Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αγγελίες από όσους είναι ήδη στην Αυστραλία

    Ανοίγω αυτο το Θέμα και παρακαλώ να μεινει ανοιχτο για οσους βρισκονται ηδη στην Αυστραλία και εχουν νεα η ξερουν ατομα που να εχουν στεγη φτηνη η εργασια η αμαξι που πουλαει καποιος η διαφορα πραγματα που δεν θελει και τα δινει(πουλαει ) η χαριζει .
    Δηλαδη εαν εγω ξερω οτι το ταδε εστιατοριο ζηταει ατομα να το ποσταρω εδω για ατομα που ηδη εχουν φοιτητικη η αλλη βιζα ( εκτος τουριστικης ) και ψαχνουν δουλεια .
    Επεισης το ιδιο και για σπιτι ...Για Shared House η Units .
    Παρακαλώ μην γραφει κανεις απο Ελλάδα αφορά μόνο τους ΗΔΗ διαμένοντες Αυστραλία .
    Ξεκινάω παραδειγμα εγώ .

    @ Victoria Melbourne
    Ψάχνω Part Time δουλειά οτιδήποτε η πανω στην ειδικότητα μου Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων
    Και στέγη επεισης καθώς σε 10 μέρες πρεπει να φύγω απο εδώ που ειμαι .
    Οποιος εχει κατι η μοιράζετε το σπιτι του με αμοιβη ας ψιθυρήσει

    --------------------------------------
    Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

    #2
    Σπίτι μου σπιτάκι μου

    Γεια σου Chris.
    Τι ψάχνεις ακριβώς; Υπάρχει unit που θα αδειάσει τέλος του μηνός στο Clayton - Wellington Rd.
    Στάση λεωφορείων προς όλες τις κατευθύνσεις.5 λεπτά απόσταση. 150 p/w ενοίκιο επιπλωμένο με τηλεόραση.
    Αν σε ενδιαφέρει πες μου να μάθω τι εγγύηση ζητάνε επειδή αυτός που φεύγει είναι γνωστός και το έμαθα προχθές.

    Comment


      #3
      Originally posted by Papi View Post
      Γεια σου Chris.
      Τι ψάχνεις ακριβώς; Υπάρχει unit που θα αδειάσει τέλος του μηνός στο Clayton - Wellington Rd.
      Στάση λεωφορείων προς όλες τις κατευθύνσεις.5 λεπτά απόσταση. 150 p/w ενοίκιο επιπλωμένο με τηλεόραση.
      Αν σε ενδιαφέρει πες μου να μάθω τι εγγύηση ζητάνε επειδή αυτός που φεύγει είναι γνωστός και το έμαθα προχθές.
      αν δεν βολευει τον φιλο......ενδιαφερωμαι εγω για το σπιτι.......οκλει μενω τωρα αλλα πρεπει να φυγω εως τελους του μηνος

      Comment


        #4
        υποθετω το παραπανω σπιτι θα εχει νοικιαστει μετα απο τοσο καιρο...
        ξερει κανεις να νοικιαζεται κανενα διαμερισμα με 1 ή 2 υπνοδωματια στο σιτυ ή κοντα στο σιτυ?
        Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

        Comment


          #5
          Δεν είναι καλύτερα να ρωτήσεις real estate agents;

          Comment


            #6
            ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ!!!!

            Comment


              #7
              Hi Chrisgr,
              Είδα το post σου, δεν ξέρω if i'm a bit too late though, αλλά είδα την παρακάτω αγγελία στο seek.com.au if you're interested.

              SEEK - Relationship Officer Job in Melbourne

              Πάνω κάτω ζητάνε κάποιον που να μιλάει ελληνικά and work as a relationship officer. Η εταιρεία IPA όμως seems to be a recruitment agency.

              (However, ελπίζω να έχεις βρει ήδη δουλειά πάνω στην ειδικότητα σου)

              Comment


                #8
                Καλησπερα

                Μενω Ελλαδα και συγκεκριμενα Λεσβο - Μυτιληνη. Το επαγγελμα μου κατα βαση ειναι τεχνικος Η/Υ - πωλησεις - αναβαθμισεις κλπ, ειχα ομως και σχολη πληροφορικης οπου διδασκα κιολας παρεχοντας τα λεγομενα πιστοποιητικα ECDL-CAMBRIDGE. Εδω και καιρο σκεφτομαι γενικα το εξωτερικο μιας και τα πραγματα εδω πανε απο το κακο στο χειροτερο. Εχω μια δουλεια μαζι με εναν συνεργατη αλλα με τα βιας βγαζουμε τα εξοδα μας. Η ερωτηση μου ειναι για την Αυστραλια ποσο περιπου θα παιρνω το χρονο καθαρο (-φοροι) και τι ενοικιο θα πληρωνω το χρονο (περιπου), και γενικα κοστος ζωης φαγητο κλπ διοτι να ξεκινησεις απο την μια ακρη της γης να πας στην αλλη ειναι μεγαλο ρισκο αν δεν εισαι ενημερωμενος τι παιζει, τι κοστη θα εχεις για να πεις πχ οτι μου μενουν τοσα καθαρα.Για τα υπολοιπα πχ νυχτερινη ζωη κλπ περιπου τα ξερω αφου σπουδασα Ν Αφρικη δλδ θελω να πω αλλου ειδος διασκεδαση εχεις ελλαδα (που δεν εχεις πια)και αλλου ειδος στο εξωτερικο, πχ στη Ν Αφρικη και καφε ειχε και μπαρ - κλαμπ ειχε, εστιατορια που μπορουσες να δοκιμασεις διαφορες κουζινες κλπ αλλα διαφορετικο στυλ .
                Βεβαια ειμαι σε ηλικια που σκοπος ειναι να βρω μια αξιοπιστη εργασια με καλες προοπτικες και οχι οι διασκεδασεις (αυτα ερχονται μετα) επισης ειμαι ανυπαντρος οσο αφορα το σπιτι που θα χρειαστω να νοικιασω , οτι δλδ μια γκαρσονιερα μου αρκει.
                Ευχαριστω

                Comment


                  #9
                  Καλησπέρα. Ψάχνω για προσωρινή διαμονή στην Μελβούρνη (κοντά στο κέντρο). Για 2-3 εβδομάδες, ένα άτομο. Γενικά απ' ότι βλέπω οι τιμές είναι αρκετά υψηλές. Υπάρχουν τίποτα προτάσεις;

                  Comment


                    #10
                    Χαρίστε Ότι δεν χρειάζεστε πιά!!!

                    Εδώ μπορείτε να αναφέρετε αντικείμενα τα οποία δεν χρησιμοποιείτε πιά και σας πιάνουν χώρο .....
                    Μη ξεχνάτε ότι καθετί που πιθανά είναι άχρηστο για μας,να είναι ΠΟΛΎ χρήσιμο σε κάποιους που ξεκινανε από την αρχή .....
                    First come,first served!

                    ΥΓ:Για ευνόητους λόγους η εκδήλωση ενδιαφέροντος μπορεί να γίνεται με pm.

                    Το θέμα δημιουργήθηκε για να αναρτώνται αγγελίες!
                    Ολα τα υπόλοιπα σχόλια θα διαγράφονται!
                    Thanks

                    Comment


                      #11
                      Χαρίζεται ηλεκτρική σκούπα.

                      Ηλεκτρική οικιακή σκούπα 2400 Watt με όλα της τα εξαρτήματα, έχω αλλάξει και το φις.
                      Τη χρησιμοποιούσα μέχρι προχθές (είναι φθηνή, την είχα αγοράσει από τα carefour πριν 2 χρόνια και έχει πέσει φυσικά η ισχύ της αλλά από το να μην έχεις καθόλου και για αρχή είναι μια χαρά!) αλλά χθές αγόρασα καινούργια.
                      Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου (δηλ. απλά να απαντήσει στο συγκεκριμένο post ή να αποστείλει προσωπικό μύνημα μέσω του site).
                      Περιοχή: Fawkner, Victoria

                      Comment


                        #12
                        ΕΡΓΑΣΙΑ

                        ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΝΥΧΤΑ ΣΕ CLEANING..FULL TIME ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΑΣ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ 0432405811 ΓΙΩΡΓΟΣ..ΑΠΟ 12.00 pm ΕΩΣ 13.30 pm.....

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by jojos71 View Post
                          ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΝΥΧΤΑ ΣΕ CLEANING..FULL TIME ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΑΣ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ 0432405811 ΓΙΩΡΓΟΣ..ΑΠΟ 12.00 pm ΕΩΣ 13.30 pm.....
                          θα σε παρω εγω!!!!χαχα

                          Comment


                            #14
                            Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...

                            Ευχαριστώ όλους....
                            Βρέθηκε ενδιαφερόμενος για τη σκούπα και στο εγγύς μέλλον (εάν συνεχίσουμε και είμαστε καλά!!!) θα ακολουθήσει αντικατάσταση και άλλων οικιακών συσκευών.

                            Comment


                              #15
                              ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΡΘΕΙ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ. ΔΟΥΛΕΨΑ ΤΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΩΣ SPRAY PAINTER ΚΑΙ PAINTER ΣΕ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΣΠΙΤΙΑ.Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΨΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΕΔΩ DODGY ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ...ΞΕΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΑΕΡΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ SPRAY GUN.ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ SIGNWRITER,PAINTER,SPRAY PAINTER.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ.ΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 0422147571

                              Comment

                              Working...
                              X