Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 49 από 49
    Ολα καλα στην συναντηση.
    Χαρηκα που σας γνωρησα ολους.
    Ελπιζω να τα ξαναπουμε.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kathy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα καλα στην συναντηση.
    Χαρηκα που σας γνωρησα ολους.
    Ελπιζω να τα ξαναπουμε.
    και εγω χαρηκα, την επομενη φορα θα πουμε περισσοτερα ελπιζω
    i don't do drugs, i am drugs!

χάρηκα πολύ για την γνωριμία με τα μέλη από το πατριωτάκι β. Ελλάδος και ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να υπάρχουν περισσότερα μέλη ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ήρθαν από μακριά .
    τα θετικά της συνάντησης . 1) γνωριμία μελών 2) ανταλλαγή απόψεων 3) αναπτέρωση ηθικού 4)οικογένειες που τα μάτια τους έλαμπαν από αισιοδοξία για ένα καλύτερο μέλλων . 5) ανταπόκριση στο κάλεσμα από ανθρώπους άνω των 40 ετών (όπου ήταν και άριστα ενημερωμένη ) κλπ ..κλπ.
    Αρνητικά 1) ελάχιστη ανταπόκριση από νέους κάτω των 30 , μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι δεν παρευρεθήκαν νέοι κάτω των 30 ( εκτός από 2 άτομα) όταν η ανεργία στους νέους έχει βαρέσει κόκκινα πάνω από 45%.

το πατριωτάκι πραγματικά ενώνει και πιστεύω πως το νέο κύμα μετανάστευσης μετά το 2008 και όχι δεκαετίες 60 & 70 θα βοηθήσουν όπως Ίδη βοηθούν και στους επόμενους νεομεταναστεσ .
    Εύχομαι από καρδίας καλή τύχη σε όλους. κουράγιο και υπομονή, τα καλύτερα έρχονται .

Υ.γ. οι περισσότεροι που παρευρεθήκαν ανήκουν στα οικοδομικά - μηχανικοί επαγγέλματα , πλάκα πλάκα πρέπει να κάνουμε μια τεχνική εταιρία στην Αυστραλία και έτσι να μην χρειαζόμαστε σπόνσορα η βίζα χαχαχα

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο evosmoslemmy Εμφάνιση μηνυμάτων
    χάρηκα πολύ για την γνωριμία με τα μέλη από το πατριωτάκι β. Ελλάδος και ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να υπάρχουν περισσότερα μέλη ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ήρθαν από μακριά .
    τα θετικά της συνάντησης . 1) γνωριμία μελών 2) ανταλλαγή απόψεων 3) αναπτέρωση ηθικού 4)οικογένειες που τα μάτια τους έλαμπαν από αισιοδοξία για ένα καλύτερο μέλλων . 5) ανταπόκριση στο κάλεσμα από ανθρώπους άνω των 40 ετών (όπου ήταν και άριστα ενημερωμένη ) κλπ ..κλπ.
    Αρνητικά 1) ελάχιστη ανταπόκριση από νέους κάτω των 30 , μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι δεν παρευρεθήκαν νέοι κάτω των 30 ( εκτός από 2 άτομα) όταν η ανεργία στους νέους έχει βαρέσει κόκκινα πάνω από 45%.

το πατριωτάκι πραγματικά ενώνει και πιστεύω πως το νέο κύμα μετανάστευσης μετά το 2008 και όχι δεκαετίες 60 & 70 θα βοηθήσουν όπως Ίδη βοηθούν και στους επόμενους νεομεταναστεσ .
    Εύχομαι από καρδίας καλή τύχη σε όλους. κουράγιο και υπομονή, τα καλύτερα έρχονται .

Υ.γ. οι περισσότεροι που παρευρεθήκαν ανήκουν στα οικοδομικά - μηχανικοί επαγγέλματα , πλάκα πλάκα πρέπει να κάνουμε μια τεχνική εταιρία στην Αυστραλία και έτσι να μην χρειαζόμαστε σπόνσορα η βίζα χαχαχα
    Η ώρα η καλή παιδιά. Πάντως το θέμα των κάτω των 30 έχει να κάνει και με την έλλειψη παιδίων στις ηλικίες.Ναί μέν έχουν πληγεί άσχημα απο την ανεργία αλλα δεν έχουν στόματα να θρέψουν (και να μορφώσουν) με αποτέλεσμα να παραδίνονται ευκολότερα απο αυτούς που έχουν παιδιά, που εκ των πραγμάτων πλέον λεχουν το αίσθημα ευθύνης αι αυτοσυντήρησης πιό ανεπτυγμένο.Εύχομαι καλή άρχή σε όσους είναι έτοιμοι και μακάρι να συναντηθούμε με κάποιους απο κοντά down under πιά.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sakis_heraklion Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ώρα η καλή παιδιά. Πάντως το θέμα των κάτω των 30 έχει να κάνει και με την έλλειψη παιδίων στις ηλικίες.Ναί μέν έχουν πληγεί άσχημα απο την ανεργία αλλα δεν έχουν στόματα να θρέψουν (και να μορφώσουν) με αποτέλεσμα να παραδίνονται ευκολότερα απο αυτούς που έχουν παιδιά, που εκ των πραγμάτων πλέον λεχουν το αίσθημα ευθύνης αι αυτοσυντήρησης πιό ανεπτυγμένο.Εύχομαι καλή άρχή σε όσους είναι έτοιμοι και μακάρι να συναντηθούμε με κάποιους απο κοντά down under πιά.
    Ή ισως να μη διαβαζουν το φορουμ. Δεν ήμουν στη συνάντηση αλλα είμαι ήδη στη Σουηδία κ μέχρι στιγμής έχω γνωρίσει περισσότερους μετανάστες κάτω των 30. Επίσης, πολλοί βγαίνουν εξω για μεταπτυχιακό οπότε ξεκινάνε απο τελείως διαφορετικό σημείο κ έτσι απευθύνονται άλλου.

Καλή τύχη εύχομαι σε ολους!

Χάρηκα που σας γνώρισα όλους
    Εύχομαι να ξανασυναντηθούμε πριν τον Σεπτέμβρη
    Να είστε όλοι καλά

Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω.......

Έχω κάνα 5λεπτο και δεν μπορω να βρώ ένα τίτλο να βάλω στην απάντησή μου για τη χθεσινή συνάντηση!!!!! Μπορώ να πω με σιγουριά ότι αν δεν είχα έρθει, θα είχα χάσει κάτι!!!Θα είχα χάσει μια ζεστασιά ανάμεσα σε ανθρώπους με ένα κοινό όραμα, που κανένα φόρουμ και κανένας η/υ δεν μπορεί να στη μεταδώσει...Με λύπησε ότι δεν είμασταν όσοι θα έπρεπε αλλά αυτή τη λύπη την κάληψε αμέσως η χαρά της γνωριμίας με ανθρώπους που μας ενωνουν πολλά! Ήταν μια συνάντηση που θα θυμάμε πάντα, όπως και η πρώτη που είχε γίνει στην Αθήνα, στο περιθώριο της έκθεσης του Αυστρ. Υπ. μετανάστευσης τον Οκτώβριο του '11! Κι έχω δυο ευχές, μια να συναντιώμαστε πάντα και δύο στην Αυστραλία! Καλή μας αντάμωση λοιπόν πατριωτάκια!!!!!!
    Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

Θελω και εγω να συμφωνησω με τα παιδια που εγραψαν για την συναντηση.
    Τελικα ηταν πολυ ομορφα !!!!
    Ανταμωσαμε ανθρωποι με κοινους στοχους.Ισως λιγο διαφοροποιημενους αλλα κοινους!!!
    Τελικα απο τα τοσα που συζητησαμε ενα μου αρεσε ποιο πολυ η αγαπη που ειχαμε ολοι για την Ελλαδα!!!!
    μα θα πει κανεις :
    Εσεις θελετε να φυγετε απο την Ελλαδα!!!
    και εδω απανταμε:
    Η Ελλαδα υπαρχει παντου και ισως ποιο Αυθεντικη απο οτι εδω ,ποιο Ελληνικη ποιο Σπουδαια
    ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ
    θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

Smile Η πρώτη συνάντηση μελών από Βόρεια Ελλάδα ολοκληρώθηκε

Καλησπέρα λοιπόν & από εμένα.
    Ήταν όντως πολύ όμορφα, όλοι κάνουμε μια προσπάθεια για ένα όνειρο που (δυστυχώς) τελικά ίσως για κάποιους να μείνει μόνο όνειρο ή για κάποιους άλλους(μέσα τους & εγώ) να μην ονομάζεται Αυστραλία, αλλά κάπως αλλιώς...

@Αντρίκος: Εγώ Αντρίκο θα έβαζα για τίτλο "Ζητείται λογιστής για τεχνική εταιρεία Ελλήνων μεταναστών (Βορειοελλαδιτών) στην Αυστραλία"

Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα όλους!!! Μακάρι ο Θεός να βοηθήσει τον καθένα να εκπληρώσει τα όνειρά του!
    Εύχομαι την επόμενη φορά να είμαστε περισσότεροι, με καλύτερα νέα και περισσότερες βίζες!!!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

1. Συνάντηση μελών από Β.Ελλάδα - Θεσσαλονίκη; Ν 2
    Από sotiris th in forum Δικτύωση - Συναντήσεις ανα περιοχές
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 27.07.2013, 23:54
  2. ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕΛΩΝ
    Από ΑΝΔΡΕΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08.04.2012, 12:10
  3. γνωριμια μελων
    Από maria zaxoy in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18.03.2012, 00:34
  4. 2η Συνάντηση μελών του patriotaki 03-03-2012 - Αθήνα
    Από jimathens in forum Δικτύωση - Συναντήσεις ανα περιοχές
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04.03.2012, 13:43
  5. Χαιρετισμός μελών..
    Από steangle in forum Γνωριμία μελών - Χαιρετίσματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30.12.2007, 22:52

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like