Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XΙI)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by Dromader View Post
    Γνωστος μου ειπε σημερα το πρωι οτι μιλησε με δικηγορο μεταναστευσης στην Αυστραλια και του ειπε οτι εφοσων εχει βρει δουλεια (sponsor) μπορει να κατεβει με τουριστικη visa και αυτος (που ειναι εξουσιοδοτημενος απο την Αυστραλιανη κυβερνηση) μπορει να του βγαλει work visa γαι τεσσερα χρονια με 5.850 δολαρια για αυτον και την οικογενεια. Τα πιο πανω ειναι εφικτο να γίνουν;
    Τον γνωστό σου ρώτα! Dromader τέτοιου είδους πληροφορίες είναι αδύνατον να διασταυρωθούν. Κάτω από το πρίσμα του "αν το θες, όλα γίνονται " ίσως να είναι εφικτό!

    Comment


      #17
      Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
      Τον γνωστό σου ρώτα! Dromader τέτοιου είδους πληροφορίες είναι αδύνατον να διασταυρωθούν. Κάτω από το πρίσμα του "αν το θες, όλα γίνονται " ίσως να είναι εφικτό!
      H ερωτηση απευθυνεται στους Ελληνες της Αυστραλιας. Εαν είχα εμπιστσυνη 100% στον γνωστο δεν θα ρωταγα. Εγραψα γνωστός , οχι φιλος.Η ερωτηση μου δεν αφορα τα χρηματα αλλα την διαδικασια.

      Comment


        #18
        παιδιά εγώ μια ερώτηση θέλω να κάνω(βασικά 2)

        1. η student visa, επειδη δε βρισκω που θενα μεσα στο immi, πόση διάρκεια έχει;
        2. αν έχεις student visa μετά από τα 2 χρόνια που μπορεις να πάρεις την αυστραλιανή υπηκοοτητα μπορείς να το κάνεις έχοντας αυτη τη visa ή να πάρεις resident ή skilled?
        Είναι πολλές οι 622 μέρες;

        Comment


          #19
          παιδιά εγώ μια ερώτηση θέλω να κάνω(βασικά 2)

          1. η student visa, επειδη δε βρισκω που θενα μεσα στο immi, πόση διάρκεια έχει;
          2. αν έχεις student visa μετά από τα 2 χρόνια που μπορεις να πάρεις την αυστραλιανή υπηκοοτητα μπορείς να το κάνεις έχοντας αυτη τη visa ή να πάρεις resident ή skilled?
          Είναι πολλές οι 622 μέρες;

          Comment


            #20
            Originally posted by Dromader View Post
            Γνωστος μου ειπε σημερα το πρωι οτι μιλησε με δικηγορο μεταναστευσης στην Αυστραλια και του ειπε οτι εφοσων εχει βρει δουλεια (sponsor) μπορει να κατεβει με τουριστικη visa και αυτος (ο δικηγορος που ειναι εξουσιοδοτημενος απο την Αυστραλιανη κυβερνηση) μπορει να του βγαλει work visa γαι τεσσερα χρονια με 5.850 δολαρια για αυτον και την οικογενεια. Τα πιο πανω ειναι εφικτο να γίνουν;
            Dromader αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι είδηση πρώτου μεγέθους. Αλλά ίσως και να είναι απάτη πρώτου μεγέθους.
            Κάνε λίγο υπομονή γιατι κάτι προσπαθούμε να κανονίσουμε, ώστε να αρχίσει να απαντάει ενας πράκτορας μετανάστευσης σε εξειδικευμένα θέματα, και θα μπορείς να ρωτήσεις το θέμα αυτό κατευθείαν εκεί που πρέπει.
            Όπως καταλαβαίνεις, κανείς εκτός απο επαγγελματία μεταναστευτικό πράκτορα δεν μπορεί να σου πει αν είναι αλήθεια ή απάτη αυτό.
            Μην βιαστείς, περίμενε λίγο.
            Υπομονή και επιμονή patriotes.

            Comment


              #21
              Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
              Τον γνωστό σου ρώτα! Dromader τέτοιου είδους πληροφορίες είναι αδύνατον να διασταυρωθούν. Κάτω από το πρίσμα του "αν το θες, όλα γίνονται " ίσως να είναι εφικτό!
              Originally posted by Agoriani View Post
              Dromader αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι είδηση πρώτου μεγέθους. Αλλά ίσως και να είναι απάτη πρώτου μεγέθους.
              Κάνε λίγο υπομονή γιατι κάτι προσπαθούμε να κανονίσουμε, ώστε να αρχίσει να απαντάει ενας πράκτορας μετανάστευσης σε εξειδικευμένα θέματα, και θα μπορείς να ρωτήσεις το θέμα αυτό κατευθείαν εκεί που πρέπει.
              Όπως καταλαβαίνεις, κανείς εκτός απο επαγγελματία μεταναστευτικό πράκτορα δεν μπορεί να σου πει αν είναι αλήθεια ή απάτη αυτό.
              Μην βιαστείς, περίμενε λίγο.
              Cool Dromader... Η ερώτηση που έθεσες είναι εξειδικευμένη. Η απάντησή της είναι 100% εκτός της θεσπισμένης οδού μετανάστευσης του DIAC. Από τη στιγμή που αναζητάς μια εξειδικευμένη απάντηση θέτεις τον εαυτό σου στον κίνδυνο του ρίσκου να εμπιστευτείς κάποιον άγνωστο (και τα χρήματά σου επίσης σε αυτόν). Είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ. Στο βαθμό που θα απομειώσεις τέτοια ρίσκα από πολλαπλές πληροφορήσεις θα καταφέρεις να σιγουρέψεις και την επένδυσή σου. Επιμένω να λέω "όταν θές, όλα γίνονται" όμως το "οταν", το "θες", το "όλα" και το "γινονται" παύουν να έχουν γενική σημασία και έχουν ασφαλώς εξατομικευμένη. Η παρέμβαση και του εμπειρότερου Agoriani είναι νομίζω σε αυτή την κατεύθυνση.

              Comment


                #22
                Originally posted by Agoriani View Post
                Dromader αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι είδηση πρώτου μεγέθους. Αλλά ίσως και να είναι απάτη πρώτου μεγέθους.
                Κάνε λίγο υπομονή γιατι κάτι προσπαθούμε να κανονίσουμε, ώστε να αρχίσει να απαντάει ενας πράκτορας μετανάστευσης σε εξειδικευμένα θέματα, και θα μπορείς να ρωτήσεις το θέμα αυτό κατευθείαν εκεί που πρέπει.
                Όπως καταλαβαίνεις, κανείς εκτός απο επαγγελματία μεταναστευτικό πράκτορα δεν μπορεί να σου πει αν είναι αλήθεια ή απάτη αυτό.
                Μην βιαστείς, περίμενε λίγο.
                Χιλαι ευχαριστω για την απαντηση. Οπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολο να εμπιστευτω καποιον πράκτορα μετανάστευσης που θα βρω στο internet αν δεν μου τον εχουν συστησει. Γιατι δεν μπορω να μπω στην διαδικασια να επενδυσω αυτο το ποσο των χρημάτων συν τα εξοδα παραμονης εκει για να βρω σπονσορα αν αυτα που μου ειπαν ειναι απατη.

                Comment


                  #23
                  Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                  Cool Dromader... Η ερώτηση που έθεσες είναι εξειδικευμένη. Η απάντησή της είναι 100% εκτός της θεσπισμένης οδού μετανάστευσης του DIAC. Από τη στιγμή που αναζητάς μια εξειδικευμένη απάντηση θέτεις τον εαυτό σου στον κίνδυνο του ρίσκου να εμπιστευτείς κάποιον άγνωστο (και τα χρήματά σου επίσης σε αυτόν). Είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ. Στο βαθμό που θα απομειώσεις τέτοια ρίσκα από πολλαπλές πληροφορήσεις θα καταφέρεις να σιγουρέψεις και την επένδυσή σου. Επιμένω να λέω "όταν θές, όλα γίνονται" όμως το "οταν", το "θες", το "όλα" και το "γινονται" παύουν να έχουν γενική σημασία και έχουν ασφαλώς εξατομικευμένη. Η παρέμβαση και του εμπειρότερου Agoriani είναι νομίζω σε αυτή την κατεύθυνση.
                  Τωρα μπηκες στο σωστο δρομο.

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by Dromader View Post
                    Τωρα μπηκες στο σωστο δρομο.
                    Ευχαριστώ για τη σύσταση!

                    Comment


                      #25
                      Πληροφορίες και συζητήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία

                      'Ενα μεγάλο μπράβο σε όλους. Λίγη βοήθεια θα ήθελα και εγώ.Τα επαγγέλματα μας είναι στην λίστα.Εγώ είμαι dental technisian 35χρ.και ο σύζυγος metal fabricator45χρ.Κανένας μας δεν συμπληρώνει τους 65 πόντους .Έχουμε και οι δυο προυπηρεσία αλλα εγώ δούλευα σε οικογενειακή επιχείρηση και ο συζ. σε επιχείρηση στο όνομα μου.χαος Πως θα αποδείξουμε οτι είμαστε αυτό που λέμε?Πτυχία δεν έχουμε εκτός από απολυτήρια -πτυχία ΤΕΛ.Μήπως η μοναδική μας ελπίδα είναι ο ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ? Το ielts θα το δώσω με στόχο το 8 αλλά πάλι δεν φτάνει νομίζω.Βοήθεια σας παρακαλώ!

                      Comment


                        #26
                        Οποιος εχει εμπειρια με την 457 βιζα, μπορει να μου απαντησει σε μερικες ερωτησεις?
                        1. Απο την στιγμη που καποιος παιρνει αυτη την βιζα ως main applicant, ποιο ειναι το χρονικο οριο μινιμουμ -μαξιμουμ για να κατεβει η υπολοιπη οικογενεια - συζυγος & παιδια ( secondary applicants)
                        2. Μπορεις να δουλευεις οπουδηποτε στην Αυστραλια με αυτη την βιζα?
                        3. Για ποσο καιρο εισαι υποχρεωμενος να δουλευεις στον ιδιο σπονσορα ( αυτος που σου εκανε αρχικα το σπονσοραρισμα) ? Ειδα οτι μπορεις να δουλευεις σε αλλον αμα δεν σου κανει ο πρωτος που σου εκανε σπονσοραρισμα, αρκει να βρεις αλλο σπονσορα μεσα σε 28 μερες.
                        4. Η χρεωση - 305 au $ για την visa application ειναι ανα κεφαλη η για ολη την οικογενεια?

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by Agoriani View Post
                          Κάνε λίγο υπομονή γιατι κάτι προσπαθούμε να κανονίσουμε, ώστε να αρχίσει να απαντάει ενας πράκτορας μετανάστευσης σε εξειδικευμένα θέματα, και θα μπορείς να ρωτήσεις το θέμα αυτό κατευθείαν εκεί που πρέπει.
                          Όπως καταλαβαίνεις, κανείς εκτός απο επαγγελματία μεταναστευτικό πράκτορα δεν μπορεί να σου πει αν είναι αλήθεια ή απάτη αυτό.
                          Μην βιαστείς, περίμενε λίγο.
                          Αν βρεθεί κάποια τέτοια λύση θα είναι πολύ καλό και ανακουφιστικό για όλους γιατί είναι σίγουρα διαφορετικό να ρωτάς και να σε κατευθύνουν έγκυρα, συγκεκριμένα και σωστά στη γλώσσα σου! Και θα σας αποφορτίσουμε λίγο κι εσάς από τον βομβαρδισμό! Να είστε καλά που, ακόμα κι αφού έχετε καταφέρει αυτό που όλοι μας προσπαθούμε, δεν μας ξεχνάτε!

                          Comment


                            #28
                            Γεια σας παιδιά ειμαι καινούργιος στο forum.Ενα τεραστιο μπραβο σε ολους σας για την πολιτιμη βοηθεια που δινετε σε ολους μας.Διαβαζω το forum πανω απο τρεις βδομαδες και ψιλοαπελπιστηκα.Ειμαι 41 χρονων παντρεμενος και εχω τρια κοριτσια 11 χρονων.Ειμαι οδηγος ασθενοφορου και τραυματιοφορεας (εκτος SOL) με εμπειρια 4 χρονων.Αγγλικα μετρια.Η γυναικα μου ειναι 39 χρ. νοσηλευτρια διετους φοιτησεως με εμπειρια 1,5 χρ. (εξακολουθει να δουλευει) και αγγλικα lower.Θειος για προσκληση δεν υπαρχει.Αν μπορει καποιος ας βοηθησει για να φυγουμε οικογενειακος για Αυστραλια.Γνωστοι εκει υπαρχουν.Ευχαριστω πολυ.

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by alexan72 View Post
                              Αν βρεθεί κάποια τέτοια λύση θα είναι πολύ καλό και ανακουφιστικό για όλους γιατί είναι σίγουρα διαφορετικό να ρωτάς και να σε κατευθύνουν έγκυρα, συγκεκριμένα και σωστά στη γλώσσα σου! Και θα σας αποφορτίσουμε λίγο κι εσάς από τον βομβαρδισμό! Να είστε καλά που, ακόμα κι αφού έχετε καταφέρει αυτό που όλοι μας προσπαθούμε, δεν μας ξεχνάτε!
                              Το στην γλώσσα σου δεν ισχύει γιατι η συγκεκριμένη μιλάει μόνο Αγγλικά. Θα έχουμε νεώτερα σύντομα.
                              Υπομονή και επιμονή patriotes.

                              Comment


                                #30
                                Γεια σας,παιδιά!!!!!
                                Ψάχνομαι γενικότερα με το θέμα της μετανάστευσης στην Αυστραλία και υπολογίζω ότι αν καταφέρουμε τελικά να φύγουμε με τον άνδρα μου,θα μας πάρει ένα χρόνο περίπου(αναγνώριση πτυχίου,ielts,ευρεση sponsora,έκδοση working visa...)
                                Αυτό που αναρωτιέμαι είναι, τι γίνεται στην περίπτωση που μας προκύψει εγκυμοσύνη?Αν το μωρό,εχει ηλικία μερικών μηνών,το παίρνουμε μαζί,αν όμως φύγω απο Ελλάδα με εμφανή κοιλιά,τι αντιμετώπιση θα έχω απο τους εργοδότες?

                                Comment

                                Working...
                                X