Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δικτύωση / Συνάντηση Patriotaki - Melbourne

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Περιμένετε να κατέβουμε κι εμείς στα τέλη του μήνα και θα ανέβουν οι συμμετοχές!!

    Comment


      Originally posted by skion View Post
      Περιμένετε να κατέβουμε κι εμείς στα τέλη του μήνα και θα ανέβουν οι συμμετοχές!!
      Μου φαινεται με την ορεξη θα μεινουμε! Εκτος και αν κανονισουμε κατι ολοι οσοι θελουν να γινει καποια συναντηση!
      “Nothing is forever”

      Comment


        Έχω ζήσει ένα μεγάλο μέρος της ζωής μου στη Μελβούρνη και ξέρω καλά πως μπορούν οι διάφορες υποχρεώσεις
        όπως η οικογενειακή ζωή και οι ανάγκες της, οι πολύωρες μετακινήσεις με αυτοκίνητο από και προς τη δουλειά,
        φέρνουν πολλές φορές αυτή την απομόνωση στο μικρό πυρήνα του σπιτιού.

        Η ζωή σε παίρνει παραμάζωμα και δεν παίρνεις χαμπάρι ότι δεν σου απομένει καθόλου προσωπικός χρόνος.

        Από την άλλη όλα είναι σχετικά και όλα έρχονται και επανέρχονται.

        Η καλύτερη λύση για τώρα θα ήταν να συνεννοηθούν κάποια μέλη που ζουν σχετικά κοντά σε μικρές τοπικές συναντήσεις.
        Απλά χρειάζεται λίγο διάθεση και συνεννόηση μέσα από το φόρουμ.

        Τέτοιες συναντήσεις θα μπορούσαν να δώσουν το έναυσμα για πιο μεγαλύτερες αργότερα.
        Και γίνονται πιο εύκολες σε περίοδο διακοπών όπως αυτών που πλησιάζουν.
        Εύχομαι να βρεθείτε και να περνάτε υπέροχα!

        Εμείς σε μερικές εβδομάδες θα είμαστε εκεί και αν και η Μελβούρνη είναι το δεύτερο σπίτι μας
        θα θέλαμε να δικτυωθούμε με πατριωτάκια και να γνωρίσουμε νέους ανθρώπους.

        Ειδικά και στη περίπτωση των παιδιών που θέλουμε να έχουν μια επαφή με συνομήλικες τους
        που έχουν έρθει από τη πατρίδα και έχουν αρκετά κοινά και ιστορίες να μοιραστούν.

        Χρειάζεται υπομονή και επιμονή και σιγουριά ότι τίποτα δεν είναι ανέφικτο.
        Δηλαδή εδώ που τα λέμε ποιος Έλληνας άνδρας θα έλεγε όχι σε ένα μπάρμπεκιου και μερικές κρύες μπύρες;

        Όχι πολλοί!

        Comment

        Working...
        X