Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XVI)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by leyteris77 View Post
    Καταρχήν δεν συγχύζομαι...

    Η βίζα μας είναι skilled sponsored. H visa αυτή προυποθέτει να έχεις συγγενή που να είναι διατεθιμένος να σε σπονσοραρει και εννοείται να έχεις αναγνωρισμένο επάγγελμα στην SOL. Με το σύστημα που ίσχυε όταν έκανα εγώ την αίτηση, (ακριβώς πριν ένα χρόνο) απαιτούνταν 100 αντί για 120 πόντους που ήθελε η ανεξάρτητη. Αν δεν είσαι skilled είναι σχεδόν ασύνατο να πας Αυστραλία.
    Λευτέρη εσύ αναφέρεσαι σε skilled sponsored migrant visa όπου πρέπει να περάσεις το points test.

    Οι υπόλοιποι αναφερόμαστε σε family visa.

    Comment


      #32
      Καλημερα πατριωτακια!! Σημερα περασα απο τον ΟΑΕΔ και ρωτησα εαν γινεται μεταφορα χρηματων απο το ταμειο ανεργιας που παιρνω εδω προς Αυστραλια. Μου απαντησαν πως γινεται μεταφορα ολου του ποσου δλδ μου απομενουν 3 μηνες ακομη, αυτο το ποσο θα μεταφερθει (ολοκληρο) στο Centerlink. Ρωτησα τι χρειαζεται για να κανω αυτην την αιτηση αλλα δεν ηξεραν για Αυστραλια. Για χωρες Ευρωπης ειπαν πως θελουν το εντυπο U1 ή U2 (αναλογα τη χωρα). Μηπως εχει κανει κανεις αναλογη διαδικασια για Αυστραλια; Τι εντυπο χρειαζεται απο Centerlink;

      Comment


        #33
        @ nunki:

        Ρώτα και το centrelink για μεγαλύτερη εγκυρότητα...

        Comment


          #34
          Καλησπέρα,παιδιά!!Εξετάζω όλες τις επιλογές μου για μετανάστευση.Σκέφτομαι να πάω με την οκογένειά μου Νέα Ζηλανδία και σε λίγο καιρό να μεταβούμε στη Μελβούρνη.Μήπως ξέρει κάποιος αν είναι απαραίτητη η αλλαγή της visa ή είναι εγκυρη η visa της Νέας Ζηλανδίας στην Αυστραλία;Κι αν χρειάζεται αλλαγή,ποια είναι η οικονομική επιβάρυνση της όλης διαδικασίας;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

          Comment


            #35
            ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ

            ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΥ ΕΧΩ ΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΗ ΕΚΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΤΥΧΕΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΤΥΧΕΙΟ ΚΟΜΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΧΩ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΕΑΛΟΥΜΙΝΑΔΙΚΟ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΔΕΥ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΕΚΕΙ ΚΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΑΔΕΛΦΟΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΕΚΕΙ .ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ 1970.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΠΟΙΑ ΒΙΖΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΗΚΙΣΩ .ΑΓΓΛΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΠΡΩΤΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ.ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΒΙΖΑ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΤΥΧΕΙΑ Κ.Τ.Λ.PLEASE HELP...

            Comment


              #36
              Skills assessment και Τrade Certification στην Aυστραλια.

              Όσοι έχουν ασχοληθεί και έχουν ψάξει για assessments (αξιολογήσεις) και trade certificates (πιστοποιητικό τέχνης) στην Αυστραλία ας πουν τα αποτελέσματα της ερευνάς τους.

              Εγώ μετά απο πολύμηνο ψάξιμο για το πως θα καταφέρω να βρω πως θα πιστοποιήσω τις γνώσεις αλλα και την εμπειρία μου (7 χρονια) στην Ηλεκτροσυγκοληση κατέληγα πάντα σε αδιέξοδο.
              Η κατευθείαν αναγνώριση αυτων ηταν ακατόρθωτη γιατί όπως παρά πολλοί του τεχνικού κλάδου αποκτήσαμε τις γνώσεις μας μας μεσω της εργασιακής εμπειρίας. Δυστυχώς για την Αυστραλια δεν ειναι το ιδιο.
              Πρώτα για αυτούς εχει σημασία το δίπλωμα το πιστοποιητικό ή αν εχεις ακολούθηση αυτόν τον κλάδο απο νωρίς (ακαδημαϊκά).

              Αποφάσισα λοιπών να ''επενδύσω'' ενα σημαντικό ποσό κάνοντας ταξίδι στην Αυστραλία προσπαθώντας να πάρω τα απαραίτητα χαρτιά από εκεί.
              Αφου έψαξα διάφορα ινστιτούτα ΤΑ ΟΠΟΊΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ TRO (Trade Recognized Organisations) δηλαδή να ειναι εξουσιοδοτημένα απο την κυβέρνηση της Αυστραλίας να παρέχουν τα ανάλογα διπλώματα!
              Κατέληξα στο XLT (XLT Institute of Welding, Engineering & Technology | Industrial Training - welding, underwater welding, poly welding, forklift, scaffolding, dogging, rigging, crane, traffic control | Perth, Brisbane and Sydney, Australia)
              Αφου έκλεισα θέση για assessment day (αξιολόγηση για να δουν το επίπεδό σου) το οποίο κοστίζει 200$, μετα θα ακολουθήσω την πρόταση τους για την κατεύθυνση και αποτέλεσμα που επιθυμώ.
              Αν ολα πάνε καλα (γιατι δεν μπορώ να ξέρω αν τα επίπεδα γνώσεων ειναι τα ιδια εδω και εκει) θα κανω μια 7-10 μερες (7:30-15:30) καποια μαθήματα να παρω το δίπλωμα Welder 1st Class. (κόστος περίπου 1500$).
              Mε αυτο δεν ξεμπέρδεψα ομως. Οταν θα ερθει η ωρα για αίτηση βίζας (την οποια φυσικα και την κανεις οταν επιστρέψεις Ελλάδα) είτε ειναι σπονσοραρισμενη ειτε οχι παλι θα σου ζητήσουν εργασιακή εμπειρία (το ελάχιστο 2-3 χρονια νομιζω).
              Αυτο δεν ξερω κατα ποσο θα τους ειναι αρκετο οι συστατικές επιστολές και βεβαιώσεις που κανόνισα να μου εχουν απο την εταιρία που εργαζομουν!
              Σημαντικό ειναι να σας εχουν κανει προσληψη ως ηλεκτροσυγκολλητής ετσι ωστε να μπορείτε να παρετε και βεβαιωση και απο την επιθεώρηση εργασίας. Επισης καλο θα ειναι να αρετε και το διπλωμα του Δημοκριτου , για το oποιο θα εχεται γινει αναγκαστικα και μελος του σωματίου Ηλεκτρο/των. Τα Union (σωματεία ) ειναι σημαντικα εκει.
              Με ολα αυτα και με το Αυστραλεζικο πλεον certification ισως εχω ελπιδες να τα καταφερω.
              Φυσικα παρα πολυ σημαντικο θα ειναι και η ευρεση σπόνσορα απο εκει (κατα 50% περισσότερες πιθανότητες) το οποιο και θα κανω οταν εχω ξεμπερδέψει με τις χαρτουρες, περιπου 25 μερες θα αφιερώσω με συναντήσεις με ελληνες φιλους και γνωστους αλλα και αυστραλους αφου πλεον θα εχω τα δικα τους χαρτια.
              Στις 25 του μηνα πεταω για Βrisbane και αρχιζω τον Γολγοθα μου.
              Και μεχρι να φυγω αλλα φυσικα οσο θα ειμαι εκει θα ποσταρω την πορεια και τα τυχων προβληματα.

              ΥΣ. αυτη η κινηση ειναι εντελως δικη μου αποφαση και δεν την προτεινω σε κανεναν!!!! απλα αναφερω τισ διαδικασιες και αργοτερα τα αποτελεσματα.

              Comment


                #37
                Originally posted by nunki View Post
                Καλημερα πατριωτακια!! Σημερα περασα απο τον ΟΑΕΔ και ρωτησα εαν γινεται μεταφορα χρηματων απο το ταμειο ανεργιας που παιρνω εδω προς Αυστραλια. Μου απαντησαν πως γινεται μεταφορα ολου του ποσου δλδ μου απομενουν 3 μηνες ακομη, αυτο το ποσο θα μεταφερθει (ολοκληρο) στο Centerlink. Ρωτησα τι χρειαζεται για να κανω αυτην την αιτηση αλλα δεν ηξεραν για Αυστραλια. Για χωρες Ευρωπης ειπαν πως θελουν το εντυπο U1 ή U2 (αναλογα τη χωρα). Μηπως εχει κανει κανεις αναλογη διαδικασια για Αυστραλια; Τι εντυπο χρειαζεται απο Centerlink;
                nunki είσαι η πρώτη που σκέφτηκε να κάνει κάτι τέτοιο και μέχρι τώρα κανείς δεν έχει γράψει κάτι σχετικό. Οπότε καλή επιτυχία και ενημέρωσέ μας αν θες να ξέρουμε τι έγινε τελικά.

                Originally posted by nina View Post
                Καλησπέρα,παιδιά!!Εξετάζω όλες τις επιλογές μου για μετανάστευση.Σκέφτομαι να πάω με την οκογένειά μου Νέα Ζηλανδία και σε λίγο καιρό να μεταβούμε στη Μελβούρνη.Μήπως ξέρει κάποιος αν είναι απαραίτητη η αλλαγή της visa ή είναι εγκυρη η visa της Νέας Ζηλανδίας στην Αυστραλία;Κι αν χρειάζεται αλλαγή,ποια είναι η οικονομική επιβάρυνση της όλης διαδικασίας;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
                nina για Νέα Ζηλανδία δεν θες καν βίζα για τουρισμό, ενώ για Αυστραλία θες οπότε αν μιλάμε πάντα για τουριστικές, όταν φτάσεις στην Νέα Ζηλανδία μπορείς να βγάλεις online απο το immi.gov.au την evisa για να έρθεις μετά στην Αυστραλία. Βεβαιώσου όμως οτι η Νέα Ζηλανδία είναι στην λίστα των χωρών που μπορούν να βγάλουν την evisa.

                Originally posted by nikos-meligala View Post
                ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΥ ΕΧΩ ΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΗ ΕΚΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΣ ΜΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΤΥΧΕΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΤΥΧΕΙΟ ΚΟΜΩΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΕΧΩ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΣΕΑΛΟΥΜΙΝΑΔΙΚΟ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΔΕΥ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΝ ΕΚΕΙ ΚΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΑΔΕΛΦΟΣ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΕΚΕΙ .ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ 1970.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΠΟΙΑ ΒΙΖΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΙΕΚΔΗΚΙΣΩ .ΑΓΓΛΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΧΑΡΤΙ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΝΑ ΕΡΘΩ ΠΡΩΤΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ.ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑ ΒΙΖΑ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΤΥΧΕΙΑ Κ.Τ.Λ.PLEASE HELP...
                Εδώ είναι το παράδοξο. Ο αδελφό σου μπορεί να έχει την Αυστραλέζικη υπηκοότητα αλλά προφανώς εσύ οχι, για να ρωτάς με τι βίζα να πας. Βέβαια το γεγονός οτι γεννήθηκε εκεί δεν του δίνει απαραίτητα και την υπηκοότητα, γιαυτό είπα μπορεί να έχει. Θα έπρεπε οι γονείς σας να έχουν κάποιο καθεστώς μόνιμου κάτοικου ή υπήκοου ώστε να δώσουν στο παιδί που γέννησαν υπηκοότητα.
                Όπως και να έχει μάλον για εσένα, αν οι υποθέσεις που κάνω πιο πάνω είναι σωστές, το γεγονός οτι ήσουν εκεί, ή οτι γεννήθηκε ο αδελφός σου εκεί ή οτι οι γονείς σου ήταν εκεί, είναι αδιάφορο και δεν σε διευκολύνει που θενά στην δική σου διαδικασία.
                Θα πρέπει δηλαδή να πράξεις σαν οποιοσδήποτε άλλος που δεν είχε αυτή την ιστορία, μιας και δεν σου δίνει κανένα διαφορετικό τρόπο-βίζα να πας.
                Οι επιλογές είναι με βίζα απο εργοδότη ή με την βίζα του εξειδικευμένου εργαζόμενου. Και οι δυο έχουν αναλυθεί και αναλύονται καθημερινά μέσα εδώ και φυσικά μπορείς να τις βρείς στο immi.gov.au
                Καλή επιτυχία και σίγουρα θα είσαι καλύτερα προετοιμασμένος αν διαβάσεις εδω μέσα τα post, σχετικά με αυτές τις δυο βίζες.

                Originally posted by NIKOLAoS View Post
                Όσοι έχουν ασχοληθεί ...

                ΥΣ. αυτη η κινηση ειναι εντελως δικη μου αποφαση και δεν την προτεινω σε κανεναν!!!! απλα αναφερω τισ διαδικασιες και αργοτερα τα αποτελεσματα.
                Καλή επιτυχία NIKOLAoS, και νομίζω οτι κάνεις την σωστή διαδικασία.
                Υπομονή και επιμονή patriotes.

                Comment


                  #38
                  [QUOTE=Agoriani;40069]nunki είσαι η πρώτη που σκέφτηκε να κάνει κάτι τέτοιο και μέχρι τώρα κανείς δεν έχει γράψει κάτι σχετικό. Οπότε καλή επιτυχία και ενημέρωσέ μας αν θες να ξέρουμε τι έγινε τελικά.

                  Καλημερα... εχω συνεννοηθει με εναν ξαδερφο απο εκει να ρωτησει στο Centrelink γι αυτο το εντυπο και θα μου πει μαλλον σημερα, (ο χαμενος δε πηγε ακομα).
                  Και μη σας μπερδευει το ονομα... (εχει βαβυλωνιακες ριζες), δειτε το γενος!

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by Agoriani View Post


                    Καλή επιτυχία NIKOLAoS, και νομίζω οτι κάνεις την σωστή διαδικασία.
                    Σημερα ελαβα και το confirmation απο το QLD University για το IELTS test (10 Μαρτιου) θα το δωσω και αυτο εκει ωστε οταν θα κανω εύρεση εργοδότη να εχω και το trade certfication αλλα και το IELTS score.
                    Το πολυ πολυ αν δεν βρω εργασία να εχω επενδύσει τα χρήματα πανω στην δουλειά μου αποκτώντας κάποια χαρτιά διεθνώς αναγνωρισμένα.
                    Πιστεύω πολυ στο γνωμικό "στόχευε χαμηλά και ανέβα βήμα βήμα"

                    Comment


                      #40
                      κοστος ζωης

                      γεια σας

                      θα ηθελα να ρωτισο 40 δολαρια την ωρα σε μια 38 ωρη δουλεια μπορουν να ανταπεξελθουν ως προς το κοστος διαβιωσεις στην δυτικη αυστραλια και αν αξιζει να κανεις το βημα για να μεταναστευσης?

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by νικος τσινταρης View Post
                        γεια σας

                        θα ηθελα να ρωτισο 40 δολαρια την ωρα σε μια 38 ωρη δουλεια μπορουν να ανταπεξελθουν ως προς το κοστος διαβιωσεις στην δυτικη αυστραλια και αν αξιζει να κανεις το βημα για να μεταναστευσης?
                        φίλε μου με τους δικούς μου υπολογισμούς με 4000 μηνιαίως ζει 4μελής οικογένεια με αξιοπρέπεια , τώρα παίζει ρόλο τη ζωή έχεις μάθει να ζεις και εάν είσαι υπήκοος η όχι για την εφορία πάντως εγώ κρίνω ότι είναι καλά τα λεφτά τα δικά σου είναι 6080 μηνιαίως
                        ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                        Comment


                          #42
                          Σ'ευχαριστώ πολύ,Αgoriani,για την απάντηση!Θα το ψάξω,γιατί η αλήθεια είναι οτι η SKILLED για AUS κάνει καιρό για να εγκριθεί και δε με παίρνει να περιμένω τόσο!Παρεπιπτόντως,αν κάνω αίτηση για skilled immigration visa για AUS,είναι αληθεια ότι το συνολικό κόστος για αίτηση και έγκριση της visa είναι 7,000AUD(σχεδόν 3,000 για αίτηση και 4,110 για να την πάρεις);Είμαι δασκάλα(είναι το επάγγελμά μου στη SOL)και έχω IELTS.

                          Comment


                            #43
                            ερωτηση

                            καλησπερα σε ολους.παρακολουθω τις συζητησεις του forum εδω και μηνες και με εχουν βοηθησει πολυ να κατανοησω τη διαδικασια εκδοσης visa και θελω να σας συγχαρω ολους για τη συμβολη σας.Ειμαστε και μεις τετραμελης οικογενεια και σε λιγο καιρο ανεργοι και οι δυο μας.Εχω καταληξει οτι η φοιτητικη visa ειναι η πιο καταλληλη για μας αλλα προυποθετει αρκετα χρηματα για αρχη τα οποια δεν υπαρχουν.Το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι αν οντως ισχυει εκδοση για μονιμη visa απο προσκληση καποιου συγγενη.Εχω θεια(αδελφη της μητερας μου) στο Περθ και ισως ειναι η τελευταια μας ελπιδα.Αν καποιος γνωριζει κατι για αυτο το θεμα ας μου απαντησει.Ευχαριστω πολυ.

                            Comment


                              #44
                              Καλησπέρα κι από μένα. Θα'θελα, αν γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσες πιθανότητες υπάρχουν να πάρω visa για εργασία στην Αυστραλία.Εγώ είμαι 42 ετών, ο άντρας μου 50 και έχουμε δυο παιδιά.. το ένα 11 ετών και το άλλο 20. Εγώ εργάζομαι ως χειρίστρια Η/Υ και ο σύζυγος είναι ελαιοχρωματιστής. Δεν έχει κανένας από τους δυο μας πτυχίο πάνω στην ειδικότητά μας. Γνωρίζω πως η δουλειά του συζύγου μου είναι περιζήτητη στην Αυστραλία,υπάρχει όμως το πρόβλημα του περιορισμού της ηλικίας. Δεν δίνουν visa για εργασία σε ενδιαφερόμενους άνω των 50. Μπορείτε να μου πείτε με τι visa μπορούμε να πάμε?

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by -eflak- View Post
                                Καλησπέρα κι από μένα. Θα'θελα, αν γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσες πιθανότητες υπάρχουν να πάρω visa για εργασία στην Αυστραλία.Εγώ είμαι 42 ετών, ο άντρας μου 50 και έχουμε δυο παιδιά.. το ένα 11 ετών και το άλλο 20. Εγώ εργάζομαι ως χειρίστρια Η/Υ και ο σύζυγος είναι ελαιοχρωματιστής. Δεν έχει κανένας από τους δυο μας πτυχίο πάνω στην ειδικότητά μας. Γνωρίζω πως η δουλειά του συζύγου μου είναι περιζήτητη στην Αυστραλία,υπάρχει όμως το πρόβλημα του περιορισμού της ηλικίας. Δεν δίνουν visa για εργασία σε ενδιαφερόμενους άνω των 50. Μπορείτε να μου πείτε με τι visa μπορούμε να πάμε?
                                try this Australian Visa Wizard - Visas & Immigration

                                Comment

                                Working...
                                X