Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by ΥΠΕΡΙΑ View Post
    Γειά σου πατριώτη. Είμαστε ζευγάρι και εδώ και αρκετό καιρό έχουμε πάρει την απόφασή μας να μεταναστεύσουμε στη Γερμανία διότι εδώ τα πράγματα είναι δραματικά. Προσανατολιζόμαστε για Μόναχο. Δε μιλάμε γρί Γερμανικά. Είδαμε ότι είσαι και εσύ φρέσκος στη Γερμανία. Πως τα βλέπεις τα πράγματα. Όταν υπάρχει διάθεση για δουλειά πιστεύεις ότι θα βρεθεί κάτι? Πως μπορούμε να ψάξουμε? Έχεις εσύ να μας συμβουλέψεις κάτι από την εκεί σου εμπειρία?
    Σου ευχόμαστε να είναι όλα καλά για σένα και για όλους όσους κάνουν την προσπάθειά τους.
    Γεια σας Αδερφια!!
    Χωρις Γερμανικη Γλωσσα..την Γνωσην της .. ειναι δυσκολο!!
    Με τα Σπιτια ειναι δυσκολοτερον απο Εργασια!!
    Τουλαχιστον στην περιοχη μου βρεισκεις ευκολοτερως Εργασια απο Σπιτι!!
    Δεν θελω να πανικοβαλω ολο το Φορουμ αλλα θα εχουμε Γεγονοτα τωρα!!
    Οι Γεροντες λενε μην πηγενετε εξω..Γαλλια,Γερμανια κ.λ.π ,
    διοτι πολλα θα γινουν!!
    Η αποφασις Αδερφια μου ειναι δικη σας!!
    Αλλα εαν με ακουσετε μηνετε κατω!!
    Εμενα ειναι η Πατριδα μου ο Τοπος μου!!
    Ειναι κατι αλλο.
    Αλλα σκευθειτε το!!

    Comment


      Originally posted by Angelidis View Post
      Γεια σας Αδερφια!!
      Χωρις Γερμανικη Γλωσσα..την Γνωσην της .. ειναι δυσκολο!!
      Με τα Σπιτια ειναι δυσκολοτερον απο Εργασια!!
      Τουλαχιστον στην περιοχη μου βρεισκεις ευκολοτερως Εργασια απο Σπιτι!!
      Δεν θελω να πανικοβαλω ολο το Φορουμ αλλα θα εχουμε Γεγονοτα τωρα!!
      Οι Γεροντες λενε μην πηγενετε εξω..Γαλλια,Γερμανια κ.λ.π ,
      διοτι πολλα θα γινουν!!
      Η αποφασις Αδερφια μου ειναι δικη σας!!
      Αλλα εαν με ακουσετε μηνετε κατω!!
      Εμενα ειναι η Πατριδα μου ο Τοπος μου!!
      Ειναι κατι αλλο.
      Αλλα σκευθειτε το!!
      Οι γέροντες?? ααααχαχαχ πλάκα κάνεις!!!

      Comment


        Originally posted by Angelidis View Post
        Γεια σας Αδερφια!!
        Χωρις Γερμανικη Γλωσσα..την Γνωσην της .. ειναι δυσκολο!!
        Με τα Σπιτια ειναι δυσκολοτερον απο Εργασια!!
        Τουλαχιστον στην περιοχη μου βρεισκεις ευκολοτερως Εργασια απο Σπιτι!!
        Δεν θελω να πανικοβαλω ολο το Φορουμ αλλα θα εχουμε Γεγονοτα τωρα!!
        Οι Γεροντες λενε μην πηγενετε εξω..Γαλλια,Γερμανια κ.λ.π ,
        διοτι πολλα θα γινουν!!
        Η αποφασις Αδερφια μου ειναι δικη σας!!
        Αλλα εαν με ακουσετε μηνετε κατω!!
        Εμενα ειναι η Πατριδα μου ο Τοπος μου!!
        Ειναι κατι αλλο.
        Αλλα σκευθειτε το!!
        το διαβασα κι εγω σε φορουμ σχετικο με την ορθοδοξια..
        απο περυσι τον μαρτιο που ανεβηκα αγιο ορος ακουγοταν εντονα οτι πλεον ειμαστε πολυ κοντα στα μελουμενα που εχει πει στις μερες μας ο γεροντας παισιος.

        ολη η δυση ειναι αρρωστη οικονομικα..ανεργια στα υψη..η αμερικη λεει οτι για να φτασουμε στα επιπεδα 2007 θα περασουν 20 χρονια!!!!!!

        και επειδη παντα μα παντα το χρημα ηταν αιτια πολεμου....ας κανει ο καθενας τις αναγωγες του.

        το ιραν ανεβαζει τις τιμες του πετρελαιου..κι αυτο βασει σημερινη δηλωση του υπουργου αναπτυξης ΗΠΑ θα επηρρεασει σοβαρα την ανακαμψη στην αμερικα και κατα συνεπεια στον δυτικο κοσμο..ας κανει παλι ο καθενας τις αναγωγες του

        Comment


          ΣΟΒΑΡΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ-ΣΥΜΒΟΥΛΗ!!!!

          Δημοσιεύσατε μήνυμα που να είναι ρατσιστικό και προσβλητικό εναντίον ατόμων και εθνών.

          ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ!!
          ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!
          ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!
          ΑΥΤΟΥΣ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΔΟΥΝ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!!
          ΚΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!
          ΕΑΝ ΣΕ ΔΟΥΝ ..ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝ?ΤΕΛΟΣ!!
          ΕΧΕΙΣ ΕΔΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝ(edit by admin)(ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ..ΕΝΩ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ?!!...ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ!!
          ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΑΔΕΡΦΙΑ!!
          ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ!!

          Comment


            Η παραπληροφορηση σε ολο της το μεγαλειο..
            Φανταζομαι κυριε Αγγελιδη γνωριζεις τι γινεται σε ΟΛΗ τη Γερμανια και μιλας με τετοια σιγουρια.Δεν υπαρχει λογος να τρομοκρατεις τον κοσμο.Κριμα που δεν γραφει το συννεφακι πια να βαλει καποια πραγματα στη θεση τους.
            Εμεις εδω στην Ελλαδα που ειμαστε χειροτεροι ρατσιστες παντως νοικιαζουμε σε Αλβανους Ρωσους Βουλγαρους κτλ
            Ο καθενας το μακρυ του κ το κοντο του.Μου κανει τρομερη εντυπωση η νοοτροπια ορισμενων ανθρωπων πραγματικα

            Comment


              Originally posted by Angelidis View Post
              ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ!!
              ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!
              ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!
              ΑΥΤΟΥΣ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΔΟΥΝ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!!
              ΚΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!
              ΕΑΝ ΣΕ ΔΟΥΝ ..ΕΙΣΑΙ ΕΛΛΗΝ?ΤΕΛΟΣ!!
              ΕΧΕΙΣ ΕΔΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝ(edit by admin) ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ..ΕΝΩ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ?!!...ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ!!
              ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ ΑΔΕΡΦΙΑ!!
              ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΤΟ ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ!!
              Μα δεν ντρέπεσαι καθόλου!!!! κάτι τέτοιοι σαν και σένα καταστράψανε την ΕΛΛΑΔΑ!!!

              Comment


                Originally posted by scorpios75 View Post
                Μα δεν ντρέπεσαι καθόλου!!!! κάτι τέτοιοι σαν και σένα καταστράψανε την ΕΛΛΑΔΑ!!!
                Αυτος μιλαει εκ του ασφαλους.Βλεπεις εχει καμια 25αρια χρονια εκει.Δεν ξερει ουτε τον νοιαζει τι γινεται εδω.
                Μια ματια στα ποστ του και καταλαβαινεις περι τινος προκειται

                Comment


                  Originally posted by vaso31 View Post
                  Αυτος μιλαει εκ του ασφαλους.Βλεπεις εχει καμια 25αρια χρονια εκει.Δεν ξερει ουτε τον νοιαζει τι γινεται εδω.
                  Μια ματια στα ποστ του και καταλαβαινεις περι τινος προκειται
                  200 ευρώ δίνουν στα 4ωρα τον μήνα ελλάδα!! τον έχω δει Βάσω μάλλον φοβάται μην του κόψουν κανένα επίδομα χααχαχχα

                  δεν αφήνω ούτε εμένα αλλά και ούτε τα παιδιά μου στα χέρια αυτών!! τα βλέπουμε χρόνια τώρα!!! υποκριτές προδότες που μου μιλάνε για θρησκεία πατρίδα και κράτος!!

                  Comment


                    Originally posted by scorpios75 View Post
                    200 ευρώ δίνουν στα 4ωρα τον μήνα ελλάδα!! τον έχω δει Βάσω μάλλον φοβάται μην του κόψουν κανένα επίδομα χααχαχχα

                    δεν αφήνω ούτε εμένα αλλά και ούτε τα παιδιά μου στα χέρια αυτών!! τα βλέπουμε χρόνια τώρα!!! υποκριτές προδότες που μου μιλάνε για θρησκεία πατρίδα και κράτος!!
                    Προφανως κατι τετοιο τον ανησυχει..τραγικο
                    Αστα φιλε μου...και χειροτερα θα γινουν τα πραγματα.Θα μας φτασουν στον πατο.

                    Παντως ο καθενας εδω μεσα πρεπει να φιλτραρει προσεκτικα τις πληροφοριες που παιρνει και κατα τη γνωμη μου να μην επηρεαζεται απο παραλληρηματα που δεν στηριζονται σε καμια λογικη.
                    Ο καθενας οπως βλεπετε κοιταει το συμφερον του.
                    Ας αρκεστουμε στους λιγους ανθρωπους εδω μεσα που βοηθανε πραγματικα με τις πληροφοριες τους

                    Comment


                      Originally posted by vaso31 View Post
                      Προφανως κατι τετοιο τον ανησυχει..τραγικο
                      Αστα φιλε μου...και χειροτερα θα γινουν τα πραγματα.Θα μας φτασουν στον πατο.

                      Παντως ο καθενας εδω μεσα πρεπει να φιλτραρει προσεκτικα τις πληροφοριες που παιρνει και κατα τη γνωμη μου να μην επηρεαζεται απο παραλληρηματα που δεν στηριζονται σε καμια λογικη.
                      Ο καθενας οπως βλεπετε κοιταει το συμφερον του.
                      Ας αρκεστουμε στους λιγους ανθρωπους εδω μεσα που βοηθανε πραγματικα με τις πληροφοριες τους

                      όπως τα λές!! και μόνο η συλλογή πληροφορίων στο θέμα χαρτούρας φτάνει!
                      να είσται καλά όλοι!! η 23 απριλίου φτάνει και για μένα!! χααχχα ελληνάρας θα φάω το κατσικάκι μου και μετά θα φύγω!!

                      ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

                      Comment


                        Originally posted by scorpios75 View Post

                        όπως τα λές!! και μόνο η συλλογή πληροφορίων στο θέμα χαρτούρας φτάνει!
                        να είσται καλά όλοι!! η 23 απριλίου φτάνει και για μένα!! χααχχα ελληνάρας θα φάω το κατσικάκι μου και μετά θα φύγω!!

                        ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
                        23 Απριλιου?Αντε με το καλο!!Σου ευχομαι ειλικρινα να σου πανε ολα οπως τα επιθυμεις!

                        Comment


                          Originally posted by vaso31 View Post
                          23 Απριλιου?Αντε με το καλο!!Σου ευχομαι ειλικρινα να σου πανε ολα οπως τα επιθυμεις!
                          Να'σαι καλά Βάσω!! τα καλύτερα για σένα όλον τον κόσμο μέσα από την καρδιά μου!!!
                          εδώ θα είμαστε όλοι μας και θα τα λέμε και τα λέμε και τα κακά αλλά και τα ΚΑΛΑ!!!

                          Και πάλι ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσα μέλη με τον τρόπο τους έχουν δώσει τις πρωσοπικές τους πληροφορίες, σκέψης, αγωνίες!

                          Comment


                            Originally posted by Angelidis View Post

                            ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!
                            ΑΥΤΟΥΣ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝ(edit by admin)
                            Η εγγραφή σε αυτό το forum είναι δωρεάν! Επιμένουμε στην τήρηση των κανόνων και της πολιτικής που περιγράφονται λεπτομερώς στους Κανόνες Forum!

                            Συμφωνώντας σε αυτούς τους κανόνες, παρέχετε την διαβεβαίωση ότι δεν θα δημοσιεύσετε κανένα μήνυμα που να είναι, ρατσιστικό η προσβλητικό εναντίον ατόμων και εθνών.

                            Comment


                              Originally posted by Angelidis View Post
                              Δημοσιεύσατε μήνυμα που να είναι ρατσιστικό και προσβλητικό εναντίον ατόμων και εθνών.

                              [SIZE="3"][B][I]ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ!!
                              ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!!
                              ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!
                              ΑΥΤΟΥΣ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΑΖΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΔΟΥΝ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ!!
                              ΚΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!.......................................... ................
                              Μα δεν ντρέπεσαι καθόλου, άνθρωποι σαν εσένα μας δυσφημούν καθημερινά στην ΕΔΩ στην Γερμανία!!
                              Δεν σου φτάνει ''η βοήθεια'' που προσέφερες στο παλικάρι που έφαγε τις οικονομίες του πιστεύοντας στις φαμφάρες σου και έφτασε μέχρι τα μέρη σου και συνεχίζεις. Ετσι είναι το Ελληνικό φιλότιμο, ή επειδή νομίζεις οτι έβαλες διπλά θαυμαστικά και έγραψες σε μια γλώσσα που θυμίζει βλαχωειδή καθερεύουσα έγινες ο σοφός του φόρουμ.
                              Είδες οτι την προηγούμενη δημοσιευση σου, δεν επεσε κανείς τόσο χαμηλά να την σχολιάσει και είπες να μας κάνεις αισθητή την παρουσία σου? αξιολύπητος με πάθος!!
                              Την αλήθεια την ξέρουμε πάντα μέσα μας όλοι..

                              Comment


                                Να ρωτήσω. για παράδειγμα αυτό το διαμέρισμα.

                                άμα έχεις για τα 1500E που θέλει για τα 3 μηνιάτικα, δεν μπορείς απλά να πας γερμανία και να το νοικιάσεις και μετά να ψάχνεις δουλειά?
                                η χάνω κάτι?

                                Comment

                                Working...
                                X