Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ανταπόκριση - Doraki21

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Originally posted by swift View Post
    Γεια σε ολα τα μελη του φορουμ, εχω κανονισει καποια interview στο συδνευ με εργοδοτες και θα κατεβω απο 1η Φεβρουαριου και για ενα μήνα περίπου, οπως καταλάβατε επιδιωκω να πάρω sponsorship για visa(457). Το προβλημα μου είναι οτι δεν εχω που να μεινω και το κοστος σε ξενοδοχειο για ενα μηνα ειναι απαγορευτικο, θα ηθελα να ακουσω καποια προταση για φτηνη διαμονη στο συδνευ.
    Ευχαριστω εκ των προτερων
    ψάξε για backpackers' accommodation, είναι το πιο φθηνό που μπορείς να βρεις, αλλά φιλε μου προετοιμάσου και για βρώμα και δυσωδία...

    έχω περάσει απ' έξω από κάνα δυο από αυτά τυχαία και έφριξα...

    Comment


      #47
      Originally posted by loucas View Post
      ψάξε για backpackers' accommodation, είναι το πιο φθηνό που μπορείς να βρεις, αλλά φιλε μου προετοιμάσου και για βρώμα και δυσωδία...

      έχω περάσει απ' έξω από κάνα δυο από αυτά τυχαία και έφριξα...
      Δεν υπάρχουν τιποτα pansions φτηνες που δεν ειναι στο κεντρο και τηρουν καπως τις συνθηκες υγιεινης?

      Comment


        #48
        Originally posted by swift View Post
        Δεν υπάρχουν τιποτα pansions φτηνες που δεν ειναι στο κεντρο και τηρουν καπως τις συνθηκες υγιεινης?
        Ποιο ειναι το budget σου; Ποσο καιρο θελεις να μεινεις; Εχεις συγκεκριμενες ημερομηνιες;

        Comment


          #49
          Θελω απο 1/2 εως γυρω στις 10 Μαρτιου αναλογα ποσο θα κρατησουν τα interviews αν πανε καλα τα πραγματα γιατι μπορει να εχουν και αρνητικη εξελιξη, αλλα καπου εκει υπολογιζω, το budget οπως καταλαβαινεις θελω να το κρατησω χαμηλα και δεν ζηταω πολλα

          Comment


            #50
            καλή επιτυχία να έχετε και καλή αρχή, ελπίζω σύντομα να γράφω και εγώ της εντυπώσεις μου απο το συνδευ.[ Οσοι δεν ζησαν ξενητια ειναι γι' αυτους μια λεξη
            ανθρωπος που'χει λογικη δεν ημπορει ν'αντεξει,Μικρος εξενητευτηκα και μπηκα σε μπελαδες
            της ξενητιας τα βασανα μαραινουν πρασιναδες]

            Comment


              #51
              Originally posted by doraki21 View Post
              περιμένουμε ταχυδρομικώς αποδείξεις λογαριασμών κοινών στην Ελλάδα (πχ κινητό τηλ., εφορία κλπ), για να δείξουμε ότι είμαστε σε de facto με τον Bill πάνω από ένα χρόνο. Θα μπορούσαμε να τα έχουμε μαζί μας αλλά φοβηθήκαμε να κρατάμε τόσα πολλά έγγραφα στο αεροδρόμιο.
              Ηθελα να ρωτήσω τι χαρτία χρειάζονται για να αποδείξεις ότι με το ταίρι σου είστε μαζί για πάνω από 3 χρόνια και θέλεις να το πάρεις μαζί σου στην Αυστραλία όσο σπουδάζεις. Δεν έχουμε κοινούς λογαριασμούς όμως τα χαρτιά μας όλα (εφορία, κινητό ασφάλειες κλπ) έρχονται στην ίδια διεύθυνση εδω και χρόνια. Χρειάζονται κάτι παραπάνω από αυτό? Ρωτάω εσένα doraki21 γιατί περνάς από αυτή την κατάσταση αλλά και όποιος άλλος ξέρει ας απαντήσει.
              Ευχαριστώ!

              Comment


                #52
                φωτογραφίες από ταξίδια, αποκόμματα αεροπορικών εισιτηρίων που δείχνουν ότι ταξιδεύετε μαζί, postcards που πιθανόν στελνατε από τους τόπους των διακοπών σας, αποδείξεις από εστιατόρια, γενικά οτιδήποτε στοιχειοθετεί μια μόνιμη σχέση.

                Comment


                  #53
                  Originally posted by jimi View Post
                  Ηθελα να ρωτήσω τι χαρτία χρειάζονται για να αποδείξεις ότι με το ταίρι σου είστε μαζί για πάνω από 3 χρόνια και θέλεις να το πάρεις μαζί σου στην Αυστραλία όσο σπουδάζεις. Δεν έχουμε κοινούς λογαριασμούς όμως τα χαρτιά μας όλα (εφορία, κινητό ασφάλειες κλπ) έρχονται στην ίδια διεύθυνση εδω και χρόνια. Χρειάζονται κάτι παραπάνω από αυτό? Ρωτάω εσένα doraki21 γιατί περνάς από αυτή την κατάσταση αλλά και όποιος άλλος ξέρει ας απαντήσει.
                  Ευχαριστώ!
                  κοινο αυτοκινητο,κοινες αγορες κοινα χρεη!!!!!!!

                  Comment

                  Working...
                  X