Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ερωτήσεις σχετικά με την μετανάστευση στην Αυστραλία (XVΙI)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    καλησπερα επειδη εκανα κ εγω τα χαρτια μου για βιζα 309,100 ολα τα χαρτια τα εστειλα με απλι μεταφραση κ δεν ειχα κανενα θεμα κ φυσικα απο το βερολινο κανεις δεν μου ειπε τιποτε για apostille οποτε ειμαστε οκ. αντε κ καλα αποτελεσματα σε ολους μας

    Comment


      #32
      καλησπερα υπαρχει κανεις στο forum που να εκανε τα χαρτια του για βιζα 309,100 κ να ειναι παντρεμενος λιγοτερο απο χρονο με τον σπονσορα του?

      Comment


        #33
        γεια σας κ απο μενα.θα ηθελα να σας ρωτησω αν πανω στη βιζα αναγραφεται ο αριθμος του διαβατηριου,γιατι το δικο μου ληγει στις 16/8 κ εμεις θελουμε να φυγουμε οκτωβριο και θα χτειαστει να βγαλω τοτε καινουριο.λετε να υπαρχει προβλημα;εχουμε ετοιμασει τα χαρτια γ παρτνερ βιζα(επιτελους) κ αν δεν χρειαζεται καινουριο διαβατηριο τωρα λογικα θα τα στειλω ως τη παρασκευη

        Comment


          #34
          Originally posted by belo View Post
          γεια σας κ απο μενα.θα ηθελα να σας ρωτησω αν πανω στη βιζα αναγραφεται ο αριθμος του διαβατηριου,γιατι το δικο μου ληγει στις 16/8 κ εμεις θελουμε να φυγουμε οκτωβριο και θα χτειαστει να βγαλω τοτε καινουριο.λετε να υπαρχει προβλημα;εχουμε ετοιμασει τα χαρτια γ παρτνερ βιζα(επιτελους) κ αν δεν χρειαζεται καινουριο διαβατηριο τωρα λογικα θα τα στειλω ως τη παρασκευη
          belo Καλώς ήλθες
          Αφού θα τα στείλεις ως την Παρασκευή,λογικά η visa θα έχει εγκριθεί μέχρι να χρειαστείς ανανέωση

          Comment


            #35
            τελικα ειναι πολλα τα λεφτα για βιζα στην αυστραλια!!!και απ'οτι καταλαβα δεν επιστρεφονται....χωρια τα εξοδα για τις εξετασεις!!!!εμεινα αναυδη...πρεπει να τον εχεις τον τροπο σου για να μεταναστευσεις????

            Comment


              #36
              Originally posted by mary-patra View Post
              τελικα ειναι πολλα τα λεφτα για βιζα στην αυστραλια!!!και απ'οτι καταλαβα δεν επιστρεφονται....χωρια τα εξοδα για τις εξετασεις!!!!εμεινα αναυδη...πρεπει να τον εχεις τον τροπο σου για να μεταναστευσεις????
              ναι,η μετανάστευση στην Αυστραλία απαιτεί αρκετά χρήματα!
              είναι σα να κάνεις μιά μικρή επένδυση!

              Comment


                #37
                Originally posted by australian View Post
                belo Καλώς ήλθες
                Αφού θα τα στείλεις ως την Παρασκευή,λογικά η visa θα έχει εγκριθεί μέχρι να χρειαστείς ανανέωση
                australian σ'ευχαριστω γ τη γρηγορη απαντηση αλλα τον οκτωβρη που θα ταξιδεψω κ θα εχω καινουριο διαβατηριο θα εχω προβλημα σε τυχον ελεγχο π.χ. στο αεροδρομιο;θα αναγραφεται στη βιζα ο αριθμος του διαβατηριου;
                παρεπιπτωντως σας ευχαριστω ολους γιατι χαρη σε σας καταφερα να φτιαξω τα χαρτια μου

                Comment


                  #38
                  Originally posted by belo View Post
                  australian σ'ευχαριστω γ τη γρηγορη απαντηση αλλα τον οκτωβρη που θα ταξιδεψω κ θα εχω καινουριο διαβατηριο θα εχω προβλημα σε τυχον ελεγχο π.χ. στο αεροδρομιο;θα αναγραφεται στη βιζα ο αριθμος του διαβατηριου;
                  παρεπιπτωντως σας ευχαριστω ολους γιατι χαρη σε σας καταφερα να φτιαξω τα χαρτια μου
                  δεν θα υπάρχει πρόβλημα,σίγουρα.Απο τι στιγμή που θα εγκριθεί,εγκρίθηκε.
                  πιθανά να μην εχεις καινουριο,αλλα να ανανεωθεί το ίδιο.
                  αλλά για να σου φύγει η αγωνία μόλις ξεμπερδέψεις με τη visa κάλεσε την πρεσβεία να το ρωτήσεις!
                  Καλή τύχη και να εισαι καλά!!

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by belo View Post
                    γεια σας κ απο μενα.θα ηθελα να σας ρωτησω αν πανω στη βιζα αναγραφεται ο αριθμος του διαβατηριου,γιατι το δικο μου ληγει στις 16/8 κ εμεις θελουμε να φυγουμε οκτωβριο και θα χτειαστει να βγαλω τοτε καινουριο.λετε να υπαρχει προβλημα;εχουμε ετοιμασει τα χαρτια γ παρτνερ βιζα(επιτελους) κ αν δεν χρειαζεται καινουριο διαβατηριο τωρα λογικα θα τα στειλω ως τη παρασκευη
                    Το ιδιο συνεβη στον συζυγο μου. Η case officer του ειπε να βγαλει καινουργιο διαβατηριο γιατι εληγε σε ενα μηνα. Μπορεις να βγαλεις τωρα νεο διαβατηριο (θα ειναι ετοιμο σε 4-5 εργασιμες το πολυ) η να βγαλεις λιγο πριν φυγεις για Αυστραλια αλλα θα πρεπει να ενημερωσεις την case officer για τον νεο αριθμο (και να στειλεις επικυρωμενη φωτοτυπια) γιατι η βιζα συνδεεται αμεσα με τον αριθμο του διαβατηριου σου. Προσωπικα, βγαλε καινουργιο τωρα για να μην τρεχεις μετα που θα εχεις χιλιες αλλες προετομασιες. Διαφορετικα, στειλε τα χαρτια σου τωρα για να παρεις σειρα (με το τωρινο διαβατηριο) και στειλε το νεο διαβατηριο μαζι με τις ιατρικες εξετασεις.
                    Moving to Sydney on September 28, 2012!

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by AussieHope View Post
                      Το ιδιο συνεβη στον συζυγο μου. Η case officer του ειπε να βγαλει καινουργιο διαβατηριο γιατι εληγε σε ενα μηνα. Μπορεις να βγαλεις τωρα νεο διαβατηριο (θα ειναι ετοιμο σε 4-5 εργασιμες το πολυ) η να βγαλεις λιγο πριν φυγεις για Αυστραλια αλλα θα πρεπει να ενημερωσεις την case officer για τον νεο αριθμο (και να στειλεις επικυρωμενη φωτοτυπια) γιατι η βιζα συνδεεται αμεσα με τον αριθμο του διαβατηριου σου. Προσωπικα, βγαλε καινουργιο τωρα για να μην τρεχεις μετα που θα εχεις χιλιες αλλες προετομασιες. Διαφορετικα, στειλε τα χαρτια σου τωρα για να παρεις σειρα (με το τωρινο διαβατηριο) και στειλε το νεο διαβατηριο μαζι με τις ιατρικες εξετασεις.
                      Σε ευχαριστούμε AussieHope,απλά επειδή είναι αρκετά μεγάλο το χρονικό διαστημα σκέφτηκα να το κάνει μετά και να ενημερώσει.
                      Άρα μια ερώτηση στην πρεσβεία πριν την αποστολή της αίτησης στο Βερολινο θα ήταν ότι καλύτερο belo!

                      Comment


                        #41
                        Οσοι αφηνετε πισω σπιτια, τι θα τα κανετε, Θα τα πουλησετε η θα τα νοικιασετε; Ειμαι σε διλημμα. Πονταρα στην πωληση του διερισματος μου, αλλα δεν κινητε τιποτα στην αγορα! Δεν θελω να το δωσω και τζαμπα αλλα δεν θα εχω και χρηματα να κινηθουμε εκει κατω εαν δεν πουληθει. Οσο για τα ενοικια, και εκεινα επεσαν, και εχεις το φοβο μην σου το καταστρεψουν η δεν πληρωνουν! Εσεις τι κανατε;
                        Moving to Sydney on September 28, 2012!

                        Comment


                          #42
                          σας ευχαριστω κ τους δυο.θα στειλω τα χαρτια μου με το υπαρχον γιατι μπορει να μην αργει η διδικασια της εκδοσης αλλα της μεταφρασης.....θα κανω τη διαδικασια οπως ειπες aussiehope ταυτοχρονα με τις εξετασεις

                          Comment


                            #43
                            υπαρχει καποιος κομμωτης-τρια που να εχει παει αυστραλια για να με κατατοπισει...ειναι ευκολο να βρεις σπονσορα -κομμωτηριο για να παρεις βιζα skilled???μηπως ειναι καλυτερα να κανεις αιτηση σαν bussiness???

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by AussieHope View Post
                              Οσοι αφηνετε πισω σπιτια, τι θα τα κανετε, Θα τα πουλησετε η θα τα νοικιασετε; Ειμαι σε διλημμα. Πονταρα στην πωληση του διερισματος μου, αλλα δεν κινητε τιποτα στην αγορα! Δεν θελω να το δωσω και τζαμπα αλλα δεν θα εχω και χρηματα να κινηθουμε εκει κατω εαν δεν πουληθει. Οσο για τα ενοικια, και εκεινα επεσαν, και εχεις το φοβο μην σου το καταστρεψουν η δεν πληρωνουν! Εσεις τι κανατε;
                              Εμεις συνεχίζουμε την προσπαθεια και απο εδώ να το πουλήσουμε...έτσι μπας και δωσουμε εδώ το deposit για δανειο για αγορά καποια στιγμη γιατι κακά τα ψέματα τα ενοικια ακριβά και τα λεφτα στο αερα πανε δεν πιανουν τοπο...καλη τυχη σας εύχομαι

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by AussieHope View Post
                                Οσοι αφηνετε πισω σπιτια, τι θα τα κανετε, Θα τα πουλησετε η θα τα νοικιασετε; Ειμαι σε διλημμα. Πονταρα στην πωληση του διερισματος μου, αλλα δεν κινητε τιποτα στην αγορα! Δεν θελω να το δωσω και τζαμπα αλλα δεν θα εχω και χρηματα να κινηθουμε εκει κατω εαν δεν πουληθει. Οσο για τα ενοικια, και εκεινα επεσαν, και εχεις το φοβο μην σου το καταστρεψουν η δεν πληρωνουν! Εσεις τι κανατε;
                                εγω δεν το πουλησα γιατι ειναι της τραπεζας το νοικιασα ο μαγκας!!!!και 3 μηνες εχω παρει τα α........ του!!μονο τον πρωτο οκ μετα βαζει οσα θελει60,90 ευρω

                                Comment

                                Working...
                                X