Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Για σας υπάρχει ή γνωρίζετε κάποιον/α που να πήγε τώρα πρόσφατα για μεταπτυχιακές σπουδές στην Σουηδία...έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την αίτηση και θα ήθελα βοήθεια.

    Comment


      Σε ευχαριστώ patrioten για την άμεση ανταπόκριση...

      Έχω κάνει την έρευνά μου και ετοιμάζω τα δικαιολογητικά, απλά επειδή δεν είμαι σίγουρος για κάποια θεματάκια (π.χ. θέλουν Σφραγίδα της Χάγης, ή όταν λένε στο universityadmission ότι θέλουν cerificate AND diploma εννοούν αντίγραφο πτυχίου και τον πάπυρο που μας δίνουν ή μόνο απλά το πρώτο είναι αρκετό, θεωρείται έγκυρη η μετάφραση από δικηγόρο ή πρέπει να είναι από την μεταφραστική υπηρεσία του Υπουργείου Εξωτερικών). Επειδή ζητάω αυτές τις λεπτομέρειες και διευκρινίσεις θα ήθελα βοήθεια από κάποιον/α που έχει ήδη γίνει δεκτός για μεταπτυχιακές σπουδές εκεί και έχει περάσει από αυτή την διαδικασία σχετικά πρόσφατα.

      Επίσης αισθάνομαι όμορφα που βρήκα αυτό το φόρουμ για να βοηθηθούμε

      Ευχαριστώ

      Comment


        Γεια σου Daniel.

        Εξαρτάται από το πανεπιστήμιο που θα πας.
        Το καλύτερο και το πιο έγκυρο είναι να επικοινωνήσεις με (τηλ.η mail, με αγγλικά),και να ρωτήσεις να σου πουν τι ακριβώς θέλουν, από πρώτο χέρι.
        "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

        Comment


          Εγώ πήγα στο ΚΤΗ για μεταπτυχιακό και δέν μου δίνανε ούτε δωρεάν μαθήματα Σουηδικών πάντως.. και τις πτυχιακές μας εργασίες τις κάναμε στο πανεπιστήμιο.. ούτε λόγος για πρακτική σε σουηδική βιομηχανία.. με άλλα λόγια απλως σου πουλάνε ένα πτυχίο και σου λένε στο καλό..

          Comment


            Μεταπτυχιακά στη Σουηδία: Πλήρης οδηγός !

            Μεταπτυχιακά στη Σουηδία: Πλήρης οδηγός! - citycampus

            https://venus.cs.aueb.gr/forum/viewtopic.php?t=7713

            The BioMed LabS Magazine…

            Μεταπτυχιακό στη Σουηδία...
            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment

            Working...
            X