Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 1 από 23 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 230

Θέμα: Μετανάστευση στη Σουηδία 3

Καλοριζικο λοιπον!!

...αντε και εις ανωτερα!!

για να δούμε ... θα το φουλάρουμε και αυτό το Νο3 ???

Καλησπέρα σε όλους!Ονομάζομαι Γιώργος και παρακολουθώ πολύ καιρό το site σας απλά δεν ήμουν σε θέση να γράψω.Εχω τεράστιο πρόβλημα στο θέμα σπίτι,δεν μπορώ με τίποτα να βρώ, απο δουλειά είμαι μάγειρας αλλά το να μιλήσω σουηδικά τώρα δεν είχα αρκετό χρόνο λόγο δουλειάς,το πρόβλημα μου είναι έχω σκοπό να ανέβω Σουηδία στις αρχές Απρίλη αλλά δεν έχω που να μείνω μιλάω βέβαια αγγλικά αλλά κατάλαβα δεν φτάνει μόνο αυτό. τι να κάνω δεν ξέρω πια έχετε κάποια πρότασή;

Καλημέρα Μάγειρα. ( Γιώργο )

Καλως όρισες στη παρέα μας.

Αν αποφασίσεις να έρθεις επάνω θα δείς οτι το θέμα δουλειά είναι πιο εύκολο απο το θέμα σπίτι.

Οι πιο πολλοί αποφασίζουν τη λύση στην αρχή Hostel μετά ψάξιμο για δωμάτιο μέσα απο το Blocket.se - Sveriges st ( όπου προτείνεται η λύση αντι να στέλνεις μόνο e-mail και να περιμένεις να σου απαντήσουν, πάιρνεις και απ' εθείας τηλέφωνο, όπου υπάρχει και πάς και το βλέπεις ).

Ακούω πως μάγειρες και μάλιστα για Ελληνική κουζίνα ζητάνε. Βέβαια είναι μακριά απο την δική μου ειδικότητα. Πιστεύω πως αν τα κυνηγήσεις και τα δύο θέματα στο τέλος θα τα καταφέρεις.

METAFRASTRIA GIA SUIDIKA

lipon Olga-pano
    i metafrastria legete ENTA
    ta tilefona tis
    2310 675 454
    6944 807 543

Ευχαριστώ φίλε jannis. Θα την καλέσω!
    Η Τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Smile Συγνώμη,,,

Καταρχάς να ζητήσω συγνώμη...

1ον) Γιατί θα είμαι εκτός θέματος Σουηδίας.

2ον) Γιατί πολλοί θα στεναχωρηθούν όταν δούν πως προοδεύουν κάποιοι λαοί.

Και για να εξηγηθώ λίγο καλύτερα , το θέμα που θα σας αναφέρω ΔΕΝ αφορά τηνΣουηδία ( εξ ού και το πρώτο συγνώμη ) αλλά την γείτονα Νορβηγία.

Το δεύτερο συγνώμη αφορά τον τρόπο μάθησης - μεταφορά γνώσης και γενικά του κλίματος εκπαίδευσης.

Αφορμή ένα Link που μου έστειλε ένας φίλος που σκέφτεται να πάει Σκανδιναβία μεν Νορβηγία δε !

Πατήστε στα + και - στα πλάγια των εικόνων για να πάρετε μια ιδέα βιβλιοθήκης στη Νορβηγία στη πόλη Vennesla στο νοτιότερο τμήμα της.

Ακόμα και να μην σου αρέσουν τα γράμματα και το σχολείο είναι πολύ δύσκολο να μην πάς να διαβάσεις εκεί

Vennesla Library & Cultural Center | Projects | Helen & Hard

Sorry για το off topic ρε παιδιά αλλά δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ

Σπύρος

Θα ήθελα γνώμες για αεροπορικό εισητήριο για Στοκχόλμη.

1. Για ποιό από όλα τα αεροδρόμια της Στοκχόλμης (έχει 3)?...φαντάζομαι κ τα 3 μπορούν να αποτελέσουν προορισμό.

2. Που θα βρώ φθηνό εισητήριο?

3. Χωρίς πιστωτική πώς μπορώ να κάνω κράτηση?

Σημείωση: Απλό εισητήριο, όχι πάνε-έλα. Για 1 άτομο (ενήλικα). Ημερομηνία: Μεταξύ 16-26 Αυγούστου 2012.

Βοηθείστε με γιατί δεν έχω πετάξει ποτέ και δεν έχω ασχοληθεί με αεροπορικά εισητήρια.
    Η Τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Πολυ φτηνα μπορεις να βρεις μεσω της Ryanair που προσγειωνεται στο Skavsta Airoport (1.5 ωρα περιπου με λεωφορειο απο Stockholm)
    και αναχωρει κ απο Θεσσαλονικη, οποτε σε βολευει.

Airports; Transfer & Transport - Stockholm Skavsta Airport

Σελίδα 1 από 23 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση στη Σουηδία 7
    Από australian in forum Μετανάστευση στη Σουηδία
    Απαντήσεις: 151
    Τελευταίο Μήνυμα: 25.03.2017, 05:59
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 02.11.2015, 13:00
  3. Μετανάστευση στη Σουηδία 4
    Απαντήσεις: 241
    Τελευταίο Μήνυμα: 09.06.2012, 10:31
  4. Μετανάστευση στη Σουηδία 2
    Απαντήσεις: 645
    Τελευταίο Μήνυμα: 13.03.2012, 19:57
  5. Μετανάστευση στη Σουηδία
    Από antogeor in forum Μετανάστευση στη Σουηδία
    Απαντήσεις: 1206
    Τελευταίο Μήνυμα: 19.12.2011, 23:42

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like