Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στην Αγγλία ή στην Αυστραλία? (IT)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μετανάστευση στην Αγγλία ή στην Αυστραλία? (IT)

    Καλησπέρα! Υπάρχει κανείς που να είναι τώρα στην Αγγλία ή στην Αυστραλία για να μου πεί 2-3 πράγματα? Το σκέφτομαι να φύγω Αγγλία -1η επιλογή-αλλά έχω ακούσει ότι και εκεί είναι δύσκολα... Μετά σκεφτόμουν και για Αυστραλία γιατι έχω συγγενείς αλλά είναι πολυ μακριά... Υπάρχει κανένας που να είναι IT και να είναι αγγλία ή Αυστραλία?
    Είμαι 26, άνεργη με πτυχιο και μεταπτυχιακό στην Πληροφορική. Προυπηρεσία 1,5 χρόνο -ανασφάλιστη-. Το μεταπτυχιακό μου το τελειώνω σε λίγο καιρο..

    #2
    αγγλια ειναι δυσκολα επειδη ακομα δεν εχουν ανακαμψει αν κι φενεται ενα μικρο φως...

    ωστοσο, στην αγορα εργασιας υπαρχει μεγαλος αριθμος jobless οι οποιοι γνωριζουν την αγορα, κανονισμους, προγραμματα και συνηθως οι θεσεις συμπλυρωνονται απ αυτους..μετα οι foreigners..

    δεν θα πηγαινα αγγλια με την εννοια να μεινω χρονο εκει να ψαχτω..δεν χανεις τπτ να κανεις ενα ταξιακι 5-7 μερες να μιλησεις με agents και να τους δωσεις την εντυπωση οτι μενεις εκει βεβαια

    Comment


      #3
      Έχεις εμπειρία από Αγγλία η απλώς έχεις γνωστους?

      Comment


        #4
        εψαχνα για δουλεια και ειχα μιλησει με κοσμο

        Comment


          #5
          Είχες πάει δηλαδή εκεί?? Πόσο καιρό έμεινες? Λονδίνο είχες παέι? Κατάφερες να βρείς κάτι όταν έψαχνες?

          Comment


            #6
            Originally posted by Creep View Post
            Είχες πάει δηλαδή εκεί?? Πόσο καιρό έμεινες? Λονδίνο είχες παέι? Κατάφερες να βρείς κάτι όταν έψαχνες?
            δεν ειχα ανεβει αγγλια..εστελνα απο ελλαδα..απλως στον τομεα μ (μηχανικος) τα πραγματα ειναι δυσκολα..να σ δωσω να καταλαβεις μ εγινε προταση απο εταιρεια και τελικα δεν μπορει να μ απορροφησει οπως φενεται..

            ακου
            εαν θελεις την γνωμη μου φτιαξε εαν πολυ ωραιο βιογραφικο - Μ ΑΓΓΛΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ,ΤΗΛ- και ενα cover letter και αρχισε να στελνεις..εαν θελεις δωσε μ το μαιλ σου να σου στειλω πληροφοριες σχετικα με συνταξη cv-cover letter.

            να θυμασαι κατι

            Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ..σ αντιθεση με το κλιμα εδω μεσα που οι περισσοτεροι επειδη τα βρισκουν σκουρα απονθαρρυνουν κι αλλους..

            επειδη δεν τα καταφερε καποιος δεν σημαινει οτι δεν θα τα καταφερεις εσυ..

            ΨΑΞΟΥ!!!

            Comment


              #7
              Ok Ευχαριστώ. Θα σου στείλω με pm το email μου.

              Comment


                #8
                Originally posted by mikael View Post
                δεν ειχα ανεβει αγγλια..εστελνα απο ελλαδα..απλως στον τομεα μ (μηχανικος) τα πραγματα ειναι δυσκολα..να σ δωσω να καταλαβεις μ εγινε προταση απο εταιρεια και τελικα δεν μπορει να μ απορροφησει οπως φενεται..
                ακου
                εαν θελεις την γνωμη μου φτιαξε εαν πολυ ωραιο βιογραφικο - Μ ΑΓΓΛΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ,ΤΗΛ- και ενα cover letter και αρχισε να στελνεις..εαν θελεις δωσε μ το μαιλ σου να σου στειλω πληροφοριες σχετικα με συνταξη cv-cover letter...........................
                Και εγω ενδιαφερομαι για Αγγλια σκεφτομαι μαλιστα να κανω ενα ταξιδι προς τα εκει το Σεπτεμβρη για να δω τι παιζει. Εχω βιογραφικο στα Αγγλικα αλλα δεν ξερω αν ειναι καλο αν μπορουσε καποιος να μου δωσει πληροφοριες θα το εκτιμουσα!!!!!

                Comment


                  #9
                  τι πληροφοριες ψαχνεις;;

                  και τι ειδικοτητα εχεις;;

                  Comment


                    #10
                    καλησπέρα!! Και γω έχω αποφασίσει να φύγω για Αγγλία και συγκεκριμένα στο Bournemouth θα είναι τα ξαδέρφια μου εκεί!! Θα ήθελα μερικές πληροφορίες αν κάποιος γνωρίζει κάτι για εκεί.. Εχω τελειώσει αισθητική και διακόσμηση αλλα εδώ τα πράγματα πάνε απο το κακό στο χειρότερο και δυστυχώς υπάρχει και συνεχεα..

                    Comment

                    Working...
                    X