Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 63 από 63
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patrioten Εμφάνιση μηνυμάτων
    13.565 διαθέσιμες κατοικίες προς ενοικίαση σε όλη την Σουηδία.

Hyra bostad

Και ποσα απο αυτα θα ειναι σε προσιτες τιμες, και σε κεντρικα σημεια και και και.... Μεγαλο προβλημα η στέγαση στην ανεπτυγμένη ευρωπη τελικα.

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elpizo Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να μου αρέσει πλάκα κάνουμε? δεν μου απαντάνε κάποιοι, άλλοι ότι νοικιάστηκε..έχω στείλει σε πάρα πολλά ότι ενδιαφέρομαι και τίποτα. Δεν μπορούμε να βρούμε κάτι. παρόλο που στέλνουμε και στις γύρω περιοχές. Αγανάκτηση τα σπίτια πραγματικά.
    Προτου αγανακτησεις,ελα κι εσυ στην θεση τους.Εστω οτι εσυ νοικιαζεις ενα σπιτι και σου στελνουν ενδιαφερον απο το εξωτερικο,που ψαχνουνε και χωρις να μπορεις να τους δεις.Κατα ποσον θα το ενοικιαζες ετσι?
    Ψυχραιμια λοιπον,οπλιστειτε με υπομονη και ενα κομποδεμα στην ακρη.Ανεβειτε Goteborg,βρειτε ενα οικονομικο hostel για αρχη και μεινετε εκει για το πρωτο διαστημα.Μετα απο την πρωτη εβδομαδα,ας πουμε προσαρμογης,ξεκινηστε πιο συστηματικα το ψαξιμο.Παρτε εναν σουηδικο αριθμο κινητου(οπωσδηποτε,μιας κι αν εχετε το Ελληνικο θα συνεχισουν να σας γδυνουν ασυστολα οι Ελληνικες εταιριες τηλεφωνιας!),βαλτε ενα fastpris προγραμμα και κυνηγηστε πρωτα τις αγγελιες που εχουν τηλεφωνο για να μπορεσετε να εχετε μια πιο αμεση επαφη μου τον ενοικιαζοντα.
    Οπως παντα σε αυτες τις δουλειες,τα ματια σας δεκατεσσερα για τους αετονυχηδες που παντα υπαρχουν.Και βεβαια,εαν δεν ειστε διατεθειμενοι να πληρωσετε ενα μεγαλο ποσο στο ενοικιο,προετοιμαστειτε αν ειστε ζευγαρι σε πρωτη φαση να μεινετε ισως σε καποιο δωματιο που ενοικιαζεται σε διαμερισμα ή καποιο σπιτι αρκετα μακρια απο το κεντρο της πολης για οικονομικοτερο ενοικιο.
    Καλη δυναμη και lycka till!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! πράγματι θέλει προσοχή κάποιοι εκμεταλλεύονται καταστάσεις...Ευτυχώς με το ίντερνετ όλα έχουν γίνει ευκολότερα, και μπορείς και να υπογράψεις συμβόλαιο και να στείλεις κάποια μαζεμένα ενοίκια στην αρχή για να κλείσεις το σπίτι και να ζητήσεις να το δεις μέσω skype. Σίγουρα δε θα εμπιστευόμουν απο μακριά να νοικιάσω σε κάποιον το σπίτι μου αλλά θα έκανα πράγματα που να με διασφαλίζουν όπως προανέφερα...να είστε καλά καλή συνέχεια και σε σας ότι καλύτερο σε ότι κάνετε! ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Στέλλα.

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Παρόμοια Θέματα

1. Μετανάστευση Αγγλία-Πρόβλημα στην εύρεση σπιτιού-Απόψεις
    Από patriotis in forum Μετανάστευση στη Μεγάλη Βρετανία
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27.12.2014, 15:06

Ετικέτες γι αυτό το Θέμα (tags)

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like