Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με την μεταφορά κατοικίδιων στην Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταφορά του σκύλου μου στο Sydney

    Originally posted by Anais View Post
    Αν έχετε απορίες μπορείτε να μας ρωτήσετε οτιδήποτε, είμαστε στην διαθεσή σας
    Γεια σας!! Θα ηθελα να ρωτησω αρχικα αν ο κτηνίατρος σας ειχε ξανακάνει μια τετοια διαδικασία σαν την μεταφορά κατοικιδίου στην Αυστραλια και αν ασχολείτε με αυτο αν θα γινόταν να μου πείτε το ονομα του για να τον συμβουλευτω καθώς ολοι οι κτηνίατροι που εχω επισκεφτευθει δεν γνωρίζουν την διαδικασία.
    Εχει φυγει ολη μου η οικογενεια ηδη για αυστραλια και εγω εχω μεινει πισω λόγω του σκυλιού μου ο κτηνίατρος δεν με ενημέρωςε για την καραντίνα 180 ημερών και το εξάμηνο μου στο πανεπιστημιο που γράφτηκα εκει ξεκινά τον Μάρτιο υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να ειμαι εκει τον Μάρτιο μαζι με το σκυλί μου; (Μολις μου ήρθαν τα αποτελέσματα αίματος για τα αντισώματα της λύσσας και βγήκαν αρνητικά)
    Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

    Comment


      @ LeiaThePugPrincess : Το μελος στο οποιο απευθυνατε τις ερωτησεις σας ,εχει να συνδεθεί στο site εδω και 5 χρονια( 2013 ) και το post του ,το οποιο παραθεσατε ,ειναι απο το 2012..
      Σας το αναφερω ,για να γνωριζετε οτι ισως δεν παρετε απαντηση απο το συγκεκριμενο μελος...
      Last edited by vertigo; 03.11.2018, 18:10.
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        Eευχαριστω πολυ για την ενημέρωση, μηπως γνωρίζεται που θα μπορουσα να απευθυνθω ;

        Comment


          Originally posted by LeiaThePugPrincess View Post
          Eευχαριστω πολυ για την ενημέρωση, μηπως γνωρίζεται που θα μπορουσα να απευθυνθω ;
          Δεν εχω κανει τετοια διαδικασια.
          Διαβαστε προηγούμενες αναρτησεις ,οπως η παρακατω και θα βοηθηθείτε

          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            Originally posted by LeiaThePugPrincess View Post
            Γεια σας!! Θα ηθελα να ρωτησω αρχικα αν ο κτηνίατρος σας ειχε ξανακάνει μια τετοια διαδικασία σαν την μεταφορά κατοικιδίου στην Αυστραλια και αν ασχολείτε με αυτο αν θα γινόταν να μου πείτε το ονομα του για να τον συμβουλευτω καθώς ολοι οι κτηνίατροι που εχω επισκεφτευθει δεν γνωρίζουν την διαδικασία.
            Εχει φυγει ολη μου η οικογενεια ηδη για αυστραλια και εγω εχω μεινει πισω λόγω του σκυλιού μου ο κτηνίατρος δεν με ενημέρωςε για την καραντίνα 180 ημερών και το εξάμηνο μου στο πανεπιστημιο που γράφτηκα εκει ξεκινά τον Μάρτιο υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να ειμαι εκει τον Μάρτιο μαζι με το σκυλί μου; (Μολις μου ήρθαν τα αποτελέσματα αίματος για τα αντισώματα της λύσσας και βγήκαν αρνητικά)
            Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων
            Ο δικός μου την είχε ξανακάνει πριν χρόνια αλλά δεν θυμόταν τίποτα.. άσε που δεν ήξερε αγγλικά και εγώ έπρεπε να του λέω τι να κάνει κάθε φορά.. Η καραντίνα είναι 10 ημέρες... η όλη διαδικασία παίρνει κανένα εξάμηνο πάνω κάτω.. όλα τα βήματα υπάρχουν στην επίσημη σελίδα. Αν χρειάζεσαι κάποια βοήθεια, στείλε μου.

            Comment

            Working...
            X