Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 185
    Senior Member Το avatar του χρήστη kikirikoy
    Περιοχή
    melbourne
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stella82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα , μπορείτε να μου πείτε πώς θα πληρώσω για την υπηκοότητα των παιδιών μου στο Λονδίνο και πόσο κοστίζει για 2 παιδιά; Εχω ξαναρωτήσει αλλά δεν μπορώ να βρω εκείνο το ποστ.
    dima_fees - Australian High Commission

Registration of Citizenship by Descent

118 form fee £80

μέσω πιστωτικής κάρτας
    ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

Senior Member Το avatar του χρήστη kikirikoy
    Περιοχή
    melbourne
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikirikoy Εμφάνιση μηνυμάτων
    dima_fees - Australian High Commission

Registration of Citizenship by Descent

118 form fee £80

μέσω πιστωτικής κάρτας
    80 λιρες το παιδι
    ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kikirikoy Εμφάνιση μηνυμάτων
    80 λιρες το παιδι
    είναι σίγουρο αυτό; εδώ γιατί λεει 120;

Forms & Booklets

citizenship

stella αυτό που κοιτάς είναι 120 $ ενω τα 80 που σωστά σου έγραψε ο kikirikoy είναι λίρες Αγγλίας Η τιμή για ένα παιδί είναι 120$ ή 80 λίρες Αγγλίας ή 90 ευρώ. Αν στείλεις μαζί και για 2ο παιδί (στον ίδιο φάκελο) η τιμή του δεύτερου είναι 95$ ή 65 λίρες Αγγλίας ή 75 ευρώ.Βέβαια οι μετατροπές του νομίσματος βασίζονται στις σημερινές ισοτιμίες.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο christine Εμφάνιση μηνυμάτων
    stella αυτό που κοιτάς είναι 120 $ ενω τα 80 που σωστά σου έγραψε ο kikirikoy είναι λίρες Αγγλίας Η τιμή για ένα παιδί είναι 120$ ή 80 λίρες Αγγλίας ή 90 ευρώ. Αν στείλεις μαζί και για 2ο παιδί (στον ίδιο φάκελο) η τιμή του δεύτερου είναι 95$ ή 65 λίρες Αγγλίας ή 75 ευρώ.Βέβαια οι μετατροπές του νομίσματος βασίζονται στις σημερινές ισοτιμίες.
    ευχαριστώ πολύ! να ρωτήσω και το εξής (ίσως φανεί χαζή ερώτηση αλλά θέλω να είμαι σίγουρη) έχω μια κάρτα Κύπρου prepaid είναι visa μπορώ να βάλω τα λεφτά σε αυτήν και μετά λέω στην τράπεζα να γίνει πληρωμή στο όνομα "Australia embassy London"? Μήπως μπορώ να πληρώσω τραπεζική επιταγή σε αυτό το όνομα;

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε ποιά είναι η στάση της Ελληνικής κοινότητας απέναντι στους επίδοξους μετανάστες. Αυτό αφορά δύο σκέλη. Το πρώτο είναι αν υπάρχει μια πολιτική υποδοχής και συγκροτημένης υποστήριξης στην αρχή και το δεύτερο ποιά είναι η στάση των σύμπατριωτών μας ατομικά. Υπάρχουν εγκατεστημένοι Ελληνες που είναι διατεθειμένοι να σπονσοράρουν ενδιαφεροόμενους να μεταναστεύσουν? Υπάρχει καμμία λίστα με επιχειρήσεις που έχουν Ελλληνες? Φαντάζομαι ότι θα είναι πιο εύκολο να στείλεις ένα email σε ένα Ελληνα επιχειρηματία ζητώντας δουλεία σε σχέση με ένα Αυστραλό...

καλησπερα παιδια,ηθελα να ρωτησω κατι.Επειδη σε λιγους μηνες προκειτε να παω Αυστραλια και φοβαμε μηπως τα παιδια γενικα εκει ειναι ρατσιστες οπως οι περισσοτεροι ελληνες!!!μηπως ξερει κανεις κατι για το πως σκεφτονται τα παιδια εκει πως αντιμετωπιζουν τους μεταναστες και τετοια.Οποιος μπορει ας μου πει να μου φυγει τον αγχος!!!

Καλημέρα σας, πολύ καιρό επισκέπτομαι το site σας και τώρα πια ήλθε ο καιρός να κάνω εγγραφή και να τοποθετήσω και εγώ τυχόν απορίες μου. Αν και το forum είναι πλούσιο σε απαντήσεις και πληροφορίες (και συγχαρητήρια γι αυτό) έχω την εξής απορία, σχετικά με την πιστοποίηση της ειδικότητας όσο αφορά την εργασία. Ασχολούμαι με κάποιο είδος τέχνης που είναι αρκετά εμπορικό (ειδικά στην Αυστραλία), έχω πετύχει διακρίσεις στον τομέα αυτό καθώς και βραβεία στο εξωτερικό, το πρόβλημα όμως είναι ότι είμαι αυτοδίδακτος και δεν έχω κάποιο είδους πτυχίου που να αποδεικνύει την ειδικότητα μου. Τι λύση υπάρχει; Να σημειώσω ότι σκέφτομαι την εύρεση χορηγού για απόκτηση της κατάλληλης Visa. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κώστας

Smile γεια σου κώστα...

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mdman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας, πολύ καιρό επισκέπτομαι το site σας και τώρα πια ήλθε ο καιρός να κάνω εγγραφή και να τοποθετήσω και εγώ τυχόν απορίες μου. Αν και το forum είναι πλούσιο σε απαντήσεις και πληροφορίες (και συγχαρητήρια γι αυτό) έχω την εξής απορία, σχετικά με την πιστοποίηση της ειδικότητας όσο αφορά την εργασία. Ασχολούμαι με κάποιο είδος τέχνης που είναι αρκετά εμπορικό (ειδικά στην Αυστραλία), έχω πετύχει διακρίσεις στον τομέα αυτό καθώς και βραβεία στο εξωτερικό, το πρόβλημα όμως είναι ότι είμαι αυτοδίδακτος και δεν έχω κάποιο είδους πτυχίου που να αποδεικνύει την ειδικότητα μου. Τι λύση υπάρχει; Να σημειώσω ότι σκέφτομαι την εύρεση χορηγού για απόκτηση της κατάλληλης Visa. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κώστας

Καλημέρα Κώστα... για καλύτερη εξυπηρέτησή σου αν θέλεις γράψε κ την ειδικότητά σου.

Smile καλημέρα....

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Balador Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια,ηθελα να ρωτησω κατι.Επειδη σε λιγους μηνες προκειτε να παω Αυστραλια και φοβαμε μηπως τα παιδια γενικα εκει ειναι ρατσιστες οπως οι περισσοτεροι ελληνες!!!μηπως ξερει κανεις κατι για το πως σκεφτονται τα παιδια εκει πως αντιμετωπιζουν τους μεταναστες και τετοια.Οποιος μπορει ας μου πει να μου φυγει τον αγχος!!!

Καλημέρα πατριωτάκι... όταν λες: [παιδιά]... τι ακριβώς ενοείς;
    υ.γ. πάντως μόνο ότι θα είσαι τόσο μακρυά από τους 3οο θα σου φύγει το άγχος σίγουρα...

Σελίδα 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (X)
    Από Nikos Mech Eng in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.09.2011, 17:40
  2. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (IX)
    Από elbag in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.09.2011, 13:16
  3. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (V)
    Από corinos in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο Μήνυμα: 23.05.2011, 13:17
  4. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (ΙV)
    Από Agoriani in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 171
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.03.2011, 12:51
  5. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (ΙΙΙ)
    Από sotos aiva in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10.02.2011, 02:35

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like