Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XV)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΠΑΔΙΑ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ AYS ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ Η VISA;ΑΝ ΔΗΛ. ΠΑΡΩ ΤΗ VISA ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ, ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ;

    Comment


      #47
      adaptors

      Originally posted by loucas View Post
      κάνουν για όλες σχεδόν τις πρίζες του κόσμου. Ήδη έχω συνδέσει με αυτούς, ελληνική σούκο, ελληνική απλή, αγγλική, αμερικάνικη...
      Loucas ευχαριστούμε πολύ...και από όσο το έχω ψάξει και εγώ είναι πραγματικά η πιο οικονομική λύση...

      Comment


        #48
        How soon will I have to go to Australia after the visa has been granted?
        If you apply for a Partner or Prospective Marriage visa and the visa application is approved, there will be a condition attached to the visa that you must make an entry to Australia by a specific date. If you do not enter Australia by that date the visa will become subject to cancellation. The date of entry is usually 12 months from the date that you complete the medical examination and police checks (whichever expires first). As long as you make the entry to Australia by the date specified on the visa, you will be free to travel back and forth to Australia as you please within the validity period of the visa.

        Αυτό αφορά την partner και Prospective marriage βίζα για τις άλλες δεν ξέρω φαντάζομαι ότι σε κάθε βίζα ξεχωριστά στις προυποθέσεις της αναφέρει και αυτό

        Comment


          #49
          βιζα

          Originally posted by nina View Post
          ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΠΑΔΙΑ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ AYS ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ Η VISA;ΑΝ ΔΗΛ. ΠΑΡΩ ΤΗ VISA ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ, ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ;
          Δες κάτω...

          Comment


            #50
            Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,CHRISTINE.ME ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ!!!!

            Comment


              #51
              Originally posted by nina View Post
              Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ,CHRISTINE.ME ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΠΟΛΥ!!!!
              Τίποτα!

              Comment


                #52
                Originally posted by nina View Post
                ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΠΑΔΙΑ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΓΙΑ AYS ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΔΟΘΕΙ Η VISA;ΑΝ ΔΗΛ. ΠΑΡΩ ΤΗ VISA ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ, ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ;
                Η partner visa βάση το ποτε έβγαλες το ποινικου μητρωου που ισχει για 1 χρονο τοσο περιθώριο σου δίνουν να μπεις μέσα

                Comment


                  #53
                  MPWROYN NA BGALOUN VISA WORKING ATOMA POU DEN EINAI SE EROPAIKI XWRA?

                  KALIMERA PAIDIA, KAI XRONIA POLLA SE OSOUS GIORTAZOUN.... EXW THN EKSIS APORIA!!
                  EGW PROSOPIKA EIMAI APO ALBANIA, 19 XRONIA STHN ELLADA, KAI EXW 10 ETH ADEIA PARAMONHS.
                  ME DEXONTAI GIA DOYLEIA STHN AYSTRALIA???
                  THA ME VOITHOUSATE POLU AN APANTOUSATE!!

                  Comment


                    #54
                    Originally posted by roaldo24 View Post
                    KALIMERA PAIDIA, KAI XRONIA POLLA SE OSOUS GIORTAZOUN.... EXW THN EKSIS APORIA!!
                    EGW PROSOPIKA EIMAI APO ALBANIA, 19 XRONIA STHN ELLADA, KAI EXW 10 ETH ADEIA PARAMONHS.
                    ME DEXONTAI GIA DOYLEIA STHN AYSTRALIA???
                    THA ME VOITHOUSATE POLU AN APANTOUSATE!!
                    roaldo και 400 χρονια να εισαι στην ελλαδα δεν παιζει σημασία ,στην αυστραλια πας με τους ιδιους τροπους και προυποθεσεις που χρειαζομαστε και εμεις οι ελληνες!
                    ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                    Comment


                      #55
                      καλησπερα και απο εμενα. βρισκομαι λιγους μηνες στο συδνευ αλλα γραφω για πρωτη φορα.

                      Comment


                        #56
                        roaldo24. οχι δεν παιζει ρολο η ελληνικη αδεια παραμονης σου. θα χρεαστεις αντιστοιχη visa οπως καθε αλλος.

                        Comment


                          #57
                          Originally posted by panos69 View Post
                          καλησπερα και απο εμενα. βρισκομαι λιγους μηνες στο συδνευ αλλα γραφω για πρωτη φορα.
                          Welcome Panos69

                          Comment


                            #58
                            'Έχει κάνει κανείς assessment στην Australian Computer Society? Θα 'θελα να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες πάνω στα έγγραφα που θέλει.

                            Comment


                              #59
                              γεια σας παιδιά
                              δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη ενότηατ για να κάνω την ερώτηση αυτή ,ελπίζω να είναι η σωστή
                              σχετικά με το new skilled point test αναφέρει ότι κάποιος πιάνει 30 πόντους για ηλικίες από 25-32
                              το θέμα είναι τον Αύγουστο του 2012 κλείνω τα 32(γεννημένος τον Αύγουστο του 1980)
                              οπότε θα συνεχίσω να ανήκω στην κατηγορία έως 32 χρονω΄ν και αφού μπω στα 32?δηλαδή εννοώ ότι θα διακαιούμαι αυτους τους 30 ποντους μέχρι και μια ημέρα πριν τον Αύγουστο του 2013 η χάνω το δικαίωμα αυτών των΄πόντων μετά το πέρας των γεννεθλίων μου του έτους 2012?
                              βασικά το λέω γιατί θα ΄χασω τον στόχο αν είναι το δεύτερο σενάριο διαφορετικά εάν είναι το πρώτο σενάριο έχω αρκετό χρόνο μπροστά μου
                              σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

                              Comment


                                #60
                                Originally posted by Angus View Post
                                γεια σας παιδιά
                                δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη ενότηατ για να κάνω την ερώτηση αυτή ,ελπίζω να είναι η σωστή
                                σχετικά με το new skilled point test αναφέρει ότι κάποιος πιάνει 30 πόντους για ηλικίες από 25-32
                                το θέμα είναι τον Αύγουστο του 2012 κλείνω τα 32(γεννημένος τον Αύγουστο του 1980)
                                οπότε θα συνεχίσω να ανήκω στην κατηγορία έως 32 χρονω΄ν και αφού μπω στα 32?δηλαδή εννοώ ότι θα διακαιούμαι αυτους τους 30 ποντους μέχρι και μια ημέρα πριν τον Αύγουστο του 2013 η χάνω το δικαίωμα αυτών των΄πόντων μετά το πέρας των γεννεθλίων μου του έτους 2012?
                                βασικά το λέω γιατί θα ΄χασω τον στόχο αν είναι το δεύτερο σενάριο διαφορετικά εάν είναι το πρώτο σενάριο έχω αρκετό χρόνο μπροστά μου
                                σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
                                Χωρις να σε πάρω στο λαιμο μου γιατι σιγουρη δεν ειμαι, αλλα συνηθωσ λογαριαζετε μεχρι την ημερα των γενελειων σου μετα θεωρησε past 32... but like i said not sure.

                                Comment

                                Working...
                                X