Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XΙΙI)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by nunki View Post
    Καλησπερα Tasos... στο σεμιναριο της AISI μας ενημερωσαν οτι νοσηλευτες, νοσοκομοι θα πρεπει να εχουν τουλαχιστον ενα 8 στο IELTS κατι που βρισκω λογικο γιατι εχει να κανει με ανθρωπινες ζωες... Ψαχτο και περαιτερω βεβαια.
    καταλαβα... υπεροχα θα τη βαλω να δουλεψει σε κανενα μακ ντολαντς... θα προσπαθησει σε καμμια 5αρια χρονια για το 8
    Είναι πολλές οι 622 μέρες;

    Comment


      #32
      Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
      καταλαβα... υπεροχα θα τη βαλω να δουλεψει σε κανενα μακ ντολαντς... θα προσπαθησει σε καμμια 5αρια χρονια για το 8
      Να σε ρωτήσω... αν δεν σε πειράζει...: πώς πηγαίνεις; Γιατί μάλλον όχι λόγω της μητέρας σου, απ' ό,τι κατάλαβα. Μήπως μας δώσεις κι εμάς καμμμιά ιδέα...

      Comment


        #33
        Originally posted by alexan72 View Post
        Να σε ρωτήσω... αν δεν σε πειράζει...: πώς πηγαίνεις; Γιατί μάλλον όχι λόγω της μητέρας σου, απ' ό,τι κατάλαβα. Μήπως μας δώσεις κι εμάς καμμμιά ιδέα...
        μπορεις να με ρωτησεις ό,τι θελεις
        οταν λες πώς πηγαινω τι εννοεις;;
        Είναι πολλές οι 622 μέρες;

        Comment


          #34
          Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
          μπορεις να με ρωτησεις ό,τι θελεις
          οταν λες πώς πηγαινω τι εννοεις;;
          Είπες ότι μέχρι τέλος του 2012 θα βρίσκεσαι εκεί. Με ποιόν τρόπο; Εννοώ με τι βίζα
          ;

          Comment


            #35
            Originally posted by alexan72 View Post
            Είπες ότι μέχρι τέλος του 2012 θα βρίσκεσαι εκεί. Με ποιόν τρόπο; Εννοώ με τι βίζα
            ;
            δεν εννοω αυτο. εννοω πως μεχρι το τελος του 2012 θα εχουμε κανει ό,τι πρεπει για να φυγουμε.
            .προς το παρον ειμαστε στα λογια... αν επιβεβαιωθει 100%(γιατι η μανα μου σεφτεται το αεροπλανο 12 ωρες)
            λογικα θα παμε με sponsored. αν και το ψαχνω το θεμα τωρα θα αρχιζω να το ψαχνω περισσοτερο και θα πρεπει να αφιερωνω και κανενα 2ωρο γσχεδον καθε μερα για να μαω αγγλικα στη μανα μου. Έστω ότι ξερω να τη φερω στο επιπεδό μου.. Ας ελπίσω ότι θα τα καταφέρουμε. Αλλα δε θα φύγουμε μονοι μας αλλα με κατι φιλους
            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

            Comment


              #36
              Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
              προς το παρον ειμαστε στα λογια... αν επιβεβαιωθει 100%(γιατι η μανα μου σεφτεται το αεροπλανο 12 ωρες)
              λογικα θα παμε με sponsored. αν και το ψαχνω το θεμα τωρα θα αρχιζω να το ψαχνω περισσοτερο και θα πρεπει να αφιερωνω και κανενα 2ωρο γσχεδον καθε μερα για να μαω αγγλικα στη μανα μου. Έστω ότι ξερω να τη φερω στο επιπεδό μου.. Ας ελπίσω ότι θα τα καταφέρουμε. Αλλα δε θα φύγουμε μονοι μας αλλα με κατι φιλους
              Μπράβο! Καλό κουράγιο και όλα να πάνε καλά! Έχω γιο στην ηλικία σου και η ωριμότητά σου με έχει εντυπωσιάσει πολύ!

              Comment


                #37
                Originally posted by alexan72 View Post
                Μπράβο! Καλό κουράγιο και όλα να πάνε καλά! Έχω γιο στην ηλικία σου και η ωριμότητά σου με έχει εντυπωσιάσει πολύ!
                Σας ευχομαι ό,τι καλύτερο κι εγω! Να το παλέψετε! Ξέρω οτι είναι δύσκολα κι όλοι χρειαζόμαστε κάτι για να μας συγκρατεί αισιόδοξους! Μακάρι μια μερα να είμαστε στην ίδια πτήση!!
                Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                Comment


                  #38
                  Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
                  Σας ευχομαι ό,τι καλύτερο κι εγω! Να το παλέψετε! Ξέρω οτι είναι δύσκολα κι όλοι χρειαζόμαστε κάτι για να μας συγκρατεί αισιόδοξους! Μακάρι μια μερα να είμαστε στην ίδια πτήση!!
                  βασικα στην ιδια πτηση ειμαστε ολοι αυτη την στιγμη...
                  στο ονειρο της μεταναστευσης...




                  Comment


                    #39
                    Originally posted by lift View Post
                    βασικα στην ιδια πτηση ειμαστε ολοι αυτη την στιγμη...
                    στο ονειρο της μεταναστευσης...




                    αραγε το ονειρο αυτο ποσοι απο μας θα καταφερουμε να το κανουμε πραγματικοτητα???

                    Comment


                      #40
                      Αμα το παρουμε και αναποδα ο καθενας προσωπικα ειχε καποια ονειρα για την ζωη του ,αλλοι τα κυνηγησανε και αλλοι τα παρατησανε ,αλλοι τα κυνηγησανε και τους κυνηγησαν ,αλλοι τα παρατησανε και τους κατσανε μονα τους στην πορεια ,υπομονη και ΕΠΙΜΟΝΗ κανενας δεν εχασε με αυτο το συστημα .
                      Δεν ειναι το πιο δυσκολο πραγμα στην τελικη να πας οπουδηποτε αρκει να το εχεις παρει αποφαση οτι πρεπει να
                      ΦΥΓΕΙΣ απο μια κατασταση που σε πνιγει .

                      Comment


                        #41
                        επιστροφη απο το ονειρο

                        φιλοι ΠΡΟΣΟΧΗ μην ξεκινατε με ΤΟΥΡΙΣΤIΚΗ βιζα για κατω ,σημερα πηγα και πηρα τα εισητιρια μου για κατω 8/11 απο ετιχατ στο συνταγμα και την ωρα που ημουν εκει τους ηρθε φαξ με 5 ονοματα απο καποιους απελπισμενους που πηγαν με τουριστηκη ,και κανοντας τους οι τελονιακοι κατω διαφορες ερωτησεις [που θα μεινουν ,ακριβη διευθυνση,τι χρηματα εχουν κ.λ.π.]τους στελνουν πισω !προσεχτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ελλαδα ΕΚΕΙ

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by lift View Post
                          βασικα στην ιδια πτηση ειμαστε ολοι αυτη την στιγμη...
                          στο ονειρο της μεταναστευσης...
                          δίκιο έχεις!
                          Originally posted by razor44 View Post
                          αραγε το ονειρο αυτο ποσοι απο μας θα καταφερουμε να το κανουμε πραγματικοτητα???
                          Όλοι. Αρκεί να το παλέψουμε!
                          Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                          φιλοι ΠΡΟΣΟΧΗ μην ξεκινατε με ΤΟΥΡΙΣΤΗΚΗ βιζα για κατω ,σημερα πηγα και πηρα τα εισητιρια μου για κατω 8/11 απο ετιχατ στο συνταγμα και την ωρα που ημουν εκει τους ηρθε φαξ με 5 ονοματα απο καποιους απελπισμενους που πηγαν με τουριστηκη ,και κανοντας τους οι τελονιακοι κατω διαφορες ερωτησεις [που θα μεινουν ,ακριβη διευθυνση,τι χρηματα εχουν κ.λ.π.]τους στελνουν πισω !προσεχτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ελλαδα ΕΚΕΙ
                          Παναγιά μου. Το έχω υπ' όψην
                          Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                          Comment


                            #43
                            Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω πόσο καιρό μπορεί να κάνει η υπηκοότητα των παιδιών από Αγγλία να έρθει και πόσο καιρό κάνει η partner visa από Βερολίνο;
                            Τα προηγούμενα "Μετανάστευση στην Αυστραλία I, II, III, IV, V|) κτλ. μπορούμε να τα διαβάσουμε;
                            Ευχαριστώ.

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by stella82 View Post
                              Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω πόσο καιρό μπορεί να κάνει η υπηκοότητα των παιδιών από Αγγλία να έρθει και πόσο καιρό κάνει η partner visa από Βερολίνο;
                              Τα προηγούμενα "Μετανάστευση στην Αυστραλία I, II, III, IV, V|) κτλ. μπορούμε να τα διαβάσουμε;
                              Ευχαριστώ.
                              hi
                              H Yπηκοότητα των παιδιών κάνει 15-20 ημέρες
                              η partner 4-6 μηνες
                              Ολα μπορείτε να τα διαβάσετε

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by stella82 View Post
                                Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω πόσο καιρό μπορεί να κάνει η υπηκοότητα των παιδιών από Αγγλία να έρθει και πόσο καιρό κάνει η partner visa από Βερολίνο;
                                Τα προηγούμενα "Μετανάστευση στην Αυστραλία I, II, III, IV, V|) κτλ. μπορούμε να τα διαβάσουμε;
                                Ευχαριστώ.
                                Περίπου μήνα κάνει η υπηκοότητα για τα παιδιά.
                                Περίπου στους 4 μήνες η partner visa. Κοίτα και το σχετικό post, Χρόνος επεξεργασίας : Family, spouse visa applications.
                                Εαν ρωτάς αν μπορείς να τα διαβάσεις γιατι αναρωτιέσαι αν είναι επίκαιρα θα σου έλεγα οτι θα βρείς πολλές ερωτήσεις και απαντήσεις σε επίκαιρα θέματα αλλά ορισμένες απαντήσεις σχετικά με τις διαδικασίες για τις βίζες έχουν αλλάξει πλέον απο 1/7/11 και ίσως να περιέχονται και λίγες μη επίκαιρες πληροφορίες.
                                Γενικά όμως συστήνουμε την ανάγνωση των ερωτήσεων όλων.
                                Υπομονή και επιμονή patriotes.

                                Comment

                                Working...
                                X