Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φυσικός στη Σουηδία και στη Φινλανδία...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Φυσικός στη Σουηδία και στη Φινλανδία...

    Καλησπέρα,
    έχω τελειώσει φυσικός και ενδιαφέρομαι να εργαστώ στη Σουηδία και στη Φινλανδία.
    Δυστυχώς,ούτε σουηδικά ούτε φινλανδικά γνωρίζω πέρα από τα πολύ πολύ βασικά.Βέβαια έχω ακούσει ότι στη Σουηδία και στη Φινλανδία μιλάει ένα μεγάλο ποσοστό των κατοίκων Αγγλικά, οπότε δεν υπάρχει θέμα να μην συνεννοηθείς, αλλά από δουλειά?
    Οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία θα είναι χρήσιμη.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Μάνος
    Τα Πάντα όλα και τα Κοάλα τίποτα...

    #2
    Originally posted by Joker View Post
    Καλησπέρα,
    έχω τελειώσει φυσικός και ενδιαφέρομαι να εργαστώ στη Σουηδία και στη Φινλανδία.
    Δυστυχώς,ούτε σουηδικά ούτε φινλανδικά γνωρίζω πέρα από τα πολύ πολύ βασικά.Βέβαια έχω ακούσει ότι στη Σουηδία και στη Φινλανδία μιλάει ένα μεγάλο ποσοστό των κατοίκων Αγγλικά, οπότε δεν υπάρχει θέμα να μην συνεννοηθείς, αλλά από δουλειά?
    Οποιαδήποτε βοήθεια ή πληροφορία θα είναι χρήσιμη.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Μάνος
    Καλησπέρα. Εδώ θα βρέις χρήσιμες πληροφορίες για την Φινλανδία. Πιστεύω πως θα σε βοηθήσει αρκετά!
    Περιέχει χρήσιμες πληροφορίες για την χώρα της Φινλανδίας όπως π.χ. (Μετακίνηση στην Φινλανδία, συνθήκες εργασίας και άλλα διάφορα) greeks-in-finland.blogspot.com

    Comment


      #3
      Kαλησπέρα Μάνο, καλησπέρα gggrfe.

      Ότι έχει να κάνει με αναζήτηση επαγγελμάτων, τον τρόπο δηλαδή, έχει ήδη αναλυθεί και έχουν γραφεί και Links.

      Καταλαβαίνετε πως είναι αδύνατον να δώσουμε πληροφορίες για ξεχωριστά επαγγέλματα. Για κάτι τέτοιο ίσως με κάποιο τρόπο να υπήρχε δυνατότητα επικοινωνίας μέσω pm και εφόσον κάποιος δηλώσει το είδος επαγγέλματος στο οποίο εργάζεται.

      Να πώ βέβαια πως πληροφορίες εκτός Σουηδίας, ακόμα και αν πρόκειται για την γείτονα Φιλανδία πιστεύω πως είναι εκτός θέματος.

      Γενικά πιστεύω πως δεν έπρεπε να ανοιχθεί αυτό το Post.

      Σπύρος

      Comment


        #4
        Originally posted by skonto View Post
        Kαλησπέρα Μάνο, καλησπέρα gggrfe.

        Ότι έχει να κάνει με αναζήτηση επαγγελμάτων, τον τρόπο δηλαδή, έχει ήδη αναλυθεί και έχουν γραφεί και Links.

        Καταλαβαίνετε πως είναι αδύνατον να δώσουμε πληροφορίες για ξεχωριστά επαγγέλματα. Για κάτι τέτοιο ίσως με κάποιο τρόπο να υπήρχε δυνατότητα επικοινωνίας μέσω pm και εφόσον κάποιος δηλώσει το είδος επαγγέλματος στο οποίο εργάζεται.

        Να πώ βέβαια πως πληροφορίες εκτός Σουηδίας, ακόμα και αν πρόκειται για την γείτονα Φιλανδία πιστεύω πως είναι εκτός θέματος.

        Γενικά πιστεύω πως δεν έπρεπε να ανοιχθεί αυτό το Post.

        Σπύρος
        Συναδελφε καλησπερα.Μην το αποπαιρνεις τον ανθρωπο,κι εγω χτες(πριν βεβαια ανακαλυψω την πληθωρα πληροφοριων που υπαρχει στις πολλες σελιδες των thread) κοντεψα να ανοιξω παρομοιο ποστ.Λιγο η βιασυνη,λιγο η αγωνια να βρουμε τις πληροφοριες που θελουμε γρηγορα και δεν ειναι δυσκολο να χαθουμε στο φορουμ

        Comment


          #5
          Καλησπέρα vstrommer71.

          Όχι αλοίμονο, δεν τους απο πήρα τους φίλους. Απλά θέλει ψυχραιμία, και μεθοδικότητα αν θέλεις να ψάξεις να βρείς μία άλλη χώρα για εργασία.

          Ίσως να ήταν καλύτερο για τον φίλο μας να άνοιγε ένα Post με θέμα την Φιλανδία κάτω απο το θέμα για την Σουηδία ( και όχι μέσα σε αυτή ) , όπως ήδη υπάρχει για Καναδά, Αυστραλία, Γερμανία.

          Πιστεύω πως έτσι θα εύρισκε καλύτερη ανταπόκριση και απο άτομα που γενικώς θα έμπαιναν στο Πατριωτάκι, και όχι μόνο απο αυτά που ψάχνοντας για Σουηδία έπεσαν πάνω σε μία ερώτηση για Φιλανδία

          Σπύρος

          Comment

          Working...
          X