Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με τις σπουδές στην Αυστραλία II(H Student visa ΔΕΝ είναι visa Mετανάστευσης)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Spyros88 View Post
    Λοιπον τελευταιο ποστ περι του θεματος γιατι εχει παει μακρια η βαλιτσα... Εγω εγραψα αυτο:

    Καλα τα λες φιλε john. Αλλα 15 δολλαρια την ωρα ειναι το ελαχιστο που μπορει να περνει καποιος. Δεν πρεπει να τονιστει αυτο? Αυτο σημαινει οτι μπορει (ΜΠΟΡΕΙ οχι υποχρεωτικα) να βρεις δουλεια και με 20 και με 25 την ωρα αναλογα τον εργοδοτη και τη δουλεια.

    Αυτο το εγραψα γιατι πιστευω οτι αυτος που θα διαβασει το post του John θα πρεπει να συμπεριλαβει οτι ολα τα οικονομικα του γραπτα βασιζονται στο κατωτατο ωρομισθιο. Γεια χαρα!
    Στο καλό.

    υ.γ και πολυ σωστα ,θα πραξει ,οποιος υπολογισει τα οικονομικα του ,πανω στο κατωτατο ωρομισθιο ,που εγραψε ο John-Chania, oταν αυτο δινεται ως επι το πλειστον,σε φοιτητες.
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      Συγνωμη που θα το πω αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος να ανεβαινουνε οι τόνοι της συζήτησης. Εγραψα απλα ποια ειναι γενικώς τα κατώτερα έσοδα και ποιά είναι τα βασικά έξοδα απλά για να βοηθηθουν άνθρωποι που σκέφτονται την προσπάθεια να έρθουν Αυστραλία με φοιτητική βίζα. Δυστυχώς όσοι έρχονται σαν φοιτητές δεν είναι και απαραίτητα στην ηλικία του "φοιτητη" αλλα οικογενειάρχες άνθρωποι 40-50 χρονών πού προσπαθούν όπως και εγώ το καλύτερο για τα παιδιά τους αφου το Ελληνικό κράτος τους έδιωξε, τους κατέστρεψε θυσίες και όνειρα γενεών. Δεν είναι απλά "φοιτητές" αλλά άνθρωποι που είχαν την τέχνη τους ή την δουλειά τους και τα είχαν καταφέρει στην ζωή τους μέχρι που κάποιοι πολιτικοι τους κατέστρεψαν την Ελπίδα. Θύματα ενός αδίστακτου οικονομικού πολέμου που υφίσταται ή Ελλάδα δυστυχώς και με την συμβολή "Ελλήνων" που δεν ενδιαφέρονται για τους πολίτες της Ελλάδος. Η Ιστορία γράφεται τώρα και την ζούμε υπομένουμε την καταστροφή και μονάχα ελπίζουμε να σώσουμε τα παιδιά μας.

      Ειναι λυπηρό που σε τέτοιες καταστάσεις ελάχιστοι "ομογενείς" νοιώθουν ακόμα Ελληνες και προσπαθούν να βοηθήσουν έμπρακτα τον συνάνθρωπό και ομοεθνή τους. Σε όλα τα φόρουμ οι λιγοστοι ενδιαφέρονται και τους αξίζει έπαινος.

      Υ.Γ. Αυτή είναι δυστηχώς η αποψή μου μέσα απο τις προσωπικές μου εμπειρίες.

      Comment


        Originally posted by John-Chania View Post
        Συγνωμη που θα το πω αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος να ανεβαινουνε οι τόνοι της συζήτησης. Εγραψα απλα ποια ειναι γενικώς τα κατώτερα έσοδα και ποιά είναι τα βασικά έξοδα απλά για να βοηθηθουν άνθρωποι που σκέφτονται την προσπάθεια να έρθουν Αυστραλία με φοιτητική βίζα. Δυστυχώς όσοι έρχονται σαν φοιτητές δεν είναι και απαραίτητα στην ηλικία του "φοιτητη" αλλα οικογενειάρχες άνθρωποι 40-50 χρονών πού προσπαθούν όπως και εγώ το καλύτερο για τα παιδιά τους αφου το Ελληνικό κράτος τους έδιωξε, τους κατέστρεψε θυσίες και όνειρα γενεών. Δεν είναι απλά "φοιτητές" αλλά άνθρωποι που είχαν την τέχνη τους ή την δουλειά τους και τα είχαν καταφέρει στην ζωή τους μέχρι που κάποιοι πολιτικοι τους κατέστρεψαν την Ελπίδα. Θύματα ενός αδίστακτου οικονομικού πολέμου που υφίσταται ή Ελλάδα δυστυχώς και με την συμβολή "Ελλήνων" που δεν ενδιαφέρονται για τους πολίτες της Ελλάδος. Η Ιστορία γράφεται τώρα και την ζούμε υπομένουμε την καταστροφή και μονάχα ελπίζουμε να σώσουμε τα παιδιά μας.

        Ειναι λυπηρό που σε τέτοιες καταστάσεις ελάχιστοι "ομογενείς" νοιώθουν ακόμα Ελληνες και προσπαθούν να βοηθήσουν έμπρακτα τον συνάνθρωπό και ομοεθνή τους. Σε όλα τα φόρουμ οι λιγοστοι ενδιαφέρονται και τους αξίζει έπαινος.

        Υ.Γ. Αυτή είναι δυστηχώς η αποψή μου μέσα απο τις προσωπικές μου εμπειρίες.

        Εγκρινω και επαυξάνω !!!!!!
        Παρα τρίχα πενηντα με παιδι φανταρο και ειμαι εδω σαν φοιτητης ψαχνωντας ενα καλυτερο μελλον για το γιο μου. Δεν ειμαι υπηκοος ουτε εχω καμια σχεση με την Αυστραλια. Ψαχνω για σπονσορα. Αυτη την στιγμη δουλευω ψυκτικος και παιρνω αυτα που παιρνει και ενας αυστραλος $35/hr. Ειμαι απο τους τυχερους... αλλα ηρθα οσο πιο ενημερωμενος και οργανωμενος μπορουσα.Τα εχω γραψει και στην Ανταποκρισή μου.
        Ξερω Ελληνες που δουλευουν για $8 και $10 την ωρα.
        Εκμεταλευση στο ΕΠΑΚΡΟ !!!
        Ξερω ομως και αλλους που περιμενουν πινοντας φραπε στο Oakleigh να περασει η ΚΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΑΥΓΟ !!!!!
        Και φυσικοτατα Διαμαρτηρονται.
        Οποιος θελει να ερθει ας ερθει...αλλα να ξερει οτι θα φτυσει ΑΙΜΑ μεχρι να μπορεσει να '' σταθει ''
        Και εγω δουλευα 12 ωρες για $100 στα χωραφια καποιες μερες μεχρι να βρω αυτο που ηθελα. Τι να εκανα ?
        Γι' αυτο λοιπον πριν κριτικαρετε ρωτηστε τον εαυτο σας τι μπορει να υπομηνει και σε ποιό βαθμό και μετα βλέπουμε.

        Comment


          Κάπου έχει χαθεί η αλήθεια και η πραγματικότητα περί student visas...ίσως γιατί από τους περίπου 135 τύπους βίζας, ή 7 σε αριθμό τύπου student είναι οι πιο εύκολες να εκδοθούν (εξαιρούνται οι τουριστικές, γιατί βέβαια μιλάμε για βίζες οι οποίες δίνουν κάποιο δικαίωμα εργασίας), άλλωστε αν δεί κάποιος τις αμοιβές (μέσους όρους) που χρεώνονται από Registered Migration Agents για την έκδοσή τους, γίνεται κατανοητή η ευκολία έκδοσής τους από ένα άτομο το οποίο θέλει να έρθει εδώ να σπουδάσει, και λόγω ευκολίας έκδοσης οι πιο διαφημισμένες από τους προωθητές τους.
          Και κάπου εδώ έχει χαθεί η πραγματικότητα....και η student visa έχει αρχίσει να αποκαλείται "βίζα μετανάστευσης" (???).....είναι πολύ απλά βίζα που σου επιτρέπει να πας να σπουδάσεις έχοντας και εισάγοντας τα χρήματα για τις σπουδές σου και της διαβίωσής σου.
          Όσο αφορά στις ευκαιρίες εργασίας...καιρός να γίνει κατανοητό αυτό που αντιμετωπίζουν όσοι είναι ήδη Αυστραλία....όταν αιτούνται για δουλειά και αναφέρουν student visa παύει το ενδιαφέρον του εργοδότη. Και όσοι αναρωτούνται το γιατί μπορούν να κοπιάσουν και να διαβάσουν τις διατάξεις του μεταναστευτικού νόμου περί κυρώσεων εργοδοτών...ο νόμος είναι διαθέσιμος στο διαδίκτυο.

          Comment


            Να πω και εγω την αποψη μου.

            Οι φοιτητικες πρεπει να ειναι το προτελευταιο χαρτι, η προτελευταια λυση αναγκης. Δινουν τροπο να μπει κανεις και χρονο να βρει αλλες λυσεις κανεις. Απο πλευρας εργασιας, υπαρχει μονο ενα συγκεκριμενο... pool απο θεσεις εργασιας. Οι Αυστραλοι τα εχουν ολα σε... κουτακια. Εχουν ενα κουτακι που λεει... θεσεις εργασιας για φοιτητες. Οταν μπεις εκει μεσα, ειναι δυσκολο να σε μεταφερουν στο αλλο κουτακι με τις μονιμες η part-time. Ετσι ειναι η φιλοσοφια τους. Οσοι περιμενουν να ζουνε απο τα λεφτα της φοιτητικης.. πλανωνται πλανη οικτρα. Γενικα για αυστραλια πρεπει να εχεις φραγκα για να κανεις οποιαδηποτε βιζα.

            Γενικα οι φοιτητικες ειναι πολυ ... καταναλωτικες. Θες λεφτα για τα διδακτρα, συν ολα τα αλλα εξοδα που θελει καποιος με οποιαδηποτε αλλη βιζα. Χωρις να σου δινουν τη δυνατοτητα να βγαλεις αυτα τα λεφτα με εργασια.

            Μονο αν κανεις μαστερ η ντοκτορα μπορεις να δουλεψεις 40 ωρες την εβδομαδα. Εχοντας κανει ενα ΜΒΑ μαζι με εργασια, το θεωρω τιτανιο εργο με τα εξοδα διαβιωσης εδω. Χωρια που το να βρεις Full Time δουλεια με φοιτιτικη ΔΕΝ ειναι κατι που δινουν πρακτικα εδω οι Αυστραλοι εργοδοτες. Στη θεωρια ναι, στην πραξη το ειδος της visa καθοριζει εν πολλοις και την γενικη πορεια του κατοχου της.
            Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

            Comment


              Originally posted by Arvan View Post
              Εγκρινω και επαυξάνω !!!!!!
              Παρα τρίχα πενηντα με παιδι φανταρο και ειμαι εδω σαν φοιτητης ψαχνωντας ενα καλυτερο μελλον για το γιο μου. Δεν ειμαι υπηκοος ουτε εχω καμια σχεση με την Αυστραλια. Ψαχνω για σπονσορα. Αυτη την στιγμη δουλευω ψυκτικος και παιρνω αυτα που παιρνει και ενας αυστραλος $35/hr. Ειμαι απο τους τυχερους... αλλα ηρθα οσο πιο ενημερωμενος και οργανωμενος μπορουσα.Τα εχω γραψει και στην Ανταποκρισή μου.
              Ξερω Ελληνες που δουλευουν για $8 και $10 την ωρα.
              Εκμεταλευση στο ΕΠΑΚΡΟ !!!
              Ξερω ομως και αλλους που περιμενουν πινοντας φραπε στο Oakleigh να περασει η ΚΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΑΥΓΟ !!!!!
              Και φυσικοτατα Διαμαρτηρονται.
              Οποιος θελει να ερθει ας ερθει...αλλα να ξερει οτι θα φτυσει ΑΙΜΑ μεχρι να μπορεσει να '' σταθει ''
              Και εγω δουλευα 12 ωρες για $100 στα χωραφια καποιες μερες μεχρι να βρω αυτο που ηθελα. Τι να εκανα ?
              Γι' αυτο λοιπον πριν κριτικαρετε ρωτηστε τον εαυτο σας τι μπορει να υπομηνει και σε ποιό βαθμό και μετα βλέπουμε.
              Εχοντας βγαλει την μεγαλυτερη Αυστραλιανη αδεια ,λογω προύπηρεσιας και εχοντας βεβαια ,προηγουμενως θετικη αξιολογηση απ το TRA, ειναι λογικο που σου δινουν αυτα τα χρηματα.Συν οτι ξερεις κι Αγγλικα. Εισαι ετοιμος κι απο IELTS.Εσυ ,εισαι άλλη περιπτωση.Πηγες ,εχοντας στην τσεπη το θετικο assessment ,ειχες το IELTS , εβγαλες την μεγαλυτερη αδεια ψυκτικου και ψαχνεις σπονσορα.Και απλα ,εβγαλες την φοιτητικη βιζα ,για να μπορεις να κερδισεις χρονο ,δουλευοντας εν τω μεταξυ.Εχεις ,ομως ''χαρτια'' στα χερια σου.Δεν πηγες να σπουδασεις ο,τι να 'ναι...πιστευοντας αυτα που υποσχονται διαφοροι επιτηδειοι...

              Σου ευχομαι να τον βρεις τον σπονσορα.Δεν ειναι ευκολο ,αλλά μακαρι να βρεθει.
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                Originally posted by Arvan View Post
                Εγκρινω και επαυξάνω !!!!!!
                Παρα τρίχα πενηντα με παιδι φανταρο και ειμαι εδω σαν φοιτητης ψαχνωντας ενα καλυτερο μελλον για το γιο μου. Δεν ειμαι υπηκοος ουτε εχω καμια σχεση με την Αυστραλια. Ψαχνω για σπονσορα. Αυτη την στιγμη δουλευω ψυκτικος και παιρνω αυτα που παιρνει και ενας αυστραλος $35/hr. Ειμαι απο τους τυχερους... αλλα ηρθα οσο πιο ενημερωμενος και οργανωμενος μπορουσα.Τα εχω γραψει και στην Ανταποκρισή μου.
                Ξερω Ελληνες που δουλευουν για $8 και $10 την ωρα.
                Εκμεταλευση στο ΕΠΑΚΡΟ !!!
                Ξερω ομως και αλλους που περιμενουν πινοντας φραπε στο Oakleigh να περασει η ΚΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΑΥΓΟ !!!!!
                Και φυσικοτατα Διαμαρτηρονται.
                Οποιος θελει να ερθει ας ερθει...αλλα να ξερει οτι θα φτυσει ΑΙΜΑ μεχρι να μπορεσει να '' σταθει ''
                Και εγω δουλευα 12 ωρες για $100 στα χωραφια καποιες μερες μεχρι να βρω αυτο που ηθελα. Τι να εκανα ?
                Γι' αυτο λοιπον πριν κριτικαρετε ρωτηστε τον εαυτο σας τι μπορει να υπομηνει και σε ποιό βαθμό και μετα βλέπουμε.
                Συμφωνώ Απόλυτα...!!!


                Προς όλους μετανάστες υπήκοους κ μη...!!!
                (Μελοντικούς κ νην)

                Εκτός από το IELTS υπάρχει κ το AGOYROTEST: http://www.patriotaki.net/%CE%B1%CE%...html#post70623




                υ.γ. Όσο για την μαύρη εργασία υπάρχει κ βασιλεύει όπως κ οι μαύρες τρύπες που άν πέσεις μέσα την έβαψες...!!!
                Εγώ έχω έναν γνωστό που δουλεύει πενθήμερο ενώ τα Σαββατοκύριακα δουλέυει μαύρα κ παίρνει 150-200 $ την ημέρα τελείως μαύρα (σαν την πίσσα) όμως το καλό είναι ότι έχει άδεια εργασίας κ γι'αυτό του δίνουν τόσα... κ έλληνας παρακαλώ που επισκευάζει ταβάνια, τώρα αν γίνει κάτι κ τον πιάσουν ούτε ψύλος στον κόρφο του...!!! Πιο καλά να πέσει σε καμιά μαύρη τρύπα...!!!
                Δυστυχώς ούτε ο πρώτος αλλά ούτε κ ο τελευταίος θα είναι.... αφού μεγάλο ποσοστό ελληνοαυστραλών μικρών - μεγάλων δουλεύουν μαύρα, δεν πάνε για δουλειά αλλά πάνε στο ταμείο ανεργίας για το επίδομα ή παίζουν λοταρία, χαρτιά κ άλογα...!!!
                (Προσοχή... δεν λέω σε κανέναν ότι πρέπει να κάνει κάτι τέτοιο δηλ. να δουλέψει παράνομα)

                Απλά με λίγα λόγια αυτή είναι η πραγματικότητα...!!!

                Τι κάνει νιάου νιάου στην ταράτσα ???
                Εεεε δεν γίνετε να είναι ο ελέφαντας ρε παιδιά...!!!

                Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί πρέπει να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας?
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  Originally posted by Kalli Gr-Aus View Post
                  Κάπου έχει χαθεί η αλήθεια και η πραγματικότητα περί student visas...ίσως γιατί από τους περίπου 135 τύπους βίζας, ή 7 σε αριθμό τύπου student είναι οι πιο εύκολες να εκδοθούν (εξαιρούνται οι τουριστικές, γιατί βέβαια μιλάμε για βίζες οι οποίες δίνουν κάποιο δικαίωμα εργασίας), άλλωστε αν δεί κάποιος τις αμοιβές (μέσους όρους) που χρεώνονται από Registered Migration Agents για την έκδοσή τους, γίνεται κατανοητή η ευκολία έκδοσής τους από ένα άτομο το οποίο θέλει να έρθει εδώ να σπουδάσει, και λόγω ευκολίας έκδοσης οι πιο διαφημισμένες από τους προωθητές τους.
                  Και κάπου εδώ έχει χαθεί η πραγματικότητα....και η student visa έχει αρχίσει να αποκαλείται "βίζα μετανάστευσης" (???).....είναι πολύ απλά βίζα που σου επιτρέπει να πας να σπουδάσεις έχοντας και εισάγοντας τα χρήματα για τις σπουδές σου και της διαβίωσής σου.
                  Όσο αφορά στις ευκαιρίες εργασίας...καιρός να γίνει κατανοητό αυτό που αντιμετωπίζουν όσοι είναι ήδη Αυστραλία....όταν αιτούνται για δουλειά και αναφέρουν student visa παύει το ενδιαφέρον του εργοδότη. Και όσοι αναρωτούνται το γιατί μπορούν να κοπιάσουν και να διαβάσουν τις διατάξεις του μεταναστευτικού νόμου περί κυρώσεων εργοδοτών...ο νόμος είναι διαθέσιμος στο διαδίκτυο.


                  Εβαλες τα πραγματα ,στην σωστη τους βάση !
                  ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                  Comment


                    Originally posted by patousis View Post
                    Να πω και εγω την αποψη μου.

                    Οι φοιτητικες πρεπει να ειναι το προτελευταιο χαρτι, η προτελευταια λυση αναγκης. Δινουν τροπο να μπει κανεις και χρονο να βρει αλλες λυσεις κανεις. Απο πλευρας εργασιας, υπαρχει μονο ενα συγκεκριμενο... pool απο θεσεις εργασιας. Οι Αυστραλοι τα εχουν ολα σε... κουτακια. Εχουν ενα κουτακι που λεει... θεσεις εργασιας για φοιτητες. Οταν μπεις εκει μεσα, ειναι δυσκολο να σε μεταφερουν στο αλλο κουτακι με τις μονιμες η part-time. Ετσι ειναι η φιλοσοφια τους. Οσοι περιμενουν να ζουνε απο τα λεφτα της φοιτητικης.. πλανωνται πλανη οικτρα. Γενικα για αυστραλια πρεπει να εχεις φραγκα για να κανεις οποιαδηποτε βιζα.

                    Γενικα οι φοιτητικες ειναι πολυ ... καταναλωτικες. Θες λεφτα για τα διδακτρα, συν ολα τα αλλα εξοδα που θελει καποιος με οποιαδηποτε αλλη βιζα. Χωρις να σου δινουν τη δυνατοτητα να βγαλεις αυτα τα λεφτα με εργασια.

                    Μονο αν κανεις μαστερ η ντοκτορα μπορεις να δουλεψεις 40 ωρες την εβδομαδα. Εχοντας κανει ενα ΜΒΑ μαζι με εργασια, το θεωρω τιτανιο εργο με τα εξοδα διαβιωσης εδω. Χωρια που το να βρεις Full Time δουλεια με φοιτιτικη ΔΕΝ ειναι κατι που δινουν πρακτικα εδω οι Αυστραλοι εργοδοτες. Στη θεωρια ναι, στην πραξη το ειδος της visa καθοριζει εν πολλοις και την γενικη πορεια του κατοχου της.


                    Πολυ σωστα ,τα εγραψες!
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να ρωτισω αν ξερει καποιος, Αν θες να πας σε τριτοβαθμια εκπαιδευση στα TAFE για οποιαδηποτε ειδικοτητα εκτος το μαθημα αγγλικων, Ζητανε IELTS,
                      Μηπως ξερει κανεις αν το general ielts τους κανει ή και εκει θα χρειαστει academic ielts που ζητανε στα univercity?

                      Comment


                        Originally posted by vertigo View Post
                        Εχοντας βγαλει την μεγαλυτερη Αυστραλιανη αδεια ,λογω προύπηρεσιας και εχοντας βεβαια ,προηγουμενως θετικη αξιολογηση απ το TRA, ειναι λογικο που σου δινουν αυτα τα χρηματα.Συν οτι ξερεις κι Αγγλικα. Εισαι ετοιμος κι απο IELTS.Εσυ ,εισαι άλλη περιπτωση.Πηγες ,εχοντας στην τσεπη το θετικο assessment ,ειχες το IELTS , εβγαλες την μεγαλυτερη αδεια ψυκτικου και ψαχνεις σπονσορα.Και απλα ,εβγαλες την φοιτητικη βιζα ,για να μπορεις να κερδισεις χρονο ,δουλευοντας εν τω μεταξυ.Εχεις ,ομως ''χαρτια'' στα χερια σου.Δεν πηγες να σπουδασεις ο,τι να 'ναι...πιστευοντας αυτα που υποσχονται διαφοροι επιτηδειοι...

                        Σου ευχομαι να τον βρεις τον σπονσορα.Δεν ειναι ευκολο ,αλλά μακαρι να βρεθει.
                        Vertigo σε ευχαριστω για την ευχη !! Ευχομαι προσωπικα σε εσενα αλλα και σε ολους τους φιλους εδω στο φορουμ -αλλα και εξω απο αυτο- να ευωδωθουν τα ονειρα και οι προσπαθειες τους για ενα καλυτερο αυριο.
                        Αν και το εχω γραψει και στο παρελθον θα το ξαναγραψω.
                        ΒΑΣΙΣΤΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΣΤΗΝ ΞΕΝΙΤΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.
                        ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ Η ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ.

                        Comment


                          What's New for Students and Sponsored Training? - Students - Visas and Immigration

                          Comment


                            Canberra to ease student visa rules

                            Cookies must be enabled. | The Australian

                            Comment


                              γεια σας! εχω μια ερωτηση.. με πτυχιο ελληνικης φιλολογιας και κατευθηνση linguistics πως θα μπορεσω να βρω δουλεια σε σχολειο στην αυστραλια? θα πρεπει να παρω καποια αλλη πιστοποιηση? ο σκοπος μου ειναι να δωσω το ielts advanced και να παω αυστραλια με partner visa. θα ηθελα να γνωριζω τι επιπλεον θα χρειαστει για να μπορεσω να δουλεψω σε σχολειο.

                              Comment


                                χρειάζεσαι παιδαγωγική επάρκεια, που την παίρνεις μόνο με τουλάχιστον 1 έτος μεταπτυχιακές σπουδές (graduate diploma in education).

                                Όλες οι πληροφορίες δίνονται εδώ:

                                Home | Australian Institute for Teaching and School Leadership

                                Comment

                                Working...
                                X