Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Chrisgr

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Originally posted by abdel View Post
    Γεια χαρα..Αν αναφερεσαι στο προσφατο γεγονος που γυρισανε πισω στην ελλαδα καποιοι...(βασικα λενε οτι τους γυρισανε πισω)...προσωπικα δεν νομιζω οτι ειναι και κατι στο οποιο πρεπει να "βασιζεται" οποιος θελει να παει αυστραλια..............!
    Αν μπεις με τουριστική visa στην Αυστραλία δεν χρειάζεται να έχεις εισητήριο επιστροφής. Αυτό είναι σίγουρο. Ο άντρας μου μπήκε στο τέλος Αυγούστου με μονό εισητήριο χωρίς επιστροφή και δεν του είπαν τίποτα στον έλεγχο. Τα ίδια έλεγε και σε αυτόν ο πράκτορας βγάλε με επιστροφή αλλά του είπα να μην μασήσει και δεν έβγαλε. Και αν δηλαδή κάποιος έρθει για διακοπές στην Αυστραλία και μετά θέλει να πάει στην Ασία και μετά στην Αμερική και μετά να γυρίσει στην Ελλάδα πρέπει να δείξει όλα τα σχετικά εισητήρια. Δεν παίζει αυτό. Αυτούς που σταματάνε τους σταματάνε γιατί υπάρχουν σίγουρα προηγούμενα και κάπου κάποτε κάτι είχαν κάνει. Στον έλεγχο των διαβατηρίων στην είσοδο της Αυστραλίας απλά σου ζητάνε μια διεύθυνση , που έχεις σκοπό να μείνεις τώρα που θα βγείς από το Αεροδρόμιο. Αυτό είναι όλο και όλο. Όλα τα υπόλοιπα είναι αβάσιμα.Είναι παράλογο μια χώρα να μην αφήνει τους τουρίστες στην ησυχία τους και να τους τα πρήζει , αρκεί να συμπεριφέρονται σαν τουρίστες, δηλαδή να μην δουλεύουν και να φύγουν από την χώρα όταν λήξει η visa τους και δεν έχουν αιτηθεί για κάποια άλλη μορφή visa's. Οι ταξιδιωτικοί πράκτορες απλά εκφοβίζουν τον κόσμο για να πουλάνε διπλά εισητήρια.

    Comment


      #77
      φιλε chrisgr,συγνωμη αν επιμενω αλλα στα πιο πανω ποστ σου ρωτησα/ζητησα για τις σχολες που ειχες γραψει παλιοτερα.αν μπορεις σε παρακαλω πολυ ενημερωσε με για αυτες τις σχολες που γνωριζεις τον διευθυντη με ενα πριβε μηνυμα η αν θες κ ανοιχτα.ενημερωσε με επισης αν θελεις να μου στειλεις στο δικο μου email,για να στο δωσω. φιλικα και ευχαριστω εκ των προτερων

      Comment


        #78
        Originally posted by karpouzis View Post
        φιλε chrisgr,συγνωμη αν επιμενω αλλα στα πιο πανω ποστ σου ρωτησα/ζητησα για τις σχολες που ειχες γραψει παλιοτερα.αν μπορεις σε παρακαλω πολυ ενημερωσε με για αυτες τις σχολες που γνωριζεις τον διευθυντη με ενα πριβε μηνυμα η αν θες κ ανοιχτα.ενημερωσε με επισης αν θελεις να μου στειλεις στο δικο μου email,για να στο δωσω. φιλικα και ευχαριστω εκ των προτερων
        Γεια σου chrisgr εχω και εγω την ιδια παρακληση με τον φιλο karpouzis μια τετοια ενημερωση θα ηταν πολυτιμη,ευχαριστω...

        Comment


          #79
          Academia21

          Σας Στέλνω ΠΜ
          Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

          Comment


            #80
            καθένας έχει την τύχη του..επειδή κάποιοι επέστρεψαν αυτό δεν σημαίνει οτι οι υπόλοιποι δεν θα τα καταφέρουν..
            ξέρω περιστατικό καλά που του λέγανε αγγλία είναι τραγικά μην δοκιμάσεις, ξέχνα το και σε 15 μέρες βρήκε εργασία εκεί στ'ελνοντας 10 περίπου cv.

            βέβαια δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και δεν περιμένουν τους έλληνες μ ανοιχτές αγκάλες οι αυστραλοί..παντού είναι δύσκολα πλέον και χρειάζετε εξειδίκευση και μάτι να γυαλίζει.

            Comment


              #81
              Originally posted by Chrisgr View Post
              Σας Στέλνω ΠΜ
              Σε ευχαριστουμε Chrisgr!!

              Comment


                #82
                Crisgr θα σου ημουν υποχρεος αν μου εστελνες και εμενα αυτα τα στοιχεια.Δεν βλαπτει να εξεταζει κανεις ολες τις πιθανοτητες.

                Comment


                  #83
                  Μπραβo ρε Cris,,με ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.Εχω σκοπο να ερθω Μελβουρνη,εχω μαζεψει τα προτα εξοδα γυρο στα 6κ αλλα τα Αγγλικα μου ειναι μετρια, αναγκαστικα θα τα σπουδασω εκει και μετα για Diploma ,το θεμα ειναι αν βγενουν τα προς το ζην και επιπλεων τα λεφτα για τιν σχολη.Εχω μαθει να δουλευω σκληρα(ειμαι υδραυλικος σε οικοδομες),για πες πως το βλεπεις το εγχειρημα μου..


                  Αν δεν σου κανει κοπο στιλε και σε μενα τιν λιστα με τισ σχολες

                  Comment


                    #84
                    efxaristoume chris

                    Comment


                      #85
                      Chris έμαθα απο τον γραμματέα της κοινότητας οτι επέστρεψες στην Ελλάδα.
                      Πές μας κανένα νέο σου και αν θες και γιατί επέστρεψες ετσι στην πατρίδα;
                      Υπομονή και επιμονή patriotes.

                      Comment


                        #86
                        agoriani 8a huela na mou stilis to tilefono sou na se rotiso kati an mporis na mou dosis fos!!!!exo kapoio problima me ta m,kai den mporo na stilo!!!!!

                        Comment


                          #87
                          Καλή χρονιά σε όλους και χρονια πολλα...
                          Ναί οντως επεστρεψα Ελλάδα κυρίως λόγω οικογενειακών προβλημάτων και είμαι Αθήνα αυτήν την στιγμή .
                          Δυστηχώς δεν εχω εισητήρια να γυρίσω πισω παλι γιατί πλέον δεν εχω οικονομική δυνατότητα..οποτε...
                          Τέλος για εμένα η Αυστραλία.
                          Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                          Comment


                            #88
                            Endiaferon plirofories efxaristo poli.
                            Ego exo kana 3 mino sto Perth
                            & kano mia prospa8ia me kati ptyxia

                            Comment


                              #89
                              Καλη επιτυχία ...kai to Perth einai poly wraio
                              Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                              Comment

                              Working...
                              X