Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΥΡΕΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΣΟΥΗΔΙΑ

    Λινκ για ευρεση κατοικιας

    Sφk efter bostδder, lδgenheter, rum & fritidshus - AndraHand.se
    Lediga l
    Andrahandsfrmedling, hyra lgenhet i Stockholm
    Hyra ut lgenhet Hyra ut bostad med HyraLya.se
    Bost
    jagvillhabostad.nu - Startsidan
    Stockholm > L
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    #2
    υπαρχουν τπτ μεσητικα γραφεια στην στοκχολμη που πας και σου βρισκουν αυτοι σπιτι η δωματιο?

    Comment


      #3
      ΥΠΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ ΣΤΗΝ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ

      Στοκχολμη , υπενοικιαση και συγκατοικηση
      Υπενοικίαση και συγκατοίκηση | Crossroads
      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

      Comment


        #4
        Originally posted by saetron View Post
        υπαρχουν τπτ μεσητικα γραφεια στην στοκχολμη που πας και σου βρισκουν αυτοι σπιτι η δωματιο?
        Καλησπερα
        Συνηθως ολα γινονται απο το ιντερνετ. εκει ψαχνουμε ολοι.
        υπαρχουν διαφορα σαιτ που μπορεις να ψαξεις.
        Ενα απο αυτα το Privatbost εχουν και γραφειο στην στοκχολμη που μπορεις να τους επισκεφτεις και να σε εξυπηρετησουν. Μονο που πρεπει να πληρωσεις για να γραφτεις , και μαλλον πρεπει να εχεις και προσωπικο αριθμο. Δεν ειμαι σιγουρη. Μπορεις ομως να επικοινωνησεις μαζι τους . Μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο , η να τους στειλεις μαιλ. Και οταν με το καλο ερθεις μπορεις να πας και στο γραφειο τους.
        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

        Comment


          #5
          το ξερω το bostad direkt δεν ηξερα ομως οτι εχουν και γραφειο...
          εχω στειλει απο χθες καμια 50αρια μειλ
          μου απαντησαν 3-4 απο αυτους...και φυσικα προκειται για δωματιο με συγκατοικους...

          Comment


            #6
            Originally posted by saetron View Post
            το ξερω το bostad direkt δεν ηξερα ομως οτι εχουν και γραφειο...
            εχω στειλει απο χθες καμια 50αρια μειλ
            μου απαντησαν 3-4 απο αυτους...και φυσικα προκειται για δωματιο με συγκατοικους...
            Mπες στο σαιτ και πατα εκει που λεει kontakta oss .

            Karlavägen 51, 114 49 Stockholm η διευθυνση τους. Παρτους και τηλεφωνο η στειλε μαιλ.
            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

            Comment


              #7
              θα το κανω αυτο επανω αν δν βρω κατι απο μονος μου..δεν υπαρχει νοημα απο τωρα...

              κατι αλλο...επειδη ψαχνω για συγκατοικηση.... και ολοι ζητανε προκαταβολη...στην συγκατοικηση τι παιζει με τα συμβολαια κλπ...δν μπορω να παω να βαλω κουτουρου χρηματα σε ενος αγνωστου τον λογαριασμο

              Comment


                #8
                Originally posted by saetron View Post
                θα το κανω αυτο επανω αν δν βρω κατι απο μονος μου..δεν υπαρχει νοημα απο τωρα...

                κατι αλλο...επειδη ψαχνω για συγκατοικηση.... και ολοι ζητανε προκαταβολη...στην συγκατοικηση τι παιζει με τα συμβολαια κλπ...δν μπορω να παω να βαλω κουτουρου χρηματα σε ενος αγνωστου τον λογαριασμο
                ΟΧΙ !!!!!!!! ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!!!!!! ΛΕΦΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ
                ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΝΟΙΚΙΑΖΕΙ . ΠΡΩΤΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ .

                ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΕΦΤΑ !!!!!!
                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                Comment


                  #9
                  καλα δν υπηρχε περιπτωση...αλλα δν ξερω πως γινεται οταν ειναι να συγκατοικησεις με καποιον να γινουν συμβολαια κλπ..
                  επικοινωνησε μαζι μου ξανα και μου ειπε οτι μπορει να κανονιστει και η πληρωμη με το συμβολαιο...
                  βεβαια εχω βρει και ενα δωματιο στο sodermalm στα ιδια λεφτα...αλλα απο εδω δεν μπορω να κρινω τπτ..

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by saetron View Post
                    καλα δν υπηρχε περιπτωση...αλλα δν ξερω πως γινεται οταν ειναι να συγκατοικησεις με καποιον να γινουν συμβολαια κλπ..
                    επικοινωνησε μαζι μου ξανα και μου ειπε οτι μπορει να κανονιστει και η πληρωμη με το συμβολαιο...
                    βεβαια εχω βρει και ενα δωματιο στο sodermalm στα ιδια λεφτα...αλλα απο εδω δεν μπορω να κρινω τπτ..
                    Εφοσον εχεις κλεισει εισιτηρια και συγκεκριμενη ημερομηνια , τους ενημερωνεις και ολα θα τα κανεις απο κοντα. Λεφτα δεν θα στειλεις σε κανεναν σε καμμια περιπτωση. Καταρχην πρεπει να δεις απο κοντα το δωματιο η το σπιτι , καθως και τον ανθρωπο η τους ανθρωπους που θα συγκατοικησεις. Προσπαθησε με διπλωματικο και ευγενικο τροπο να τους πεισεις να σε περιμενουν , και δωστους συγκεκριμενη ημερομηνια που θα ερθεις. Το συμβολαιο θα ειναι απλο συμβολαιο υπενοικιασης που θα γραφει τα στοιχεια και των δυο συμβαλλοντων το ποσο του ενοικιου και το χρονικο διαστημα ενοικιασης. Επισης γραφεται και το χρονικο διαστημα προειδοποιησης και για τους δυο που συνηθως ειναι 3 μηνες.Το κυριοτερο ειναι να μην ειναι απατεωνας ο ενοικιαστης , να σου αρεσει το σπιτι να ειναι λογικο το ενοικιο και να το νοικιασεις για οσο περισσοτερο χρονικο διαστημα μπορεις. Απο αποσταση ειναι λιγο δυσκολο να εμπιστευτεις και να νοικιασεις στα τυφλα. Εκτος και αν εχεις καποιο γνωστο η φιλο που μπορει να ερθει σε επαφη με τους ενοικιαστες και να κρινει για σενα μεχρι να ερθεις. Αν εχεις καποιο γνωστο θα μπορουσε να ερθει σε επαφη με τους ενοικιαστες και ισως να δωσει και μια μικρη προκαταβολη για να κλεισει καποιο απο αυτα.
                    Ετσι στα τυφλα ομως το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να τους πεισεις να σε περιμενουν μεχρι να ερθεις. Καλη επιτυχια ! Οτι θελεις ρωτα με
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      #11
                      βρηκα και ενα παιδι γιατρο που μενει στην στοκχολμη μεσω του μπλογκ του...
                      επικοινωνησα μαζι του...και μου λεει οτι ισως να μπορεσω να μεινω στο δικο του δωματιο γιατι αυτος ξενοικιαζει στις αρχες του γεναρι..ειπε θα μιλησει μ την σπιτονοικοκυρα και θα μου πει....το μονο κακο ειναι οτι ειναι καπως μακρια...ειναι στο Hallonbergen.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by saetron View Post
                        βρηκα και ενα παιδι γιατρο που μενει στην στοκχολμη μεσω του μπλογκ του...
                        επικοινωνησα μαζι του...και μου λεει οτι ισως να μπορεσω να μεινω στο δικο του δωματιο γιατι αυτος ξενοικιαζει στις αρχες του γεναρι..ειπε θα μιλησει μ την σπιτονοικοκυρα και θα μου πει....το μονο κακο ειναι οτι ειναι καπως μακρια...ειναι στο Hallonbergen.
                        Οχι δεν ειναι μακρυα την ξερω την περιοχη . ειναι κοντα στο Sundbyberg. Ειναι καλα εκει . Μην περιμενεις να μεινεις ντε και καλα στο κεντρο της στοκχολμης. γυρω γυρω υπαρχουν πολυ ωραιες περιοχες και οι συγκοινωνιες ειναι τοσο τελειες που δεν θα εχεις κανενα προβλημα. μπαινεις στο Startsida – AB Storstockholms Lokaltrafik και μπορεις απο εκει που θα μενεις να βρισκεις ακριβως τι συγκοινωνιες θα χρησιμποποιησεις και την ακριβη ωρα αναχωρησης αφιξης .
                        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by ευανθια View Post
                          Οχι δεν ειναι μακρυα την ξερω την περιοχη . ειναι κοντα στο Sundbyberg. Ειναι καλα εκει . Μην περιμενεις να μεινεις ντε και καλα στο κεντρο της στοκχολμης. γυρω γυρω υπαρχουν πολυ ωραιες περιοχες και οι συγκοινωνιες ειναι τοσο τελειες που δεν θα εχεις κανενα προβλημα. μπαινεις στο Startsida – AB Storstockholms Lokaltrafik και μπορεις απο εκει που θα μενεις να βρισκεις ακριβως τι συγκοινωνιες θα χρησιμποποιησεις και την ακριβη ωρα αναχωρησης αφιξης .
                          κατι παραπανω θα ξερεις...
                          για να δουμε αν θα δεχτουν να μου δωσει το δωματιο οπως ειπε...
                          αλλα απ οτι βλεπω για συγκατοικηση κατι υπαρχει...οποτε δεν πτοουμαι...

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by saetron View Post
                            κατι παραπανω θα ξερεις...
                            για να δουμε αν θα δεχτουν να μου δωσει το δωματιο οπως ειπε...
                            αλλα απ οτι βλεπω για συγκατοικηση κατι υπαρχει...οποτε δεν πτοουμαι...
                            μπορεις να μπεις στο google map να δεις την περιοχη που σε ενδιαφερει ,μπορεις να δεις ισως και εικονα του σπιτιου αν εχεις διευθυνση.
                            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                            Comment


                              #15
                              το χω κανει ηδη αλλα δν εχω την ακριβη διευθυνση...

                              Comment

                              Working...
                              X