Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XΙΙI)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    gia na kaneis thn φοιτητική βίζα prepei :
    -na kaneis online to payment sto kollegio
    -otan gineis accept 8a pareis ena mail to opoio 'pistopoiei' oti eisai eggegramenos san foithths sto tade kollegio
    -pas presbeia AU me to ^^^ (apa3 kai exeis plhrwsei, den mporei na soy arnh8oyn tpt) kai toys les 8elw na bgalw thn foitithkh visa..

    -----------------

    Opws len oloi, ola einai 8ema leftwn... fantasoy posa lefta 8a toys dwseis ola ayta ta xronia (noikia + faei + pros to zhn)... (g*amhseta)
    ennoeite oti ama mporeis to kaneis, gia na fygeis apo to yperoxo GREECE poy mas fortwsane sthn plath.

    Comment


      Originally posted by Kristalia View Post
      Καλησπέρα σε όλους,

      Σχετικά με τη μετανάστευση στην Αυστραλία είχε γίνει ένα σεμινάριο στην Αθήνα στις 11-10-11 από ένα κολέγιο της Μελβούρνης,το οποίο και παρακολούθησα.Ο υπεύθυνος του κολεγίου μας ενημέρωσε για τον τρόπο που μπορεί να πάει κάποιος στην Αυστραλία..............................
      Καλησπερα Κρυσταλια..θα ηθελα να σε ρωτησω, επειδη παρακολουθησες το σεμιναριο αυτο, αν τα κολλεγια στην Αυτραλια δεχονται αποφοιτους ΤΕΙ και δευτερον αν γνωριζεις καποιο site με τα κολλεγια της Αυτραλιας που μπορουν να δεχτουν ατομα απο Ελλαδα..ευχαριστω!!!

      Comment


        Οποιοσδηποτε κατω των 49 μπορει να παει και να σπουδασει, αρκει να εχεις αναλογη πιστοποιηση στα αγγλικα σου. Και φυσικα το παραδακι ετοιμο για τα διδακτρα σου...

        κανε ενα τσεκ εδω: www.studyinaustralia.gov.au

        Comment


          Originally posted by alkioni View Post
          απο την στιγμη που μαζευεις τους 65 πόντους η βίζα θα σου δωθεί. τώρα το γεγονος ότι δεν έχεις προυπηρεσία σημαίνει πως θα δυσκολευτεις να βρεις μια δουλεια εκει οπως την θέλεις. αυτά τα κριτηρια που έχουνε για την βίζα δεν είναι για να τα πληρεις όλα απλά για να σε βοηθήσει να μαζεψεις πόντους. εαν εσύ έχεις 65 πόντους χωρίς προυπηρεσία τότε είσαι οκ.
          Καταρχας να σε ευχαριστησω για απαντηση.....απλα εχω εναν ενδοιασμο και προσπαθω να βρω απαντηση.....
          αναφερει το booklet 6.
          For General Skilled Migration to Australia, you must be able to satisfy the following basic
          requirements.
          1.....
          2....
          3.....
          4 Recent work experience

          Δεν σημαινει οτι ειναι αναγκαστικο; με ποιον να επικοινωνησω για να μαθω; Η πρεσβεια δεν εχει απαντησει σε email μου

          Comment


            Originally posted by pa_nik_ View Post
            Καταρχας να σε ευχαριστησω για απαντηση.....απλα εχω εναν ενδοιασμο και προσπαθω να βρω απαντηση.....
            αναφερει το booklet 6............................
            Παιδιά είναι ξεκάθαρο είναι βασική προυπόθεση. Απλα τα παραπάνω χρόνια δίνουν επιπλέον πόντους. Δεν σημαίνει οτι αν μαζεύεις τους πόντους αλλιώς αλλα δεν εχεις τους 12 μηνες στους τελευταιους 24 μπορεις να παρεις βίζα.
            Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

            Comment


              Originally posted by pa_nik_ View Post
              Καταρχας να σε ευχαριστησω για απαντηση.....απλα εχω εναν ενδοιασμο και προσπαθω να βρω απαντηση.....
              αναφερει το booklet 6..............................
              ναι έχεις δίκιο, συγνώμη εαν σε παραπλάνησα, η αλήθεια είναι πως δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βάση διότι έχω προυπηρεσία. τώρα κοίταξα το booklet και όντως το ζητάει σαν βασική προυποθεση. μάλλον θα πρέπει να ψάξεις για μια άλλη λύση ή να κάνεις υπομονή και να αποκτήσεις 12 μήνες τουλάχιστον προυπηρεσίας.

              μπορεις να στείλεις μήνυμα κατευθείαν στο υπουργείο μεταναστευσης ή στην πρεσβεία στο Βερολίνο όχι στην Αθήνα.
              i don't do drugs, i am drugs!

              Comment


                Originally posted by alkioni View Post
                ναι έχεις δίκιο, συγνώμη εαν σε παραπλάνησα, η αλήθεια είναι πως δεν είχα δώσει ιδιαίτερη βάση διότι έχω προυπηρεσία. τώρα κοίταξα το booklet και όντως το ζητάει σαν βασική προυποθεση. μάλλον θα πρέπει να ψάξεις για μια άλλη λύση ή να κάνεις υπομονή και να αποκτήσεις 12 μήνες τουλάχιστον προυπηρεσίας.

                μπορεις να στείλεις μήνυμα κατευθείαν στο υπουργείο μεταναστευσης ή στην πρεσβεία στο Βερολίνο όχι στην Αθήνα.
                12 μηνες προυπηρεσια σεην Ελλαδα του 2011;;;;; χαχαχαχαχα αστειο ακουγετε....
                Πέρα απο την πλακα ομως, εαν ειμαι αυτοαπασχολουμενος δηλαδη ελευθερος επαγγελματιας στο επαγγελμα το οποιο θελω να ασκησω....θα πιαστει σαν προυπηρεσια;; ή πρεπει να ειμαι υπαλληλος;

                Comment


                  Καλησπέρα και πάλι.Μία ερώτηση καλέ παιδιά.Αν πάω με φοιτητική έμαθα ότι μπορώ να πάρω μαζί μου και τον άντρα μου και την κόρη μου αλλά έχουμε δικαίωμα να δουλέψουμε και οι 2 μέχρι 20 ώρες την εβδομάδα δηλαδή part time το οποίο νομίζω δεν είναι αρκετό για να ζήσουμε 3 άτομα.Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι.Αν τύχει και ο άντρας μου βρει κάποιον να του κάνει spondor job μπορεί να αλλάξει την visa του σε working ώστε να μην έχει περιορισμό στον χρόνο δουλειάς?

                  Comment


                    Originally posted by Nikos Mech Eng View Post
                    Κατσε να καταλάβω τώρα...... εκτός από τις δικές σου τις βαλίτσες θα εχω και τις βαλίτσες της μαμάς και της αδελφής να κουβαλάω? Μήπως τελικά να σκεφτώ τις υπόλοιπες δυνατότητες για visa?
                    χαχαχα ελα μωρε λιγες βαλιτσες παραπανω οι δικες μου της αδερφης της μαμας κ της θειας....πολλες ειναι??

                    Comment


                      Originally posted by demi View Post
                      Sandra αυστραλή υπήκοος ελεύθερη από ότι κατάλαβα για αυτό όλος ο αντρικός πληθυσμός έχει πέσει στο κατόπι σου. Τα αγγλικά σου να τα αφήσεις ακριβώς στο επίπεδο που τα έχεις και να ξεκινήσεις εδώ άλλα γιατί εδώ μιλάνε άλλα αγγλικά. Εμένα τα 10 χρόνια αγγλικά και παρόλο που τα χρησιμοποιούσα στην δουλειά στην Ελλάδα δεν νομίζω ότι με βοήθησαν πολύ εδώ. Μην αγχώνεσαι όσο λιγότερα ξέρεις τόσο πιό εύκολο είναι να μάθεις τα αυστραλέζικα αγγλικά
                      διαφερουν πολυ τα αγγλικα με αυτα της αυστραλιας??

                      Comment


                        πελαγο βαθυ

                        Καλημερα εχω μπερδευτει διαβαζοντας ενας καθηγητης κλασικης μουσικης μπορει να παρει βιζα με τα vitasses η οχι ?Οικογενειακη η προσωπικη και μετα οι υπολοιποι?

                        Comment


                          καλημερα
                          λευτερη συγχαρητηρια για την βιζα σου
                          παρακαλω θα ηθελα να σε ρωτησω κατι, η οποισ αλλοσ ξερει..
                          sponsor ειναι και ο συγκενησ χωρισ να σου προσφερει την εργασια για την οποια κανεισ apply η πρεπει να ειναι εργοδοτησ?
                          ευχαριστω

                          Comment


                            Originally posted by sofia 73 View Post
                            καλημερα
                            λευτερη συγχαρητηρια για την βιζα σου
                            παρακαλω θα ηθελα να σε ρωτησω κατι, η οποισ αλλοσ ξερει..
                            sponsor ειναι και ο συγκενησ χωρισ να σου προσφερει την εργασια για την οποια κανεισ apply η πρεπει να ειναι εργοδοτησ?
                            ευχαριστω


                            μου φαινετε οτι εχετε πολλοι μεινει στην εποχη που ο συγγενης σου λεει ελα... και εσυ απλα πας.....οχι λοιπον αυτο δεν ισχυει πια..σπονσορας ειναι αυτος που σου προσφερει δουλεια....αν ο συγγενης δεν ειναι του θανατά και να σε χρειαζετε για τα τελευταια του...οχι ....δεν μπορει να σε καλεσει

                            Comment




                              ceck this out...

                              Comment


                                Originally posted by gogita View Post
                                Γεια σου gogita καλο θα ειναι τα site να καταληγουν σε gov.au για να ειναι σιγουρα εγκυρα και αξιοπιστα.Υπαρχουν και παραπλανητικα με κερδοσκοπικες διαθεσεις οποτε προσοχη...

                                Comment

                                Working...
                                X