Announcement

Collapse
No announcement yet.

Από την Εκπομπή "ΝΕΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ" του ΣΚΑΙ για μετανάστευση στην Αυστραλία

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Από την Εκπομπή "ΝΕΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ" του ΣΚΑΙ για μετανάστευση στην Αυστραλία

    Αγαπητά μέλη του PATRIOTAKI,
    Λέγομαι Ελένη Βαρβιτσιώτη και είμαι δημοσιογράφος στην εκπομπή "ΟΙ ΝΕΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ" που προβάλλεται από την τηλεόραση του ΣΚΑΙ. Eτοιμάζουμε μία εκπομπή με θέμα τη μετανάστευση. Έλληνες που ετοιμάζονται να φύγουν από την χώρα, αλλά και Έλληνες που έχουν πάει πρόσφατα στην Αυστραλία. Θα με ενδιέφερε πολύ να το συζητήσω με τον καθένα σας ξεχωριστά, τους λόγους που σας οδήγησαν να σκεφτείετε την μετανάστευση αλλά και πως είναι η ζωή όσων έχουν φτάσει στην Αυστραλία. Είμαστε διατεθειμένοι να ταξιδέψουμε και στην Αυστραλία για να δείξουμε την ζωή εκέι και ποιές είναι οι ευκαρίες που παρουσιάζονται.
    Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
    Ελένη Βαρβιτσιώτη

    #2
    ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΑ Κ ΜΙΣΟΣ.....

    Καλησπέρα elenivar
    είμαι ο Δημήτρης 45 ετών παντρεμένος με 1 παιδί αγόρι 17 ετών,
    πικραμένος πολύ από την ελλάδα και για αυτό ετοιμάζω τα χαρτιά μας για αυστραλία...
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!
      ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ Ο ΧΩΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΛΟΚΑΝΑΛΑ ΣΑΣ
      ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ!!!!!ΠΑΠΑΧΕΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

      Comment


        #4
        ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ
        1,ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΝΟΠΥΘΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΠΛΟΠΥΘΜΕΝΑ.......ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ...ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΡΩΤΑ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ
        2.ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΙΖΕΣ
        3,ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΝΣ
        4,ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
        5,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ
        6,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ
        7,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΚΟΤΕΣ ΛΕΙΡΑΤΕΣ
        ,,,,,,,,,,,ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ........ΦΤΑΝΕΙ!!!!!

        Comment


          #5
          Πέστα Anthime!!!!!!

          Comment


            #6
            Originally posted by elenivar View Post
            Αγαπητά μέλη του PATRIOTAKI,
            Λέγομαι Ελένη Βαρβιτσιώτη και είμαι δημοσιογράφος στην εκπομπή "ΟΙ ΝΕΟΙ ΦΑΚΕΛΟΙ" που προβάλλεται από την τηλεόραση του ΣΚΑΙ. Eτοιμάζουμε μία εκπομπή με θέμα τη μετανάστευση. Έλληνες που ετοιμάζονται να φύγουν από την χώρα, αλλά και Έλληνες που έχουν πάει πρόσφατα στην Αυστραλία. Θα με ενδιέφερε πολύ να το συζητήσω με τον καθένα σας ξεχωριστά, τους λόγους που σας οδήγησαν να σκεφτείετε την μετανάστευση αλλά και πως είναι η ζωή όσων έχουν φτάσει στην Αυστραλία. Είμαστε διατεθειμένοι να ταξιδέψουμε και στην Αυστραλία για να δείξουμε την ζωή εκέι και ποιές είναι οι ευκαρίες που παρουσιάζονται.
            Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
            Ελένη Βαρβιτσιώτη
            Πω... πω.... Ελένη τα άκουσες κανονικά παραπάνω!!! Ο anthimos είχε ρέντα!!! Anyway, νομίζω ότι αν θέλεις κάποια επικοινωνία θα ήταν καλό να αφήσεις κάποιο contact. Άσχετα με την δίκαιη ή άδικη κριτική στάση κάποιων, άσχετα με το παράπονο και την αγανάκτησή τους, νομίζω ότι το forum είναι ανοιχτό στα ΜΜΕ.

            Comment


              #7
              ΚΑΝΤΕ ΚΑΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΞΕΚΩ_Α ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΟΣΟΝΤΑ-ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ..ΠΟΣΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΩς ΕΦΤΑΣΑΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ!
              ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΞΕΚΩΛ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ????
              ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥς ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΧΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΗΣΥΧΟΥΣ..

              Comment


                #8
                Originally posted by anthimos View Post
                ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ
                1,ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΝΟΠΥΘΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΠΛΟΠΥΘΜΕΝΑ.......ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ...ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΡΩΤΑ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ
                2.ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΙΖΕΣ
                3,ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΝΣ
                4,ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ
                5,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΝΑ ΣΚΑΣΜΟ ΛΕΦΤΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΣ
                6,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ
                7,ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΚΟΤΕΣ ΛΕΙΡΑΤΕΣ
                ,,,,,,,,,,,ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ........ΦΤΑΝΕΙ!!!!!

                Να σου θυμίσω οτι ο ΣΚΑΙ έκανε εκπομπή για τα υποβρύχια και για πολλά άλλα κακώς κείμενα και ειδικά οι νέοι φάκελοι. Τέτοια επίθεση προσωποποιημένη είναι τουλάχιστον άδικη. Είναι σαν να βρίζεις τον υπάλληλο στα διόδια. Τι φταίει αυτός, την δουλειά του κάνει.

                Φιλικά, είμαι και στη "γειτονιά" σου για λίγες μέρες!
                Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by leyteris77 View Post
                  Να σου θυμίσω οτι ο ΣΚΑΙ έκανε εκπομπή για τα υποβρύχια και για πολλά άλλα κακώς κείμενα και ειδικά οι νέοι φάκελοι. Τέτοια επίθεση πρωσοποποιημένη είναι τουλάχιστον άδικη. Είναι σαν να βρίζεις τον υπάλληλο στα διόδια. Τι φταίει αυτός, την δουλειά του κάνει.

                  Φιλικά, είμαι και στη "γειτονιά" σου για λίγες μέρες!
                  leyteris77 η επίθεση δεν έγινε προσωπικά,απλά κάποιος τυχερός του πολιτικοδημοσιογραφικού(στο ίδιο τσουβάλι μπαίνουν) κυκλώματος θα τα ακούσει,ο κλήρος έπεσε στην Κα Ε.Β.
                  οσο για τις εκπομπές ,αν καθήσω να σου γράψω πόσα θέματα που κάνουν τζιζζζζ δεν έχουν ακουμπήσει θα σου γράφω μια εβδομάδα!
                  ρίξε και μια ματά εδώ.....http://hellas-now.blogspot.com/2011/...post_9713.html

                  Comment


                    #10
                    γεια σου elenivar
                    και εγω ειμαι πολυ μα παρα πολυ πικραμενος απο το συστημα της ελλαδας και την κανω απο εδω το γρηγοροτερο γιατι...
                    ειμαι 46 χρονο με 3 παιδια ηλ.μηχανικος
                    οτι θελεις στην διαθεση σου

                    Comment


                      #11
                      δεν θα μεινει κανεις..
                      ή στα καραβια θα καταληξουμε ή θα μεταναστευσουμε..
                      μας γυρισαν στο 1950 τα τομαρια

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by mikael View Post
                        δεν θα μεινει κανεις..
                        ή στα καραβια θα καταληξουμε ή θα μεταναστευσουμε..
                        μας γυρισαν στο 1950 τα τομαρια
                        μονο τομαρια...

                        Comment


                          #13
                          Eλένη με λένε Ανδρέα, είμαι 38 και έχω 3 παιδιά για τα όποια ψάχνω να βρω "αύριο"! Και η Αυστραλία και γενικότερα η μετανάστευση ίσως με βοηθήσουν να το βρω!
                          Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                          Comment


                            #14
                            παιδια η Ελενη ειναι απλά μια δημοσιογραφος. Εγώ αυτό που έχω να σχολιάσω είναι πως με μία έκθεση που θα γινει πέσατε ΟΛΟΙ πάνω στην Αυστραλία που πριν αν ρωτούσε καποιος προς τα πού πεφτει η Αυστραλία θα ξύνατε το κεφάλι σας. Αλλά βέβαια η εκπομπη συμβαδίζει με τα trends (τις επονομαζόμενες μόδες). Αν τέτοια μέρα του χρόνου θυμάστε την Αυστραλία θα είναι θαύμα. Τέλος παντων, τώρα εσείς θα αφερώσετε τηλεοπτικό χρόνο σε κάτι που ξέρετε γιατι γίνεται;. Ειλικρινά είστε σοβαροί;; Λες και δεν ξερετε γιατι φεύγει ο κόσμος. Κι εγώ θα φύγω κάποτε.
                            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                            Comment


                              #15
                              η ελενη ειναι μια απλη δημοσιογραφος.............και θελει να κανει τοσο καλα την δουλεια της ωστε καποτε να φτασει τον παπαχελα τον πρετεντερη την σταη και την τρεμη ωστε να τους αντικαταστισει επαξια στο λειτουργημα που τελουν οι προαναφερθεντες.......δειχνωντας δε και μεγαλυτερο ζηλο ισως φτασει και στο επιπεδο του μακη και του θεμου ωστε να εχει τιποτα εξτραδακια απο εκβιασμους και ψεμματα...............ΕΛΕΝ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΣΕΝΑ,ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΒΓΗΚΑΤΕ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ!!!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΕΣΑΣ ΕΝΝΟΩ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ

                              Comment

                              Working...
                              X