Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ

    καλησπερα σας
    σκεφτομαι μαζι με τον συζυγο μου να κανουμε και εμεις το μεγαλο βημα της μεταναστευσης στην Ολλανδια
    δεν ειμαστε ομως οι δυο μας, εχουμε και δυο πιτσιρικες , η μεγαλη ειναι 5 χρονων και η μικρουλα ειναι δυο χρονων
    οπως καταλαβαινετε η μεγαλη τον Σεπτεμβριο θα παει πρωτη Δημοτικου
    η ερωτηση μου ειναι η εξης: υπαρχει ελληνοφωνο σχολειο πρωτοβαθμιας εκπαιδευσης στην Ολλανδια? το αντιστοιχο με το Δημοτικο εδω στην Ελλαδα και αν ναι σε ποια περιοχη?

    ευχαριστω

    #2
    Originally posted by despoina33 View Post
    καλησπερα σας
    σκεφτομαι μαζι με τον συζυγο μου να κανουμε και εμεις το μεγαλο βημα της μεταναστευσης στην Ολλανδια
    δεν ειμαστε ομως οι δυο μας, εχουμε και δυο πιτσιρικες , η μεγαλη ειναι 5 χρονων και η μικρουλα ειναι δυο χρονων
    οπως καταλαβαινετε η μεγαλη τον Σεπτεμβριο θα παει πρωτη Δημοτικου
    η ερωτηση μου ειναι η εξης: υπαρχει ελληνοφωνο σχολειο πρωτοβαθμιας εκπαιδευσης στην Ολλανδια? το αντιστοιχο με το Δημοτικο εδω στην Ελλαδα και αν ναι σε ποια περιοχη?

    ευχαριστω

    Δέσποινα μου, καλημέρα !!! Καταρχήν σε πια περιοχή θέλετε να πάτε ;
    Σας εύχομαι Ο,ΤΙ καλύτερο και καλή πρόοδο στα δυο παιδάκια σου !

    Από μια μικρή αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο βρήκα αυτό :

    w w w .grconhague.weebly (τελεια) com/p11sxol.html

    (δεν με επιτρέπεται ακόμη να ανεβάζω συνδέσμους επειδή είμαι νέο μέλος. ένωσε τα w μεταξύ τους και αφαίρεσε ολόκληρη την παρένθεση και τα κενά μπρος πίσω και αντικατέστησε με τελεία. )

    Στον παραπάνω σύνδεσμο έχει αρκετές πληροφορίες αλλά επειδή το θέμα της παιδείας είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με το Ολλανδικό προξενείο !


    ΑΘΗΝΑΣ
    • Netherlands Embassy in Athens

    Address
    Leoforos Vassileos Konstantinou 5-7
    106 74 Athens
    Greece
    E-mail
    ath-ca@minbuza.nl
    Phone
    (+30) 210 7254900
    Fax
    (+30) 210 7254907
    Opening hours
    Monday to Friday from 08.00-16.00 hrs.
    Opening hours Consular Department
    The visiting hours of the Consular Department are on working days from 09.00 - 12.00 hrs and on Monday, Tuesday, Thursday and Friday also from 14.00 - 15.00 hrs.
    The Consular Department can be reached by telephone every working day from 8.00 - 12.30 hrs on +30 210 7254950.

    The Educational Department is open on Monday to Friday from 09.00 - 12.00 hrs.


    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    • Consulate of the Netherlands in Thessaloniki

    Address Netherlands Consulate in Thessaloniki, Greece
    26 Komninon Street
    Thessaloniki 54624
    Greece
    Telephone (+30) 2310-284065
    Telefax (+30) 2310-282839
    E-mail consul_@otenet.gr
    Website
    Office Hours
    Head of Mission N. Efthymiadis, Consul


    Comment


      #3
      Σχολεια στην Ολλανδια

      Καλημερα...και εγω εχω την ιδια απορια με την Δεσποινα...τι γινεται με τα σχολεια εκει?τα τηλεφωνα του προξενειου ειναι συνεχως κατειλλημενα και δεν μπορω να μιλησω.ΕΧω βρει δουλεια εξω απο το Αμστερνταμ αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι το θεμα του μικρου που παει ακομη δημοτικο..ΑΝ καποιος ξερει ή ειναι ηδη εκει και μπορει να μας πει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα..Ευχαριστω

      Comment


        #4
        Despina pou skeftete na pate stin ollandia?Stin pio poli?

        Comment

        Working...
        X