Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ζητούνται Μαίες στην Σουηδία
    Stor brist på barnmorskor


    Lediga jobb som Barnmorska inom hälso- och sjukvård

    http://allastudier.se/jobb-o-l%C3%B6n/88-barnmorska/είναι πολλά τα λεφτά Άρη !!!
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment


      Καλησπερα σας!

      Εγω ειμαι νεο μελος καθως σημερα εκανα κωδικο και ειμαι σιγουρα απο τους πιο μικρους εδω μεσα..Ειμαι 22 χρονων και μολις τελειωσα την σχολη Ελληνικης Φιλολογιας.. Επειδη ειμαι ενας απο τους νεους που δεν μπορουν να νιωθουν οτι κοροιδευουν τον εαυτο τους και κυνηγανε εναν αξιοπρεπη τροπο ζωης, θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις οι οποιες πραγματικα θα με βοηθησουν να βγαλω ενα καθολικο συμπερασμα.. Αρχικα σαν εκπαιδευτικος υπαρχουνε θεσεις εργασιας και απο μισθο ποσο περιπου βγαινει τον μηνα? Θα με συμβουλευατε να κανω μεταπτυχιακο σουηδια και ισως αρχικα να βρω και καμια δουλεια σε καμια καφετερια να βγαζω τα εξοδα μονος μου? Επιπλεον δεν ξερω σουηδικα και ξερω καλα οτι θα ειναι προβλημα αυτο,ενω ξερω καλα αγγλικα σχετικα απλα απο πτυχιο εχω μεχρι Lower. Δωστε μου λιγο καμια συμβουλη,θελω να βγω απο μικρος εξω γιατι πιστευω οτι οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο

      Comment


        Originally posted by Mirage- View Post
        Καλησπερα σας!

        Εγω ειμαι νεο μελος καθως σημερα εκανα κωδικο και ειμαι σιγουρα απο τους πιο μικρους εδω μεσα..Ειμαι 22 χρονων και μολις τελειωσα την σχολη Ελληνικης Φιλολογιας.. Επειδη ειμαι ενας απο τους νεους που δεν μπορουν να νιωθουν οτι κοροιδευουν τον εαυτο τους και κυνηγανε εναν αξιοπρεπη τροπο ζωης, θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις οι οποιες πραγματικα θα με βοηθησουν να βγαλω ενα καθολικο συμπερασμα.. Αρχικα σαν εκπαιδευτικος υπαρχουνε θεσεις εργασιας και απο μισθο ποσο περιπου βγαινει τον μηνα? Θα με συμβουλευατε να κανω μεταπτυχιακο σουηδια και ισως αρχικα να βρω και καμια δουλεια σε καμια καφετερια να βγαζω τα εξοδα μονος μου? Επιπλεον δεν ξερω σουηδικα και ξερω καλα οτι θα ειναι προβλημα αυτο,ενω ξερω καλα αγγλικα σχετικα απλα απο πτυχιο εχω μεχρι Lower. Δωστε μου λιγο καμια συμβουλη,θελω να βγω απο μικρος εξω γιατι πιστευω οτι οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο

        Σίγουρα όσο πιο μικρός φύγεις τόσο το καλύτερο.
        Και πολύ άργησε μην σου πω. Αν σου κάτσει καμιά κοπέλα, δουλειά κτλ. στην Ελλάδα το έχασες το πλοίο δεν θα μπορέσεις να φύγεις ποτέ.

        Εγώ είμαι 18 και από τώρα ετοιμάζομαι να την κάνω πριν τα 20.

        Πάντως δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορείς να εργαστείς σαν εκπαιδευτικός με πτυχίο Ελληνικής φιλολογίας εκτός Ελλάδας... Ίσως σε κανένα Ελληνικό σχολείο της Σουηδίας (δεν γνωρίζω αν έχει). Αλλά πέρα από εκει δεν βλέπω να μπορείς να πας πουθενά αλλού.

        Επίσης για την γλώσσα δεν γνωρίζω κάτι αλλά μπορώ να σου πω εκ πείρας ότι είναι απίστευτα εύκολη γλώσσα (ένα Copy paste από Αγγλικά σχεδόν απλά με δικές του λέξεις).

        Comment


          Originally posted by soniapavl View Post
          Εμένα μια γνωστή μου που πήγε στο Αμβούργο, έδωσε βιογραφικά σε διάφορες εταιρειες καθαρισμου και κάιτ βρήκε τελικά.
          Μήπως ξέρεις αν το συνεργειο καθαρισμου υπάρχει και στην Σουηδία; Επειδή είδα ότι λένε πως έχουν εμπειριά και στην Σουηδία. Ευχαριστώ προκαταβολικά

          Comment


            Städföretag =εταιρείες καθαρισμού.

            "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

            Comment


              Καλησπέρα σε όλους! Στο θέμα μου....Είμαστε ζευγάρι και ψάχνουμε δουλειά στη Σουηδία. Εγώ μιλάω αγγλικά και λίγα γερμανικά και το αγόρι μου αγγλικά. Υπάρχουν σελίδες που μπορούμε να ψάξουμε κάτι με αγγλικά? Έχουμε αρχίσει μαθήματα Σουηδικών, απλά είμαστε στην αρχή ακόμα..Εγώ έχω τελειώσει δασκάλα αλλά θα με ενδιέφερε και οποιαδήποτε άλλη δουλειά πέραν αυτού. Το αγόρι μου έχει πτυχίο ηλεκτρολόγου από επαγγελματικό λύκειο. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ!

              Comment


                WORKING IN SWEDEN

                "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                Comment


                  Η ανεργία στην Σουηδία την 25/04/2017 είναι στο ---> 6,8% ---> με πτωτική τάση ---> στο 6,6%

                  http://www.ekonomifakta.se/Fakta/Arb.../Arbetsloshet/



                  http://www.mynewsdesk.com/se/adecco_...-fokus-1747843
                  "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

                  Comment

                  Working...
                  X