Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 85

Υβριδική παρουσίαση θεμάτων

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα

Exclamation Μετανάστευση στο Dubai.

παιδια μου εκαναν προταση για ντουμπαι
    ξερεις κανεις τι παιζει εκει γενικα?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο John.S Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια μου εκαναν προταση για ντουμπαι
    ξερεις κανεις τι παιζει εκει γενικα?
    Εχω εναν φιλο που εφυγε για Σαουδικη Αραβια και λεει οτι απο δουλεια πολυ καλα τα πραγματα(νομιζω του πληρωνουν και το σπιτι).Πολυ καλα χρηματα αλλα απο ζωη οχι και τοσο καλα.Ειναι και το κλιμα περιεργο....Για γυναικα δε θα το συνιστουσε με τιποτα...οποτε αν εισαι παντρεμενος η φυγεις με την κοπελα σου δεν ξερω α θα ξετρελαθει.Αυτα παντα για Σαουδικη Αραβια.....το Ντουμπαι ειναι πιο ειδικη περιπτωση, πιο ανετα τα πραγματα αλλα ξερω γενικα οτι δινουν παρα πολυ καλους μισθους.Καλη τυχη!!!!

γεια σου τι δουλειες εχει εκει;

You are very lacy olny from job

Kαλησπερα σε ολους

Εχω μια ερωτηση η οποια μαλλον απευθυνεται περισσοτερο σε οσους ειναι ηδη στο Καταρ. Εχω ενα λυκοσκυλο γερμανικο ποιμενικο κ καπου τυχαια βρηκα οτι δεν πολυσυμπαθουν τα σκυλια εκει κατω..ισχυει? θα εχω προβλημα? Αν ολα πανε καλα κ βρω δουλεια εκει τι θα γινει, θα μπορω να παρω τον σκυλο μαζι? Ας μου απαντησει οποιος γνωριζει.. Ευχαριστω!

Αλλη μια ερωτηση σε οποιον ειναι ηδη στα ΗΑΕ.. αυτα που λεει ο κυριος εδω:
    A Greek in Qatar ισχυουν?

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο angel.co Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγγνωμη που σε διορθωνω ,αλλα το Qatar , δεν ανηκει στα Η.Α.Ε.Τα Η.Α.Ε εχουν πρεσβεια στην Doha του Qatar ,ενω το Qatar εχει πρεσβεια στο Abu Dhabi και προξενειο στο Dubai.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο angel.co Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναδιαβάζοντας μερικές αναρτήσεις του φίλου και όντας πλέον στο Κατάρ, εδώ και μερικούς μήνες, έχω να πω τα εξής:
    1. Ναι είναι αλήθεια όσα γράφει (όσα διάβασα σήμερα τέλος πάντων
    2. οκ, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα, αν είσαι αποφασισμένος να προσαρμοστείς σε οποιεσδήποτε συνθήκες για τον άρτο τον επιούσιο προσαρμόζεσαι...
    3. Πολλή-πολλή προσοχή σε μερικά "ευαίσθητα" ζητήματα εδώ και εξηγούμαι:
    α. Σέβεσαι τους όρους και τα έθιμα της θρησκείας τους ή φεύγεις από την χώρα (απλά πράγματα)...δεν εννοώ φυσικά να γίνεις μουσουλμάνος...
    β. Μην σε βάλει στο μάτι Άραβας...την έκατσες...και αν είναι και προιστάμενος σου τότε ....φεύγεις από την χώρα (και δεν ξαναγυρνάς εύκολα)
    γ. Μην διανοηθεί κανείς να οδηγήσει μεθυσμένος...πρώτον γιατί τα τρακαρίσματα είναι άφθονα και δεύτερον γιατί αν τρακάρεις μεθυσμένος...μαντέψτε: Φεύγεις από την χώρα..!!!(αφού ίσως κάνεις μια γνωριμία με τις φυλακές της Ντόχα...)

Αυτά είναι τα αρνητικά. Υπάρχουν και πολλά θετικά! Συμπυκνωμένα:
    1. Δουλειά πολύ και σχετικά καλοί μισθοί ακόμα για Έλληνες μηχανικούς με εμπειρία
    2. Πολύ καλή οργάνωση του κράτους
    3. υπάρχουν αρκετά πράγματα να κάνεις ΟΤΑΝ έχεις χρόνο (πιθανότατα μια Παρασκευή ή Πέμπτη βράδυ....)
    4. Έχει πολλούς Έλληνες εδώ και σε μερικά σημεία-στέκια είναι σαν να βρίσκεσαι σε Ελληνική συνοικία (αν δεν υπήρχαν και οι ουρανοξύστες γύρω γύρω θα μπερδευόσουν στα σίγουρα...)
    5. Υπάρχει καλή προοπτική για όποιον είναι καλός στην δουλειά του, γουστάρει να μένει εδώ και τα πάει καλά με τους Άραβες...

Φυσικά υπάρχουν και πολλά άλλα αρνητικά και θετικά....

ΥΓ Μια σημείωση που ξέχασα στο γ. παραπάνω: Δεν υπάρχει "όριο" στην κατανάλωση οινοπνεύματος, το όριο είναι ΜΗΔΕΝ...

Καλά αν είναι αλήθεια όλα αυτά μπαίνει για τα καλά στην άκρη η ιδέα "Κατάρ"...

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.11.2015, 12:00

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like