Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Κώστας Γαργαλιάνοι

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Σπίτια

    Ευχαριστώ για την απάντηση.Μάλλον πρέπει να ετοιμάσουμε και αυτά τα χαρτιά για παν ενδεχόμενο..Τώρα αν αυτό θα επηρεάσει τα επιδόματα....αλλοίμονό μας! Αν βρεις άλλες πληροφορίες σε παρακαλώ γράψτε τες.Ευχαριστούμε και πάλι.Καλή αρχή στα Αγγλικά!

    Comment


      #47
      Για καλο πάρτε όσα περισσότερα χαρτιά μπορείτε από εδώ που μπορεί να χρειαστούνε κάτω.Αφήστε και ένα πληρεξουσιο σε καπιο στενο συγγενή ώστε αν χρειαστείτε επiλεον χαρτιά να μπορεί να τα στείλει κάτω

      Comment


        #48
        Originally posted by jini View Post
        Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση! Θα επιμείνω λίγο ακόμα στο θέμα γιατί τα επιδόματα θα είναι πραγματικά σανίδα σωτηρίας τον πρώτο καιρο. Το ποσό δεν θα πρέπει να ξεπερναει τα 150000 δολαρια σωστά? (καποιος ανεφερε μετα 105000 αλλά μαλλον το αντεγραψε λάθος? ελπιζω) ρίχνοντας μια ματιά στο ΕΤΑΚ τα σύνολα και των δύο σπιτιών βγαίνουν μετά από προσεκτικό υπολογισμό στα 144.000αυστραλιανά δολλάρια. Αν είναι έτσι την γλυτώνω στο τσακ και πέρνουμε τα επιδόματα? Ακόμα μπορώ να μεταφράσω το ΕΤΑΚ σαν αποδεικτικό της αξίας των σπιτιών?

        Ελπίζω να μην σε ζάλισα πολύ...
        ΑΑΑ ναι! επισης θέλω να σου αφιερώσω ''ο πιο καλός...ο μαθητής....ήσουν εσύ στην ταααααξη ωωωωωωωω''
        ειχα καλο δασκαλο [αγγοριανι]!!!!!

        Comment


          #49
          Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
          δευτερο ραντεβο με το σεντρελικ σε βοηθανε να δωσεισ προκαταβολη για σπιτι να παω σχολειο να μαθω καλα αγγλικα 560ωρες και ΔΩΡΕΑΝ μεταφρασεις για τα χαρτια που χρειαζωμε καμεταφραστη οπου χρειαζετε Α
          Δωρεάν μεταφράσειιιις; Σε τι; Στην περίπτωση σου μετέφρασαν τα συμβόλαια; τα χαρτιά που χρειάζεσαι για τη γυναίκα σου;

          Comment


            #50
            Originally posted by xri23 View Post
            Δωρεάν μεταφράσειιιις; Σε τι; Στην περίπτωση σου μετέφρασαν τα συμβόλαια; τα χαρτιά που χρειάζεσαι για τη γυναίκα σου;
            τα εκαθ.της εφοριας τα πηραν ελλην. τα υπολοιπα τα δεινω τριτη

            Comment


              #51
              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
              αρχησαν τα οργανα πηγα στο vic road για να κανω το ελλην. διπλομα αυστρ. επειδη το διαβατηριο γραφει con και το ελληνικο διπλομα κωνσταντινος θελουν βεβαιωση απο το ελληνικο προξενειο οτι τα δυο ονοματα ειναι τα ιδια,ευτυχος εκλεισα ραντεβου για αυριο εδω ολα λειτουργουν με ραντεβου!like greece!!!!
              Κώστας πολύ χάρηκα που τα βρήκες όλα ωραία. Εγώ υπολογίζω να είμαι εκεί γύρω στις 15 Ιανουαρίου. Να ρωτήσω κάτι? Το αυστραλέζικο διαβατήριο μου γράφει VASSO, ενώ το ελληνικό μου δίπλωμα VASILIKI. Μπορώ να κάνω κάτι από Ελλάδα σχετικά με το όνομα ή πρέπει να το κάνω εκεί στο ελληνικό προξενείο?

              Comment


                #52
                Originally posted by ΔΗΜΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ View Post
                Κώστας πολύ χάρηκα που τα βρήκες όλα ωραία. Εγώ υπολογίζω να είμαι εκεί γύρω στις 15 Ιανουαρίου. Να ρωτήσω κάτι? Το αυστραλέζικο διαβατήριο μου γράφει VASSO, ενώ το ελληνικό μου δίπλωμα VASILIKI. Μπορώ να κάνω κάτι από Ελλάδα σχετικά με το όνομα ή πρέπει να το κάνω εκεί στο ελληνικό προξενείο?
                κανε μια δηλωση στα αγγλικα και πηγαινε στην αυστρα.πρεσβεια στην αθηνα και υπογραψε την ΕΚΕΙ και τελος:κανε δυο τρεις επικοιρ.φωτοτ

                Comment


                  #53
                  σημερα αρχισα το μαθημα αγγλικων,15 ατομα στην αιθουσα 11 κινεζοι,3ελληνες 1 αιγυπτιος μας εφαγε η κιτρινη ταξιαρχεια,για πρωτη μερα μου φανηκε λιγο????αγουρι αλλα θα το συνηθισω αυριο πρεπει να ειναι καλητερα ελπιζω!!

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                    σημερα αρχισα το μαθημα αγγλικων,15 ατομα στην αιθουσα 11 κινεζοι,3ελληνες 1 αιγυπτιος μας εφαγε η κιτρινη ταξιαρχεια,για πρωτη μερα μου φανηκε λιγο????αγουρι αλλα θα το συνηθισω αυριο πρεπει να ειναι καλητερα ελπιζω!!
                    Κώστα στην αρχή όλα δύσκολα είναι..Σε μερικές μέρες θα είναι ευκολότερο! Αλλωστε για καλό είναι..1 βήμα πιο κοντά στους στόχους σου

                    Comment


                      #55
                      σημερα εκανα επισημη κοπανα πηγα στο σεντρελικ το σθμβολαιο του σπιτιου απο ελλαδα ,την γονικη παροχη,το χαρτι απο τραπεζα με το υποληπο του δανειου και την υποθηκη ολα στα ελληνικα τα πηραν και θα απαντησουν σε 10 μερες ειδομεν!!!!

                      Comment


                        #56
                        Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                        σημερα εκανα επισημη κοπανα πηγα στο σεντρελικ το σθμβολαιο του σπιτιου απο ελλαδα ,την γονικη παροχη,το χαρτι απο τραπεζα με το υποληπο του δανειου και την υποθηκη ολα στα ελληνικα τα πηραν και θα απαντησουν σε 10 μερες ειδομεν!!!!
                        Κώστα..ΚΑΛΗ επιτυχία...Καλά αποτελέσματα!

                        Comment


                          #57
                          κωστας γαργαλιανοι; σημερα εκανα επισημη κοπανα πηγα στο σεντρελικ το σθμβολαιο του σπιτιου απο ελλαδα ,την γονικη παροχη,το χαρτι απο τραπεζα με το υποληπο του δανειου και την υποθηκη ολα στα ελληνικα τα πηραν και θα απαντησουν σε 10 μερες ειδομεν!!!!

                          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                          Comment


                            #58
                            καλά αποτελέσματα

                            Comment


                              #59
                              Originally posted by jimathens View Post
                              κωστας γαργαλιανοι; σημερα εκανα επισημη κοπανα πηγα στο σεντρελικ το σθμβολαιο του σπιτιου απο ελλαδα ,την γονικη παροχη,το χαρτι απο τραπεζα με το υποληπο του δανειου και την υποθηκη ολα στα ελληνικα τα πηραν και θα απαντησουν σε 10 μερες ειδομεν!!!!

                              μπραβο jimmy, με το καλο patriotaki!!

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                                σημερα αρχισα το μαθημα αγγλικων,15 ατομα στην αιθουσα 11 κινεζοι,3ελληνες 1 αιγυπτιος μας εφαγε η κιτρινη ταξιαρχεια,για πρωτη μερα μου φανηκε λιγο????αγουρι αλλα θα το συνηθισω αυριο πρεπει να ειναι καλητερα ελπιζω!!
                                αγγλικά ήξερες καθόλου από πριν? εννοώ για να μπεις σε αυτά τα μαθηματα σε τι επίπεδο πρέπει να είναι τα αγγλικά σου? ρωτάω γιατί εμείς ερχομαστε με partner visa (για τον άντρα μου) και τα αγγλικά του είναι αυτά τα λίγα που θυμάται από το σχολείο..θα τον δεχτούν για δωρεάν μαθηματα μέσω του centrelink?
                                και αν πχ δουλευει θα μπορεί να πηγαίνει τα βράδια για μάθημα? έχει εναλλακτικές ώρες?

                                ευχαριστώ και καλό κουράγιο.....

                                Comment

                                Working...
                                X