Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XΙΙI)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    ξερετε εαν ησχυει στην αυτραλια η πολυγαμια...
    οπως ασ΄πουμε στην σαουδικη αραβια

    Comment


      #17
      Originally posted by lift View Post
      ξερετε εαν ησχυει στην αυτραλια η πολυγαμια...
      οπως ασ΄πουμε στην σαουδικη αραβια
      Σε βλέπω να κουβαλάς πολλλές βαλίτσες...

      Comment


        #18
        Originally posted by lift View Post
        ξερετε εαν ησχυει στην αυτραλια η πολυγαμια...
        οπως ασ΄πουμε στην σαουδικη αραβια


        www.thbriskwmepoles@saoudiarabi.moc .....τα πάντα για το θέμα σου!:smile_
        Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

        Comment


          #19
          Βρε, Αντρικος, το link σου δεν ανοιγει...

          Comment


            #20
            καλησπερα για ενα οικοδομο που θελει να παει στι αυστραλια για δουλεια ειναι πολυ δισκολα ?

            Comment


              #21
              Originally posted by ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΚΑΛΗΣ View Post
              καλησπερα για ενα οικοδομο που θελει να παει στι αυστραλια για δουλεια ειναι πολυ δισκολα ?
              εαν ξερεις αγγλικα καλα κατι γινετε

              τον νικο τι τον εχεις;;;

              Comment


                #22
                Γεια σας και πάλι!Διαβάζω το site και μπορώ να πω ότι έχω βρει τόσες πληροφορίες.Έχω μία απορία όμως.έχω διαβάσει ότι πτυχία τεχνικών σχολών δεν αναγνωρίζονται στην Αυστραλία αλλά πείτε μου πόσους τεχνίτες ξέρετε με πτυχία από ΤΕΙ ή AEI?Ο άντρας μου έχει πτυχίο από την σχολή του ΟΑΕΔ σαν τορναδόρος και απο τεχνικό λύκειο σαν μηχανολόγος.Επίσης είναι στο πτυχίο για τεχνολόγος μηχανικός στα ΤΕΙ.Αν δεν του αναγνωρίζουν τα πτυχία από τα πρώτα 2 πως μπορεί να αποδείξει τις γνώσεις του σε κάποιον εργοδότη?Το επίπεδο των Αγγλικών του είναι πολύ καλό αλλά δεν έχει κάποιο χαρτί επίσης.Η επίσημη εμπειρία του δηλαδή με ένσημα είναι 2 χρόνια αλλά οι γνώσεις του είναι πάρα πολλές και πρακτικά και θεωρητικά.Συγνώμη αν σας κούρασα απλά έπρεπε να σας εξηγήσω την περίπτωση για να μπορέσετε ίσως να μου δώσετε μια απάντηση

                Comment


                  #23
                  Μαρινα υπαρχει το tra http://www.deewr.gov.au/Skills/Progr...s/default.aspx που αναγνωριζει τα τεχνικα πτυχια ,αναλογα την ειδικοτητα χρειαζεται και την αναλογη προυπηρεσια .
                  Επειδη εχω και εγω την ιδια ειδικοτητα σου λεω οτι ειναι τουλαχιστον 3 για αναγνωριση πτυχιου machinist general (τορναδορου η μηχανουργου καλυτερα ).
                  Η προυπηρεσια δεν αποδεικνυετε με τα ενσημα μονο ,αλλα με βεβαιωσεις απο εργοδοτες ,διαφορες αδειες ,διαφορα σεμιναρια κτλ αλλα παντα σχετικα με το επαγγελμα ,γενικα οτι περισσοτερο εχεις τοσο καλυτερα .
                  μπορεις να διαβασεις το TRA Migration Skills Assessment Applicant Guidelines που αναφερει ακριβως τι χρειαζετε για την πιστοποιηση .
                  Εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει και οποιος μπορει να διευκρινησει ειναι αν μπορεις να αναγνωρισεις πτυχιο πριν ξεκινησεις διαδικασιες για την βιζα και αν υπαρχει μετα την αναγνωριση του πτυχιου χρονικο περιθωριο για να καταθεσεις για βιζα η πρπει να γινουν και τα δυο παραλληλα .

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by dimis35 View Post
                    Μαρινα υπαρχει το tra http://www.deewr.gov.au/Skills/Progr...s/default.aspx που αναγνωριζει τα τεχνικα πτυχια ,αναλογα την ειδικοτητα χρειαζεται και την αναλογη προυπηρεσια .
                    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες αυτές.Ομολογώ πως δεν είχα προσέξει ότι υπήρχε κάτι τέτοιο!!!!!!

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Luminita View Post
                      Βρε, Αντρικος, το link σου δεν ανοιγει...

                      Πάτα F16 και κάμνε ριφρές , κατόπιν κλείσε τον υπολογιστή σου και βγες για έναν καφέ με τους φίλους σου, σε 4 ώρες άνοιξε τον καλά και κάμνε τον σταυρό σου!

                      σ.σ. ουδεμία ευθύνη φέρομεν δια οιαδήποτε ζημία επέλθει σε RAM, ROM, TROM DE TROM TO IDIO KANEI, και λοιπά εργαλεία!!!!!:cool:
                      Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by αντρικος View Post
                        Πάτα F16 και κάμνε ριφρές , κατόπιν κλείσε τον υπολογιστή σου και βγες για έναν καφέ με τους φίλους σου, σε 4 ώρες άνοιξε τον καλά και κάμνε τον σταυρό σου!

                        σ.σ. ουδεμία ευθύνη φέρομεν δια οιαδήποτε ζημία επέλθει σε RAM, ROM, TROM DE TROM TO IDIO KANEI, και λοιπά εργαλεία!!!!!:cool:
                        χαχα έγραψες!!!!!!!

                        Comment


                          #27
                          Βρε, Ανδρικος, με δουλευεις?

                          Comment


                            #28
                            Πατριωτακια καλησπερα. Μόλις εμαθα πως, αν οχι μεχρι το τέλος του χρόνου, μεχρι το τελος του 2012 θα εχω φυγει για Αυστραλια. Το θέμα ειναι πως η μητέρα μου θα τελειώσει φέτος νοσηλευτρια απο ΕΠΑ.Λ. Σε αυτό θέλω να κάνω μια ερώτηση. Αν θέλει να πάρει βίζα στην οποία σπονσορας είναι μία περιοχή(state) θα της αναγνωριστεί το επάγγελμα; Επίσης, δεν ξερει σχεδον τίποτα από αγγλικά. Για την ακρίβεια θα έλεγα πως έχει ενα επίπεδο σχεδόν στο Α1. Πόσο καιρό θα της πάρει να φτάσει το βαθμό 6 του IELTS?? Μαθαίνει εύολα πάντως..

                            Επιτέλους. Και που νόμιζα ότι θα παω αυστραλία για να σπουδάσω τελικά θα γίνει πιο νωρίς!
                            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

                            Comment


                              #29
                              Καλησπερα Tasos... στο σεμιναριο της AISI μας ενημερωσαν οτι νοσηλευτες, νοσοκομοι θα πρεπει να εχουν τουλαχιστον ενα 8 στο IELTS κατι που βρισκω λογικο γιατι εχει να κανει με ανθρωπινες ζωες... Ψαχτο και περαιτερω βεβαια.

                              Comment


                                #30
                                Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post

                                Επιτέλους. Και που νόμιζα ότι θα παω αυστραλία για να σπουδάσω τελικά θα γίνει πιο νωρίς!
                                μπραβο!!! Είναι μεγάλη συγκίνηση να βλέπουμε να τα καταφέρνουν σιγά σιγά οι φίλοι από εδώ μέσα!!

                                Comment

                                Working...
                                X