Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για όσους ανήκουν στα Τεχνικά επαγγέλματα (trades)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Γεια σας.ηθελα να ρωτησω εγώ που θέλω να βγάλω work visa 457 και μου ζητάει assessment επικοινώνησε με τα αντίστοιχα τμήματά ( chef για τον άντρα μου και ηλεκτρολόγων για εμένα) και κοστίζουν περίπου 1000AUD για το καθένα.ισχυει;;;;; Ή κοιτάζω κάτι λάθος. Μήπως τους κάνει μόνο το πτυχίο μεταφρασμένο;;;

    Comment


      Ηλεκτρολογος ΤΕΙ

      Ειμαι ηλεκτρολογος απο Τει.Δουλευω σαν ελευθερος επαγγελματιας σε ηλ.εγκαταστασεις 8 χρονια.Γνωριζει κανεις την απορροφηση του επαγγελματος μου στην αυστραλια?

      Comment


        Originally posted by Denise View Post
        Γεια σας.ηθελα να ρωτησω εγώ που θέλω να βγάλω work visa 457 και μου ζητάει assessment επικοινώνησε με τα αντίστοιχα τμήματά ( chef για τον άντρα μου και ηλεκτρολόγων για εμένα) και κοστίζουν περίπου 1000AUD για το καθένα.ισχυει;;;;; Ή κοιτάζω κάτι λάθος. Μήπως τους κάνει μόνο το πτυχίο μεταφρασμένο;;;
        Χρειάζεται οπωσδήποτε skills assessment από τον αντίστοιχο οργανισμό.
        So many projects to do.......but not enough time!!!!

        Comment


          Originally posted by Padas View Post
          Ειμαι ηλεκτρολογος απο Τει.Δουλευω σαν ελευθερος επαγγελματιας σε ηλ.εγκαταστασεις 8 χρονια.Γνωριζει κανεις την απορροφηση του επαγγελματος μου στην αυστραλια?
          Το πρωτο πραγμα που πρεπει να σκεφτεις ειναι αν μπορεις να βγαλεις βιζα. Εκτος βεβαια αν εχεις υπηκοοτητα οποτε τοτε δεν υπαρχει προβλημα, ερχεσαι οποτε θελεις. Στην Αυστραλια οι χειρονακτικες εργασιες εχουν μεγαλυτερη ζητηση απο οτι οι δουλειες γραφειου, αλλα εξαρταται παντα απο την τυχη του καθενος.

          Comment


            Θέσεις εργασίας-Sydney

            Comment

            Working...
            X