Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 145

christine

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρακοπουλος Γιωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω Christine,απ'οτι καταλαβα την εχασα την visa!
    Η γνώμη μου είναι να πάρεις και ένα τηλέφωνο εδώ...
    Immigration of Athens τηλ 210-870 4127
    e-mail immigration.athens@dfat.gov.au
    Λειτουργούν Τρίτη και Πέμπτη 8.30-12.30
    Είναι οι πλέον αρμόδιοι να σου απαντήσουν για τις απορίες σου γύρω από την βίζα....Μπορεί η περίπτωσή σου να μην ανήκει στο γενικό κανόνα....καλύτερα να ρωτήσεις...

=christine
    Thena πρώτα Apostile και μετά μετάφραση...

christine ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά επειδή δεν είδα πουθενά σε όσες πληροφορίες έχω διαβάσει για το apostile (δεν ξέρω γιατί επιμένουν όλοι εδώ γι' αυτό) σήμερα πήρα τηλ. στο Βερολίνο και μου είπαν ότι δεν ήξεραν καν τι είναι αυτό και ότι δε χρειάζεται τίποτα άλλο εκτός από τις μεταφράσεις.'Ισως μου είπαν να χρειάζεται σε άλλες διαδικασίες αλλά σίγουρα όχι για τις βίζες.
    Δε θέλω να πάρω κάποιον στο "λαιμό μου" αλλά εγώ θα τα στείλω χωρίς apostile.
    Ευχαριστώ ξανά

Μακαρι να γινει κατι βρε Christine για να γλυτωσω ολη τη χαρτουρα και την ταλαιπωρια.
    Σ'ευχαριστω παντως για αλλη μια φορα.

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ VISA 100/309 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑΤΙ ΕΣΤΕΙΛΑ MAIL ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΡΙΝ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΙΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 20/02/2012 ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thena Εμφάνιση μηνυμάτων

christine ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά επειδή δεν είδα πουθενά σε όσες πληροφορίες έχω διαβάσει για το apostile (δεν ξέρω γιατί επιμένουν όλοι εδώ γι' αυτό) σήμερα πήρα τηλ. στο Βερολίνο και μου είπαν ότι δεν ήξεραν καν τι είναι αυτό και ότι δε χρειάζεται τίποτα άλλο εκτός από τις μεταφράσεις.........................
    Πριν τα στείλεις για μετάφραση ρωτά το μεταφραστικο μήπως δεν τα δέχεται χωρίς apostile

Το μεταφραστικό τα δέχεται χωρίς apostile. Το μεταφραστικό ότι του πάς θα το μεταφράσει, δεν το ενδιαφέρει αν κάτι είναι γνήσιο.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο australian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν τα στείλεις για μετάφραση ρωτά το μεταφραστικο μήπως δεν τα δέχεται χωρίς apostile

Thank you australian θα πάρω τηλ. αύριο να ρωτήσω (αν απαντήσουν γιατί όσες φορές προσπάθησα δεν μπορεσα να επικοινωνήσω). Θα τους ρωτήσω αν ξέρουν και κάτι άλλο από την εμπειρία τους

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thank you australian θα πάρω τηλ. αύριο να ρωτήσω (αν απαντήσουν γιατί όσες φορές προσπάθησα δεν μπορεσα να επικοινωνήσω). Θα τους ρωτήσω αν ξέρουν και κάτι άλλο από την εμπειρία τους
    Προσπάθησε 9-10 το πρωί και να επιμεινεις θα σου απαντήσουν!!!

ξερει κανεις???

καλησπερα... ο αντρας μου ειναι κομμωτης και θελουμε να παμε αυστραλια..ο αδελφος του εχει γεννηθει εκει και μενει εκει πανω απο10 χρονια.σε ποια κατηγορια βιζας υπαγομαστε???και τι ακριβως πρεπει να κανουμε???λογω ηλικιας δυσκολευομαστε...εγω 45 αυτος 46

christine

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panultimate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μεταφραστικό τα δέχεται χωρίς apostile. Το μεταφραστικό ότι του πάς θα το μεταφράσει, δεν το ενδιαφέρει αν κάτι είναι γνήσιο.
    Panultimate το μεταφραστικό είναι δημόσια υπηρεσία! Και όπως κάθε δημόσια υπηρεσία....κάνουν ότι τους βολεύει κατά περίπτωση!.....
    Εμένα δεν μου δέχτηκαν κανένα δημόσιο έγγραφο χωρίς apostile!!!
    'Ηθελαν σε όλα apostile...Μόνο στα ιδιωτικά και σε ΔΕΚΟ δεν ήθελαν....
    Αντε να βρεις άκρη και να συμβουλεύσεις κι άλλους!!!
    Γι αυτό panultimate να συντομεύουμε... μπας και δεν τρελλαθούμε στο τέλος

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XVI)
    Από Agoriani in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 219
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.03.2012, 19:35
  2. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (X)
    Από Nikos Mech Eng in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.09.2011, 17:40
  3. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (IX)
    Από elbag in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 137
    Τελευταίο Μήνυμα: 06.09.2011, 13:16
  4. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (V)
    Από corinos in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 121
    Τελευταίο Μήνυμα: 23.05.2011, 13:17
  5. Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (0)
    Από kostaskostas in forum Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 08.02.2011, 12:15

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like