Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XΙΙI)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
    φιλοι ΠΡΟΣΟΧΗ μην ξεκινατε με ΤΟΥΡΙΣΤIΚΗ βιζα για κατω ,σημερα πηγα και πηρα τα εισητιρια μου για κατω 8/11 απο ετιχατ στο συνταγμα και την ωρα που ημουν εκει τους ηρθε φαξ με 5 ονοματα απο καποιους απελπισμενους που πηγαν με τουριστηκη ,και κανοντας τους οι τελονιακοι κατω διαφορες ερωτησεις [που θα μεινουν ,ακριβη διευθυνση,τι χρηματα εχουν κ.λ.π.]τους στελνουν πισω !προσεχτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ελλαδα ΕΚΕΙ
    δεν ξερω αν ισχυει το παραπανω αλλα αυτο που ξερω ειναι πως στη δουλεια που αρχισα σε εστιατοριο εκτος απο κινεζους και λοιπους ασιατες περνανε 2-3 απελπισμενοι ελληνες την ημερα και μοιραζουν βιογραφικα ζητωντας δουλεια.το αναφερω απλα για ενημερωση μη γινει το ονειρο εφιαλτης για καποιους...
    Diversification, innovation and adaptability are always the Keys to success...

    Comment


      #47
      Originally posted by konstantinos1 View Post
      δεν ξερω αν ισχυει το παραπανω αλλα αυτο που ξερω ειναι πως στη δουλεια που αρχισα σε εστιατοριο εκτος απο κινεζους και λοιπους ασιατες περνανε 2-3 απελπισμενοι ελληνες την ημερα και μοιραζουν βιογραφικα ζητωντας δουλεια.το αναφερω απλα για ενημερωση μη γινει το ονειρο εφιαλτης για καποιους...
      ενα τηλεφονο στο 2103241010 θα σου το επιβεβαιωση προησταμενη κρατησεων κ.Τσουτη

      Comment


        #48
        Originally posted by stella82 View Post
        Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω πόσο καιρό μπορεί να κάνει η υπηκοότητα των παιδιών από Αγγλία να έρθει και πόσο καιρό κάνει η partner visa από Βερολίνο;
        Τα προηγούμενα "Μετανάστευση στην Αυστραλία I, II, III, IV, V|) κτλ. μπορούμε να τα διαβάσουμε;
        Ευχαριστώ.
        για τα παιδια απο αγγλια κανει το πολυ 18 ημερες απο την ημερα που τα εστηλες (ημερα ταχυδρομιο ελλαδα)εκτος αν σου στηλουν email για προσθετες πληροφοριες .Για partner γραφουν στο σαιτ 7 με 8 μηνες

        Comment


          #49
          Originally posted by konstantinos1 View Post
          δεν ξερω αν ισχυει το παραπανω αλλα αυτο που ξερω ειναι πως στη δουλεια που αρχισα σε εστιατοριο εκτος απο κινεζους και λοιπους ασιατες περνανε 2-3 απελπισμενοι ελληνες την ημερα και μοιραζουν βιογραφικα ζητωντας δουλεια.το αναφερω απλα για ενημερωση μη γινει το ονειρο εφιαλτης για καποιους...
          και που εισαι ακομα φιλε μου!

          Comment


            #50
            Eργασια στην Αυστραλια

            Καλησπερα σας,ειμαι κομμωτης εδω στην Ελλαδα εδω και 7 χρονια αλλα με ολα αυτα που γινοντε εχω απογοητευτει τελειως και σκεφτομαι πολυ σοβαρα το ενδεχομενο να μεταναστευσω Αυστραλια.Θα'θελα λοιπον να ρωτησω κατα κυριο λογο αν υπαρχουν ευκαιριες πανω στο επαγγελμα μου,μετα τι χρηματικες απολαβες εχει ενας κομμωτης στην Αυστραλια και τριτον,αν ταξιδεψω με τουριστικη βιζα και κανω μια ερευνα αγορας απο μονος μου θα ειχα πιθανοτητες να ωρω εργασια?Σας ευχαριστω,οποιος μπορει να με διευκολινει θα το εκτιμουσα.

            Comment


              #51
              Εργασια στην Αυστραλια

              Μηπως υπαρχει καποιος Ελληνας που να κατοικει στην Αυστραλια για να τον ρωτησω πραγματα για την ζωη εκει,την επαγγελματικη σταδιοδρομια και αν θα μπορουσε να με βοηθεισει με καποιο τροπο για να μπορεσω να ερθω σε επαφη με εργοδοτες απο τον χωρο της κομμωτηκης κυριως?

              Comment


                #52
                Κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι αν βρεις σπόνσορ που είναι και συγγενείς, και στη προκειμένη περίπτωση μιλάω για θείο της γυναίκας μου, δεν είναι απαραίτητο το IELTS. Βέβαια ο φίλος που το ανέφερε, το είπε με κάθε επιφύλαξη. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο?

                Comment


                  #53
                  Originally posted by dj_takis View Post
                  Κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι αν βρεις σπόνσορ που είναι και συγγενείς, και στη προκειμένη περίπτωση μιλάω για θείο της γυναίκας μου, δεν είναι απαραίτητο το IELTS. Βέβαια ο φίλος που το ανέφερε, το είπε με κάθε επιφύλαξη. Γνωρίζει κανείς αν ισχύει κάτι τέτοιο?
                  Για ποιά Visa takis?

                  Comment


                    #54
                    Για την 457.

                    Comment


                      #55
                      Originally posted by dj_takis View Post
                      Για την 457.
                      Takis για ριξε μια ματια εδώ και πες μου τι δεν ειναι σαφές?
                      Αν έχει υπάρξει κάποια αναθεώρηση και δεν έχει περαστεί στο ανωτέρω site... τι να σου πω...

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                        Takis για ριξε μια ματια εδώ και πες μου τι δεν ειναι σαφές?
                        Αν έχει υπάρξει κάποια αναθεώρηση και δεν έχει περαστεί στο ανωτέρω site... τι να σου πω...
                        Νίκο όλα είναι σαφέστατα. Αλλά όπως είπες κι εσύ, κάποια αναθεώρηση αν έχει γίνει, δεν μπορώ να ξέρω κάθε πότε ενημερώνεται το site. Κι επειδή πολύ πρόσφατα διάβασα αυτά που έγραψα, απλά ρώτησα μήπως είναι κάποιος ενήμερος σχετικά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πάντως.

                        Comment


                          #57
                          Εαν ρωτάς αν μπορείς να τα διαβάσεις γιατι αναρωτιέσαι αν είναι επίκαιρα θα σου έλεγα οτι θα βρείς πολλές ερωτήσεις και απαντήσεις σε επίκαιρα θέματα αλλά ορισμένες απαντήσεις σχετικά με τις διαδικασίες για τις βίζες έχουν αλλάξει πλέον απο 1/7/11 και ίσως να περιέχονται και λίγες μη επίκαιρες πληροφορίες.
                          Γενικά όμως συστήνουμε την ανάγνωση των ερωτήσεων όλων.
                          Agoriani ρωτάω αν μπορούμε να τα διαβάσουμε γιατί από τη στιγμή που κλειδώθηκαν δε μου τα βγάζει κάπου, έχουν χαθεί κι επειδή δεν είμαι και πολύ σχετική με αυτά, δεν ξέρω πώς μπορώ να τα διαβάσω.

                          Comment


                            #58
                            Agoriani ρωτάω αν μπορούμε να τα διαβάσουμε γιατί από τη στιγμή που κλειδώθηκαν δε μου τα βγάζει κάπου, έχουν χαθεί κι επειδή δεν είμαι και πολύ σχετική με αυτά, δεν ξέρω πώς μπορώ να τα διαβάσω.
                            όλα εδω ειναι






                            Comment


                              #59
                              Γεια σας παιδια!!

                              Προσπαθω κ εγω να φυγω κ δεν ξερω απο που να ξεκινησω.Εχω πτυχιο ΤΕΙ Φυσικοθεραπειας(που ειναι στη λιστα με τα επαγγελματα που ζητα η Αυστραλια).Δουλευω ομως πολλα χρονια σε spa.Μου ειπε καποιος φιλος ο οποιος μενει τωρα Σαουδικη Αραβια να βγαλω τουριστικη βιζα και να παω αυστραλια να βρω δουλεια κ απο κει θα μου βγαλουν βιζα εργασιας.Ετσι λεει ειναι ποιο ευκολο απο το να περιμενω εδω για βιζα εργασιας.
                              Επισης εχω δει οτι στην πρεσβεια δεν σε βοηθαει κανεις και σε παραπεμπουν σε site.
                              ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ????

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by gogita View Post
                                Γεια σας παιδια!!Προσπαθω κ εγω να φυγω κ δεν ξερω απο που να ξεκινησω.Εχω πτυχιο ΤΕΙ Φυσικοθεραπειας(που ειναι στη λιστα με τα επαγγελματα που ζητα η Αυστραλια).Δουλευω ομως πολλα χρονια σε spa.Μου ειπε καποιος φιλος ο οποιος μενει τωρα Σαουδικη Αραβια να βγαλω τουριστικη βιζα και να παω αυστραλια να βρω δουλεια κ απο κει θα μου βγαλουν βιζα εργασιας.Ετσι λεει ειναι ποιο ευκολο απο το να περιμενω εδω για βιζα εργασιας.
                                Επισης εχω δει οτι στην πρεσβεια δεν σε βοηθαει κανεις και σε παραπεμπουν σε site.
                                ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ????
                                Πρώτα διάβασε αυτό που αναρτήθηκε χθες
                                "φιλοι ΠΡΟΣΟΧΗ μην ξεκινατε με ΤΟΥΡΙΣΤIΚΗ βιζα για κατω ,σημερα πηγα και πηρα τα εισητιρια μου για κατω 8/11 απο ετιχατ στο συνταγμα και την ωρα που ημουν εκει τους ηρθε φαξ με 5 ονοματα απο καποιους απελπισμενους που πηγαν με τουριστηκη ,και κανοντας τους οι τελονιακοι κατω διαφορες ερωτησεις [που θα μεινουν ,ακριβη διευθυνση,τι χρηματα εχουν κ.λ.π.]τους στελνουν πισω !προσεχτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν ειναι ελλαδα ΕΚΕΙ"

                                Η πρεσβεία είναι ΜΟΝΟ για υπηκόους,όπως όλες οι πρεσβείες.
                                Ξεκίνα να διαβαζεις εδώ www.immi.gov.au
                                Kαι τα σχετικά θέματα στο patriotaki

                                Comment

                                Working...
                                X