Announcement

Collapse
No announcement yet.

Δείτε τι κάνουν οι βουλευτές μας στη βουλή την ώρα που η χώρα βυθίζεται

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Δείτε τι κάνουν οι βουλευτές μας στη βουλή την ώρα που η χώρα βυθίζεται

    "" (pics) | blog.gr

    #2
    Αχρηστοι

    Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ασχολουνται με εμας...
    Ετσι και αλλιως ειναι ολοι αχρηστοι..

    Comment


      #3
      Σχόλιο

      Θα 'πρεπε να μην μας εκπlήσσει τίποτα πια από τους βουλευτές μας και τα έργα τους! Κι όμως κάποιες τέτοιες ειδήσεις μας θυμίζουν με τον πιο γλαφυρό τρόπο ότι δεν υπάρχει τέλος στην κοροιδία, την διαφθορά,την ανευθυνότητα, την ψευτιά και την εγκληματική στάση τους....
      Σ' ευχαριστώ australian msb που μου υπενθύμισες για ποιό λόγο φεύγω και ποιούς δεν θέλω να ξαναδώ στα μάτια μου!

      Comment


        #4
        Originally posted by christine View Post
        Θα 'πρεπε να μην μας εκλπήσσει τίποτα πια από τους βουλευτές μας και τα έργα τους! Κι όμως κάποιες τέτοιες ειδήσεις μας θυμίζουν με τον πιο γλαφυρό τρόπο ότι δεν υπάρχει τέλος στην κοροιδία, την διαφθορά,την ανευθυνότητα, την ψευτιά και την εγκληματική στάση τους....
        Σ' ευχαριστώ australian msb που μου υπενθύμισες για ποιό λόγο φεύγω και ποιούς δεν θέλω να ξαναδώ στα μάτια μου!

        Comment


          #5
          Tι παίρνουν οι βουλευτές και μια μούντζα από εμένα!

          Tι παίρνουν οι βουλευτές...και τι πρέπει να τους δώσουμε εμείς

          1. Μηνιαίος μισθός 6.100 ευρώ!
          2. Σύνταξη μετά από 4 χρόνια βουλευτικής θητείας. Ποσό σύνταξης μηνιαίως 4.880 ευρώ.

          3. Για συμμετοχή σε επιτροπές, 250 ευρώ την ώρα.
          4. Οι βουλευτές της επαρχίας παίρνουν το μήνα 1.000 ευρώ για ενοίκιο.
          5. Όλοι οι βουλευτές παίρνουν άπαξ 1.500 ευρώ για οργάνωση γραφείου και 1.000 ευρώ τις γιορτές λόγω αυξημένης επικοινωνίας με τους ψηφοφόρους τους. Το Δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας είναι ξεχωριστά...!!!
          6. Δικαιούνται 104 αεροπορικά εισιτήρια ετησίως δωρεάν και απεριόριστες μετακινήσεις με ΟΣΕ και ΚΤΕΛ.
          7. Πολυτελές αυτοκίνητο, δωρεάν καύσιμα με επίδομα 600 ευρώ το μήνα, ένα χωροφύλακα για φρουρό, 4 κινητά τηλέφωνα τελευταίας τεχνολογίας και ένα στο σπίτι, σταθερό, όλα δωρεάν.
          8. Απολαμβάνουν πλήρους ασυλίας για όποιο αδίκημα διαπράξουν κατά τη διάρκεια της θητείας τους ως βουλευτές.
          9. Δεν πληρώνουν φόρο για ένα μέρος του μισθού ή της συντάξεως.
          10. Δικαιούνται γραμματειακή υποστήριξη για 4 υπαλλήλους και 1 επιστημονικό συνεργάτη. (Όλους αυτούς τους πληρώνει το Δημόσιο).
          11. Δικαιούνται άτοκα δάνεια ως βουλευτές και ως επαγγελματίες.
          12. Δωρεάν γυμναστήριο, σάουνα, νηπιαγωγείο για τα παιδιά τους.
          13. Τηλεφωνική ατέλεια.
          14. Δωρεάν επισκέψεις σε αρχαιολογικούς και καλλιτεχνικούς χώρους.
          15. Δωρεάν διόδια.
          16. Δωρεάν εισιτήρια, ξενοδοχεία, γεύματα όταν ταξιδεύουν στο εξωτερικό ως μέλη επιτροπών κλπ..... ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ...!!!!

          Comment


            #6
            Originally posted by lucia View Post
            Tι παίρνουν οι βουλευτές...και τι πρέπει να τους δώσουμε εμείς

            1. Μηνιαίος μισθός 6.100 ευρώ!
            2. Σύνταξη μετά από 4 χρόνια βουλευτικής θητείας. Ποσό σύνταξης μηνιαίως 4.880 ευρώ...........................
            Και χιλιες μουντζες απο εμενα
            Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
            Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

            Comment


              #7
              Originally posted by christine View Post
              Θα 'πρεπε να μην μας εκλπήσσει τίποτα πια από τους βουλευτές μας και τα έργα τους! Κι όμως κάποιες τέτοιες ειδήσεις μας θυμίζουν με τον πιο γλαφυρό τρόπο ότι δεν υπάρχει τέλος στην κοροιδία, την διαφθορά,την ανευθυνότητα, την ψευτιά και την εγκληματική στάση τους....
              Σ' ευχαριστώ australian msb που μου υπενθύμισες για ποιό λόγο φεύγω και ποιούς δεν θέλω να ξαναδώ στα μάτια μου!

              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment


                #8
                Lucia αυτά ειναι τα νόμιμα τα περισσότερα ειναι κατω απο το τραπέζι (μαύρα) απο σπόνσορες διαφόρων καρτέλ , συντεχνιών , κουμπάρων , προμηθειών , προώθηση ή σταμάτημα ( καπέλωμα ) νομοσχεδίων και , και , και , ΑΛΛΑ με την δικιά μας πάντα ανοχή όταν έρχονται εκλογές κάνουμε πως δεν ξέρουμε τίποτα μήπως και πάρουμε την θέση ή μας βοηθήσουν ΟΤΑΝ χρειαστούμε κάτι που υποχρεούται το κράτος αλλά χωρίς άνωθεν εντολή δεν μας το παρέχουν ανεξάρτητα αν το δίκιο είναι με το μέρος μας .
                Τώρα με τις μεγάλες ανατροπές θέλω να έρθουν εκλογές και να δώ ποιός βουλευτής θα βγεί να μαζέψει ψήφους . Θα φάνε πολύ ξύλο εκείνες τισ μέρες .

                Γιάννης

                Comment


                  #9
                  Γιάννη, αν αυτά είναι τα νόμιμα, σκέψου πόσα είναι τα παράνομα. Απλά τα νόμιμα ξέρεις ότι βγαίνουν από τη δική μου τσέπη και από τη δική σου και είναι σκάνδαλο που δεν έκαναν καμία μείωση στους 16 ναι ναι δεν διαβάζετε λάθος, 16 μισθούς δικούς τους ενώ σε εμάς θέλουν να κόψουν τον 13ο και 14ο. Βέβαια, αν σκεφτείς τις μειώσεις που ήδη έγιναν ο 13ος και 14ος έχουν κοπεί ήδη προ πολλού, μιλάμε πια για τον 11ο και 12ο, και αν βάλεις τα νέα χαράτσια που έρχονται και προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα, μαζί με τους έμμεσους φόρους ΦΠΑ κλπ και την ακρίβεια μιλάμε, εκ των πραγμάτων για περικοπή 10ου και 9ου μισθού! Τη στιγμή που οι βουλευτές παίρνουν 16 μισθούς εμείς θα παίρνουμε τα μισά απ' ό,τι παίρναμε πριν από την κρίση και θα λέμε κι ευχαριστώ!

                  Comment


                    #10
                    MANIER: Δεν μου αρέσει η Ελλάδα του ομορφάντρα

                    Comment


                      #11
                      Κάποια στιγμή κατάλαβα ότι δεν νιώθω καν Ελληνίδα τέτοιας Ελλάδας..........
                      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                      Comment


                        #13
                        Μπράβο στην Σεμίνα! Ο Παπούλιας είναι κι αυτός συνένοχος και συνπροδότης στο έγκλημα που γίνεται εναντίον του Ελληνικού λαού και υπεύθυνος με τη σιωπή του για εθνική προδοσία! Μα δεν υπάρχει πλέον ούτε ένας Έλληνας πολιτικός με @ρχ$d$α σε αυτό τον τόπο;

                        Comment


                          #14

                          Comment


                            #15
                            η απάντηση με την οποία και θα ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ γιατί δεν υπάρχουν άγγελοι....
                            spermatozoario: Ανοιχτή επιστολή σε ανοιχτή επιστολή.

                            Comment

                            Working...
                            X