Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 89
    καλημερα φιλε.μην ανησυχεις δεν παρεξηγουμε,εσυ σωστα τα λες και οπως λεει μια παροιμια φύλαγε τα ρουχα σου για να εχεις τα μισα.τωρα παμε στο θεμα της δουλειας ακριβως δεν ξερω ακομα θα σε ενημερώσω αργοτερα,μου ειπε να κανω καποια χαρτια και θα ξαναμιλήσουμε. οταν ενοοω για δουλεια δεν θελω παράνομα εγω απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σου το καλύτερο
    θα ηταν να γραφτω σε μια σχολη αγγλικων αλλα θελει πολλα λεφτα και αυτην την περιοδο τα πραγματα ειναι σφιχτα..παντως σε ευχαριστω για την βοηθεια σου μπορω να πω βοηθας πολυ κοσμο απο εδω μεσα.να σαι καλα και ελπιζω να καταφερω να ερθω και εγω γιατι το μέλλων στην ελλαδα ειναι δυσοίωνο.
    υ.γ μολις ολοκληρωθουν τα χαρτια σε κανα 8ημερο και μιλησω με τη θεια θα σε ενημερώσω ποιο αναλυτικά.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chrisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τροπο οικονομικο μονο αν μπορεις να κολυμπησεις 17000 km
    Απο κει και περα αν μπορουσες να δωσεις ποιο πολλες πληροφοριες τι δουλεια ειναι αυτη για ποσο μπορει να σε απασχολησει κτλπ ...θα ηταν καλο.. Παραυτα ομως να ξερεις οτι και να θελει η θεια σου θα εισαι παρανομος γιατι δεν θα εχεις βιζα αλλα και να εχεις φοιτητικη θα μπορουσε μονο παρτ ταιμ.
    Γιατι χωρις αγγλικα ουτε καν σπονσορ μπορουν να σε κανουν . Θελεις τα βασικα τουλαχιστον .

* Και να συμπληρωσω.. κοιτα μηπως η θεια της νυφης σου σε ..... μπιπ .... μολις πας εκει και τελικα μεινεις ξεκρεμαστος . Δεν εμπιστευομαι συγγενεις εγω αν ακουσεις τι εχω ακουσει εγω απο παιδια που μιλαω συνεχεια θα καταλαβαινες . Μην παρεξηγηθεις παντως. ..
    Δηλαδή ο θείος που τον ξεχαρμάνιαζες τα καλοκαίρια μπορει να σε πετάξει έξω με τις κλωτσιές ανα πάσα στιγμή. Καλό είναι να υπάρχει και κανά αντίσκηνο

Φίλε chrisgr είσαι πολυ ρεαλιστής, και τα γράφεις ολα όπως έχουν
    Σε θαυμάζω για το θάρρος σου και διαβάζω ότι γράφεις με πολυ ενδιαφέρων

Που είσαι, Μελβούρνη?
    Αυτο που λένε στην μέση του πουθενά σε μικρά χωριά ότι είναι ευκολότερα για βίζα κλπ?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsia Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα φιλέ μου chrisgr συγχαρητήρια για την ενημέρωση που κανεις σε εμας που θελουμε να μεταναστευσουμε.φιλε μου η δικια μου περιπτωση ειναι η εξης.
    η νύφη μου εχει μια θεια στην αυστραλια που μπορει να μου προσφερει δουλεια,το προβλημα ομως ειναι οτι αγγλικά δεν ξερω και δεν εχω καποια ειδικοτητα, πως μπορώ να έρθω?
    ξέρεις κάποιο τρόπο οικονομικό, σε ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την ενημέρωση.
    Μην βασίζεστε σε συγγενής και μάλιστα συγγενείς που δεν ειναι εξ αίματος. Θεία όπως λες της νύφης σου ούτε σε ξέρει ούτε την ξέρεις. Μπορεί ναι πας εκεί και στο μεταξύ να έχει γινει το παραμικρό και μην θέλει ή να μην μπορεί να κάνει αυτά που υποσχέθηκε. Μη έχοντας κανένα βασικό προσων όπως γνωση αγγλικών ή κάποια ειδικότητα θα εξαρτάσαι αποκλειστικα από αυτούς σε κάθε σου επικοινωνία με τον έξω κόσμο.

φιλε λευτερη λες να μην το ξερω και να μην καταλαβαινω οτι ανα πασα στιγμη μπορει να με διωξει η και να μη θελει να με βοηθησει στο κατω κατω μια ξενη ητανγια εμενα μεχρι εχτες και ενας ξενος ημουν εγω γι 'αυτην δεν την ηξερα, αλλα τι να κανω
    πρεπει να το ρισκαρω και ο θεος βοηθως μακαρι να υπηρχε αλλος τροπος αλλα δυστηχως δεν υπαρχει.
    τώρα οσο αφορα τα αγγλικά ξερω οχι τελεια αλλα δεν εχω κάποιο πτυχίο που να αποδεικνύει.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsia Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε λευτερη λες να μην το ξερω και να μην καταλαβαινω οτι ανα πασα στιγμη μπορει να με διωξει η και να μη θελει να με βοηθησει στο κατω κατω μια ξενη ητανγια εμενα μεχρι εχτες και ενας ξενος ημουν εγω γι 'αυτην δεν την ηξερα, αλλα τι να κανω
    πρεπει να το ρισκαρω και ο θεος βοηθως μακαρι να υπηρχε αλλος τροπος αλλα δυστηχως δεν υπαρχει.
    τώρα οσο αφορα τα αγγλικά ξερω οχι τελεια αλλα δεν εχω κάποιο πτυχίο που να αποδεικνύει.
    Προφανώς και το ξερεις. Εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους την σχέση σου με τον καθένα. Για τα αγγλικά δεν μετράει κανένα πτυχίο παρα μόνο το IELTS. Πρέπει να δώσεις για αυτό το πιστοποιητικό για να δείξεις οτι ξερεις αγγλικά.

@ Go TU Aus : Melbourne Κεντρο ειμαι εγώ ...
    Ρεαλιστής ειμαι γιατι μονο ο ρεαλισμός σε οδηγει σε σωστες αποφασεις να μην χτυπάς το κεφάλι σου μετα..
    Οταν λεμε ρεαλισμο εννοουμε να μην πιστευεις σε πολυ "μπλα μπλα " ..Και πριν οδηγηθειτε σε δρομους μακρυνους της Αυστραλιας με οδηγο μια υποσχεση τοτε καλυτερα ψαχτε το καλυτερα . Μην ακουτε υποσχεσεις παιδες το τονιζω ξανα γιατι εγω γαμη@@@@@ απο αυτο οπως και πολλοι αλλοι που εχω συναντήσει εδω πέρα και αυτοι απο συγγενεις .
    Και λέω ξανα για τους συγγενεις οτι μονο 1ου βαθμου συγγενεια αναγνωριζουν αυτοι για βιζα και αυτη που θα σου κανει σπονσορ εαν εισαι τυχερος και εχεις 1ο βαθμο συγγενεια πρεπει να δωσει εγγυησεις χρηματικες για εσενα . Καλα αυτο ερχετε δευτερεον γιατι το ποιο σημαντικο ειναι να εισαι 1ου βαθμου αλλα οκ πρεπει να το ξερετε .
    @ Φιλε Κατσια εσυ τι χαρτια κανεις? Οτι και να κανεις μην το κανεις απο Ελλαδα εαν μπορεις γιατι θα ΑΡΓΗΣΕΙ παρα πολυ..εως ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ... Καλυτερα με τουριστ βιζα και κανεις οτι θες απο εδώ ..Εαν σε παιρνει βεβαια .
    Το ποιο ευκολο χαρτί να αποδείξετε οτι εχετε αγγλικα ειναι το IELTS και ειναι και φτηνό 200 ευρώ απο Ελλάδα να το δωσετε εξετασεις . Εαν ξερετε αγγλικα. Αν δεν ξερετε τοτε πρεπει να βρειτε φροντιστηριο να κανετε αγγλικα .
    Αλλιως οσοι δεν εχουν τιποτα απο χαρτια κτλπ το ξαναλεω η λυση ειναι να ερθετε να κανετε αγγλικα εδω για να παρετε και την φοιτητικη βιζα .
    Τωρα για τα χωρια κτλπ που λενε γινεται το εξης . Σε μερικα Region της Αυστραλίας ειναι ποιο ευκολο να μαζεψεις τα μορια της Βιζας . Δεν ισχυουν ολοι οι νομοι για ολα τα Region . Δηλαδη μπορει να λεμε ταδε για την Βικτώρια αλλα στο Queensland να εχει λιγο διαφορετικους νομους .
    Οτι σε περιοχες ποιο απομονομενες παιρνεις λιγο πιο ευκολα βιζα ισχυει αλλα και παλι πρεπει να εχεις ειδικοτητα που να θελουν κτλπ ...Απλα σου λεει οτι στους 100 ποντους που θες για την βιζα π.χ εαν τα Αγγλικα στην Βικτωρια πιανουν 20 ποντους εκει πιανουν 30... Δηλαδη σου δινουν λιγους ποντους παραπανω σε μερικα θεματα και παιρνεις και ποντους επειδη ειναι απομονωμενη περιοχη .
    Αυτα προς το παρών . Οσοι ερθετε να φερετε λιγα χειμωνιατικα γιατι τωρα πιανει καλοκαιρι και δεν χρειαζετε. Μην κουβαλατε αδικα .

ego leo na ertho me toyristiki ,les einai kalitera e? tha exo parea enan poli kalo filo k exontas megali elpida den nomizo na min katafero kati?

Διαβασε ποιο πανω κοπελα μου και θα καταλαβεις..αφου τα λεμε ολα ποιο πριν ;)

Φίλε μου, διαβάζοντας ολα όσα εγραψες μέχρι στιγμής προσπαθω να καταλάβω αν είσαι μετανιωμένος που μπηκες σε όλη αυτή την διαδικασία στο να πας Αυστραλία.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chrisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ Go TU Aus : Melbourne ... αδικα .
    γεια σου φίλε και ευχαριστώ ια τισ απαντήσεις
    εχω δυο απορίες σε αυτά που αναφέρεις παραπάνω
    πρώτον αναφερεςι ότι εν'α κάνω την αίτησ γιθα working viza από Αυστραλία δεν καθυστερέι τόσο πολύ?δηλαδή μήπως γνωρίζεις πόσο κάνει η αίτηση να βγεί απο εκεί?επίσης πως μπρούμε να βρούμε τις απαιτήσεςι της working viza ανα region?δυστχηχώ αυτό που αναφέρετια στο immigration site τησ Αυστραλιας ε΄χει τισ γενικέςα απαιτήσειςς που χρειάζονται και δεν αναφέρει για περιοχή απ περιοχή,δηαλδή οι 65 πόντοι που χρειάζονατι δεν αναφέρει ότι είναι για ένα συγκεκριμένο μέρος τησ Αυστραλία παραμόνο λέει γενικα?ήπως εσύ ξέρεις κανένα τετοιο site που να ανφερει τς απαιτήσεις για βίζα ανα περιοχή?μιλάω πάντα για working viza
    σε ευχαριστώ

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ανταπόκριση - Farfyffs
    Από FarfyFfs in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 16.11.2013, 17:32
  2. Ανταπόκριση - sotiris th.
    Από sotiris th in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 13.08.2013, 16:34
  3. Ανταπόκριση - Τζο
    Από geogeo in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.04.2013, 16:23
  4. Ανταπόκριση - ikanel
    Από ikanel in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11.02.2013, 13:13
  5. Chrisgr a.k.a Χρήστος!
    Από Chrisgr in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22.07.2011, 00:13

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like