Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συνάντηση μελών από Β.Ελλάδα - Θεσσαλονίκη;

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by kathy View Post
    Αθανασια,καθως ερχεστε απο Κατερινη φτανοντας στην Θεσσαλονικη περνεις τον περιφερειακο που οδηγει απο τα δυτικα προς τα ανατολικα,λογικα πρεπει να τον γνωριζεις γιατι απο τον περιφερειακο περνας για να πας προς το cosmos που απο οτι καταλαβα γνωριζεις που ειναι.Στο τελος του περιφερειακου ο δρομος χωριζει σε διχαλα,δεξια της διχαλας φευγεις για χαλκιδικη,αριστερα πας για καλαμαρια,εσυ θα πας αριστερα και αν μπεις σε αυτο το δρομο θα δεις αριστερα σου και κατω [γιατι ο δρομος ειναι λιγο ψηλα] το μακεδονια,λιγο πριν φτασεις στα πρωτα φαναρια υπαρχει πινακιδα και δρομος δεξια σου που σε βγαζει στο μακεδονια.Αν δεν καταλαβες κατι ξαναρωτα.
    Σωστά τα γράφει η Κάθυ, απλά συμπληρώνω-διευκρινίζω :
    Στο τελος του περιφερειακου ο δρομος χωριζει σε διχαλα,δεξια της διχαλας φευγεις για χαλκιδικη,αριστερα(ή ευθεία ουσιατικά) πας για καλαμαρια (βλ. τις πινακίδες). Εσύ θα πας αριστερα μόλις περάσετε τα κίτρινα κάγκελα στο δεξί σας χέρι, έχει μια λωρίδα που έρχεται από πίσω δεξια (είσοδος από την πόλη),εκεί βγάζετε φλας & μένετε δεξια.Στρίβεις & βλέπεις στα αριστερά σου την είσοδο του νοσοκομείου Αγ.Παύλος. Στην επόμενη διασταύρωση, πηγάινετε δεξιά, και στον κυκλικό κόμβο "βγαίνετε" στην τρίτη έξοδο. Φτάσατε στον πάρκιν του καρφούρ. Το μέρος της συνάντησης είναι η καφετερία που βρίσκεται δεξιά της κεντρικής εισόδου του σούπερ μάρκετ.

    έρχεστε, μας βρίσκετε, γνωριζόμαστε, παραγγέλνετε, κλπ
    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

    Comment


      #32
      Λοιπον απ' οτι βλεπω ολα ειναι στην εντελεια κανονισμενα για την συναντηση :
      ημερα:Κυριακη 13/5/2012
      ωρα :17,30
      τοπος :Θεσ/νικη εμπορικο κεντρο Μακεδονια, Καφε Φλωκα (παλια ονομασια).
      Δηλωνω και εγω σημετοχη και θα ειμαι 1 ατομο
      Θα τα πουμε απο κοντα!!!!!
      θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

      Comment


        #33
        Παιδιά, ευχαριστώ για την βοήθεια
        Θα τα πούμε από κοντά

        Comment


          #34
          βρεεεεεεεεεε, συναντηση χωρις εμενα γινεται? τωρα ειδα το ποστ! λοιπον εννοειται πως θα ειμαι εκει, αλλα με 3 παιδια διοτι ο συζυγος θα δουλευει, ετων 9, 5 και 1 χρονων. ελπιζω να τα ανεχτειται, ειναι λιγο ζωηρα αλλα γλυκουλια. εαν ειμαστε καλα θα ειμαι εκει, αντε πατριωτες να γνωριστουμε, αντρικο ειδα θα ερθεις, αντε να γνωριστουμε και απο κοντα. αμα δειτε μια τρελη με 3 παιδια να τσιριζει αυτην θα ειμαι εγω.
          i don't do drugs, i am drugs!

          Comment


            #35
            Originally posted by alkioni View Post
            βρεεεεεεεεεε, συναντηση χωρις εμενα γινεται? τωρα ειδα το ποστ! λοιπον εννοειται πως θα ειμαι εκει, αλλα με 3 παιδια διοτι ο συζυγος θα δουλευει, ετων 9, 5 και 1 χρονων. ελπιζω να τα ανεχτειται, ειναι λιγο ζωηρα αλλα γλυκουλια. εαν ειμαστε καλα θα ειμαι εκει, αντε πατριωτες να γνωριστουμε, αντρικο ειδα θα ερθεις, αντε να γνωριστουμε και απο κοντα. αμα δειτε μια τρελη με 3 παιδια να τσιριζει αυτην θα ειμαι εγω.
            Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

            Comment


              #36
              Φίλε Χάρη, για προορισμό δεν ξέρω....κάπου πήρε το μάτι μου ότι ενδιαφέρεσαι για Σουηδία...μπορεί να κάνω & λάθος....
              Εμείς - αν δεν κάνω πάλι λάθος - είμαστε για Αυστραλία...
              Αν πάλι θέλεις όμως είσαι φυσικά ευπρόσδεκτος, γιατί (προσωπικά για μένα) αν δεν "κάτσει" για Aussie, τότε θα ήθελα ένα γνωστό στο Σουηδία... ;) !!!
              Ναι οντως για Σουηδια ειμαι αλλα δεν θα μπορεσω να ερθω..Γι'αυτο ειπα αν μπορει καποιος μετα τη συναντηση να γραψει τιποτα. Παντως αν πανε ολα καλα και παω επανω θα χαιρομουν να βοηθησω κοσμο!

              Comment


                #37
                Originally posted by alkioni View Post
                βρεεεεεεεεεε, συναντηση χωρις εμενα γινεται? τωρα ειδα το ποστ! λοιπον εννοειται πως θα ειμαι εκει, αλλα με 3 παιδια διοτι ο συζυγος θα δουλευει, ετων 9, 5 και 1 χρονων. ελπιζω να τα ανεχτειται, ειναι λιγο ζωηρα αλλα γλυκουλια. εαν ειμαστε καλα θα ειμαι εκει, αντε πατριωτες να γνωριστουμε, αντρικο ειδα θα ερθεις, αντε να γνωριστουμε και απο κοντα. αμα δειτε μια τρελη με 3 παιδια να τσιριζει αυτην θα ειμαι εγω.
                Welcome back

                Comment


                  #38
                  Originally posted by australian View Post
                  Welcome back
                  i have always been here, αστραλιαν!
                  i don't do drugs, i am drugs!

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by Χαρης-Θεσσαλονικη View Post
                    Ναι οντως για Σουηδια ειμαι αλλα δεν θα μπορεσω να ερθω..Γι'αυτο ειπα αν μπορει καποιος μετα τη συναντηση να γραψει τιποτα. Παντως αν πανε ολα καλα και παω επανω θα χαιρομουν να βοηθησω κοσμο!

                    Δεν έχω αντίρρηση να σ'ενημερώσω, αλλά άν δεν γίνεις πιο συγκεκριμένος, τι να σου πω πρώτα;;; Φαντάζομαι αυτά που θα ειπωθούν θα είναι πολλά. Και γι'αυτό είναι κρίμα που δεν θα μπορέσεις να έρθεις.... χώρια που δεν θα γνωριστούμε κιόλα!!! ;)
                    Ας γίνει λοιπόν με το καλό η συνάντηση και μετά θα τα πούμε ξανά....
                    Don't ever mistake someone's silence for ignorance, calmness for acceptance and kindness for weakness!

                    Comment


                      #40
                      Κυριακη 13/5/2012
                      ωρα :17,30
                      τοπος :Θεσ/νικη εμπορικο κεντρο Μακεδονια, Καφε Φλωκα (παλια ονομασια)

                      eftase h ora gia thn sinantisi .
                      xekiname apo evosmo me 1 filo telika.
                      ante na xekinane kai oi ipolipi tis pareas .

                      Comment


                        #41
                        Ολα καλα στην συναντηση.
                        Χαρηκα που σας γνωρησα ολους.
                        Ελπιζω να τα ξαναπουμε.

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by kathy View Post
                          Ολα καλα στην συναντηση.
                          Χαρηκα που σας γνωρησα ολους.
                          Ελπιζω να τα ξαναπουμε.
                          και εγω χαρηκα, την επομενη φορα θα πουμε περισσοτερα ελπιζω
                          i don't do drugs, i am drugs!

                          Comment


                            #43
                            χάρηκα πολύ για την γνωριμία με τα μέλη από το πατριωτάκι β. Ελλάδος και ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να υπάρχουν περισσότερα μέλη ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ήρθαν από μακριά .
                            τα θετικά της συνάντησης . 1) γνωριμία μελών 2) ανταλλαγή απόψεων 3) αναπτέρωση ηθικού 4)οικογένειες που τα μάτια τους έλαμπαν από αισιοδοξία για ένα καλύτερο μέλλων . 5) ανταπόκριση στο κάλεσμα από ανθρώπους άνω των 40 ετών (όπου ήταν και άριστα ενημερωμένη ) κλπ ..κλπ.
                            Αρνητικά 1) ελάχιστη ανταπόκριση από νέους κάτω των 30 , μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι δεν παρευρεθήκαν νέοι κάτω των 30 ( εκτός από 2 άτομα) όταν η ανεργία στους νέους έχει βαρέσει κόκκινα πάνω από 45%.

                            το πατριωτάκι πραγματικά ενώνει και πιστεύω πως το νέο κύμα μετανάστευσης μετά το 2008 και όχι δεκαετίες 60 & 70 θα βοηθήσουν όπως Ίδη βοηθούν και στους επόμενους νεομεταναστεσ .
                            Εύχομαι από καρδίας καλή τύχη σε όλους. κουράγιο και υπομονή, τα καλύτερα έρχονται .

                            Υ.γ. οι περισσότεροι που παρευρεθήκαν ανήκουν στα οικοδομικά - μηχανικοί επαγγέλματα , πλάκα πλάκα πρέπει να κάνουμε μια τεχνική εταιρία στην Αυστραλία και έτσι να μην χρειαζόμαστε σπόνσορα η βίζα χαχαχα

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by evosmoslemmy View Post
                              χάρηκα πολύ για την γνωριμία με τα μέλη από το πατριωτάκι β. Ελλάδος και ελπίζω στην επόμενη συνάντηση να υπάρχουν περισσότερα μέλη ένα μεγάλο μπράβο σε όσους ήρθαν από μακριά .
                              τα θετικά της συνάντησης . 1) γνωριμία μελών 2) ανταλλαγή απόψεων 3) αναπτέρωση ηθικού 4)οικογένειες που τα μάτια τους έλαμπαν από αισιοδοξία για ένα καλύτερο μέλλων . 5) ανταπόκριση στο κάλεσμα από ανθρώπους άνω των 40 ετών (όπου ήταν και άριστα ενημερωμένη ) κλπ ..κλπ.
                              Αρνητικά 1) ελάχιστη ανταπόκριση από νέους κάτω των 30 , μου έκανε μεγάλη εντύπωση ότι δεν παρευρεθήκαν νέοι κάτω των 30 ( εκτός από 2 άτομα) όταν η ανεργία στους νέους έχει βαρέσει κόκκινα πάνω από 45%.

                              το πατριωτάκι πραγματικά ενώνει και πιστεύω πως το νέο κύμα μετανάστευσης μετά το 2008 και όχι δεκαετίες 60 & 70 θα βοηθήσουν όπως Ίδη βοηθούν και στους επόμενους νεομεταναστεσ .
                              Εύχομαι από καρδίας καλή τύχη σε όλους. κουράγιο και υπομονή, τα καλύτερα έρχονται .

                              Υ.γ. οι περισσότεροι που παρευρεθήκαν ανήκουν στα οικοδομικά - μηχανικοί επαγγέλματα , πλάκα πλάκα πρέπει να κάνουμε μια τεχνική εταιρία στην Αυστραλία και έτσι να μην χρειαζόμαστε σπόνσορα η βίζα χαχαχα
                              Η ώρα η καλή παιδιά. Πάντως το θέμα των κάτω των 30 έχει να κάνει και με την έλλειψη παιδίων στις ηλικίες.Ναί μέν έχουν πληγεί άσχημα απο την ανεργία αλλα δεν έχουν στόματα να θρέψουν (και να μορφώσουν) με αποτέλεσμα να παραδίνονται ευκολότερα απο αυτούς που έχουν παιδιά, που εκ των πραγμάτων πλέον λεχουν το αίσθημα ευθύνης αι αυτοσυντήρησης πιό ανεπτυγμένο.Εύχομαι καλή άρχή σε όσους είναι έτοιμοι και μακάρι να συναντηθούμε με κάποιους απο κοντά down under πιά.

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by sakis_heraklion View Post
                                Η ώρα η καλή παιδιά. Πάντως το θέμα των κάτω των 30 έχει να κάνει και με την έλλειψη παιδίων στις ηλικίες.Ναί μέν έχουν πληγεί άσχημα απο την ανεργία αλλα δεν έχουν στόματα να θρέψουν (και να μορφώσουν) με αποτέλεσμα να παραδίνονται ευκολότερα απο αυτούς που έχουν παιδιά, που εκ των πραγμάτων πλέον λεχουν το αίσθημα ευθύνης αι αυτοσυντήρησης πιό ανεπτυγμένο.Εύχομαι καλή άρχή σε όσους είναι έτοιμοι και μακάρι να συναντηθούμε με κάποιους απο κοντά down under πιά.
                                Ή ισως να μη διαβαζουν το φορουμ. Δεν ήμουν στη συνάντηση αλλα είμαι ήδη στη Σουηδία κ μέχρι στιγμής έχω γνωρίσει περισσότερους μετανάστες κάτω των 30. Επίσης, πολλοί βγαίνουν εξω για μεταπτυχιακό οπότε ξεκινάνε απο τελείως διαφορετικό σημείο κ έτσι απευθύνονται άλλου.

                                Καλή τύχη εύχομαι σε ολους!

                                Comment

                                Working...
                                X