Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Κώστας Γαργαλιάνοι

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by jini View Post
    αγγλικά ήξερες καθόλου από πριν? εννοώ για να μπεις σε αυτά τα μαθηματα σε τι επίπεδο πρέπει να είναι τα αγγλικά σου? ρωτάω γιατί εμείς ερχομαστε με partner visa (για τον άντρα μου) και τα αγγλικά του είναι αυτά τα λίγα που θυμάται από το σχολείο..θα τον δεχτούν για δωρεάν μαθηματα μέσω του centrelink?
    και αν πχ δουλευει θα μπορεί να πηγαίνει τα βράδια για μάθημα? έχει εναλλακτικές ώρες?

    ευχαριστώ και καλό κουράγιο.....
    αφού είναι υπήκοος δικαιούται δωρεάν μαθήματα

    Comment


      #62
      Originally posted by jini View Post
      αγγλικά ήξερες καθόλου από πριν? εννοώ για να μπεις σε αυτά τα μαθηματα σε τι επίπεδο πρέπει να είναι τα αγγλικά σου? ρωτάω γιατί εμείς ερχομαστε με partner visa (για τον άντρα μου) και τα αγγλικά του είναι αυτά τα λίγα που θυμάται από το σχολείο..θα τον δεχτούν για δωρεάν μαθηματα μέσω του centrelink?
      και αν πχ δουλευει θα μπορεί να πηγαίνει τα βράδια για μάθημα? έχει εναλλακτικές ώρες?

      ευχαριστώ και καλό κουράγιο.....
      αργησα να απαντησω γιατι εχει πεσει πολυ διαβασμα λοιπον εγω κανω αγγλικα γιατι δεν γραφω καλα η γυναικα μου φτιαχνει τωρα την partner visa και δεν ξερω να σου πω υποθετο πως ο αντρα σου εχει το δικαιωμα αυτο για της ωρες ειναι πρωι εκει που πηγαινω εγω δεν ξερω αν εχει βραδυ

      Comment


        #63
        φίλε Κώστα έχεις καμιά πληροφορία για τα επαγγελματικά διπλώματα? εάν ισχύουν και εάν όχι τι πρέπει να κάνουμε , να τα ξανά βγάλουμε?

        Comment


          #64
          ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ ΠΡΕΒΕΖΗΣ!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ Η ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?????????????? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΜΕ 3ης ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΔΙΠΛΩΜΑ.

          Comment


            #65
            Originally posted by agelika View Post
            ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΑΠΟ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ ΠΡΕΒΕΖΗΣ!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑΜΕ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ Η ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?????????????? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΟΔΗΓΟΣ ΜΕ 3ης ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΔΙΠΛΩΜΑ.
            ΕΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ.ΟΠΩΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ Η ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑ,ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗΣ.

            ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!

            Comment


              #66
              Θελουμε να φύγουμε για ενα καλύτερο μέλλον για τα παιδιά μας

              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
              αργησα να απαντησω γιατι εχει πεσει πολυ διαβασμα λοιπον εγω κανω αγγλικα γιατι δεν γραφω καλα η γυναικα μου φτιαχνει τωρα την partner visa και δεν ξερω να σου πω υποθετο πως ο αντρα σου εχει το δικαιωμα αυτο για της ωρες ειναι πρωι εκει που πηγαινω εγω δεν ξερω αν εχει βραδυ

              Καλησπέρα είμαι νέο μέλος από τύχη.Είμαι 39 ετών το ίδιο και ο άντρας μου. Έχουμε τρία παιδιά 12, 8, 3 ετών. Ο άντρας μου έχει φορτηγό έχει μηχανηματα χωματουργικα και σκεφτόμαστε να φύγουμε απο εδώ για τα παιδιά μας. Δεν ξέρουμε όμως αν η δουλειά του άντρα μου εκεί έχει μέλλον, αν μπορεί κάποιος να μας δώσει κάποιες πληροφορίες θα είμασταν ευγνώμονες.

              Comment


                #67
                Originally posted by Βασιλική View Post
                Καλησπέρα είμαι νέο μέλος από τύχη.Είμαι 39 ετών το ίδιο και ο άντρας μου. Έχουμε τρία παιδιά 12, 8, 3 ετών. Ο άντρας μου έχει φορτηγό έχει μηχανηματα χωματουργικα και σκεφτόμαστε να φύγουμε απο εδώ για τα παιδιά μας. Δεν ξέρουμε όμως αν η δουλειά του άντρα μου εκεί έχει μέλλον, αν μπορεί κάποιος να μας δώσει κάποιες πληροφορίες θα είμασταν ευγνώμονες.
                Βασιλική καλώς ήλθες
                Το θέμα είναι αν μπορείτε να πάτε....
                Η Αυστραλία Δεν είναι ανοικτή γιά όλους ,υπάρχουν προυποθέσεις
                ξεκίνα απο εδώ http://www.patriotaki.net/%CE%9C%CE%...AE-reply-2108/

                Comment


                  #68
                  22/12 κατεθεσα τα χαρτια για partner visa[820-801] γυναικας μου σημερα ηρθε η απαντηση οτι ολα ειναι οκ εχει δικαιομα στο μεντικερ και ο χρονος που θα χρειαστη ειναι 7-9 μηνες περιπου

                  Comment


                    #69
                    Καλη χρονια σε ολους λοιπον πρωτη πρωτοχρονια κατω και αναμικτα τα συναισθηματα και οι σκεψεις,απο την μια βλεποντας ολο τον κοσμο χαρουμενο να χαλανε λεφτα και να ψωνιζουν μερικοι οτι αηδια φανταστης,χωρις να το σκεφτοντε το ποσο γεματα ηταν τα εμπορικα κεντρα και οι αγορες τους,σκεφτομουν την Ελλαδα και ....αυτους που αφησαμε πισω,αλλα καθε αρχη και δυσκολη.Οι Αυστραλοι με μπηρες στα χερια ειχαν ξαμοληθει στους δρομους,και η τροχαια τα κονομησε με τα αλκοτεστ,φωτοβοληδες εκαναν την νυχτα μερα κανοντας να ξετρελαθουν τα πιτσιρικια και οχι μονο παιξαμε και το κλασικο 31 με τους συγγενεις και περασε και αυτο,και το κερασακι στην τουρτα ειναι οτι καναμε και το πρωτο μπανιο!!!
                    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

                    Comment


                      #70
                      Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                      22/12 κατεθεσα τα χαρτια για partner visa[820-801] γυναικας μου σημερα ηρθε η απαντηση οτι ολα ειναι οκ εχει δικαιομα στο μεντικερ και ο χρονος που θα χρειαστη ειναι 7-9 μηνες περιπου
                      Οι 7-9 μήνες είναι η περίοδος που θα περιμένει για να πάρει την partner visa στα χέρια της; Δικαίωμα εργασίας πότε θα αποκτήσει;

                      Comment


                        #71
                        Originally posted by xri23 View Post
                        Οι 7-9 μήνες είναι η περίοδος που θα περιμένει για να πάρει την partner visa στα χέρια της; Δικαίωμα εργασίας πότε θα αποκτήσει;
                        μετα οταν την παρει

                        Comment


                          #72
                          Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                          μετα οταν την παρει


                          κωστα διαβασε το τσατ

                          Comment


                            #73
                            Originally posted by louizianna View Post
                            κωστα διαβασε το τσατ
                            ποιο τσατ?

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by κωστας γαργαλιανοι View Post
                              σημερα εκανα επισημη κοπανα πηγα στο σεντρελικ το σθμβολαιο του σπιτιου απο ελλαδα ,την γονικη παροχη,το χαρτι απο τραπεζα με το υποληπο του δανειου και την υποθηκη ολα στα ελληνικα τα πηραν και θα απαντησουν σε 10 μερες ειδομεν!!!!
                              Κώστα καλή χρονιά.
                              Με το παραπάνω θέμα τι απέγινε?

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by australian View Post
                                Κώστα καλή χρονιά.
                                Με το παραπάνω θέμα τι απέγινε?
                                καλη χρονια και σε σενα ακομα ΤΙΠΟΤΕ εχουν κοληση με την γονικη παροχη και ειναι στο ψαξιμο

                                Comment

                                Working...
                                X