Announcement

Collapse
No announcement yet.

Φόρμα συμπλήρωσης σχετικά με την μεταφορά πραγμάτων στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Έχω διαβάσει τις προηγούμενες δηλώσεις για τις μεταφορές. Τα ηλεκτρικά μας είναι καινούρια ενός έτους(πλυντήριο ρούχων και πιάτων, καταψύκτης). Τελικά αξίζει να τα μεταφέρουμε; Χρειάζομαι την συμβουλή σας από εσας που είστε ήδη εκεί.

    Comment


      #17
      Originally posted by W.AUSTRALIAN View Post
      Εταιρία: G.O.T.

      Αρχική προσφορά:120€/CM

      Τρόπος μεταφοράς: Conteiner

      Τι περιλαμβάνει η αρχική προσφορά: παραδοση στην αποθηκη της εταιρειας συσκευασια μεγαλων αντικειμενων φόρτωση, μεταφορά από Πειραια σε Μελβουρνη

      Πληρωμή στην Ελλάδα: μετρητα

      Ημερομηνία αποστολής:17/04/2013

      Ημερομηνία ειδοποίησης:25/05/2013

      Ημερομηνία παραλαβής:29/05/2013

      Τρόπος παραλαβής:Atlantis baggage

      Αποθήκευση:οχι

      Τελική τιμή:380 €
      Πληρωμή στην Αυστραλία:620 $ +120 $ η μεταφορά τους στο σπίτι

      Έκτακτα έξοδα (απεντομώσεις, καταστροφές):οχι

      Σχόλια: εστειλα 48 κιβωτια 3,15 κυβικα
      θα συνεχισω με επεξεργασια οταν εχω νεωτερα στοιχεια
      όλα οκ δεν είχαμε κανένα θέμα και παραδόξος τα παραλάβαμε και πάρα πολύ γρήγορα
      η τιμή που έγραψα για την μεταφορά (120$)ήταν η αρχική που μας είπαν απλά μας έκαναν καλύτερη στο τέλος απλά αναγράφω την αρχική.
      επίσης για όσους θέλουν να μεταφέρουν λάδι ο ενας τενεκές πάει 46$ η παραλάβη του η 2 πάνε 60$ άρα συμφέρει καλύτερα οι 2
      Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

      Comment


        #18
        Originally posted by ssggeeoorrgg View Post
        Έχω διαβάσει τις προηγούμενες δηλώσεις για τις μεταφορές. Τα ηλεκτρικά μας είναι καινούρια ενός έτους(πλυντήριο ρούχων και πιάτων, καταψύκτης). Τελικά αξίζει να τα μεταφέρουμε; Χρειάζομαι την συμβουλή σας από εσας που είστε ήδη εκεί.
        καλησπέρα,
        αν μπορείς να τα φέρεις για μένα φέρτα εγω έφερα τον καταψύκτη μου και αρκετά πράγματα που ήταν καινούργια
        δεν μπορείς να τα αγοράσεις ολα εδω με την μια και σίγουρα δεν θα πάρεις τις ίδιες ποιότητες για αρχή εκτός αν έχεις πολλά $$$$$$$$$$ μαζί σου τότε ολα οκ !!!(

        καλή επιτυχία !!!!
        Με κόπο αποκτά κανείς τις γνώσεις !!!

        Comment


          #19
          Τώρα είδα την απάντηση. Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή. Είμαστε στη διαδικασία του πακεταρίσματος και προσπαθούμε να πάρουμε τα αναγκαία γιατί στην αρχή θα είναι δύσκολα εκεί και $$$$$$$$$ δεν υπάρχουν για να πάρουμε ότι θέλουμε. Πολύ καλή η τιμή της μεταφορικής θα τους πάρω τηλ.
          Καλή αρχή στο νέο σας σπίτι.

          Comment


            #20
            Originally posted by ssggeeoorrgg View Post
            Τώρα είδα την απάντηση. Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή. Είμαστε στη διαδικασία του πακεταρίσματος και προσπαθούμε να πάρουμε τα αναγκαία γιατί στην αρχή θα είναι δύσκολα εκεί και $$$$$$$$$ δεν υπάρχουν για να πάρουμε ότι θέλουμε. Πολύ καλή η τιμή της μεταφορικής θα τους πάρω τηλ.
            Καλή αρχή στο νέο σας σπίτι.
            Πήρα τηλέφωνο στην G.P.O και η τιμή ειναι 150 ευρώ το κυβικό μέτρο. Πήρα τηλέφωνο σε ακόμα δύο που βρήκα στο ίντερνετ και η τιμή είναι η ίδια. Προσπαθούμε να τελιώσουμε το πακετάρισμα για να δούμε πόσα κυβικά θα καταλήξουμε για να αποφασίσουμε και μεταφορική.

            Comment


              #21
              Εταιρία: SAFEWAY TRANSPORT - Διεθνείς και εγχώριες μεταφορές - μεταφορική εταιρεία με έδρα στην Αθήνα

              Αρχική προσφορά: 4350

              Τρόπος μεταφοράς: Πλοίο

              Ασφάλιστρα: κάτι περισσότερο από 800 euro (αξία πραγμάτων 45000 euro)

              Τι περιλαμβάνει η αρχική προσφορά: door to door , όλα τα υλικά συσκευασίας, συσκευασία, φόρτωση, μεταφορά από Αθήνα - Μελβούρνη, εκτελωνισμός, μεταφορά από λιμάνι Μελβούρνης μέχρι το σπίτι (25 χιλιόμετρα εκτός CBD), εκφόρτωση, αποσυσκευασία μεγάλων αντικειμένων, απομάκρυνση υλικών συσκευασίας.

              Πληρωμή στην Ελλάδα: Όλο το ποσό

              Ημερομηνία αποστολής: 31/01/2013

              Ημερομηνία ειδοποίησης: 26/03/2013

              Ημερομηνία παραλαβής: 15/04/2013

              Τρόπος παραλαβής: Τα μεγάλα αντικείμενα τοποθετήθηκαν στα σημεία που υποδείχθηκαν, ότι ήθελε συναρμολόγηση, συναρμολογήθηκε. Τα υπόλοιπα αντικειμένα έμειναν στις κουτες και μόλις τα τακτοποίησαμε τους πήραμε τηλέφωνο κι ηρθαν και παρέλαβαν τις συσκευασίες

              Αποθήκευση: -

              Τελική τιμή: 4350 ευρώ + περίπου 1000 $ (έξοδα εκτελωνισμου) +300 $ (για ποτά)

              Πληρωμή στην Αυστραλία: περίπου 1300 $

              Έκτακτα έξοδα (απεντομώσεις, καταστροφές): 80 $ (για καταστροφή)

              Σχόλια: Για τη μεταφορά χρησιμοποιήθηκε 16 κυβικών ποδών (~ 30 κυβικά μέτρα) Container. Αντικείμενα που χτυπήθηκαν ή απόλέσθησαν (ένα πλυστικό μηχάνημα της Karcher) αποζημειώθηκαν στο ακέραιο χωρίς πολλές κια κουραστικές διατυπώσεις.

              Η εταιρία Safeway Transport και κυρίως η κα. Κατερίνα Ευαϊδου διακατέχονταν από επαγγελματική συμπεριφορά, από ενδιαφέρον για τις ανάγκες του πελάτη, από άμεση εξυπηρέτηση. Η ομάδα συσκευασίας ήταν άψογη, ταχύτατη και πάντα πρόθυμη να βοηθήσει.

              Comment


                #22
                καλησπέρα, έχει μεταφέρει κανείς πράγματα προς Μελβούρνη πρόσφατα?
                έχω επικοινωνήσει με τις εταιρίες που έχετε αναφέρει εδώ αλλά επικρατεί λίγο ένα μπάχαλο και άλλα μου λέει ο ένας και άλλα ο άλλος.
                Ευχαριστω

                Comment

                Working...
                X