Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με την μεταφορά πραγμάτων απο και προς την Αυστραλία(Ι).

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μακριά από την αυστραλέζικη εταιρεία Globelink International.
    Δυστυχώς είναι άσχετοι και ανοργάνωτοι. Είμαι στη τελική φάση να παραλάβω τα πράγματά μου και από το πρωί ανά μία ώρα τους παίρνω τηλέφωνο και .... δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα.
    ΥΠΕΡΧΡΕΩΜΕΝΗ - ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ - ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΗ

    Comment


      Μπορεί κάποιος να μου δώσει διευθύνσεις εταιρειών cargoo;

      Comment


        Originally posted by JOHN10999 View Post
        Μπορεί κάποιος να μου δώσει διευθύνσεις εταιρειών cargoo;
        John10999 καλώς ήλθες.
        Αν εμπαινες στον κόπο να διαβάσεις το θέμα απ' την αρχή θα έβρισκες τις διευθύνσεις που ψάχνεις. Αφού δεν "μπήκες" το κάνω εγώ
        .: General Overseas Traffic :.
        Orphee Beinoglou S.A.,Quality Moving,Athens,Greece
        Goldair Cargo, succeeded through steady steps, to become a strong group, a synonym of high-quality services in the field of logistics.


        30 + Years Working Experience We are certified as Authorised Economic Operator (AEO) since October 2013. Transportation Company Our History...

        cargoshipping.net ist die beste Quelle für alle Informationen die Sie suchen. Von allgemeinen Themen bis hin zu speziellen Sachverhalten, finden Sie auf cargoshipping.net alles. Wir hoffen, dass Sie hier das Gesuchte finden!


        Moving to Australia or Importing Personal Effects/Household Goods - Department of Agriculture, Fisheries and Forestry

        Comment


          Ευχαριστώ Australian για τον κόπο σου.
          Θα μπορούσες, από όλα όσα έχουν γραφεί, να πεις ποιά είναι η καλύτερη εταιρεία cargo;

          Comment


            ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΙ ΣΤΗΝ GLOBELINK από προσωπική εμπειρία πολύ δυσαρεστημένη. Κακή εξυπηρέτηση και ανειδίκευτο προσωπικό. Εξαιτίας τους πλήρωσα 1300 έξτρα δολλάρια για αποθήκευση και 2ον και βασικό τα πράγματά μου ήρθαν τσακισμένα. Βασικά η συνεργαζόμενη τους αποθήκη πολύ κακή τα πράγματά μου ήταν στιβαγμένα όπως να'ναι. Και δυστυχώς για groupage αποστολές με cargobook.gr εδώ στην Αυστραλία τα εκτελωνίζεις με globelink. Και ξανά ΟΧΙ GLOBELINK

            Comment


              Originally posted by australian View Post
              John10999 καλώς ήλθες.
              Αν εμπαινες στον κόπο να διαβάσεις το θέμα απ' την αρχή θα έβρισκες τις διευθύνσεις που ψάχνεις. Αφού δεν "μπήκες" το κάνω εγώ
              .: General Overseas Traffic :.

              Orphee Beinoglou S.A.,Quality Moving,Athens,Greece
              Goldair Cargo S.A.
              Globelink Australia
              cargobook.gr - Welcome to CARGO BOOK S.A.
              Cargo Shipping - Compare International Companies & Quotes Air Ocean Road - by CargoShipping.net

              Moving to Australia or Importing Personal Effects/Household Goods - Department of Agriculture, Fisheries and Forestry

              Προς το παρόν ένα μεγάλο ΟΧΙ στην Allied pickfords. Είμαι στα "μαχαίρια" μαζί τους. Λεπτομέρειες θα παραθέσω αργότερα.
              Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

              Comment


                Originally posted by leyteris77 View Post
                Προς το παρόν ένα μεγάλο ΟΧΙ στην Allied pickfords. Είμαι στα "μαχαίρια" μαζί τους. Λεπτομέρειες θα παραθέσω αργότερα.
                leyteris77 thanks
                την αφαίρεσα κι απο τα links

                Comment


                  παρτε και μια προσφορα απο το εξης τηλ 2104833595 δεν χανετε τιποτε το Νοεμβριο εστειλα εγω πρσγμστα με 150 το κιβ μαζι με την ΦΠΑ και τον Ιανουαριο η αδελφη μου με 180 μαζι με ΦΠΑ και παραλαβη απο το σπιτι στην Αθηνα οι ερωτησεις ειναι τζαμπα!!

                  Comment


                    Originally posted by leyteris77 View Post
                    Προς το παρόν ένα μεγάλο ΟΧΙ στην Allied pickfords. Είμαι στα "μαχαίρια" μαζί τους. Λεπτομέρειες θα παραθέσω αργότερα.
                    Τι απώλειες είχες; Εγώ σπασμένους καναπέδες και coffe table. Κατεστραμμένο πλυντήριο ρούχων και ψυγείο δείχνουν να έχουν πέσει. Και φυσικά λερωμένο στρώμα και φυσικά σπασμένη βάση κρεβατιού..... αυτά τα ολίγα....

                    Comment


                      Originally posted by xri23 View Post
                      Τι απώλειες είχες; Εγώ σπασμένους καναπέδες και coffe table. Κατεστραμμένο πλυντήριο ρούχων και ψυγείο δείχνουν να έχουν πέσει. Και φυσικά λερωμένο στρώμα και φυσικά σπασμένη βάση κρεβατιού..... αυτά τα ολίγα....
                      δεν τα είχες ασφαλισμένα;

                      Comment


                        Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                        παρτε και μια προσφορα απο το εξης τηλ 2104833595 δεν χανετε τιποτε το Νοεμβριο εστειλα εγω πρσγμστα με 150 το κιβ μαζι με την ΦΠΑ και τον Ιανουαριο η αδελφη μου με 180 μαζι με ΦΠΑ και παραλαβη απο το σπιτι στην Αθηνα οι ερωτησεις ειναι τζαμπα!!
                        Κώστα αυτό αφορούσε αεροπορική μεταφορά; Όταν έφτασαν τα πράγματα στην Αυστραλία πλήρωσες κάτι επιπλέον (π.χ. για εκτελωνισμό);

                        Comment


                          Originally posted by xri23 View Post
                          Τι απώλειες είχες; Εγώ σπασμένους καναπέδες και coffe table. Κατεστραμμένο πλυντήριο ρούχων και ψυγείο δείχνουν να έχουν πέσει. Και φυσικά λερωμένο στρώμα και φυσικά σπασμένη βάση κρεβατιού..... αυτά τα ολίγα....
                          Πως έγιναν αυτά ρε παιδιά?
                          Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                          Comment


                            Originally posted by leyteris77 View Post
                            Πως έγιναν αυτά ρε παιδιά?
                            Ευτυχώς ασφαλισμένα τα είχαμε και τώρα πρέπει να περιμένουμε για την αποζημίωση. Ήρθε ο πραγματογνώμονας τα είδε θα στείλει την αναφορά του στην Ελλάδα και θα περιμένουμε την απάντηση από την ασφαλιστική της Ελλάδας. Πώς έγιναν οι ζημιές δεν ξέρω αυτό που εικάζω είναι σαν να έχουν πέσει τα πράγματά μου και έσπασαν....

                            Comment


                              Originally posted by loucas View Post
                              Κώστα αυτό αφορούσε αεροπορική μεταφορά; Όταν έφτασαν τα πράγματα στην Αυστραλία πλήρωσες κάτι επιπλέον (π.χ. για εκτελωνισμό);
                              οχι με καραβι εδω πληρωσα για 3 κιβ 650 δολ μεχρι το σπιτι
                              η αδελφη μου για 4 κιβ 740 μεχρι σπιτι

                              Comment


                                Απάντηση: christine

                                Θα βοηθούσε ιδιαίτερα, τόσο εμάς που ετοιμαζόμαστε, όσο και τους επόμενους που θα διαβάσουν τις σημαντικές πληροφορίες που δίνετε, όσοι γραφετε τιμές μεταφορικών να γράφετε και διάρκεια μεταφοράς και παράδοσης.
                                Θα υπάρχει έτσι μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για την κάθε εταιρία

                                Comment

                                Working...
                                X