Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by Odysseas View Post
    Αν τα στοιχεία τραπεζών εσένα σε ικανοποιούν, προφανώς είσαι πολύ καταρτισμένη στην πολιτική φιλοσοφία. Είναι γνωστό ότι όπου ευημερούν οι αριθμοί δεν είναι αναγκαίο να ευημερούν και οι άνθρωποι.
    Δες αυτό το ντοκυμανταίρ του εξάντα για την υπέροχη (σε αριθμούς) οικονομία της Γουατεμάλας.
    Exandas Vimeo Videos

    Βέβαια αν κάποιος πιστεύει ότι με αγγελίες από Σουηδία θα βρουν δουλειά άνθρωποι στην Ελλάδα...αυτό και μόνο δείχνει ότι κοιμάστε τον ύπνο του δικαίου σας σφαχτού!

    Επίσης αφού το τόπικ είναι για δουλειές στη Σουηδία εσύ γιατί γράφεις για τη Γερμανία;
    Επαναλαμβανω φιλε μου οτι εδω ειναι το θεμα μας για προσφορα εργασιας στην σουηδια. Αν εχεις καποιες πληροφοριες για προσφορα εργασιας στην σουηδια πολυ ευχαριστως να τις γραψεις . οτιδηποτε αλλο καντε ξεχωριστο θεμα αν και υπαρχει θεμα με τα ασχημα της σουηδιας . εκει μπορεις να γραψεις οτι θελεις . μεχρι το οτι γελας για τις 4 εποχες
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      #32
      Originally posted by ευανθια View Post
      Επαναλαμβανω φιλε μου οτι εδω ειναι το θεμα μας για προσφορα εργασιας στην σουηδια. Αν εχεις καποιες πληροφοριες για προσφορα εργασιας στην σουηδια πολυ ευχαριστως να τις γραψεις . οτιδηποτε αλλο καντε ξεχωριστο θεμα αν και υπαρχει θεμα με τα ασχημα της σουηδιας . εκει μπορεις να γραψεις οτι θελεις . μεχρι το οτι γελας για τις 4 εποχες
      Έχω πάψει εδώ και χρόνια να δέχομαι συμβουλές από ανθρώπους που δηλώνουν ρατσιστές και δε ντρέπονται για αυτό!

      Comment


        #33
        Originally posted by Odysseas View Post
        Έχω πάψει εδώ και χρόνια να δέχομαι συμβουλές από ανθρώπους που δηλώνουν ρατσιστές και δε ντρέπονται για αυτό!
        Ειναι καλο μεσα στο φορουμ να υπαρχει αλληλοσεβασμος. Μπορειτε να διαφωνειτε αλλα οχι να προσβαλετε τα αλλα μελη.

        Comment


          #34
          Ειλικρινα προσπαθω να καταλαβω τι σας ενδιαφερει που ανοιξαν τοπικ τα παιδια και γραφουν αγγελιες??
          Εσυ Οδυσσεα αφου θες να προσφερεις τη βοηθεια σου γιατι δεν το κανεις?Δεν ειδα να γραφεις πληροφοριες για να βοηθησεις καποιον εδω μεσα,αντιθετα ερχεσαι μια στο τοσο και ασχολεισαι με το αν ειναι σωστο να βαζουμε αγγελιες ή οχι!
          Τι απαρδεκτος τροπος ειναι αυτος?Και που ειναι το λαθος??
          Ωραια ας πουμε οτι ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρεις ετσι δουλεια.Οκ!
          Ακομα και ενας ανθρωπος ομως να βοηθηθει,μονο ενας ειναι επιτυχια!
          Εσυ τι βοηθεια προσφερεις δηλαδη?
          Ελεος ειστε πραγματικα
          Απο το πουθενα κανετε θεμα

          Comment


            #35
            Originally posted by Odysseas View Post
            Αν τα στοιχεία τραπεζών εσένα σε ικανοποιούν, προφανώς είσαι πολύ καταρτισμένη στην πολιτική φιλοσοφία. Είναι γνωστό ότι όπου ευημερούν οι αριθμοί δεν είναι αναγκαίο να ευημερούν και οι άνθρωποι.
            Δες αυτό το ντοκυμανταίρ του εξάντα για την υπέροχη (σε αριθμούς) οικονομία της Γουατεμάλας.
            Exandas Vimeo Videos

            Βέβαια αν κάποιος πιστεύει ότι με αγγελίες από Σουηδία θα βρουν δουλειά άνθρωποι στην Ελλάδα...αυτό και μόνο δείχνει ότι κοιμάστε τον ύπνο του δικαίου σας σφαχτού!

            Επίσης αφού το τόπικ είναι για δουλειές στη Σουηδία εσύ γιατί γράφεις για τη Γερμανία;
            η γουατεμαλα εχει διαχειριστει υπεροχα τους αριθμους της..το δντ ειναι διιατερα ευχαριστημενο..βεβαια το 80% εαν θυμαμαι καλα πειναει..

            Comment


              #36
              Με αυτά και με τα άλλα μαζέψαμε και δύο σελίδες σαβούρα και σχόλια (βάζω και τον εαυτό μου μέσα για να μην παρεξηγηθώ) σε ένα τόπικ που έχει σχέση με την εύρεση εργασίας. Δεν θα εξετάσω ποιός φταίει, είναι γνωστός άλλωστε ο ρόλος κάποιου προβοκάτορα που μπαίνει σε όλα τα θέματα και τα τα κάνει σκ@τ@. Θα έρθει ένας καινούριος μέσα να διαβάσει και θα χάσει πάσα ιδέα όταν δει πώς σκυλοτρωγόμαστε. Να μπει ένας συντονιστής μέσα και να κάνει σκούπα όλες τις άσχετες απαντήσεις για να καθαρίσει και να απαλλαγεί το θέμα από περιττές δημοσιεύσεις.

              Comment


                #37
                Originally posted by lucia View Post
                Με αυτά και με τα άλλα μαζέψαμε και δύο σελίδες σαβούρα και σχόλια (βάζω και τον εαυτό μου μέσα για να μην παρεξηγηθώ) σε ένα τόπικ που έχει σχέση με την εύρεση εργασίας. Δεν θα εξετάσω ποιός φταίει, είναι γνωστός άλλωστε ο ρόλος κάποιου προβοκάτορα που μπαίνει σε όλα τα θέματα και τα τα κάνει σκ@τ@. Θα έρθει ένας καινούριος μέσα να διαβάσει και θα χάσει πάσα ιδέα όταν δει πώς σκυλοτρωγόμαστε. Να μπει ένας συντονιστής μέσα και να κάνει σκούπα όλες τις άσχετες απαντήσεις για να καθαρίσει και να απαλλαγεί το θέμα από περιττές δημοσιεύσεις.


                Καλυτερα να σβηστουν τα ασχετα μηνυματα

                Comment


                  #38
                  Ωραια λοιπον,το κλεινω εγω με οντοπικ.Ειναι αστειο να μπαινουν αγγελιες για SAAB,VOLVO και τετοιες εταιριες.Τους λογους τους αναφερα παραπανω.Αν θεωρεις προβοκατσια του οτι ενημερωνω τον κοσμο,ας το κρινουν αυτοι.

                  Comment


                    #39
                    Καλησπέρα!
                    Δηλαδή αν το τόπικ είναι για Προσφορά εργασίας στη Σουηδία και γράφονται πράματα ότι δεν υπάρχουν θέσεις εργασίας γιατι απολύουν ή ότι μια επιχείρηση μεγάλη κλείνει, γιατί είναι εκτός θέματος;
                    Κάποιοι μάλλον θεωρούν ότι μόνο νέα και συμβουλές που τα θεωρούν οι ίδιοι/ίδιες θετικές πρέπει να δημοσιεύονται.
                    Η βοήθεια είναι με διάφορες μορφές....να λες για παράδειγμα την αλήθεια...και ας πονάει.

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by Minos View Post
                      Καλησπέρα!
                      Δηλαδή αν το τόπικ είναι για Προσφορά εργασίας στη Σουηδία και γράφονται πράματα ότι δεν υπάρχουν θέσεις εργασίας γιατι απολύουν ή ότι μια επιχείρηση μεγάλη κλείνει, γιατί είναι εκτός θέματος;
                      Κάποιοι μάλλον θεωρούν ότι μόνο νέα και συμβουλές που τα θεωρούν οι ίδιοι/ίδιες θετικές πρέπει να δημοσιεύονται.
                      Η βοήθεια είναι με διάφορες μορφές....να λες για παράδειγμα την αλήθεια...και ας πονάει.
                      Το ασχημο ειναι ο τροπος με τον οποιο ειπωθηκαν τα πραγματα
                      Κατακρινουν ασχημα την προσπαθεια που εγινε με τις αγγελιες
                      Αλλο να πεις οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα και αλλο αυτη η επιθεση
                      Εσυ Μινο χαθηκες επισης.Μολις μπηκε ο Οδυσσεας (που κ αυτος επιλεκτικα απανταει) μπηκες και εσυ για να σιγονταρεις
                      Για αλλους λογους πχ να βοηθηστε ενω μενετε εξω δεν κανετε τον κοπο να μπειτε

                      Comment


                        #41
                        Δηλαδη του οτι εχω εμπειρια απο συνεντευξη στη Μερσεντες,ειναι ασχετο θεμα?Αμεσως μετα μπηκε η συνεφακι σε στυλ ''η γερμανια ειναι πρωτη και τρανη'' η ευανθεια ''ασε μας ησυχους'' και οι δυο απο Ελλαδα ''χαλατε το τοπικ''.
                        Ειναι απιστευτα πραγματα...εγω ειμαι ο προβοκατορας?Εγω ειμαι εκτος θεματος?

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by Minos View Post
                          Καλησπέρα!
                          Δηλαδή αν το τόπικ είναι για Προσφορά εργασίας στη Σουηδία και γράφονται πράματα ότι δεν υπάρχουν θέσεις εργασίας γιατι απολύουν ή ότι μια επιχείρηση μεγάλη κλείνει, γιατί είναι εκτός θέματος;
                          Κάποιοι μάλλον θεωρούν ότι μόνο νέα και συμβουλές που τα θεωρούν οι ίδιοι/ίδιες θετικές πρέπει να δημοσιεύονται.
                          Η βοήθεια είναι με διάφορες μορφές....να λες για παράδειγμα την αλήθεια...και ας πονάει.
                          Φαίνεται όταν κάποιος μπαίνει να συμβουλέψει ακόμη και να διαφωνήσει με ευγενικό και εποικοδομητικό τρόπο. Το εκτιμώ που γράφουν κάποιοι που είναι στην Σουηδία για τα τεκτενόμενα, ανεργία κλπ και δεν τους προσάπτω τίποτε, καλά κάνουν και γράφουν. Να ξέρουμε τι μας γίνεται

                          Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πώς μπαίνει κάποιος σε όλα μα όλα τα θέματα και γράφει για τη ζωή στην Γερμανία, Αυστραλία, Σουηδία, Τατζικιστάν κλπ:D, χωρίς να έχει ζήσει εκεί επί σειρά ετών και χωρίς να γνωρίζει την πραγματικότητα. Αφού μπήκε κάποιος όνομα και μη χωριό (που γράφει κι εδώ) στο τόπικ της Αυστραλίας και χωρίς να έχει ιδέα για τις διαδικασίες μετανάστευσης που είναι ιδιαίτερα περίπλοκες, έδινε συμβουλές λαθρομετανάστευσης, ιδιαίτερα επικίνδυνες και παράνομες, ικανές να κάψουν κάποιον επιπόλαιο ας πούμε.

                          Comment


                            #43
                            Το αν βοηθάω ή όχι, το ξέρω εγώ...

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by lucia View Post
                              Φαίνεται όταν κάποιος μπαίνει να συμβουλέψει ακόμη και να διαφωνήσει με ευγενικό και εποικοδομητικό τρόπο. Το εκτιμώ που γράφουν κάποιοι που είναι στην Σουηδία για τα τεκτενόμενα, ανεργία κλπ και δεν τους προσάπτω τίποτε, καλά κάνουν και γράφουν. Να ξέρουμε τι μας γίνεται

                              Δεν μπορώ να καταλάβω όμως πώς μπαίνει κάποιος σε όλα μα όλα τα θέματα και γράφει για τη ζωή στην Γερμανία, Αυστραλία, Σουηδία, Τατζικιστάν κλπ:D, χωρίς να έχει ζήσει εκεί επί σειρά ετών και χωρίς να γνωρίζει την πραγματικότητα. Αφού μπήκε κάποιος όνομα και μη χωριό (που γράφει κι εδώ) στο τόπικ της Αυστραλίας και χωρίς να έχει ιδέα για τις διαδικασίες μετανάστευσης που είναι ιδιαίτερα περίπλοκες, έδινε συμβουλές λαθρομετανάστευσης, ιδιαίτερα επικίνδυνες και παράνομες, ικανές να κάψουν κάποιον επιπόλαιο ας πούμε.
                              Ξερω ανθρωπο που πηγε λαθρομεταναστης στην Αυστραλια...αλλα εσυ δεν εισαι εκτος θεματος τωρα?Αν το συνεχισω θα γραφω σαβουρα?

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by Minos View Post
                                Το αν βοηθάω ή όχι, το ξέρω εγώ...
                                Ο θεματοθετης ομως,οπως και πολλοι αλλοι βοηθανε τοσο καιρο εδω μεσα και το εισπρατουμε καθημερινα.
                                Αν εσεις μπαινετε μονο και μονο για να κραξετε την υπαρξη αυτου του τοπικ ειναι ακυρο εντελως.
                                Καλοδεχουμενες οι πληροφοριες για την εργασια χωρις να συνοδευονται απο υποτιμητικα σχολια και προσβολες

                                Comment

                                Working...
                                X