών στο εξωτερικό συνήθως ανακοινώνονται τον Οκτώβριο κάθε χρόνου από το Υπουργείο Παιδείας και τα αποτελέσματα γύρω στον Ιούνιο. Αιτήσεις μπορούν να κάνουν στις αντίστοιχες πρωτοβάθμιες ή δευροβάθμιες διευθύνσεις τους όσοι μόνιμοι εκπαδευτικοί έχουν συμπληρώσει 2 έτη υπηρεσίας. Μπορεί να γνωρίζετε ότι πέρυσι παρόλο που έγινε προκήρυξη στην Αυστραλία δεν έγιναν τοποθετήσεις εκπαιδευτικών και επίσης για φέτος μέχρι στιγμής ισχύει το ίδιο.

            Εάν κάποιος ενδιαφέρεται να εργαστεί στο εκπαιδευτικό σύστημα της Αυστραλίας - Νέας Νότιας Ουαλίας, έξω από το πρόγραμμα που προαναφέρθηκε, πρέπει να απευθυνθεί στις αυστραλέζικες αρχές. Επειδή όπως καταλαβαίνετε, οι αποσπασμένοι εκπαιδευτικοί από την Ελλάδα δεν γνωρίζουμε το αυστραλέζικο σύστημα αφού αποσπώμαστε από το Υπουργείο Παιδείας, σας δίνω κάποιες γενικές πληροφορίες που γνωρίζω προσωπικά αλλά παρακαλώ να τις αντιμετωπίσετε με κάθε επιφύλαξη και σίγουρα θα πρέπει να κάνετε και την δική σας έρευνα για το αυστραλέζικο σύστημα. Από όσο μπορώ να γνωρίζω λοιπόν, υπάρχουν δύο κατευθύνσεις, το δημόσιο σύστημα και το ιδιωτικό. Αν κανείς ενδιαφέρεται να εργαστεί στο δημόσιο σύστημα ως εκπαιδευτικός εδώ πρέπει πρώτα να απευθυνθεί στην Αυστραλέζικη Υπηρεσία Μετανάστευσης ( http://www.immi.gov.au/) για τα θέματα σχετικά με τη βίζα εργασίας. Αυτό επίσης που από ότι έχω ακούσει πιθανόν χρειάζεται είναι να κάνετε αίτηση για Accreditation in Teaching Australia και στο Institute of Teachers (ένα πιθανό site που μπορεί να βοηθήσει είναι το http://www.nswteachers.nsw.edu.au/ ή το http://www.aitsl.edu.au/). Επίσης, ίσως να πρέπει να επικοινωνήσετε και με το Department of Education and Training (https://www.det.nsw.edu.au/home/) - το αντίστοιχο Υπουργείο Παιδείας της Νέας Νότιας Ουαλίας. Όπως προανέφερα αυτά τα στοιχεία είναι μόνο ενδεικτικά, πιθανόν κάποια επίσης να έχουν αλλάξει πρόσφατα, σε κάθε περίπτωση όμως θα πρέπει εσείς οι ίδιοι να κάνετε αναλυτική έρευνα για να έχετε καλύτερη εικόνα.

            Από την ιστοσελίδα μας μπορείτε να δείτε τα σχολεία της περιοχής. Όσον αφορά το ιδιωτικό σύστημα, υπάρχουν τα ιδιωτικά ή ανεξάρτητα σχολεία με τα οποία μπορείτε να επικοινωνήσετε απευθείας και να δείτε αν υπάρχει ενδιαφέρον για έλληνες εκπαιδευτικούς και τι πιθανότητες υπάρχουν για να σας σπονσοράρουν έτσι ώστε να μπορέσετε να έχετε άδεια εργασίας-βίζα.

            Η διεύθυνσή μας είναι: http://gredu-sydney.world.sch.gr/index.htm


            μπαίνετε στο σχολεία και εκεί μπορείτε να δείτε όλα τα σχολεία όπου διδάσκονται ελληνικά.

            Τα μεγαλύτερα ιδιωτικά κολλέγια όπου διδάσκονται ελληνικά είναι το Κολλέγιο του Αγίου Σπυρίδωνα (http://www.stspyridon.nsw.edu.au/thecollege.asp), το Κολλέγιο των Αγίων Πάντων (http://www.allsaints.nsw.edu.au/?pag...contact_us.htm) και το Κολλέγιο της Αγίας Ευφημίας (http://www.steuphemia.nsw.edu.au/). Μπορείτε επίσης να επικοινωνήσετε με την Ελληνική Ορθόδοξη Κοινότητα που έχει απογευματινά σχολεία, τηλ: 0061-2-97406022 και με την Αρχιεπισκοπή που επίσης έχει απογευματινά σχολεία ελληνικών, τηλ: 0061-2 96906100 .


            Σας εύχομαι καλή επιτυχία στην αναζήτησή σας
            Heal the past. Live the present. Dream the future.

            Comment


              #36
              Marie καλησπέρα, εύχομαι τα πράγματα να γίνονται όλο και καλύτερα και ευκολότερα για σένα και την οικογένειά σου. Μέσα Μαρτίου, έφτασε και για μας η ώρα να έρθουμε Sydney.Επειδή για λόγους που δεν είχαμε υπολογίσει θα κατέβω πρώτα εγώ με τα 2 παιδιά μου 9 και 13 και δεν έχω κάποιον εκεί, θα ήθελα να σε παρακαλέσω οταν μπορέσεις να μου πεις δυό λόγια για το ποιές περιοχές είναι καλές να ψάξω για σπίτι (οικονομική,καλά δημόσια σχολεία, ελληνικό στοιχείο) και ένα δεύτερο έχεις καμιά ιδέα που να ψάξω για προσωρινή διαμονή μέχρι να βρω σπίτι? Εσείς πως το κάνατε?
              Ευχαριστώ για το χρόνο σου! Θα περιμένω νέα σου..

              Comment


                #37
                Έλληνες δάσκαλοι

                Θα μπορούσες μήπως να μας δώσεις κάποιο τηλέφωνο σχολείου που χρειάζονται δασκάλους;Έχουμε δώδεκα χρόνια προυπηρεσίας σε δημόσιο σχολείο και συνεχίζουμε...

                Comment


                  #38
                  Originally posted by nickkaterini View Post
                  Θα μπορούσες μήπως να μας δώσεις κάποιο τηλέφωνο σχολείου που χρειάζονται δασκάλους;Έχουμε δώδεκα χρόνια προυπηρεσίας σε δημόσιο σχολείο και συνεχίζουμε...
                  Καλημέρα απο Sydney ξέρω ότι για δάσκαλο αυτή τη στιγμή ψάχνει το δημοτικό σχολείο του Αγ. Σπυρίδωνα, γιατί εκεί πάει ο μικρός μου και η μια δασκάλα αν και συνταξιοδοτήθηκε μένει μέσα μέχρι να βρουν αντικαταστάτη. Κοίταξε στο Stspyridon : Checking for flash... εκεί θα βρεις όλα τα στοιχεία. Εκτός από αυτό υπάρχουν και άλλα δύο ιδιωτικά στο sydney αλλά δεν γνωρίζω αν χρειάζονται δασκάλους. Αν διαβάσεις το πιο πάνω post no. 35 θα βρεις όλα τα site που χρειάζεσαι. Κάνε την έρευνά σου με τηλέφωνα απευθείας αλλά μην το καθυστερείς γιατί η σχολική χρονιά άρχισε......Καλή επιτυχία. Ότι άλλο θέλεις και μπορώ να βοηθήσω γράψε μου. Κάτι ακόμα .... αν δεν έχεις υπηκοότητα πρέπει να σου κάνουν sponsoring είναι ιδιωτική επιχείρηση και μπορεί να το κάνει αν θέλει.....
                  Heal the past. Live the present. Dream the future.

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by christine View Post
                    Marie καλησπέρα, εύχομαι τα πράγματα να γίνονται όλο και καλύτερα και ευκολότερα για σένα και την οικογένειά σου. Μέσα Μαρτίου, έφτασε και για μας η ώρα να έρθουμε Sydney.Επειδή για λόγους που δεν είχαμε υπολογίσει θα κατέβω πρώτα εγώ με τα 2 παιδιά μου 9 και 13 και δεν έχω κάποιον εκεί, θα ήθελα να σε παρακαλέσω οταν μπορέσεις να μου πεις δυό λόγια για το ποιές περιοχές είναι καλές να ψάξω για σπίτι (οικονομική,καλά δημόσια σχολεία, ελληνικό στοιχείο) και ένα δεύτερο έχεις καμιά ιδέα που να ψάξω για προσωρινή διαμονή μέχρι να βρω σπίτι? Εσείς πως το κάνατε?
                    Ευχαριστώ για το χρόνο σου! Θα περιμένω νέα σου..
                    ευχομαι να πανε ολα καλα christine...good luck!

                    Comment


                      #40
                      ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ!!ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 13-1-2012 ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΠΡΟΣ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 26-1-2012 ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 49 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΜΕΣΩΣ!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΣ ΤΑ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ!!!!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ CASH OFFICER.EYXAΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΩΣΕΙ ΟΛΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by bibiki View Post
                        ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ!!ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 13-1-2012 ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ...................
                        εαν δεις το δικο μου Χρόνος επεξεργασίας : Family, spouse visa applications
                        12/12/2011 τα εστειλα
                        18/01/2012 μου εστειλε ο case officer email για γιατρους

                        εαν δεις το email σου ξεκινάει
                        File Number: OSF2011/χχχχχχ
                        Applicant: χχχχχχ χχχχχ
                        DOB: 01/01/1972


                        και τελειωνει καπως ετσι
                        Best regards,
                        χχχχχχχ χχχχχχχχ

                        Case Officer
                        PN χχχχ
                        αυτος ειναι ο case officer

                        ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
                        ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                        Comment


                          #42
                          ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ,ΟΜΩΣ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΞΑΝΑ ΕΙΔΑ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ CASH OFFICER,KAI MOY ΓΡΑΦΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟ Π.Μ. ΠΡΙΝ ΤΟ ΔΩΣΟΥΝ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ,ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟ 2012 ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΗ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ!!!ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΜΕΝΑ, Η ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕΜΕ !!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by bibiki View Post
                            ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ,.....................
                            διευκρίνηση για τους γιατρούς σου έδωσαν HAP ID ??
                            με την λογική μου και μόνο, ίσως έχουν δώσει αρμοδιότητα σε υφιστάμενους να συγκεντρώνουν όλα τα στοιχεία φακέλου για να τα δίνουν στον case officer έτοιμα προς επεξεργασία
                            μην ανησυχείς
                            ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by bibiki View Post
                              ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ!!ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 13-1-2012 ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ.ΠΡΟΣ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 26-1-2012 ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑ ΕΜΑΙΛ ΠΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 49 ΗΜΕΡΕΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΙΝΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΜΕΣΩΣ!ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΣ ΤΑ ΖΗΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ!!!!ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ CASH OFFICER.EYXAΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΩΣΕΙ ΟΛΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.
                              Ίσως άλλαξαν την διαδικασία για να την κάνουν πιο γρήγορη γιατί μην ξεχνάμε ότι οι ιατρικές ισχύουν μόνο για 6 μήνες. Ότι και να είναι βρίσκεσαι σε καλό δρόμο.
                              Heal the past. Live the present. Dream the future.

                              Comment


                                #45
                                ΝΑΙ....
                                ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟ (ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΣΤΕΙΛΑ ΑΜΕΣΩΣ)ΣΕ ΕΜΑΙΛ ΚΑΙ ΣΕ ΕΙΔΙΚΗ ΦΟΡΜΑ (ΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΝΟ 26 ΚΑΙ 60)ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟΝ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ.
                                ΠΟΛΥ ΑΝΧΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,,,,,
                                ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΔΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ!!!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X