Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 179 από 179
    Μπραβο Νικο!!!!Καλη τυχη φιλε.Οπου γης και πατρις.....σε ποια χωρα κατεληξες?

Συγχαρητηρια και απο μενα... ειμαι σιγουρος οτι θα ανταπεξελθεις σε καθε δυσκολια. Παντως για να ειναι ολα διαφορετικα για καμια Αφρικη σε κοβω να εισαι...

Επειδή ξαναδιάβασα το προηγούμενο μηνυμα που έγραψα .... κατι δεν μου άρεσε στο ύφος μου και θέλω να το διορθώσω.

Απουσιάζει παντελώς από τις αναφορές μου η επιρροή του παράγοντα τύχη, σύμπτωση, συγκυρία όπως θέλετε πέστε το. Όμως είναι αλήθεια ότι χωρίς κάποια τύχη θα ήμουν ακόμα αναζητώντας λύσεις. Το ποσοστό επιρροής της τύχης παραμένει πάντα το ίδιο, όμως άλλο να χτυπάς 10 πόρτες και άλλο 100. Ε? Ελπίζω να καταλάβατε γιατί ένιωσα την ανάγκη να κάνω αυτή την διευκρίνηση.

Κάτω από το ίδιο σκεπτικό εκεί που είσαι ωραία και καλά, με ένα μπαμ, από τον 50ο όροφο του ξενοδοχείου σου μπορεί να βρεθείς σε λίγα δευτορόλεπτα στο ισόγειο, ανάμεσα σε συντρίμια και κραυγές.

Τα λέω όλα αυτά για να τονίσω ότι στη ζωή τίποτα δεν είναι σίγουρο και πρέπει να συμφιλιωθούμε με την ιδέα. Όλα μπορεί να αλλάζουν από το κακό στο καλό και αντιστρόφως μέσα σε ελάχιστο χρόνο. Ώριμος είναι ο άνθρωπος που ξέρει να εγκλιματίζεται με τις συνθήκες που επικρατούν γύρω του αξιοποιώντας με βέλτιστο τρόπο τον εαυτό του. Και εκτός από ώριμος ίσως καταφέρει να είναι και ευτυχής.
    To thine own self be true!

Nick the Greek
    Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

Φίλε Νίκο χάρηκα πάρα πολύ για αυτά που διάβασα!!!! Να είσαι πάντα γερός & τυχερός για να αποδεικνύεις ότι & όλοι οι υπόλοιποι Έλληνες του εξωτερικού!!!! Χαίρομαι επίσης γιατί βλέπω ότι - σε αρκετά σημεία τουλάχιστο - έχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης... Μακάρι να μπορέσω να σε ακολουθήσω & εγώ (στα βήματα σου). Εύχομαι (δεν ξέρω αν πιστεύεις) ο Θεός να είναι πάντα δίπλα σου & να φωτίζει τη σκέψη & το δρόμο σου. Ότι καλύτερο!!!!
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

Και τώρα..... ώρα για κάνα μπανάκι!

Τι λέτε? Επιστρέφουμε?

Βρε-βρε καλώς τα μας!!!!!! καλώς τονε!!!!! που χάθηκες βρε ψυχή;;;;; τι κάνεις;;;; όλα καλά;;;; μαύρα μάτια κάναμε να σε δούμε...... σε ποιό μέρος του πλανήτη ήσουνα τελικα;;;; γύρισες Ελλάδα;;; θα κάνεις upgrade την ανταπόκρισή σου;;;; άντε ρε φίλε να μάθουμε τα νέα!!!!
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

Κάποια ανοησία πρέπει να είχα κάνει και δε με άφηνε να post-άρω τίποτα. Ίσως πάλι, επειδή ήμουν ανενεργός τόσο καιρό...

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718

Παρόμοια Θέματα

1. Ανταπόκριση Σοφι
    Από Σοφι in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10.04.2014, 16:27
  2. Ανταπόκριση - Farfyffs
    Από FarfyFfs in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 16.11.2013, 17:32
  3. Ανταπόκριση - sotiris th.
    Από sotiris th in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 13.08.2013, 16:34
  4. Ανταπόκριση - dimhal
    Από dimhal in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15.04.2013, 02:15
  5. Ανταπόκριση - Τζο
    Από geogeo in forum Ανταπόκριση απο την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01.04.2013, 16:23

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like