Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Σουηδία 2

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by ευανθια View Post
    Φοβερα τα καινουργια ανθρωπακια
    καλα το καταλαβα λοιπον....

    Comment


      Originally posted by bill66 View Post
      Ευχαριστω.Σε ενα χωριο 10 km εξω απ΄αυτο. Εσυ απο εδω κοντα?
      Καλως ηρθες στην παρεα μας bill66!

      Και με το καλο να μεταναστευεις κι εσυ!

      Comment


        παιδια ελπιζω όλοι μας να καταφερουμε το ονειρο μας!!!Να σας ρωτήσω,επειδή ξέρω ισπανικά αρκετά καλά και έχω και ιδιαίτερη αγάπη για τα γλώσσα,θεωρεί κάποιος ότι μπορούν να μου χρησιμέψουν κάπου?Σε κάποια δουλειά?Δεν ξέρω απλά επειδή κοιτάζω όλα τα ενδεχόμενα και η αλήθεια είναι ότι αν μπορούσαν να μου φανούν χρήσιμα θα ήταν το ιδανικό

        Comment


          Originally posted by vivilucy View Post
          παιδια ελπιζω όλοι μας να καταφερουμε το ονειρο μας!!!Να σας ρωτήσω,επειδή ξέρω ισπανικά αρκετά καλά και έχω και ιδιαίτερη αγάπη για τα γλώσσα,θεωρεί κάποιος ότι μπορούν να μου χρησιμέψουν κάπου?Σε κάποια δουλειά?Δεν ξέρω απλά επειδή κοιτάζω όλα τα ενδεχόμενα και η αλήθεια είναι ότι αν μπορούσαν να μου φανούν χρήσιμα θα ήταν το ιδανικό
          Η ισπανοφωνη κοινοτητα της Στοκχολμης ειναι ιδιαιτερα πολυπληθης........Ζητανε απο καθηγητες και δασκαλους σε σχολεια με ισπανικα,αλλα και αλλες εταιρειες
          Γενικα ειναι μια γλωσσα που χρησιμοποιηται αρκετα θα ελεγα,απλα πρεπει να αρχισεις να το ψαχνεις πολυ

          Comment


            Ευχαριστω για το καλωσορισμα μηπως μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να απαντησω σε pm με pm μου βγαζει ότι πρεπει να το σε 5 αποδεκτες

            Comment


              Originally posted by antogeor View Post
              Η ισπανοφωνη κοινοτητα της Στοκχολμης ειναι ιδιαιτερα πολυπληθης........Ζητανε απο καθηγητες και δασκαλους σε σχολεια με ισπανικα,αλλα και αλλες εταιρειες
              Γενικα ειναι μια γλωσσα που χρησιμοποιηται αρκετα θα ελεγα,απλα πρεπει να αρχισεις να το ψαχνεις πολυ
              αληθεια?αυτο με χαροποιεί ιδιαιτερα!!!Εννοειται θα αρχισω να το ψαχνω!!!!Χίλια ευχαριστώ!!!

              Comment


                Originally posted by vivilucy View Post
                αληθεια?αυτο με χαροποιεί ιδιαιτερα!!!Εννοειται θα αρχισω να το ψαχνω!!!!Χίλια ευχαριστώ!!!
                κοιταξε λιγο ΕΔΩ για να παρεις μια ιδεα.

                Comment


                  Καλησπέρα κ καλή χρονιά σε όλους!

                  Έκλεισα χθες εισιτήριο για Σουηδία και φεύγω σε 2 μήνες, οπότε θα προσπαθήσω να δώσω όσες πληροφορίες μαζέψω (εαν κ υπάρχουν ήδη πολλές, ευτυχώς) και ελπίζω να έχουμε όλοι μας λίγη τύχη κ να τα καταφέρουμε!

                  Comment


                    Άντε με το καλό !

                    Comment


                      Καλή επιτυχία Όλγα και να μας ενημερώνεις για τα νέα σου!

                      Comment


                        Καλή σου επιτυχία Όλγα καθώς και σε όλα τα παιδιά που ετοιμάζονται να κάνουν το μεγάλο βήμα στη ζωή τους

                        Comment


                          Originally posted by Olga Bbl View Post
                          Καλησπέρα κ καλή χρονιά σε όλους!

                          Έκλεισα χθες εισιτήριο για Σουηδία και φεύγω σε 2 μήνες, οπότε θα προσπαθήσω να δώσω όσες πληροφορίες μαζέψω (εαν κ υπάρχουν ήδη πολλές, ευτυχώς) και ελπίζω να έχουμε όλοι μας λίγη τύχη κ να τα καταφέρουμε!

                          Καλως να ερθεις

                          Βλεπω οτι πολλοι επιλεγετε ανοιξη για να ανεβειτε,μη φοβοσαστε δεν εχει καν χειμωνα φετος εδω

                          Comment


                            Originally posted by Olga Bbl View Post
                            Καλησπέρα κ καλή χρονιά σε όλους!

                            Έκλεισα χθες εισιτήριο για Σουηδία και φεύγω σε 2 μήνες, οπότε θα προσπαθήσω να δώσω όσες πληροφορίες μαζέψω (εαν κ υπάρχουν ήδη πολλές, ευτυχώς) και ελπίζω να έχουμε όλοι μας λίγη τύχη κ να τα καταφέρουμε!

                            Καλως να ερθεις
                            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                            Comment


                              Originally posted by antogeor View Post
                              Καλως να ερθεις

                              Βλεπω οτι πολλοι επιλεγετε ανοιξη για να ανεβειτε,μη φοβοσαστε δεν εχει καν χειμωνα φετος εδω
                              ε οχι και δεν εχει χειμωνα ο αντρας μου τα ειδε ολα απο εχτες .Εχει βγαλει αερα και παρολο που φοραει ισοθερμικα γινεται παγακι αν μεινει σε ενα σημειο ακινητος σε ενα σημειο

                              Comment


                                Originally posted by sisilia View Post
                                ε οχι και δεν εχει χειμωνα ο αντρας μου τα ειδε ολα απο εχτες .Εχει βγαλει αερα και παρολο που φοραει ισοθερμικα γινεται παγακι αν μεινει σε ενα σημειο ακινητος σε ενα σημειο
                                Φετος ο χειμωνας ειναι περιεργος. Ενω εχει χιονισει λιγο το κακο ειναι οτι εχει αερα με αποτελεσμα η κατασταση γινεται ανυποφορη.
                                Ενω περσι ειχε παρα πολυ χιονι χαμηλες θερμοκρασιες , ενα βραδυ ειχε -25 αλλα δεν ειχε καθολου αερα και δεν κρυωνες τοσο.
                                Φετος με τον αερα η κατασταση ειναι ανυποφορη χωρις να εχει πολυ χαμηλες θερμοκρασιες.
                                Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                                Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                                Comment

                                Working...
                                X